Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pankreatitis?
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 1:13 pm
Postovi: 4
Imam 26 godina, prosečno građen, bio malo punačkiji.

Već skoro godinu dana se čudno osećam. Osećam vraćanje kiseline tj. vraćanje sadržaja iz želudca (ne osetim da kiselina nagriza nešto, kao da nije kiselo) kao i povremen bol u predelu jetre i želudca. Bio na gastroskopiji, sve je sasvim OK. Ultrazvuk abdomena kaže da je sve OK (posebnu pažnju su posvetili jetri i žučnoj kesi i sve je OK). Sve analize krvi OK. Analize urina OK. Jedina analiza koja nije OK je pregled stolice na svarljivost i smanjena moć varenja masti (doktorka kaže da su u stolici vidljive kapljice masti). Od kad mi se ovo dešava smršao sam 12 kg, vidljivo izgubio mišićnu masu u rukama i smršao u licu, osecam se slabo i umorno i jako slabo spavam. Imao sam stomacici koji je sada potpuno ravan, a nisam menjao ishranu. Sve analize su idalje OK osim svarljivosti masti. Niko do sada nije posumnjao ni na jednu bolesti i svi su me uvek proglasavali za zdravog ali kilavog ... bas tako!

Danas sam bio kod privatne doktorke koja me je dobro opeljesila, ali mi je bar rekla da je nesvarena mast u stolici znak pankreatitisa i da je strasno sto se niko toga nije setio.

Sta je zapravo pankreatitis?? Da li ima šanse da je ona upravu a da ceo lekarski kolegijum bolničkog centra južni banat nema pojma??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
pankreatitis - upala gusterace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 8:45 am
Postovi: 6
http://www.* REKLAMA */Akutni-pankre ... ess.htm?b9


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 1:13 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovorima. Ali ovo kod mene sigurno nije akutno. Da li se ta analiza krvi za amilazu može raditi u nekoj privatnoj laboratoriji? Moja doktorka mi sigurno neće dati da radim u državnoj ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
moze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Meni se sve nesto cini da amilaza u krvi potvrdjuje akutni pankreatitis 3-4 posle napada, a da posle toga nije detektibilna... Voleo bih da neko kompatibilan ospori ili potvrdi ovu tvrdnju.
Pozz ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 9:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
amilaze se oslobadaju u krv nakon nastanka upale pankreasa, nemoze se sigurno utvrdit kadce bit povisene i za koliko, ali kontrola amilaze u tom slucaju nije losa ideja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 1:13 pm
Postovi: 4
Da li se ovakva upala vidi na ultrazvuku? Pre mesec dana mi je rađen ultrazvuk i sve je ok, osim što mi je nekako presavijena žučna kesa (ali doktor kaže da to mnogi ljudi imaju i da ne predstavlja problem ako nema kamenja, kao što kod mene nema).

Voleo bih da znam da li to ima nekakve veze sa varenjem masti, pošto koliko kapiram takva mi je žučna kesa od rođenja (ispostavilo se da i moja mama i moj deda imaju takvu)...

i voleo bih da znam da li pankreatitis može da izazove mučnine? pošto su kod mene česte?

i imam osećaj da mi se vraća sadržaj želudca do grla, mada nema nikakvih oštećenja tj. ne vide se na gastroskopiji (ne osećam da se kiselina vraća, nego baš neki bazni povratak, uopšte nije kiseo taj sadržaj) ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 3:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Tek sada sam video da nisam napisao cega 3-4, pa sam sada ispravio. U svakom slucaju, @Guevara, hvala na odgovoru.


Meni se sve nesto cini da amilaza u krvi potvrdjuje akutni pankreatitis 3-4 dana posle napada, a da posle toga nije detektibilna... Voleo bih da neko kompatibilan ospori ili potvrdi ovu tvrdnju.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 253 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: