Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Mar 25, 2019 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2019 9:41 pm
Postovi: 3
Dragi ljudi, pomagajte. Sa ovim vremenskim promenama i naglim razlikama u temperaturi imam strašne glavobolje, tolike da imam napade mučnine. Dan ne može da mi prođe bez dve tablete za glavu bukvalno. To mi se ranije nije dešavalo, a i nemam neki poseban stres u životu. Samo mi je to počelo da se dešava u poslednje vreme. Ima li neko pojma šta da pijem, a da nisu lekovi za glavobolje i kako da rešim ovaj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Uto Mar 26, 2019 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
biljka_mother je napisao:
Dragi ljudi, pomagajte. Sa ovim vremenskim promenama i naglim razlikama u temperaturi imam strašne glavobolje, tolike da imam napade mučnine. Dan ne može da mi prođe bez dve tablete za glavu bukvalno. To mi se ranije nije dešavalo, a i nemam neki poseban stres u životu. Samo mi je to počelo da se dešava u poslednje vreme. Ima li neko pojma šta da pijem, a da nisu lekovi za glavobolje i kako da rešim ovaj problem?

a možda ti glavobolje nemaju veze sa vremenskim promenama već sa hormonskom neravnotežom. ja sam posle porođaja imala problem sa tim. išla sam u krevet i budila se sa glavoboljama strašnim. meni je pomogla zlatna maka, bukvalno sam od tada progledala.možda možeš to da probaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Uto Mar 26, 2019 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свакодневно ради гимнастику нарочито за горњи део трупа, по пола сата, па нећеш имати проблема. Неке вежбе имаш описане на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
migrene i glavobolje uopšte kod žena uglavnom su povezane sa hormonima, a to da nas glava boli od promene vremena je više naša fikcija. probaj da provodiš više vremena na svežem vazduhu ili možda nešto da središ hormone. mojoj drugarici je pomogao neki preparat * REKLAMA *, koji je napravljen na prirodnoj bazi , a ima tu proverenu zlatnu maku, koju je već neko gore pomenuo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Sre Mar 27, 2019 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оно што сам видео главобоља и мигрена код женских особа, а много сам их видео, све су узроковане једним од следећих проблема: мокра коса, укочени мишићи раменог појаса, проблем са горњим делом кичме, глад, погрешна диоптрија, предменструално ширење крвних судова.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2019 10:12 pm
Postovi: 3
Mene svakog meseca proganjaju menstrualne migrene, imam osećaj da će glava da mi eksplodira. Trudim se i da spavam dovoljno i da pijem dosta vode, idem i na jogu ali džaba. Pred ciklus uvek isto. Sad sam malo guglala tu zlatnu maku. Je li zna neko u čemu je razlika između one koja košta manje od 1.000 dinara i one koja košta skoro 3.000? Da li je to sve isto, samo drugi proizvođač?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 2:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За све суплементе па тако и златну маку бих ти препоручио марку Now Foods. Не знам да ли је ово то о чему говориш:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Maca-500-mg-100-Veg-Capsules/336

Иначе, приликом менструације долази до ширења крвних судова у организму. Ако имаш нижи крвни притисак или имаш неки поремећај у крвотоку у раменом појасу, врату или глави, то додатно ширење крвних судова ће изазвати додатни пад крвног притиска у глави и направити веома јаке главобоље.

Које је решење? Квалитетна масажа тих делова тела, свакодневна гимнастика и неке од специфичних вежби које сам описао на мом сајту:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

Наравно да све вежбе треба радити редовно а не само пред менструацију. Поента је да се крвоток што више нормализује како приликом менструалног ширења крвних судова не би било пада притиска у глави.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Apr 01, 2019 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2018 5:54 pm
Postovi: 104
Nakon pravilno postavljenje dijagnoze migrene i detaljnog pregleda neurologa mozete probati sa primenom Botoxa koji je odobren i u svrhe lecenja migrene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Čet Apr 04, 2019 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
ruzica_car je napisao:
Mene svakog meseca proganjaju menstrualne migrene, imam osećaj da će glava da mi eksplodira. Trudim se i da spavam dovoljno i da pijem dosta vode, idem i na jogu ali džaba. Pred ciklus uvek isto. Sad sam malo guglala tu zlatnu maku. Je li zna neko u čemu je razlika između one koja košta manje od 1.000 dinara i one koja košta skoro 3.000? Da li je to sve isto, samo drugi proizvođač?


ja znam da postoji razlika u ceni ako je zlatna maka gelatinizirana i ako nije. u zdravoj hrani žena mi je objasnila da tom gelatinizacijom je omogućena bolja apsorpcija i da se onda lakše apsorbuje u crevima. i taj gelatinizirani prah je prijatnijeg ukusa, pa je valjda lakši za pijenje od obične make, a ostanu valjda svi ti lekoviti sastojci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Čet Apr 04, 2019 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
aaaca je napisao:
За све суплементе па тако и златну маку бих ти препоручио марку Now Foods. Не знам да ли је ово то о чему говориш:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Maca-500-mg-100-Veg-Capsules/336

Иначе, приликом менструације долази до ширења крвних судова у организму. Ако имаш нижи крвни притисак или имаш неки поремећај у крвотоку у раменом појасу, врату или глави, то додатно ширење крвних судова ће изазвати додатни пад крвног притиска у глави и направити веома јаке главобоље.

Које је решење? Квалитетна масажа тих делова тела, свакодневна гимнастика и неке од специфичних вежби које сам описао на мом сајту:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

Наравно да све вежбе треба радити редовно а не само пред менструацију. Поента је да се крвоток што више нормализује како приликом менструалног ширења крвних судова не би било пада притиска у глави.


nisam čula za tu maku. ovo je neki preparat * REKLAMA * koji mi je preporučila drugarica i ima tu zlatnu maku i neku biljku camu camu, za koju sam prvi put čula. čitala sam da sadrži puno vitamina C, čak više od pomorandže. meni je samo važno da je sve na prirodnoj bazi i da nema štetne efekte.
a što se tiče vežbanja, tu si u potpunosti u pravu, samo što je puno nas kojima je teško da se disciplinujemo po tom pitanju :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pet Apr 05, 2019 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам се занимао за маку тако да ти не могу помоћи. Само знам да продавцима не можеш да верујеш тако лако. Производи у Србији углавном нису квалитетни - око 80%. Дакле само једна петина јесте квалитетна али чик утврди шта је то.

Дисциплина је проблематична када нешто не мораш али када си већ у стању да мораш нешто да предузмеш онда ти дисциплина више није потребна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Ned Apr 07, 2019 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2019 10:12 pm
Postovi: 3
lepabiksi je napisao:
ruzica_car je napisao:
Mene svakog meseca proganjaju menstrualne migrene, imam osećaj da će glava da mi eksplodira. Trudim se i da spavam dovoljno i da pijem dosta vode, idem i na jogu ali džaba. Pred ciklus uvek isto. Sad sam malo guglala tu zlatnu maku. Je li zna neko u čemu je razlika između one koja košta manje od 1.000 dinara i one koja košta skoro 3.000? Da li je to sve isto, samo drugi proizvođač?


ja znam da postoji razlika u ceni ako je zlatna maka gelatinizirana i ako nije. u zdravoj hrani žena mi je objasnila da tom gelatinizacijom je omogućena bolja apsorpcija i da se onda lakše apsorbuje u crevima. i taj gelatinizirani prah je prijatnijeg ukusa, pa je valjda lakši za pijenje od obične make, a ostanu valjda svi ti lekoviti sastojci.


A da li znaš izaziva li zlatna maka mučninu i kako organizam reaguje na nju? Ne bih baš da počnem da je pijem, pa da nešto drugo poremetim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Apr 15, 2019 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
ja od te zlatne make iz tog preparata * REKLAMA * nisam imala nikakve mučnine, niti štetne efekte. moje iskustvo je pozitivno, ali se zaista pridržavam uputstva. jako je važno redovno da se pije ako hoćeš da ti pomogne jer nažalost nijedan problem ne može baš da se reši preko noći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Pon Apr 15, 2019 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 26, 2019 11:22 am
Postovi: 12
zaboravih da napišem glavnu stvar, a to je da mi je čak i muž rekao da sam postala normalnija :D stvarno od kada to pijem raspoloženija sam, nemam te oscilacije u raspoloženju kao pre, kao da mi se organizam vratio u ravnotežu. pre je bilo dana kad sam samo išla kroz kuću kao neki namćor i histerisala oko svega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrene i glavobolje
PostPoslato: Uto Apr 16, 2019 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јеси ли ово пила: https://* REKLAMA *.rs?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 230 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: