Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da,i ja sam imao problema sa flasom,treba da stisnes na dole i da je tek onda otvoris...inace,mozes ispirati sa mesavinom hexorala,pantenola,hidrogena i vode i to:1 casica od rakije hidrogena,1 casica od rakije vode,1 supena kasika hexorala i 1 supena kasika pantenola,3 puta dnevno i za nekoliko dana prolazi,meni je pomoglo kad sam imao afte,ja nisam 10 dana mogao da jedem... :D :D :D ako si alergicna onda idi kod lekara pa se sa njim konsultuj da nebi nadrljala zbog toga... :D eh,ko ce cutati,nema nista gore... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
ma najgore je ej r sam ja pevac,,a nmgu kod lekara na drugom kraju grada je,sama cu se leciti......................procice valjda.............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Da se malo vratim zalfiji jer to zaista treba znati (a to je bas moj fah):

- zalfiju za piti treba staviti (prstohvat na 1 soljicu) u hladnu(!) vodu, i kada pocne da kljuca drvenom varjacom mesati 3 min!
Piti prohladjeno, a ne toplo.

Kada se zalfija sprema za ispiranje, tada se 1-2 supene kasike preliju sa oko 1/2l prokuvane (znaci vrele!)vode i ostavi da stoji 1/2 sata (ne fali da stoji i sat).
Procediti i kosititi za ispiranje grla, odlicna je za bolesne desni, kao i za intimno ispiranje.
Ako se doda (na pocetku) i 1 kasika kamilice, jos bolje dejstvo ima (a lepse i mirise).
--------------
Niko nije spomenuo dobri stari propolis koji moze da se spremi i u kucnoj radinosti, a mogu se kupiti i septolete.
Jedino oni koji su alergicni na polen treba da kupuju sto kvalitetnije tablete koje u sebi nemaju ostataka polena.

Propilis je prirodni antiseptik na koji bakterije ne postaju rezistentne, a dobro deluje i protiv virusa kao i protiv gljivica, a koristi se godinama (a i nije nesto skup, kanda je negde oko 150 din 24 septoleta - mada ima i skupljih varijanti, a ko gaji pcele, njemu je tek jeftin).
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
e da nisam naglasila da pijem propilis,msm ono na kockicu secera,jeste da je neprijatnog ukusa mal ogori,ali ej zdravo,...........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ako ti je ukus bljak, ti kupi tablete za sisanje, cene su razlicite, ali i one jeftinije su dobre.
poz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 9:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da ali ja mislim da je taj prirodni ipak bolji od onog sto je u septoletama,ne znam sto...i da,ja sam jedne godine imao strasnih problema sa kasljem,nisam mogao da se pokupim jedno mesec dana,pluca su mi skripala,nisam mogao da zaspim od kaslja,doktor samo da neki lek i to je to...kad je doslo vreme maslacaka,mi lepo nabrali,skuvali med,i ja sam ga svakodnevno jeo i to u velikim kolicinama i za vrlo kratko vreme je sve to proslo...inace i sada volim da jedem med...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
danka je napisao:
Da se malo vratim zalfiji jer to zaista treba znati (a to je bas moj fah):
Kada se zalfija sprema za ispiranje, tada se 1-2 supene kasike preliju sa oko 1/2l prokuvane (znaci vrele!)vode i ostavi da stoji 1/2 sata (ne fali da stoji i sat).
Procediti i kosititi za ispiranje grla, odlicna je za bolesne desni, kao i za intimno ispiranje.
Ako se doda (na pocetku) i 1 kasika kamilice, jos bolje dejstvo ima (a lepse i mirise). danka


uplasih se kada procitah da zalfija ima toksicna etericna ulja!!
ja je koristim za intimno ispiranje, jel to ok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
nismo se razumeli.rekla sam d aje bljak ukusa taj prirodni,al isto se mene tice ja mogu da ga pijem,meni ne smeta............a taj u septoleta me en oseca uopste,vise mi ima ukus kao limun.imala sam te tablete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji antiseptik za grlo?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 6:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
@andjelija, za intimno ispiranje je odlicna zalfija (zalfiji mozes slobodno dodati i kamilicu ako ti odgovara).
Za intimno ispiranje je dobar i caj od persuna (list!), ali praviti sasvim odvojen caj, a ne da bude u sastavu sa zalfijom.
------------------------
Propolis u kapima se moze dodati medu (kolicinu sami odrediti, 10% ili 20%, po zelji - ovde mislim na odrasle osobe, iznad 15-16 godina), dobro se sve izmesa (obavezno drvenom varjacom), drzi se na tamnom mestu i uzima na kasicicu (1 do 4 kaf. kas dnevno, na primer).

Tome se moze dodati i polen (koji se prethodno samelje u masinici za mlevenje kafe ili sl) i isto umesa (kao 3-ca komponenta) - ovo je, naravno strogo zabranjeno osobama koje su alergicne na polen!

A svemu tome se moze dodati i maticni mlec (kupi se u onoj mini bocici koja se cuva u frizideru), ali mlec ne bi trebalo preterano cesto korisiti, ipak je to jako.

A kada se to uzima, polako, polako se otapa u ustima i posle se popije dosta vode.
Ako se stavlja u neku tecnost (na primer caj, caj mora biti mlak ili hladan, nikako topao).

I ja volim to prirodno da muckam, jer znam tacno sta sam i koliko stavila.
poz,
danka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 151 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: