Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Pobogu,bila sam kod doktora,naravno,i ti lekovi ništa ne pomažu,samo sam se nadala da postoji još nešto novo.Vrlo si ljubazna,ako su nam svi zdravstveni radnici tako ljubazni gde je nama kraj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
trudim se :)

jesi pila redergin?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Joj,nemoj toliko da se trudiš! :)
Ma pila sam i to i još neke lekove,nikako ne mogu da se setim sada imena leka!Migrena je čudo!Možeš se paziti koliko hoćeš,kad hoće da boli,ona boli.Sve je to vezano za hormone,bar kod mene.
Sada sam skoncentrisana samo na bilje,u to verujem.Prestala sam da pušim,pijem jednu kafu dnevno a više zelenog čaja,trudim se da provodim više vremena na svežem vazduhu i tako to...Nekad mi pomogne obloga od korena đumbira,limun ili neki čajevi,naravno samo da mi ublaže napad,ne i da on prestane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Super!

Ja sam mishljenja da svako bice mora za sebe da nadje pravi lek, a ne da se samo koncentrishe na ono shto farmaceutska industrija nudi!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 31, 2008 10:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Da,da!Toliko toga nam je pruženo od prirode a mi to ne znamo da iskoristimo.Pozdrav,javiću ako ova aloja pomogne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mnogi je opisuju kao jak bol koji pocinje iza ociju a onda se širi i postaje sve intenzivnije, sve dok ne možete da podnesete svetlo ili buku, cak i najnežniji dodir.

Posledice nepodnošljive glavobolje se osecaju i po celom telu u vidu mucnine, povracanja, vrtoglavice, hladnih ruku, drhtavice. Migrena može da traje od nekoliko sati do celog dana.

Mnoge migrene cesto šalju upozoravajuci signal poznat pod nazivom aura.

Neko je doživljava kao trepcuce svetlo, sitne tackice ili izlomljene linije u vidnom polju, trenutno zamracenje vidokruga, trnci u rukama i nogama, nemir, zbunjenost, nepovezan govor, senzacija cudnog mirisa.

Migrena je vecim delom nasledna sklonost, pa na nju možete posumljati ako neko od vaših bliskih rodaka pati od napada migrene. Kod žena se 3 puta cešce javlja nego kod muškaraca.

Migrenu provociraju razni uzrocnici kao što je promena nivoa hormona tokom ovulacije ili menstroacije, loše navike ishrane, stres, hemikalije u hrani ukljucujuci aditive i konzervanse, nizak nivo šecera u krvi.

Cak i promene vremena kao i toplotni talasi mogu da izazovu migrenu.

Zna se da migrena nastaje usled spazma pa dilatacije arterija koje snabdevaju mozak krvlju.

Šta suštinski izaziva spazam ostaje misterija.

Ova reakcija je izgleda vezana sa hemikalijama mozga, zna se da neurotransmiter serotinin igra veliku ulogu u potsticanju migrene.
Vecina lekova koji olakšavaju simptome migrene rade po principu stimulisanja moždanih receptora serotinina.

U jednoj novijoj studiji je obajavljeno da je 80% pacijenata obuhvacenih studijom koje se žalilo da ima glavobolje usled "zapaljenih sinusa " ustvari patilo od migrene a ne sinuzitisa, tako da bolni sinusi vrlo lako mogu da budu migrena.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 1:37 pm
Postovi: 1
Meni je lekar konstatovao klaster glavobolju, migrenu. Prvi napad sam dobio pre 7, 8 godina. Svasta sam pio i popio. Dolazilo mi je da lupim glavom o zid. Pio sam neke lekove za srce, nemacki lek za migrenu, sve po nalogu doktora.
I tako, jednog dana kad sam tumarao po kuci, tj kupatilu nadjem u ormaricu neku mast na bazi kamfora, mente i eukaliptusa. Ne mogu da se setim naziva, ali se secam da je proizvodi Zdravlje iz Leskovca, i ja ti lepo namazem s tim sve tacke gde me je bolelo i EUREKA. To je to, posle 15 minuta bol mi je prosla, prvi put posle 3 meseca.
Evo sada sam ponovo dobio napade, ponovo mazem neku Bosnalijek mast na bazi kamfora, i opet pomaze. Najveci problem je da mast pomaze oko 1,5 do 2 sata pa onda ponovo. U medjuvremenu sam kupio, po savetu farmaceuta Amigren. Malo se plasim da ga pijem zbog svih propratnih efekata ovog leka.
Ne znam koliko je preporucljivo mazati ovee masti na glavu, al' sta da se radi?!
Eto, toliko za moje prvo javljanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 6:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da da takve kreme znaju biti vrlo uchinkovite, kao i neke antireumatkse kreme. Naravno i to je vrlo individualno!

Moja preporuka je krema ALOE HEAT LOTION, na bazi aloje, ali je u isto vreme kao kamfirska krema, americhke proizvodnje, moze se nabaviti samo preko nekoga, kao oriflejm, avon, nema u slobodnoj prodaji s tim da trguju samo kozmetichki saloni i ordinacije, fantastichna krema za bilo koju vrstu bola.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: