Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nocno znojenje...
PostPoslato: Pon Maj 01, 2006 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 3:20 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Vec vise od 2 meseca imama nocno znojenje(po 2 do 3 puta u toku noci),blago povecanu temperaturu-do37,3,suvocu usta,zamor...Sta moze biti uzrok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 02, 2006 7:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
ja bih Vam savetovala da odradite kompletnu krvnu sliku.Po tome ćete videti da li može da bude šećer ili nešto drugo. Obzirom da se mnogo bolesti manifestuje (pa čak i nervoza) ,probajte sa analizom krvi - odatle počnite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nocno znojenje
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 3:20 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
:P Hvala najlepse,vec sutra cu to odraditi!Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 03, 2006 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 13, 2006 4:26 pm
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
to bi mogla biti i upala plušća


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 12:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ma sad bi mi mogli nabrajati liči na sve na dijabet , na tiroideu, na napetost itd ali bez dobro odradjenih analiza ništa se ne može dijagnostikovati.Pozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
:o

Pozdrav svima ja sam novi član i naravno interesuje me zdravlje.

I ja imam sad već neko vreme probleme sa noćnim znojenjem.

Prvi put je to počelo kada bi ponovo počeo da spavam noću normalno nakon dužeg perioda u kome sam spavao sam po danu. Skoro dve godine sam imao nesanicu. Ili sam je sam stvorio. Ne znam.

Znači kad bi se vraćao u normalu sa spavanjem, prođe oko nedelju dana i par noći se budim potpuno mokar, to zatim prođe i posle sve normalno.

Sada kad sam konačno ponovo uspeo da spavam normalno noću i budim se ujutro da idem na posao, budim se potpuno mokar već par meseci.

Nemam zdravstveno osiguranje i ne verujem lekarima. Pokušavam da se dijagnostifikujem lečim sam nakon što sam ukapirao kakvih sve lekara ima.

Sećam se jedne doktorke iz doma zdravlja na Novom beogradu, koja mi je rekla da postoji neki nemački lek za kamen u bubregu, ali ona ne zna ime. Enough said.



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Odlicno. Najpametnije je da se lecite sami. nemojte nikako otici kod lekara. Jer - mogli bi Vam reci i da nesto (ne daj Boze) ne znaju. Zato je najpametnije da se i dalje budite mokri i da se dijagnostikujete sami i sami lecite po sistemu "sam svoj majstor".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
I meni se desilo da mi je doktorka odbrusila da ako mi nije dobro idem da se penjem po planini, sto i ona praktikuje kad joj je lose... I mnogo sam negativnih iskustavaa imala sa doktorima ali mi ne bi palo na pamet da se sama lecim... Jbg, znaju i oni po nesto :lol:

Salim se, kao sto sam imala negativnih tako su me neki i odusevili svojim znanjem. A ti sto si imao JEDNO negativno iskustvo, ne znam sta da ti kazem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 5:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Noćno znojenje prestalo. Jutros ga nije bilo. Očigledno je u pitanju stres izazvan promenama u načinu života, a posebno što se tiče spavanja.

Ne kažem ja da su lekari suvišni. Poenta je da je veći broj lekara završio medicinu pre 30 godina i od tada nije uzeo knjigu u ruke, ili im se jednostavno ne radi s obzirom na kakve sve slučajeve nailaze tokom svog radnog vremena.

Ima super lekara, i ima super medicine.

Ja sam pričam iz mog iskustva. Imao sam upalu uveta i otišao sam na ORL na zvezdari sav otečen. Natrpali su mi nekakve pantljike a mene je bolelo još više i oticalo još više. POsle 4 dana kad sam već ludeo od bolova otišao sam kod drugog lekara, ona je odmah sa vrata znala i pravilo pretpostavila da se radi o bakteriji koje ima čak i u običnoj pijaćoj vodi, pretpostavila je da sam nosio slušalice duže vreme, i dala mi najobičnije gentamicin kapi. Prošlo me je isto veče, a otok je nestao ujutro. To je doktorka koja je rođena za svoj posao. Ovi koji nisu za doktora, a jesu završili medicinu mi nisu dragi.

Hvala najlepše


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 5:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Kao i u svakoj drugoj profesiji, ima boljih i onih manje dobrih. Ni svaki automehanicar nije fantasticno strucan, pa ipak, kada vam se pokvare kola vi idete kod automehanicara i ne popravljate auto po sistemu "uradi sam", pod uslovom da niste automehanicar!
Sa tim nocnim preznojavanjem se ne igrajte.
od najbanalnijeg premora, anksioznosti, nagomilanih problema i losih snova, pomislite i na secernu bolest, poremecaj funkcije stitne zlezde i probleme sa srcem...
Nadjite nekog lekara koji bar nesto zna, ima valjda i takvih i zaboravite taj sistem "sam svoj lekar"!
Bez obzira koliko malo citali poslednjih 30 godine, i takvi lekari ipak znaju malo vise od onih koji nisu lekari.
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 6:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Hoću Dragane.

Čim obezbedim zdravstvenu knjižicu. Znojenje ja više ne bih zvao noćnim već jutarnjim, al to je verovatno ista stvar.

Hvala


:oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
P.S.
Ne postoji univerzalni lek za bubreznu kalkulozu.
Postoje preparati koji olaksavaju eliminaciju, oni koji sprecavaju ili usporavaju kristalizaciju i precipitaciju i oni koji menjaju pH urina radi sprecavanja talozenja kristala ali se Th razlikuje za svaku pojedinacnu vrstu kalkuloze.
Nista napamet!
Kod lekara ako imate kalkulozu!
Pozdrav!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Hvala vam Dragane. Osećam da mi je sa bubrezima u poslednje 3 godine sve u redu. Plašim se samo tog malog kamička od pre 3 godine koji je posle bezbroj kolika dospeo u bešiku jer ga ni do sada nisam izmokrio.

Mlaz je snažan i ne osećam tegobe (što priznajem, ne znači da se nešto možda ne dešava) pijem Prolom, ali i ostale napitke, a nisam se odrekao ni kafe sa mlekom, pa in C vitamina. Ipak, s obzirom na činjenicu da u porodici na obe strane postoji i kamen i pesak u bubrezima i u žuči, uradiću sve potrebne kontrole prvom prilikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 1:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
neu3no je napisao:
Hvala vam Dragane. Osećam da mi je sa bubrezima u poslednje 3 godine sve u redu. Plašim se samo tog malog kamička od pre 3 godine koji je posle bezbroj kolika dospeo u bešiku jer ga ni do sada nisam izmokrio.Mlaz je snažan i ne osećam tegobe (što priznajem, ne znači da se nešto možda ne dešava) pijem Prolom, ali i ostale napitke, a nisam se odrekao ni kafe sa mlekom, pa in C vitamina. Ipak, s obzirom na činjenicu da u porodici na obe strane postoji i kamen i pesak u bubrezima i u žuči, uradiću sve potrebne kontrole prvom prilikom.


Nista na "osecaj"! Postoji ultrazvuk bubrega i besike i tacno se zna sta kod koga moze da se ocekuje i sta treba da se radi. Ono sto prodje kroz ureter lako prodje koroz uretru, ukoliko ne postoji neka stenoza ili znacajna hiperplazija prostate sa kompresijom na vrat mokracne besike. Moze da se desi i da ste ga izmokrili a da to niste ni primetili! To nije neuobicajeno. U svakom slucaju, i da niste, i takvi se kalkulusi resavaju i to bez vecih problema.
Dakle, na pregled i bez brige!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Automehanicar
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dragane,

Mi kao da se znamo?! Inace, tu usporedbu sa automehanicarem i ja pravim uvek kada ljudi krenu da pljuju po svim lekarima. Od marta, kada sam se razbolela, moram da priznam da sam vise bila u kontaktu sa dobrim i ljubaznim lekarima.

I ne plase me oni koji su zavrsili fakultet pre 90-tih godina vec oni nakon.


Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: