Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nesanica.
PostPoslato: Sre Maj 09, 2018 3:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2013 9:29 pm
Postovi: 52
Postovanje, evo 3 sata i 15minuta a meni neće san na oči. Upravo je to razlog mog kucanja :D
Ujutru treba da se ustane u nove pohode, a meni oci kao kod sove :). Nekih noći zaspem bez imalo problema, a u poslednje vrijeme mi se javlja problem da nekih noci nema sanse da mogu da zaspem, ne postoji teorija, kao npr noćas :) samim tim pokrenem razmišljanja o svemu i svacemu e tu sam ga tek "ugasio". Po nekad posisam melatonin tableticu kad osjetim da cu da vidim borbu sa spavanjem. Ali nekih puta ni to ne pomaze. Razumijem da se desi svakome jednom u mjesec dana, neki blagi poremecaj sna pa ne mogu da zaspu ali ovo meni pocelo cesto da se desava i takodje je počelo strasno da me nervira.
Šta da se radi, nekako mi glupo kad sve to vezuju aneksioznosti..
Dal' postoji nesto neki način, kad se covjek muči da zaspe da mu olaksa... Ne pricam o tabletama koje doktor prepisuje, vec ovako o nekim trikovima koji su provjereni.

Hvala unaprijed na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Čet Maj 10, 2018 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли то значи да су разна размишљања узрок несанице?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Pet Maj 11, 2018 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Verovatno da, da su uzrok nesanice razna razmisljanja.

Ja znam po sebi, cim razmisljam o necemu, spavanja nema, samo zatvorim ocim i po malo kunjam ali sna nema. Ako i bude to je negde sat-dva pre uobicajenog budjenja, kad pokusam spavati malo duze nema sanse, samo prevrtanje po krevetu.
Takodje kad treba negde da idem, probudim se sat-dva pre zvonjenja sata i nema sanse da zaspim, samo se prevrcem po krevetu.

Mada neki kazu da uzrok nesanice moze da bude vestacko svetlo pre spavanja, racunari, mobilni telefona, tableti, televizori itd... Uglavnom ljudi te uredjaje koriste sa ugasenim svetlom pa taj bljesak utice na spavanje, neki kazu i na vid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Pet Maj 11, 2018 9:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
pusis li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одређена компонента плавог дела спектра светлости коју емитују савремени уређаји, преко очију утиче на мозак дајући му информацију да је дан. Последица тога је да се не ослобађа мелатонин. А онда се лоше спава.

Другачији проблем је када не може да се заспи. У неколико текстова сам писао о спавању: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/spavanje

chipsi je napisao:
....Mada neki kazu da uzrok nesanice moze da bude vestacko svetlo pre spavanja, racunari, mobilni telefona, tableti, televizori itd... Uglavnom ljudi te uredjaje koriste sa ugasenim svetlom pa taj bljesak utice na spavanje, neki kazu i na vid.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Pet Maj 18, 2018 9:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Dobro bi bilo da probas as nekom fizickom aktivnoscu posle vecere a ne sa kompjuterom i telefonom,
a probleme o kojima razmisljas, moras baciti u zaborav, ako nisu bas jako vazni, a u tome ce ti pomoci samo trcanje pa jos bi bilo dobro u drustvu u prirodi ako mozes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Sub Maj 19, 2018 7:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2018 7:37 pm
Postovi: 4
Ja imam prepisan lek od strane neurologa koji koristim kada me hvata nesanica, bas zbog te anksioznosti. Ali, u vecini slucajeva mi ne treba ni to. Ja imam neki jos uvek nedefinisani poremecaj sna.

Ono sto sam video da mi pomaze je npr neka duza setnja pred spavanje ili ako vreme dozvoljava i trcanje ... posto zivim na 6tom spratu, stepenice .. izmorim sebe i onda mnogo lakse zaspim. Ipak to ne pomaze mnogo kada naidje par nedelja visefaznog sna (legnem u 11, probudim se uvek oko 2 i do 3 nema sanse da zaspim, a onda u 3 odjednom me spopadne jaka pospanost i spavam do 6).

Moje preporuke su dakle da probas da se izmoris pred spavanje ... topli cajevi pred spavanje takodje vidim da mi pomazu da zaspim (mozda je neka autosugestija, ali cini mi se da deluju) ... a ako problem postane dovoljno ucestao poseta neurologu/neuropsihijatru.

Pre primene bilo kakvih lekova ne bi bilo lose da se raspitas koja je procedura "skidanja" sa istih, jer se na neke od tih lekova lako "navučeš" a ako se ne "skidaš" pravilno ima dosta neželjenih efekata. Ima neki super lek na B od Hemofarma, ne znam kako se tačno zove, baš za insomniju, odlično radi i nisi pospan ujutru kada se probudiš .. jedina mana mu je što ako ga koristiš više od nedelju dve po prekidu terapije si u još goroj insomniji nego pre terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nesanica.
PostPoslato: Sub Maj 19, 2018 7:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2018 7:37 pm
Postovi: 4
E da .. primetio sam da me mobilni uveče razbudi uvek. Vidim da je to neko naveo gore, to zaista utiče dosta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: