Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 2:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Kralju! Ja idem danas kod doktora opste prakse i tamo gde me posalje objasnicu da imam Paruresis. Ako ne uspem nista sa doktorima, idem kod psihologice iz skole, zena perfektno pametna i obrazovana i nadam se da ce mi pomoci. Javljam se cim budem pokupio nove informacije i ako dodjem do resenja. Pozdrav!

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
P.S. Evo vam kopija sadrzaja ove knjige, pa prevodite prego google-a http://www.boldbladder.com/excerpt_The_ ... _Heinz.pdf

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Pet Okt 04, 2013 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Ljudi, bio sam kod psihijatra, napokon :D Svi vi koji imate ovaj problem, i koji vam stvarno predsavlja veliki problem u aktivnom zivotu odite kod lekara opste prakse i trazite uput za mentalno, recite sta imate, nemojte da se stidite, pomocice vam. Ja sam juce bio na prvoj terapiji kod psihijatra 30min i razgovarali smo o mnogim stvarima iz proslosti koje su bitne za ovu stvar a koje mi nisu bile ni na kraj pameti da je sve zbog toga. Nadam se da ce mi pomoci, jer je rekao da za svaki problem ima resenja. Srecno!

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 3:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 21, 2014 3:40 am
Postovi: 4
i kako ti je sada , jesi uspio resiti problem? pitam jer taj problem mene muci vec dugo vremena i ne znam sta da radim ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Nisam, ali na putu sam rešavanja. Imam tu terapiju koju mi je dao na osnovu uzroka problema i viđam se sa njim na oko 3 nedelje.
Odi kod lekara opšte prakse i potraži uput za mentalno i objasni zbog čega tražiš taj uput (imaš fobiju od mokrenja na javnim mestima ili pored nekog itd) i odi tamo, budi iskren i otvoren ako želiš da ti neuropsihijatar pomogne. Bukvalno sve što misliš da trebaš da kažeš reci, jer oni su ljudi koji će te najbolje razumeti. Nemoj da lažeš jer ćeš time ići protiv sebe. Znači ovde na netu ne možeš da nađeš rešenje jer upravo to rešenje zavisi od uzroka problema, a to je neka fobija iz prošlosti. Ne možeš znati šta je u pitanju dok ne budeš krenuo na tu psihoterapiju. Veruj to je normalno, i ja sada mislim da bi svaki čovek trebao da ima svog psihoterapeuta, bar je na zapadu tako.

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Čet Apr 02, 2015 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Zdravo drugari,

Evo javljam se posle godinu dana sa novim rezultatima :)
Ko prati ovu temu i ima problem, evo za njega najnovije vesti sto se ticu mog rezultata :)

Proslo je godinu dana od kako sam zadnji put pisao, godinu i po od kako sam na psihoterapiji na kojoj sam otisao oko 10-15 puta, i mogu vam reci da sam ostvario svoj prvi cilj na putu resavanja ovog normalnog problema. Moj prvi cilj je bio da: Ja mokrim na javim mestima!
Mogu vam reci i da sam presrecan zbog toga jer ne trpim vise kao pre i ne boli me stomacic i moja besika :)))

Najradije preporucujem, onima sa istim problemom, odlazak kod psihoterapeuta jer ce vam sigurno pomoci ako to zaista zelite.

Pozdrav svima, hvala onima koji su podelili svoja misljenja i srecno onima koji imaju problem kao ja! :)

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2017 12:00 pm
Postovi: 1
Registrovao sam se na forum upravo zbog ove teme, ne znam odakle da krenem :)
Ovaj problem imam od kako znam za sebe, danas sam čovjek "srednjih" godina i zbog ovog čudnog psihijatrijskog poremećaja život mi je bukvalno uništen. U moje vrijeme, kada sam primjećivao da imam problem, internet nije postojao ni u naučno fantastičnoj literaturi, sreća po Vas koji se borite sa"sramežljivim mjehurom" da imate danas pristup informacijama diljem svijeta.
Ja sam kao dijete primijetio da mi je lakše mokriti kada sam saam, nije me nešto posebno opterećivalo, nekako sam se snalazi, izbjegavao sam odlazak na wc u društvu, problem je bio na većim javnim skupovima, na izletima u prirodu, bilo kakve aktivnosti gdje nema wc-a stvarale su problem. U dječijoj dobi nije to bio nešto poseban problem, čak sam završio i srednju školu, išao na bazen, mokrio u vodi kao i svi drugi :D . Mogao sam čak mokriti ako me djevojka čeka iza vrata wc-a, ali jedan dan, kada sam imao 20-tak godina, negdje na kupanju , primijetio sam da ne mogu mokriti u vodi ???? Nisam znao šta se dešava, krenem kući i trpi do iznemoglosti.
Kasnije ću takvih situacija imati na desetine puta, počeo sam izbjegavati situacije koje me mogu dovesti u nelagodu. Sve više i više sam odustajao od kolektivnih zabava, slavlja, odlazaka na bazen na more, izbjegavanje kafića sa velikom gužvom...ma opšta katastrofa. Odem jedan dan kod urologa i odmah napravim grešku, nisam čovjeku rekao onako kako jeste, već da imam problem sa početkom mokrenja. Odmah mi postavi dijagnozu "hronićni prostatitis", dao mi je neke antibiotike, od kojih sam imao samo jači mlaz mokraće, ništa drugo. Nalazi krvi, urina,ultra zvuk urinarnog trakta sve OK.
Tokom godina sam toliko bio opterećen ovim problemom da sam dobio i bolove u"maloj zdjelici", na momente sam dobijao napade učestalog mokrenja, nisam smio nikuda od kuće, odlazak autom u susjedni grad na pola sata je bio veliki problem...itd itd. jedan primjer, sjediš sa djevojkom sam u autu, a moraš na wc, bukvalno moraš, ali ne možeš mokriti pošto te ona gleda, to je nevjerovatno, onda na neki način je otkačiš da bi se oslobodio ogromnog pritiska.
Godina za godinom prolazi a moje stanje je sve gore, danas sam psihijatrijski slučaj. Išao sam psihijatru i od tableta su mi nestali bolovi, nemam tako učestalu potrebu za mokrenjem sve ostalo je isto. Nisma smjeo tajiti svoj problem, to mi je katastrofalna greška, od zdravog muškarca postao sam invalid doslovno.
Zamisli situaciju, mlad čovjek koji ima pare a ne može ići na ljetovanje, ne da ne mogu, ne smijem, to je strašno.
Izlječenje nije moguće ali za vas mlađe, koji imate sličan problem, mislim da je nužno naći nekoga sa sličnim problemom, ima ih sigurno ali niko o tome ne govori.
Neomojte džaba trošiti pare na kojekave preparate, nema od toga ništa, ja sam potrošio na hiljade €vra, sada trošim pare na antidepresive. :(
Postoje neke nove tehnike ubacivanja botoxa u sfinkter mokraćnog mjegura, ali to ovdje kod nas još niko ne radi...ja sam izgubio nadu u izlječenje, jbg, šta možeš, život je takav.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Живот је такав јер си га сам направио. Уместо да се окрећеш на боље ти си се свесно укопавао. Зар не можеш да уђеш у ВЦ кабину, закључаш је и мокриш сасвим нормално?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Čet Feb 23, 2017 6:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Nemojte se pomirivati sa životom da je takav kakav je. Život je onakav kakvog mi gledamo i pravimo.
Bez obzira što ste čovek srednjih godina, nađite nekog dobrog psihoterapeuta, prestanite lagano da pijete antidresive, počnite da čitate knjige koje će vam pomoći u rešavanju problema, počnite od ,,Lujiza Hej - Kako da izlečite svoj život", i krenite u avanturu čarima života.
Ja danas radim u velikoj fabrici, koristimo zajedničke toalete, čak sam mokrio par puta i na pisoaru dok nije bilo nikoga u toaletu, imao sam devojku, izlazim redovno i uživam u životu.
Ili ćete sedeti i gledati kako vas vode struje života ili ćete preuzeti odgovornost za njega i živeti onako kako vi želite.
Ja verujem da ćete se izlečiti ako to duboko u sebi želite.
Pozdrav i srećno!

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2018 3:13 pm
Postovi: 3
Pozdrav! Imam i ja slican problem. Imam 28 godina. Problemi sa morkenjem su mi se javili pre 4 godine. Tada sam studirala i bilo mi je neprijatno da idem u toalet na fakultetu, u cijoj blizini prolazi mnogo ljudi, vec sam isla u wc, gde ih je bilo manje.
Kasnije, bilo mi je neprijatno da idem u toalet i kad odem u goste. Sada ne mogu da se opustim ni kada moram da pozurim negde, kada me neko ceka ili kada sam uzbudjena.

Nikola-Harry, kako si resio problem? Kod kog psihoterapeta/psihijatra si bio i gde? (Pitam to, jer sam isla kod psihoterapeuta koji nije uspeo da mi pomogne.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
Natasa pozdrav,

Izabrao sam psihoterapeuta u klinickom centru i imao sam terapije na 2 nedelje do mesec dana gde smo po nekoliko meseca isprobavali jedno moguće rešenje i onda kad ne ide mi probamo drugo i tako mi se vremenom menjala podsvest kada sam poceo drugacije da gledam na to.

Pozdrav i srecno!

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2018 3:13 pm
Postovi: 3
Nikola, hvala puno na odgovoru!

U koji si klinicki centar isao?
U kom je gradu?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2011 1:40 am
Postovi: 31
U Niškom kliničkom centru.

_________________
_x_X_x_


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Uto Apr 17, 2018 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2018 3:13 pm
Postovi: 3
Nikola, jos jednom ti hvala!
Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ne mogu da mokrim u necijem prisustvu
PostPoslato: Sub Jun 16, 2018 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2018 2:05 pm
Postovi: 3
Zdravo,

Ja sam jos jedan od vas koji je imao isti problem ali sam uspesno resio. Tacno znam kroz sta prolazite i kako se osecate - svako putavanje je prava nocna mora, svaki izlazak u grad zahteva logistiku odlazenja u wc,... Ovim postom zelim da pomognem svima.

Dugo sam se suocavao sa problemom, mozda 10ak godina. Pokusavao autosugestijom da prevazidjem problem ali bezuspesno. Taman sam se spremao za psihijatriju kad sam na netu nasao resenje.

Resenje je toliko jednostavno da cete se smejati svemu ovome kao ruznoj proslosti jer je veoma jednostavno. Fora je u disanju, tj "drzanju daha".

Proces je sledeci:
1. Udahnite duboko
2. Izdahnite 2/3 daha
3. Zadrzite preostali dah (naravno ne udisite nov dah)
4. Cekate tako (u jednom trenutku mislicete da cete se ugusiti, ali NECETE nastavite tako) i priroda ce uciniti svoje tj misici ce poceti da se grce i prirodna reakcija ce biti da ce poceti mokrenje

Pokusajte ovo najpre kod kuce par puta i videcete da to funkcionise. I onda cete par puta na javnom mestu i shvaticete da mozete uvek to da uradite. SRECNO I UZIVAJTE U ZIVOTU!

Javite se ako imate nekih pitanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: