Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
zenlee je napisao:
A sta znaci folikularna hiperplazija.

Patohistoloski termin obzirom da su B-limfociti u nodusima lokalizovani kao cvorici(folikuli)oko sinusa u reaktivnim stanjima kada sinusima limfnih zlezda stignu antigeni limfociti se dele (proliferisu) njihov broj se uvecava i tada nastaje folikularna hiperplazija sto ce reci reaguju na upalni proces.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Hvala na odgovorima.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Auuuuuh :o Koliko stručnih izraza u jednoj-jedinoj rečenici! Ma nismo mi ovde da ih zadivimo, nego da im laičkim jezikom objasnimo.
Pa da je covek doktor, ne bi postavljao ovakva pitanja :lol:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ali eto nije ,a onda ce naravno da pita. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa pita ali verujem da ne očekuje odgovor na Latinskom ili Južnokorejskom (za njega su oba verovatno podjednako razumljiva) :lol:
Malo srpskog nije na odmet, za promenu :lol:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Mogu ja i na mandarinskom kako vec ciji ukus zahteva ,znate imaju na internetu odlicni softveri za prevodjenje. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Uglavnom sve ja razumem sto ste vi rekli.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozz
PostPoslato: Ned Avg 03, 2008 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 29, 2008 5:09 pm
Postovi: 8
pozz , ja sam pre niki dva meseca , bas vas na sajtu kontaktiro oveze uvecanje sa desne staren na preponi , otiso sam kod lekara dao mi antibitoke i to s epovuklo skroz za neki 10 dana , mada me jos uvjek kad malo duze sedim za konpikuterom na tvrdom malo osecam da me pece gore iznad ,, i sad takodje pomalo ono kao kad te udari lopta da ivinete dole malo mucninu dole pa neznam sto to moze da bude , nema nista nikakvi otleklina osim sto sam pre par mesece pre toga imao nesto kao crvene flekice na gridima i dole na stidnim mestima koje sam podisao , na guridma se rijetko to povrati osim kod velikog znejenja a dole isto tako mozda jos redje ,, sve je ok al malo me to nervira vjerujete , neboli me nista nego neznam dali je to sugestija ili sta ve c, molim vas da mi date savet ne zivim u beogradu , na jugu sam srbije ,, ako nekog interesje ili moze otpirlike da mi kaze bas bi volio da nekako kontaktiramo da objasnim bolje ,,pozz i hvala ,,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 10:20 pm
Postovi: 2
Imam 18 god i nakon sto sam primetio otok na desnoj strani vrata (drugih simptoma i tegoba nisam imao, temperaturu, bolove itd...) javio sam se infektologu a nakon toga uradio krvnu sliku i ostale biohemijske analize!
Monociti i leukociti su bili na gornjoj granici cime je dijagnostikovana infektivna mononukleoza!
Za sledecu kontrolu uradio sam ul. zvuk vrata i ustanovljene su ovalne formacije dijametra 11 mm i ul. zvuk abdomena koji ukazuje na uvecanu slezinu uzduznog dijametra 122 mm!
Krvna slika nije bila bitno promenjena a transaminaze su porasle do AST - 60 , ALT - 50, sedimentacija je za sve vreme bila mirna 1h - 6!
Doktor mi je preporucio mirovanje, uzimanje dosta tescnosti, vitamina, antibiotika i chymorala, sto sam i ispostovao i sada nakon mesec dana sve je u redu sa nalazima ali otok na vratu je jos uvek vidljiv (vec mesec i po dana imam otok)!
Kad sam bio mali (7 god) pojavile su mi se male zlezdice na vratu, ali su mi doktori rekli da to nista nije opasno, i one su i sada prisutne (tvrde su...ne preterano, mogu malo da se pomeraju i ne bole me kada pritisnem)!
Da napomenem: sa tim malim zlezdicama koje sam imao ranije nije se desila nikakva promena (velicina itd..), iste su!
Moje pitanje je: da li je postavljena prava dijagnoza ili treba uraditi jos neke analize ili ponoviti analize i snimanja? I da li moze doci do nekih naknadnih komplikacija i ima li nekakvih veza sa Hodgin limfom????

Unapred hvala!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: