Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2011 6:06 pm
Postovi: 4
imam blizu 40 god, smrsao sam skoro 10% svoje tezine u poslednjih godinu dana. Ono sto me brine je to sto sam poslednjih 6 meseci aktivno pokusavao da dodam tezinu. U poslednja 3 meseca je bas pocelo da se primecuje koliko sam smrsao, narocito na rukama koje su se poprilicno usukle, maltene ostala samo kost i koza.

Krvna slika deluje manje vise ok, TSH, FT3, FT4 su u okviru normale, kao i glukoza, tako da tiroidna zlezda i dijabetis otpadaju ... jedino sto su mi bilirubin i gama gt blago poviseni, a trombociti smanjeni (128 - ali isto toliko je bilo svaki put kad sam se testirao u poslednje 3 godine)

Bio sam na infekto, gastro, uro, hirurgiji, snimao pluca ... i nista nisu nasli, urolog mi prepisao neki sedativ zato sto me povremeno bolucka prostata (retko), gastroenterolog mi prepisao zinkosel (imam redovno gasove i neurednu stolicu, ali ne i bolove) i tako ... samo me setaju od jednog do drugog ...

Ja vise nemam ideju sta da radim, sta da proverim, kod kog doktora da odem. Mislio sam da uradim negde magnetnu rezonancu abdomena i male karlice, ali to kosta oko 250 evra, a pitanje je da li bi ista pokazalo. Takodje sam mislio da ponovim krvnu sliku, ovog puta da proverim i vitamin B12, folnu kiselinu (to bi moglo da ukaze na malapsorpciju tankog creva) i ne znam sta jos ... mozda H1C (test za dijabetis) i TSH ponovo?

Bio bih vam zahvalan za bilo kakav predlog kom doktoru da se obratim, sta da proverim (ili snimim) i kojim redosledom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Pet Jan 09, 2015 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тачно пре четири године си написао да си решио да промениш начин исхране, па би волео да напишеш како се сада храниш.

Осим тога напиши како покушаваш да "додаш тежину".

Да ли имаш проблема са кичмом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Pet Jan 09, 2015 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2011 6:06 pm
Postovi: 4
pa recimo godinama unazad sam izbegavao masnu hranu, fast-food, secer i sl (samo u umerenim kolicinama) a od pre tri meseca sam eto na primer namerno poceo da jedem super-masnu hranu, da dodam neki kilogram po svaku cenu: burek, smoki, koka-kola, krofne, fileti ... i sl. (dobro ne bas u prevelikim kolicinama, posto mi je sve to ipak odvratno, ali ranije to nisam ni okusio).

Posto nemam nikakvih bolova, cenim da bi mogla da bude netolerancija na neku od namirnica, ali u laboratoriji su mi rekli da se to uglavnom manifestuje gojenjem, a ne mrsavljenjem, te da mi test netolerancije na hranu ne bi koristio ... stvarno nemam ideju sta da radim ... na zalost doktori jos manje (ali njih bas i zabole patka)

U prilog ovom poslednjem ide i to da je moj rodjeni brat isto smrsao dramaticno u poslednjih godinu dana ... one je cak lezao 10-tak dana na nekoj klinici u Beogradu gde su mu snimali sve i svasta (i nasli nista) ... stvarno ne znam na koju bi smo to namirnicu obojica mogli da budemo 'netolerantni' ? Da li bi moglo u pitanju biti nekakvo trovanje necim ...teflon sa tiganja, ili voda iz plasticnih boca ili ne znam sta drugo ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што си јео само је могло да те отрује јер је пуно хемикалија.

Ништа ми ниси рекао за кичму.

Пошто ти се и брат разболео у исто време, пробај да нађеш заједничку тачку. Шта сте заједно радили, где сте били? Можда је неки редак паразит у питању.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 1:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Matori uhvati se ti testenine i helba jedi 5,6 puta dnevno i da vidis kako ces se ugojis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 17, 2011 6:06 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Ништа ми ниси рекао за кичму.

Пошто ти се и брат разболео у исто време, пробај да нађеш заједничку тачку. Шта сте заједно радили, где сте били? Можда је неки редак паразит у питању.

Sa kicmom je sve u redu. Osim 'retkih' parazita, imas li jos neku ideju ? Zanima me kako bi se drugi lecili da su na mom mestu, ali ne teoretski - nego stvarno, gde i kome se obratiti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 10:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли ти се смањила снага у рукама или се променио осећај у њима?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubitak tezine (mrsavljenje) a dobar apetit
PostPoslato: Čet Maj 03, 2018 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 3:35 am
Postovi: 2
Jas oslabev od cvorcinja na tiroidna,hormoni dobri.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: