Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mononukleoza
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 11:59 am
Postovi: 3
Lokacija: Beograd,Serbia

    Imam pitanje za vas...Pre 3 dana sam pocela da osecam bolove u grlu,nisam mogla da gutam..ali nisam obracala mnogo paznje na to...ujutru sam dobila temperaturu koja mi se tokom celog dana povecavala i dostigla je 39,5..otisla sam juce kod lekara u lokalni dom zdravlja...tamo su mi uocila anginu ali da bi doktorka bila sigurna da nemam mononukleozu poslata sam da vadim krv i na ultrazvuk...ultrazvuk je pokazao da mi je slezina povecana na 15,a krv WBC mi je 15,6 a gornja granica je 13,5 ,a GRN 13,5 a gornja granica je 8.75..potom su me poslali na infektivnu kliniku..tamo su mi 3 puta vadili krv...i kazu da nema znakova za mononukleozis inf...ostavila sam krv da mi zazade (ili tako nesto) i u utorak ce mi doci rezultati...sada ne znam da li postoji neko virusno oboljenje ili bakterija..jako se plasim sta mi je jer je doktorka pomenula i leukemiju zbog te povecane slezine..ali imaju obicaj nekada i da preteruju..da li moze neko da mi pomogne?...nemam nikakve iskocene zlezde koje sam gledala da su simptomi mononukleoze,ali zbog grla su mi ipak dali da pijem Cliacil tablete,i sada mi je mnogo bolje,mogu skroz normalno da gutam..i vise nemam problema sa grlom smao posle 3 tablete..u velikoj sam nedoumici.omozite mi..


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 12:52 pm 
    OffLine Stalni član Stalni član
    Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
    Postovi: 1224
    Ajde polako, svakako nema razloga za paniku pre nego sto sva dijagnostika bude gotova (i svakako nije bilo mesta tome da ti doktor opste prakse pominje leukemiju u ovoj fazi ). Kao sto vidis, bolje ti je od antibiotika, svakako da treba sacekati nalaze sa infektivne klinike (trazi se EB virus u krvi koji govori u prilog mononukleoze) i svakako da treba ispitati zasto je uvecana slezina, ukoliko se ne radi o mononukleozi, no kao sto rekoh - jedno po jedno i bez panike, bezrazlozna panika moze samo da poveca probleme. Pokusaj da se malo smiris, da sacekas nalaze i da se ustanovi sta je napravilo ovakvu klinicku sliku.


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 12:00 pm 
    OffLine Novi član Novi član
    Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 11:59 am
    Postovi: 3
    Lokacija: Beograd,Serbia
    hvala na odgovoru...
    i ja se nadam da ce sve biti ok...javicu vam se kada stignu ostali rezultati..


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta: sve je u redu
    PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 2:37 am 
    OffLine Novi član Novi član
    Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 11:59 am
    Postovi: 3
    Lokacija: Beograd,Serbia
    isgleda da su me bezrazlozno napasili..sve je ispalo ok...izgleda j eto bila smao neka prolazna bakterija..hvala...meni je bolje..ali mi se juce povratilo malo bolova u grlu..ali sto je najbitnije nije ni mononukloza a ni leukemija..tako da sve ostalo mogu d apodnesem..hval u svakom slucaju..


    Vrh
     Profil  
     
    Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
    Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

    Sva vremena su u UTC + 2 sata


    Ko je OnLine

    Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


    Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
    Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

    Pronađi:
    Idi na:  
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
     
    Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
    Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: