Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Natasa pozdrav,

Izabrao sam psihoterapeuta u klinickom centru i imao sam terapije na 2 nedelje do mesec dana gde smo po nekoliko meseca isprobavali jedno moguće rešenje i onda kad ne ide mi probamo drugo i tako mi se vremenom menjala podsvest kada sam poceo drugacije da gledam na to.

Pozdrav i srecno!

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2018 3:13 pm
Postovi: 3
Nikola, hvala puno na odgovoru!

U koji si klinicki centar isao?
U kom je gradu?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
U Niškom kliničkom centru.

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2018 3:13 pm
Postovi: 3
Nikola, jos jednom ti hvala!
Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sub Jun 16, 2018 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2018 2:05 pm
Postovi: 3
Zdravo,

Ja sam jos jedan od vas koji je imao isti problem ali sam uspesno resio. Tacno znam kroz sta prolazite i kako se osecate - svako putavanje je prava nocna mora, svaki izlazak u grad zahteva logistiku odlazenja u wc,... Ovim postom zelim da pomognem svima.

Dugo sam se suocavao sa problemom, mozda 10ak godina. Pokusavao autosugestijom da prevazidjem problem ali bezuspesno. Taman sam se spremao za psihijatriju kad sam na netu nasao resenje.

Resenje je toliko jednostavno da cete se smejati svemu ovome kao ruznoj proslosti jer je veoma jednostavno. Fora je u disanju, tj "drzanju daha".

Proces je sledeci:
1. Udahnite duboko
2. Izdahnite 2/3 daha
3. Zadrzite preostali dah (naravno ne udisite nov dah)
4. Cekate tako (u jednom trenutku mislicete da cete se ugusiti, ali NECETE nastavite tako) i priroda ce uciniti svoje tj misici ce poceti da se grce i prirodna reakcija ce biti da ce poceti mokrenje

Pokusajte ovo najpre kod kuce par puta i videcete da to funkcionise. I onda cete par puta na javnom mestu i shvaticete da mozete uvek to da uradite. SRECNO I UZIVAJTE U ZIVOTU!

Javite se ako imate nekih pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sub Jun 16, 2018 4:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није то природна реакција него последица гушења.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sub Jun 16, 2018 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2018 2:05 pm
Postovi: 3
Pod prirodna reakcija podrazumevam da je reakcija tela pri odredjenim uslovima u ovom slucaju pri gusenju.

Poenta price je kako prevazici ovaj problem, znam iz licnog iskustva da "radi" i znam koliko mi je prevazilazenje problema pomoglo da imam kvalitetniji zivot. I ne moze neko sa strane (neko ko nema taj problem) suditi kako se prevazilazi problem (udjes i ispisas se i to je to). Tudji problemi se najlakse resavaju. Poenta ovog foruma je podeliti problem sa drugima i pokusati da dodjes do resenja problema.

Ja sam na ovaj forum naleteo pre par godina sto me je odvelo do par stranica na engleskom gde je prezentovano resenje problem disanjem, probao sam to i "izlecio se". Zbog toga i delim svoje iskustvo ne bi li pomogao sto vecem broju ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Pon Jun 18, 2018 9:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имао сам и ја тај проблем али није ми падало на памет да изазивам гушење да бих тако почео са мокрењем. То јесте једно од решења али ако те неко види да си поплавео могао би да те спопадне са вештачким дисањем... :lol:

Једноставно се затвориш у кабину и закључаш и тако тренираш. Или почнеш са празним тоалетима где нема људи. Није тако компликовано.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Pon Jun 18, 2018 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2018 2:05 pm
Postovi: 3
Ne bih da ulazim u diskusiju i prepucavanje, ali po meni je bilo kakvo resenje bolje od nikakvog. Teoretski je to lako reci udjes u toalete gde ide malo ljudi pa ovo pa ono, ali u praksi je sve mnogo drugacije i teze za ljude koji se suocavaju sa ovim problemom, znam to iz licnog iskustva koliko mi je muke prouzrokovao ovaj problem, a za sebe mogu reci da spadam u elokventnije ljude.

Kada covek zna da postoji nacin da uvek moze da "izvadi keca iz rukava - metoda zadrzavanja daha" lako je preci korak dalje i pokusati da prebrodi problem u glavi, ali jos jednom ponavljam kada zna da se uvek bezuslovne i bilo gde moze olaksati.

Preporucujem ljudima koji imaju problem da probaju ovo sto sam napisao i siguran sam da se nece pokajati vec ce skinuti sa vrata jedan ogroman problem!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: