Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: molim za pomoc zbog uzasno bolnog svraba
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
prvi put sam na forumu jer neznam vise sta da radim.za zadnjih 15 dana obisla sam 7 razlicitih lekara.posle mora isla sam na bazene 7 dana .tada pocinje(pre otprilike 20 dana) prvi put da mi se javlja nesnosno pecenje koze na butinama i rukam posle tusiranja cak i samo obicnom vodom.napadi se u pocetku javljaju samo nocu a potom i preko dana.krvna slčika mi je bila jako slaba leukociti 2500 ali sam je sa ogromnom terapijom vitamina popravila na 4000.u tim napadima svraba na kozi nema nikakvih promena cak ni crvenilo a ja vristim od bolova i jedino mi bensedin pomaze jer me uspava i samo blago smanji svrab
prepisali su mi do sada eucerin sa urea 10,atopik, i jos mnoge druge kreme koje nisu imale efekte
ovaj problem ja imam godinama unazad ali nikada nije bio tako jako izrazen i ranije sam mislila da ima veze sa suvom kozom ali mi je dvoje dermatologa reklo da je to problem za neurologa
neurolog mi je prepisao sredsvo za smirenje ,c vitamin i inekcije ohb12
alergolog mi je na osnovu krvne slike rekao da nije alergija vec da me je napao virus koji je protutnjao kroz organizam ,oslabio imuni sistem i da ce se to vratiti u normalu
bolni svrab ne prestaje i ja neznam ni sta da radim ni kome vise da se obratim
ima li iko savet ,slican problem ili misljenje o ovome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Ukoliko sei bas sve probala, a nista ne pomaze, jesi li pomislila da ti je mozda nesto na kozi a da se ne vidi golim okom? U tom slucaju bi mozda trebala da koristis Gamex emulziju ili Gamex gel...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
recite mi nesto vise o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Kakvi su rezultati uree ukrvi (ureao kreatinin parametri krvne slike)?
Sta znaci da je krvna slika jako slaba (leukociti nisu parametri za procenu 'slabe krvne slike' vec eritrociti, hemoglobin, gvozdje). Pad leukocita govori u prilog virusne infelkcije, a nema tih vitamina koji mogu d apodignu leukocite - dakle nemam pojma o cemu u stvari pricate? da li svrab postoji jos negde sem na butinama i rukama (kom delu ruku) i jos kad sem nakon tusiranja, i tusirate li se toplom vodom (vrucom)?

Moze biti da ste dobilishugu na tim bazenima, pa b i u tom slucaju Gamex zaista bio delotvrosan ali sumnjam da bi mogucnost ovoga promakla dermatolozima - shuga je nesto sto oni znaju da prepoznaju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
svrab se zadnjih par dana javlja cesce i bez ikakvog povoda ali je slabijeg inteziteta.manje boli,posto je reakcija bolna ,boli me samo koza na butinama i rukama bez ikakvih vidljivih reakcija,nema crvenilka ,osipa bas nista.imam obicaj da se tusiram vrelom vodom ali to nisam radila po vrucini.lekari su konstatovali pad imunog sistema zbog virusa koji nisam ni osetila i misle da je ovo propratna reakcija a ja neznam sta da radim jer nemogu normalno da zivim ,neidem na posao i polako ludim,imate li ideju kome da se obratim i dali je ovo slucaj za neurologa ili dermatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Posto ponovo niste dali ni priblizno dovoljno podataka i na pola pitanja niste ni odgovorili stvarno ne bih znala kako da VAm pomognem bilo kakvim savetom. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
izvinjavam se
evo parametara krvi
wbc 3.8
rbc 4.12
plt 272
hemoglobin 109
glukoza 5.1
urea 4.2
kreatin 86
mok kis 331
ukupni bililurubin 11.8
direk.bil 1.9
totalni proteini 73
albumin 46
gvozdje 8
vibc 59
tibc 67
ast 22
alt 12


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ok, sad nam jojs dajte i referentne vrednosti pored svakog nalaza (razlicite laboratorije - razlicite ref vrednosti, razlicite zemlje - razlicite ref vrednosti). Gde Vas svrbi po rukama? Ajde malo se ukljucite, nemojte da Vam vadimo svaku rec kljestima.

Ako su nalazi radjeni kod nas, pri standardnij ref vrednostima mokracna kiselina Vam je visestruko povisena a to moze da uzrokuje nepodnosljiv svrab. Javite se reumatologu. Zar niko nije reagovao na mokracnu kiselinu 331?

Hemopglobin i gvozdje su Vam niski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
...histamin-kiselina-manjak gvozdja-svrab....

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ukoliko uzimate m,ultivitaminske tablete - prestanite, visak B3, B6, K i D vitamina moze da uzrokuje svrab koze, vitamin C pak u vecoj dozi od normalne moze izazivati giht. Ne bi bilo lose da uradite UZ bubrega i besike i vidite da li imate neke kamencice ili pesak obzirom na toliku mokracnu kiselinu.
Dakle, reumatolog zbog sumnje na giht (mokracna kiselina), nefrolog i UZ abdomena (bubrezi i besika), popravljati anemiju (hematolog) i ustanoviti zasto je gvozdje tako nisko (losa absorbcija, neko krvarenje - miomi na materici, jaka menstrualna, divertikuli na crevima itd)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
Ja sam zbog ovog problema prvi put na forumu a inace se slabo snalazim sa medicinom
evo ovako za mokracnu kiselinu su referentne vrednosti 157-428
pa mi to niko nije ni pomenuo kao moguci problem
hemoglobin 119-157 i tu su dosli do zakljucka (lekari) da je zbog izuzetno obilnog menstrualnog krvarenja ,lose ishrane i pada imuno sistema tako los
histamin nisu spominjali
dali su mi inekcije b 12 koje mi prijajau i to 7 inekcija svaki drugi dan ali su mi onda kazali prijatelji da je to precesto i da treba da primama po jednu na dve nedelje,kada sam se konsultovala sa neurologom rekao mi je da je nemogu da imam visak b 12 u krvi
ultrazvuk mi niko nije radio i to cu prvo uraditi ,hvala na savetu
hematolog je konstatovao pad imunog sistema zbog virusa ,sunca i obilne menstruacije u isto vreme.moram da spomenem da sam tih mesec dana imala gomilu proslava na kojima sam konzumirala alkohol mnogo vise nego obicno
to me niko nije pitao ali mislim da je on mozda bio okidac za sve ovo
svrbi me samo po butinama i nadlakticama sa gornje strane koje su izlozene najvise suncu
sada se osecam malo bolje ali se plasim da imam bilo kakav kontakt sa vodom da nebi ponovo imala napade svraba
da li je moguce da se koza istanjila i lose reagovala
koliko je vremena potrebno da se obnobi povrsinski sloj koze
kako se uopste regenerisu nervi koji se nalaze na mestima koja su meni problematicna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oštećenje nerava najčešće se manifestuje u tri oblika

* Neuropraksija (iritacija nerva) je benigno oštećenje nerava sa prolaznim prekidom

sposobnosti sprovođenja podražaja, pretežno motornih.

* Aksonotmeza se manifestuje oduzetošću motorne i senzibilne funkcije nerava, usled nepotpunog prekida kontinuiteta nerva. Dolazi do povrede aksona i mijelinske ovojnice.

* Neurotmeza je potpuni prekid kontinuiteta u celoj širini nerva sa potpunom motornom, senzibilnom i vegetativnom oduzetošću.

Oporavak je spontan, oko 8 mm na dan ako je u pitanju prekig nervnog vlakna, oporavak je mnogo bolji ako se pojacha unos B vitamina.

Ne znam da li se pronalazite u ovakvim povredama nerva, ja ne.
Mislim da je vash problem iskljuchivo metabolichke prirode, nadjite dobrog hematologa!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
Oporavak je spontan, oko 8 mm na dan ako je u pitanju prekig nervnog vlakna, oporavak je mnogo bolji ako se pojacha unos B vitamina

a kolika je krajnja duzina nervnog vlakna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pardon 1 mm u roku 24h... :oops:

nema definitivne 'krajnje duzine', nerv je dug koliko je potrebno da bude dug (mesto izviranja nerva, duzina segmenta) ali VI NEMATE PREKID KONTINUITETA NERVNOG VLAKNA!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: