Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Pon Jan 08, 2018 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 2:47 pm
Postovi: 22
Postovani clanovi foruma, lekari i pacijenti,


Tema ce zvucati stereotipno i vec vidjeno/cuveno ali ipak verujem da je problem koji imam prilicno jedinstven, nerazjasnjen, ne da mi mira i umara me bas mnogo kako fizicki tako i mentalno.

Dakle u pitanju je temperatura koja varira od 36.8 -37.2 (37.3), takozvano subfebrilno stanje ili groznica (fever), ali ona mi i ne bi toliko smetala da nije krenula da se odrazava na kolaps mog fizickog stanja.

Dakle, 1974, sam godiste (43 godine), sportski tip (22 godine se bavim amaterskom atletskom gimnastikom),zivim sam, nemam zivotinja u kuci, ne pijem, ne pusim i ne uzimam nikakve suplemente na hormonalnoj bazi. Brinem se o svom fizickom zdravlju koliko god mogu, uzimam svaki dan: vitamine C i E, Magnezijum, Cink, Omega 3, maslinovo ulje, Melatonin i hranim se prilicno dijetalno i najbolje sto mogu. Profesionalni sam dizajner i video ekspert i iako lezem prilicno kasno zbog prirode posla (kada ga ima), dobrog sam sna, barem je trenutno tako. Imam dijagnostifikovan psihicki problem anskioznosti (disordo anxsious, disordo panicus) iako sam ubedjen da ovo nema ama bas nikakve veze sa subfebrilnim stanjem. Ovo tvrdim sa razlogom, jer sam slicna subfebrilna stanja imao 90-tih a kada nisam imao nikavih anksioznosti, umisljenih gusenja, napada niti drugih psihicki problema. Inace ovi psihicki problemi pojavljuju se sporadicno, recimo trenutno ih nemam, prethodni mesec sam ih imao u blazem obliku, ali kada su naglaseni to je najvise zbog razmisljanja i nerviranja o problemu nezaposlenosti (zadnjih 6, mozda vec i 7 godina) kao i nesklada zivljenja u ovom drustvu sa kojim verujem svi kuburimo. Prezivljavam radeci kao online freelancer ali je to mukotrpan i nestabilan svet i cesto se radi po radnom vremenu Sjedinjenih drzava sto znaci vremenski pomeraj od 6 sati i rad do kasno u noc. Znam da ovo nije mesto na kome treba razaglabati o problemima ovog sistema i drzave ali meni nije lako da se nosim sa prethodno navedenom cinjenicom s obzirom da imam 3 priznate diplome naseg drzavnog Univerziteta od kojih i jednu doktorsku a za srpske kompanije sam zadnji put radio 2009 godine, ili da prevedem na birou sam u kontinuitetu skoro 7 godina.

Mislim da mi subferbilno stanje traje najmanje 20 godina sa manjim ili vecim prekidima ali sada je doteralo cara do duvara jer je pocelo da se manifestuje u vidi fizickih problema sa manjim/vecim ali konstantnim umorom, bezvoljnoscu, slomljenoscu i opstom fizickom letargijom i kolapsom.
Pre dva meseca primetio sam da se stanje pogorsava tako sto sam konstatovao da nakon svake nedelje u okviru koje vezbam 3 puta u toku nedelje, nedelja se zavrsi tako sto bolujem u kuci i lecim grlo i nos( nos mnogo manje), glavobolju i slicno, pijuci cajeve i andole. Nakon toga, kako se "zalecim" i krenem ponovo na neku jacu fizicku aktivnost (ne mora da bude vezbanje) recimo pomoc prijatelju u selidbi i slicno, meni tog dana ili sledece jutro , dodje bolest. Obicno mi napada grlo, blago grebanje, sinusi ili recimo boli grlo, tesko gutam, zatim osecam kako me lome misici, zmarci duz nogu, ponekad i glavobolje .... i jednostavno osecam se bukvalno "kao" da imam grip ili nazeb.
Ne kazem da nije moguce da je to zaista neki grip koji se vraca, ali grip ili nazeb dodje i prodje a ovo stanje je skoro konstantno. Cak i kada nemam nikakvih problema sa grlom, nosom ili sinusima, umor i slomljenost su prisutni i najmanja aktivnost izaziva ubrzani rad srca i prilicno brzo preznojavanje kao da je ne znam kakav napor u pitanju.

Ponavljam, da mislim da ovaj deo sa blago povisenom temperaturom traje vec ogroman broj godina i 90-tih (1997-1998) se zadnji put secam da sam ga imao. Tada sam istrazivao o cemu se radi i tom prilikom uradio sve moguce analize. Sem alergija na ambroziju i neke vrste drveca i trava nisu mi nista pronasli.

U 2017-toj godini, kada sam osecao da se isto ponavlja, pokusavao sam u dva navrata (sredinom oktobra) da lecim tu "/groznicu/grip/nazeb" tako sto sam mirovao po recimo 10 dana i pio cajeve i andole ...i kao nesto stanje se malo popravi ali prilikom sledece jace fizicke aktivacije organizma ponovo isto.

Otisao sam kod moje doktorke opste prakse koja mi je prepisala antibiotike jer mi je grlo bilo u blazoj upali. Popio. Nista. Tada me poslala da vadim krvi i nalazi su bili sledeci:

10.oktobar 2017.
---------------
WBC 7.4 10e9/L
NEU 4.14 55.6 %N
LYM 2.19 29.4 %L
MONO .443 5.96 %M
EOS .654 8.79 %E --- Ovaj nalaz je van normale (normala 0 -400) i ukazuje na EOZINOFILIJU odnosno veci broj eozinofilnoh krvnih zrnaca koji govore da osoba ima alergije, ali moze biti vezana i za parazite i kancerogene tumore ali je to redak slucaj. Posto sam zaista alergican na ambroziju, neke trave i drvece ovim nalazima nije dat nikakav znacaj niti paznja. Opet ono sto je cudno je sto sam ove nalaze radio bas u periodu godine kada je zima i bukvalno nema nikakvog cvetanja niti ambrozije a verujem ni trava ni biljaka koje to izazivaju jer me nista slicno ne muci. Kada imam prave alergije to lipti iz nosa i grlo je hrapavo prosto ne mogu da disem normalno dok ne popijem neki antihistamin, tako da je meni licno ovaj povisen broj cudan iako ga lekari ignorisu.
BASO .017 .232 %B
RBC 5.23 10e12/L
HGB 154 g/L
HCT 44.2 %
MCV 84.6 fL
MCH 29.5 pg
MCHC 349. g/L
RDW 16.0 %CV
PLT 188. 10e9/L
MPV 7.39 fL

///// Nakon druge ture anitibiotika, koju sam pio jer sam se zalio na sinuse i blagu zacepljenost nosa, stanje ostaje isto/slicno i doktorka me salje na drugu siru analizu krvi (HEMATO i BIOLOSKE analize), urina i snimanje sinusa:

16.novembar 2017.
-----------------
-----------------
KRV:
-----------------
WBC 8.6 10e9/L
NEU 4.12 47.9 %N
LYM 3.13 36.3 %L
MONO .398 4.62 %M
EOS .952 11.1 %E --- Ponovo van normalne a broj jos veci. Opet nikakav znacaj nije dat informaciji. Postujem stav lekara u tom smislu ali samo skrecem paznju na ovu anomaliju.
BASO .013 .152 %B
RBC 5.36 10e12/L
HGB 158 g/L
HCT 45.8 %
MCV 85.4 fL
MCH 29.5 pg
MCHC 346. g/L
RDW 15.5 %CV
PLT 220. 10e9/L
MPV 8.10 fL
SEDIMENTACIJA ERITROCITA - 7
----------------------
BIOHEMIJSKA ANALIZA:
S UREA 6,2
S-KREATININ 100
S-MOKRACNA KISELINA 360
S-GLUKOZA 5,0
S-HOLESTEROL 5,1
S-TRIGLICERIDI 1,64
S-ACT 29
S-ALT 27
S-ALKALNA FOSFAZA 100
GVOZDJE 29,9 (maksimalno poviseno ali kasnije u tekstu opisano da je vezano za Hasimoto sindrom)
S-CRP 0,8
---------------------
URIN:
----------------------
IZGLED: blago zamucen
BOJA: zuta
PH:kisela
SPEC.TEZINA: 15
PROTEINI:negativan
GLUKOZA:negativan
KETON:negativan
BILIRUBIN:negativan
UROBILINOGEN: normalan
NITRITI:negativan
LEUKOCITI:4-5
EPIT.CELIJE: 2-3
BAKTERIJE: malo
------------------
SINUSI
-------------------
Hiperplazija frontalnih sinusa uz parcijalno smanjenu transparenciju.
Dijagnoza: SINUSITIS ACUTA J01.

///// S obzirom da vrlo frekventno imam upalu sinusa iako se inhaliram veoma cesto, mislim da je verovatnoca da ovo bude uzrok temperature i umora veoma mala, sto i doktori potvrdjuju. Opet, na ovom forumu sam video da ima pojedinca kojima ovo jeste bio uzrok temperature i frekventne slomljenosti. Ali, sta ciniti ako doktori kazu da nije.
Nakon ovoga doktorka opste prakse mi daje uput za INFEKTIVNU KLINIKU gde ce na klinici nekoliko doktora u vise navrata da me salju na razlicite analize:

KRVNA ANALIZA ZA VIRUSE
-----------------------
Microplasma pneumonie: Ø
HIV Ag/At: Ø
HBsAg: Ø
anti-HCV ukupni: Ø


TOXOPLAZMA PARAZIT stolice:
---------------------------
U stolici nisu nadjene patogene crevne protozoe.
U stolici nisu nadjena jaja crevnih parazita.
(Novagnost) ELISA IgG NEREAKTIVAN (2,1 NU).


RTG pluca:
----------
U plucima se ne vide patoloske promene. Srcano-sudovna silueta je u fiz granicama.


UZ EHO abdomena:
----------------
Jetra uredne ehogenosti bez fokalnih promena. Zucni putevi nisu prosireni. Zucna kesa uredne debljine zida bez pat sadrzaja. Pankreas i slezina bo. Bubrezi uobicajene velicine, polozaja i debljine parenhima, bez dilatacije PK sistema.


Hormoni stitaste zlezde:
------------------------
FT4: 16.41
TSH: 1,630
Auto antitela IgG prema TPO (AMC): > 600
Auto antitela IgG prema tireoglobulinu: 145,1


///// Nakon ovih analiza jedino nalaz stitaste zlezde ukazuje na Hashimoto sindrom koji se ne leci a i ne tretira kao bolest. Ipak lekari sa Infektivne klinike me salju na nove analize i preglede:


PREGLED ENDOKRINOLOGA:
----------------------
Dijagnoza: Hashimoto tiroiditis bez poremecaja tiroidne funkcije. Medikamentna terapija nije indikovana.

//// Doktorka-specijalista endokrinolog tvrdi da ovaj sindrom ne moze da izazove povisenu temperaturu i zamor u ovolikoj meri. Doktorka opste prakse se slaze sa prethodnim i ne slaze se sa tim da je potrebno misljenje drugog endokrinologa.
Opet, ono sto je cudno je da upravo mnogi clanci koje sam citao na inostranim sajtovima ukazuju da misljenje ovog endokrinologa nije tacno i da ovaj sindrom izaziva simptome umora, iscrpljenosti, slomljenosti, letargije i slicnog... jedino nisam nasao da je vezan za blago povisenu temperaturu. Ovde zelim da naglasim da ja nisam neko ko cita bilo kakve clanke i tekstove i obicno trazim samo one sa referencama a idem prilicno siroko jer engleskim baratam izuzetno dobro pa se ne ogranicavam samo na srpsko govorno podrucje vec ceo svet.

TORLAK ANALIZE KRVI NA VIRUSE:
------------------------------
Koksaki virus: negativan
Citomegalo virus (CMV): negativan
Epstajn-Barov virus (EBV): negativan

///// Mononukleozu sam prelezao pre oko 4 godine, i nejasno je sto je radjen test za istu ali kazu da ume da se vrati u obliku drugog virusa (Mononukleozu izazivaju 2 nezavisna virusa CMV i EBV).

ORTOPAN SNIMAK SA NALAZOM STOMATOLOGA:
--------------------------------------
Nisu nadjene patoloske promene na mekim tkivima a promene na zubima su sanirane.


ORL nalaz:
-----------
ORL status: Otoskopski: b.o.
Orofarinks: Tonzile atroficne. Trakasta hiperemija zdrela.
Rhino: Septum deviran.
Larinks: Hiperemija baze jezika.
Kontrola: Bris zdrela i alergoloska obrada.

Bris zdrela i nosa:
-------------------
Utvrdjeno prisustvo mikroorganizama saprofitne flore.
Nisu izolovane gljivice iz roda Candidae.


///// Jasno mi ja da su mi ostale jos alergoloske analize (nisam ih radio zadnjih 10 godina), ali nisam vise mogao da izdrzim da ne podelim ovo sa nekim na ovom portalu u zelji da cu mozda naci neko resenje. Sumljam da mogu da budu alergije jer niti imam neki osip, niti zacepljenost grla, niti nosa, onako kako to alergije rade.

Ne bih vise da duzim jer je mozda i ovo previse ali ako neko ko je strucnjak (doktor), ili mozda i amater (pacijent) sa slicnim iskustvom moze da me posavetuje ili ukaze na neki propust ili mogucnost koju sam prevideo ili uopste komentarise sta dalje ciniti u ovakvoj situaciji bio bih mu zahvalan.

Unapred zahvaljujem svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Uto Jan 09, 2018 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Моја препорука ти је да порадиш на имунитету са следећим стварима, бар за почетак:

1. Домаћи препарат од белога лука и комовице (против вируса): http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet;

2. Да свакодневно пијеш првих дана по шољу чаја од жалфије, а касније пола литра дневно (против свега и свачега);

3. Да гуташ бели лук прво исецкан а после у ченовима: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2;

4. Да спаваш бар осам часова у континуитету;

5. Да пијеш много више чисте воде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/voda_potreba.

И остаје да сачекаш који месец да видиш резултате, а можда и краће.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Pon Jan 15, 2018 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 2:47 pm
Postovi: 22
Hvala na preporukama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Sre Jan 17, 2018 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Иначе у току је прилично раширена појава вирусне инфекције са минимално повишеном телесном температуром, непрестаним кашљем уз искашљавање минималних количина безбојног секрета и све то може да траје чак два месеца.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Sre Jan 17, 2018 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 2:47 pm
Postovi: 22
Da verujem da jeste samo sto ja uopste ne kasljem niti izbacujem bilo kakav sekret, imam sporadicno problem sa sinusima ali trenutno ni on nije u jeku, odnosno ne izbacujem mnogo ni iz nosa, vrlo malo ujutru (grejanje isusuje najverovatnije). Sinusi, zimske alergije i antitela na stitnu zlezdu su jedine opcije koje mislim da su ostale kao relevantne da objasne sve ove simptome koje sam naveo. Sto se tice lecenja lecio bih ja problem kada bih znao sta je problem. Ostaje jedino da se podize imuni sistem pa brinuti o tome u narednom periodu dok na vidim sta dalje sa istrazivanjima i da li ih uopste sprovoditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Čet Jan 18, 2018 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
С обзиром на то да твој основни проблем траје неколико деценија не верујем да ћеш ишта пронаћи ако до сада ниси. Мислим да ти је најбоље да спроведеш оне моје препоруке с почетка, па сачекаш годиницу дана да видиш шта ће бити.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2018 7:00 pm
Postovi: 5
Meni je prvi simptom reumatoidnog artitisa bila upravo ta temperatura. Na infektivnom nista nisu nasli naravno i rekli mi “to je normalna temperatura trudnica i neuroticara. Nisi trudan sigurno”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nerazjasnjena Temp.37.2,hronicni umor,slomljenost 2 meseca
PostPoslato: Pon Jan 29, 2018 10:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 03, 2012 2:47 pm
Postovi: 22
Pa veoma sam skeptican prema toj teoriji jer imace idem zbog nekih sportskih povreda kod prijatelja koji je fenomenalan fizioerapeut i priznajem to su neke manje povrede, ali imam artritis ramena i diskus herniju koje su sporadicne i posto vezbam mislim da ih uspesno anuliram, ali to nije ta REUMOTOIDNA varijanta artiritisa ona je mnogo gora. Takodje verujem da bih imao veoma snazne promene kostiju i muskulatura da je tako (ovo samo spekulisem, ne znam) a i kao sto je navaedno u tekstu imam slicne simptome od 1998 godina kada sam imao 25 godina, sad imam 43. u oba slucaja da ponovim (ipak moram) simptomi su kao da imas prehladu, il neki virus, znaci: hrnonicni umor, slomljenost, malo malo pa glavobolja (sinusi) i ako popijem ista hladno odmah hvata grlo, znaci prilicna osetljivost na hladno, stalno neki zmarci u bitnama, temperatura od 36.8 - 37.2, non stop. Suma sumarum, simptomi su slicni onome kada te slomi neki virus samo sto nema skoro nikakvih znakova istog. Ono sto sam primetio je kada legnem pre 12 ujutru am mnogo mnogo odmorniji i nekako lakse prebrodim taj dan a i simptome lakse podnosim, manje se umaram i slicno. Mislim da je moje dugogodisnje trumiranje organizma kasnim leganjem, das ne pominjem stres koji svi imamo svekodnevno... unistilo hormonalni balans time i stvorilo Hasimoto i velika je verovatnoca sve ove druge probleme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 230 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: