Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: misljenje
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 27, 2008 12:06 am
Postovi: 3
Lokacija: B.Palanka
14.10.2008.god. sam dobio sina,koji je odmah iz porodilista prebacen u deciju tj.intezivnu pedijatriju zbog navodno,kako sam tada obavesten opadanja koze po celom telu deteta.Prvu informaciju koju sam dobio da se sumnja na "ihtiozu kog."za kolu bolest do tada nisam cuo!!!Oko sebe je imao neki zuti "oklop" koji je u kontaktu sa vazduhom poceo da otpada i koza je pocela da se susi i ljusti po celom telu.Na internetu sam pronasao neke informacije o toj bolesti(posto su doktori skrti sa recima i opisu te bolesti na koju sumnjaju),i zaista sam video zastrasujuce prizore,slike i procitao sve naj gore!Danas je on napunio 20 dana i koza izgleda sasvim normalno,osim u predelu stopala gde se malo peruta a doktori i dalje tvrde da je dijagnoza ista.,sto mi nelici na to sto sam video na internetu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 04, 2008 1:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sta vas konkretno zanima??

Promene se javljaju već u prvoj godini života (često već u prvom mesecu), zahvaćena je koža trupa, ekstremiteta, kapilicijuma (kosmati deo glave) i pregiba (sa nešto manjim intenzitetom). Dlanovi, tabani i lice su pošteđeni. Nema eritema, skvame su krupnije nego kod ichthyosis vulgaris, sive su ili crnkaste boje. Kod obolelih može postojati i kriptorhizam (nespuštenost testisa), poremećaj spermatogeneze i infertilitet, kao i oštećenja rožnjače.

Dijagnoza i lečenje su isti kao kod ichthyosis vulgaris.


Ichthyosis congenita gravis (harlequin foetus)


Radi se o generalizovanoj keratodermiji, čije promene najčešće postoje već na rođenju. U ekstremno teškim slučajevima se rađaju deca u debelom rožnatom oklopu, koji kompromituje životne funkcije, pa se deca rađaju mrtva ili egzitiraju ubrzo posle rođenja.

Tako da ako je bebac sada ok i ako sve ide na bolje i ako se sva koza zgulila nemate zasto da brinete!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 308 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: