Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Joan je napisao:
Zahvaljujem se Bokiju na razumevanju jer se ni meni nije svideo predhodan odgovor.

"Da je nedaj boze dobio dijabet, da li bi ste mogli da zamislite?"
Pretpostvljam da ga je udario kamion bilo bi jos gore. Pitam ja Vas gospodine "Gardfilde" da je Vase dete u pitanju dali bi ste rekli "Hvala Boze da je SAMO to".

Mislila sam da je ovaj Forum na dobrovoljnoj bazi i niko Vas nije terao da odgovarate na njega i nevidim zasto je Vas toliko iznervirao moj post.
Izmedju ostalog niste u pravu jer sam ja vrlo pribrana osoba kada dodje do kriticnih situacija. Upravo je suprotno, sin je taj koji je jako nervozan dali zbog svog stanja, puberteta, skole ili neceg drugog...


Sto se tice pitanja gospodina Bokija, objasnicu ono sto sam gore vec navela:

Od Februara su poceli bolovi u vidu jakih grceva u stomaku i posete toaletu, gde se zadrzavao pola sata, pa onda izadje na 10min pa ponovo i to je trajalo 2-3sata u pocetku je bilo redje da bi kasnije bolovi postali svakodnevni (moram da priznam da smo u pocetku mislili da "folira" zbog skole). Ipak smo odmah na pocetku otisli kod lekara. Imao je jako puno izostanaka iz skole (opravdanih) ali je ipak izgubio skolsku godinu (prvi sredne). Posle niza analiza krvi i urina (lecen je od viska belancevina u urinu) da bi se tek krajem Marta se ultrazvucnim nalazom doslo do toga da ima kamenje u zuci. Tada mu je prepisana kutija "Palitreksa" i "Baralgetas" po potrebi (i to je bilo sve do operacije).Trebao je biti operisan odmah nakon zavrsetka skolske godine, ali je zbog godisnjih odmora operisan tek 15.8. I ako je od Marta na rigoroznoj (cajnoj dijeti) gore pomenuti simptomi se javljaju i dan danas iako sa manjim bolovima ali i ucestalijim posetama toaletu (uglavnom ubrzo nakon jela, pa kada ide u skolu nece ni da jede).

Pretpostavljam da je gojaznost (visok je 176cm i imao je 95kg, sada ima 70kg), mozda nasledni faktor (obzirom da su moje obe Babe operisale zuc) i nervoza glavni razlozi za nastajenje kamenca...nisam sigurna!?

Sta bi moglo da se desi ako bi jeo nesto sto nesme jer je on odmah po izlasku iz bolnice rekao da nema nameru da bude na dijeti celog zivota. Ja zaista vise ne znam ni sta da mu kuvam posto mu se sve vec zgadilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Da pise, post br 7.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Pa i sam doktor koji ga je lecio je rekao da zatrazi misljenje i drugih doktora. Sto je po meni ispravano, jer ima doktora koji tvrde da su oni alfa i omega i da ne treba slusati nikoga drugog. Najnormalnije je da pita ovakvo pitanje na ovom forumu. Opet pocinjemo da diskutujemo o necemu o cemu smo sto puta diskutovali.

.... Ne znam za drugi metod lecenja, ali to ne znaci da ne postoji. Neki misle da to sto zuc nije od tako vitalnog znacaja za organizam, da se ne moraju primenjivati komplikovane metode i da je jednostavnije ukloniti....

Ako ne postoji drugi nacin lecenja to je zbog ovog neispravnog razmisljanja. Da nesto nije tako bitno, pa se moze i bez :-? . To je slicno kao kad je smrskana kost, pa je najlakse amputirati ceo ud. A postoje primeri gde su u nesrecama ljudima udovi bili presovani kao u herbarujumu, pa su pravi strucnjaci nasli nacin da spasu, ugradivsi plasticnu kost, idt... Mozete li zamisliti, kad je noga ispresovana, tkiva i krvni sudovi pretvoreni u froncle, a oni se potrude i spasu. I dete normalono hoda posle nekoliko godina. Pa evo jos jedan primer, devojcica kome je u nesreci kicma slomljena i iskasapila plucno krilo. Oni nadju nacin da se sve vrate na mesto, i dete zivo i zdravo posle godinu dana ide u skolu i hoda normalno. Ovo su slucajevi kad se pacijenti nadju u pravim rukama ljudi koji znaju i umeju.

Evo juce sam saznao da se na VMA radi operacija skidanja dioptrija pomocu lasera, i to za samo 10 sekundi i covek posle nekoliko minuta moze da ide kuci.. A tako nesto je nekad bilo naucna fantastika. Mogo se pojaviti sto skeptika da tvrdi kako ne postoji nacin. Zaista mi se ne svidja takvo ponasanje ljudi koji drugima podmecu nogu na forumu kada kazu i pitaju nesto najnormalnije. Ko da su oni sveznalice.... :-? Pa zar ceo ovaj forum ne treba da ide u pravcu prosirivanja u upotpunjavanja mogucnosti... To jest da se razna misljenja i ideje saberu na jednom mestu... pa da se dodje do najboljeg moguceg resenja za neki problem. Mislim da ili treba da forum ide u tom pravcu ili da se ukine, jer nema smisla da ljudi ovde misle da su dosli kod lekara i da postoje dve iste institucije. Moramo se dopunjavati, nema druge.

Poz !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Slazem se,ali to o cemu ti pricas je jos uvek najverovatnije na eksperimentalnom nivou i vrsi se negde u Americi ili Svajcarskoj.
Sto se tice ishrane deteta,pa necete mi valjda reci da biste poslusali savet nekog odavde sa foruma a ne nutricioniste koji se skolovao za to???

Ja ne bih i mislim da je pogresno savetovati zenu da to cini jer u ocaju da spreci gubitak tezine svog deteta ona stvarno moze i da poslusa nesto od toga i da napravi jos goru situaciju.Ako vec treba da trazi drugo misljenje to sigurno nije ovde na forumu,nego kod DRUGOG NUTRICIONISTE !

Takodje,gospodja je postavila identicno pitanje na jos nekim forumima koje ja posecujem,pa..videcemo reakcije i tamo.

Sto se tice moje moderatorske uloge,ona i jeste (makar na Urologiji) da sprecim da ljudi budu pogresno leceni,zato i brisem postove koji se odnose na savete o terapiji koja je van svake pameti a koju forumasi u najboljoj nameri postavljaju.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Postovano Gospodjo Urolog tj "BRDM" pardon "Amfibija"
uopste ne mogu da razumem kako neko ko je obrazovan tj.
lekar i to jos specijalista moze sebi da da user name
"Vragolasta Amfibija" kao neko ko radi na hot-line-u!?

Po prvi put sam posetila forume da bih se informisala o
cemu se zapravo radi kada sam saznala za kamenje u zuci.
U subotu, zanaci dan kasnije posto mi je hirurg koji ga je
operisao (a uz to nije nutricionista) rekao da ce ostati
na dijeti do kraja zivota, odluucila sam da se uclanim na
forum i po prvi put u zivotu sam iznela svoj problem.

Tacno je gospodjo da sam postavila isto pitnje ali ne na jos
nekoliko foruma vec na "Krstrici" zato sto sam racunala da je
taj site najposeceniji i na ovaj ovde posto sam mislila da je
strucan...ali avaj. Klasika. Vi se medjusobno "prepucavate" ko
je strucniji i pametniji i usto jos osudjujete mene malte ne
kako sam se uopste usudila da bilo sta pitam kad mi je vec
covek lepo rekao.

Cast izuzetcima koji su imali ljudskog razumevanja.

Naravno da cu posetiti drugog Nutricionistu, ali ne zto sto
ste mi to vi preporucili vec zato sto sam na osnovu svih odgovora
do sada i sama to zakljucila, kao i metabolicno ispitivanje.

U nadi da cu negde ipak imati razumevanja...

Lep Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 4:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Postovana Joan,
eto,da niste dosli na forum ne biste znali da dete treba odvesti na metabolicko ispitivanje.
Zahvalite se doktorici DoP koja vam je to preporucila,posto ne verujem da bi neko uopste to savetovao ;)

I pobogu,imena na hot-lineu su Zaklina,Zeljka,Dzesika i slicno a ne Vragolasta Amfibija,a iskrenu sumnjam da vi imate pojma o kom se organizmu tu radi.

Pozdrav !

:)

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Draga Gospodjo Urolog

Tacno je da nisam dosla na forum ne bih znala da dete treba odvesti na metabolicko ispitivanje, jer mi to niko nije rekao i to je zaista jako dobar podatak, kao i odgovor iste doktorice sa "Krstarice" da "Nije iskljucena mogucnost nastanka kamenca u drugim organima.".
To je nesto sto sam zapravo prvobitno i ocekivala na ovakvim forumuma a ne odgovore tipa vas citat: "imate konkretnu dijetu od strane nutricioniste a vi se raspitujete kod nestrucnih lica sta bi dete moglo da jede????" i to jos na Medecinskom Forumu!

A sto se tice druge teme opet vas citat: "I pobogu,imena na hot-lineu su Zaklina,Zeljka,Dzesika i slicno a ne Vragolasta Amfibija,a iskrenu sumnjam da vi imate pojma o kom se organizmu tu radi."

Evo vam odgovora:

"Vodozemci ili amfibije (Amphibia) su prvi stanovnici kopna među kičmenjacima (kopneni kičmenjaci - Tetrapoda) i istovremeno njihovi evolutivno najniži predstavnici."

ali i

Amfibija (kopneno oklopno vozilo), vojno vozilo koje se može kretati i po kopnu i po vodi.

a vidim vi ste odmah znali sta znaci BERDEM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
LenaPetrov je napisao:
Ne bih da se petljam, ali da li igde pise koliko je dete imalo kg pre nego sto je izgubilo tih 25?


Da, receno je - imao je prekomernu tezinu asa prepisanom dijetom izgubio je 25 koji su mu bili visak i sad ima adekvatnu tezinu svojoj visini i svojim godinama.. NE vidim da zbog toga treba razapeti nutricionistu - jer mu je zaboga dao dijetu kojom mu je smaknuo 25 kila viska koji su mu gusili srce, bez obzira (a i sa obzirom na) zucnu kesu.

Pa sad taj nutricionista je mora biti pravi debil ali ce se strucni laici sa foruma oglasiti sa idealnim kiselotvornim i alkalotvornim dijetama - o Bogo moj! :roll:

Amfibija: shvatas li sad??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 05, 2005 7:52 am
Postovi: 321
Lokacija: Pisite mi na mail
Ne bih da budem negativan, ali ovo nije bilo kuturno od vas. Neka ovaj strucnjak nabroji laiku koliko je pacijenata u zivotu IZLECIO, od koliko je bolesnika stvorio zdravih ljudi. Tj. koliko je bilo slucajeva u kojima pacijenat bez njegove strashne strucnosti ne bi mogao da bude izlecen nikada. Jer lekar koliko god bio strucan moze sam sebi da laska da je on bio jedini faktor da pacijenat ozdravi. U stvari se zapravo radi o prirodnom procesu samoizlecenja koji poseduju sva ziva bica koji dolazi sam po sebi. U prevodu: fenomen imuniteta i mehanizma zivota koji je odlicno radio svoj posao milionima godina i pre lekara i lekova. U slucaju kad taj prirodan proces zakaze, ni lekari ne mogu pomoci. Zar ne?

Posto je Vragolasta A. Urolog evo pitanja za nju. Da li ona zna kako bi izlecila pacijenta od urinarne infekcije koja traje duze od 5 godina? I u cijem su procesu lecenja primenjivane sve standardne antibiotske i antisepticke terapije? Da li zna da promena ph mokrace moze uticati na tok urinarne bolesti, kad smo vec kod alkalnosti. Da li se ona slaze da ako se jedna urinarna infekcija protegne na duze od 2 godine postaje neizleciva. Da li razume o cemu pricam? Ili mozda ona zna kako se takva infekcija leci. Neka onda ona kao predstavnik strucnosti, koja odredjuje ciji se postovi trebaju brisati, na sebe preuzme hiljade pacijenata u nasoj zemlji koji imaju upravo ovakav problem i kome lekari ne znaju pomoci.
Ja bih voleo da pronadje to originalno resenje za ovakav problem.

Strucnost je beskorina ako sa njom ne mozete pomoci pacijentima. Najgore je ako jos mislite da ste vi jedini u pravu, i obracate se clanovima sa visine nazivajuci ih laicima, ne osvrcuci se koliko mogu imati inteligentnije pristupe od vas, i tvrdite da je vasa medicina kako ste je izucili egzaktna nauka koja ima sve odgovore. Budite posteni.

Posto Garfield prica protiv laika neka ona objasni kao strucnjak zato je mladic dobio ovu dijetu od nutricioniste. Kad vec tvrdi da je moje objasnjenje laicko. A ne da prica pricu kako po pravilu neko kao ja ne moze biti u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Garfield je napisao:

Amfibija: shvatas li sad??


Shvatam,dete je bilo predebelo i to je moglo da uzrokuje nastanak kalkulusa.
Medjutim,ima tako puno debele dece pa se ne stvara kod svih kalkuloza zucne kese.

Mislim da bismo trebale da budemo uznemirenije aktuelnim problemom,bas kao i doktorice na Krstarici koje je Joan pohvalila :) ;)

Pobogu Joan,citaj malo izmedju redova.
Uostalom,ti si trazila misljenje i ja kao lekar sam ti ga dala na oba mesta samo ti je ovde zvucalo malo...nekulturno !? ali ja tu nista ne mogu...na tebi je da odlucis da li ces da potrezis misljenje drugog nutricioniste ili prihvatis bokijeve,kokijieve ili rokijeve savete.

Evo ja imam jos jedno pitanje : koliko dete sada ima kilograma?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
PS

Boki je skroz simpatican :) ...pocne post sa "ja nisam strucan u toj oblasti" i onda ga nastavi savetovanjem proizaslog iz ciste logike.Boki,to se moze u filozofiji,u medicini i ostalim naukama ne.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Hvala na smirivanju tenzije...

Dete sada ima sigurno ispod 70kg posto je na merenju pre operacije imao 72, a sad verovatno oko 68kg (nemam kucnu vagu). Sto se mene tice on sada izgleda super (sto se izgleda tice). Ja sama sam oduvek bila protiv prekomerne tezine i molila ga, zabranjivala, ucenjivala ne bi li manje jeo i onda nisam bila dobra Majka sto se Baba tice posto branim detetu da jede.

Sto se tice Nutricioniste vec sam zakazala prijem (privatno).

Kao sto sam vec ranije napisala nisam panicar i ne donosim zakljucke prebrzo, vec se prvo dobro informisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Hm..klasican problem u porodici...ali tako je kad ga babe uzmu pod svoje,
Znaci,da li sam ja to dobro razumela,dete je pre stavljanja na dijetu imalo preko 100 kilograma.
Sigurno vec znas da je iz tog razloga mogao da mu oboli citav organizam a ne samo zucna kesa te je zato potrebno malo sire ispitivanje.Ali to cete vec udogovoru sa lekarom i nutricionistom s obzirom da on ne moze da pravi dijetu ako ne zna apsolutno stanje osobe sto ukljucuje laboratorijske nalaze i ostale dijagnosticne nalaze koje govore o njegovom zdravlju.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Imao je 95kg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 11, 2007 8:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 10:53 am
Postovi: 20
Sto se gospodina Bokija tice kao sto je i sam rekao na samom pocetku da njie dovoljno strucan u ovoj oblasti, bar je imao ljudskog razumevanja i portudio se da pomogne.

Znate u nekim situacijma su "Tople reci utehe" veoma bitne, za razliku od nadobudnih misljena pojedinih strucnjaka koja mogu samo da iznerviraju coveka.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: