Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Medicom-Branicevska 12-fiskalni racun i tretman stranaka
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 11:26 am
Postovi: 2
Voleo bih, za pocetak, da mi neko odgovori da li su privatne ordinacije duzne da izdaju fiskalni racun. Name, moja supruga je otisla u Medicom u Branicevskoj 12 da obavi kardioloski i ginekoloski pregled uz prethodne neophodne laboratorijske testove. Na laboratoriju nije imala primedbi ali na preglede jeste. Posebno na ginekoloski pregled koji je uradjen na brzinu i povrsno.

Na kraju kada je prilikom placanja, moja supruga trazila fiskalni racun koji nam je potreban da bi smo kod privatnog osiguranja barem delimicno refundirali novac koji smo bacili na ovu ustanovu, dobila je odgovor, bukvalno: "Mi ne izdajemo fiskalne racune jer nemamo fiskalnu kasu, nije nam potrebna jer smo oslobodjeni placanja pdv."

Da li je ovo stvarno tacno? Sumnjam, jer su mi za svaki pregled koji sam radio u privatnim zdravstvenim ustanovama bez reci davali fiskalni racun. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 11:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja znam da ni u Konzilijumu ne izdaju fiskalni, mada nikada ga nisam ni tražila, ali to izdavanje računa bi valjda trebalo da bude obaveza u koliko fiskalna kasa postoji?! E sad, da li je tačno da su oslobodjeni poreza, to stvarno ne znam. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
S obzirom da se sa privatnim lekarima i laboratorijama druzim vrlo intenzivno od marta prosle godine, a na zalost zbog tromesecnih kontrola druzicu se sa njima jos godinama, nikada nisam dobila ni jedan jedini racun! Znaci, deru kako stignu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Ne daju ni pri privatnim specijalistickim pregledima. Ili se porez placa pausalno pa ne moraju da daju fiskalni ili smo mi idiotksa drzava i dozvoljavamo da jedan deo lekara, kojima je Hipokratova zakletva samo fraza, zaradjuje na tudjoj muci. Ako je tako, dabogda im preselo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 11:26 am
Postovi: 2
Kao prvo, hvala na komentarima. Pitam jer meni kod Ristica daju fiskalni bez reci svaki put kad odem kod njih. Znaci, kod ovih drugih nesto lose mirise, da se zadrzim samo na racunu,posto idiotski odnos prema strankama na zalost nije kaznjiv zakonom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
Pa cemu onda sluze one silne knjige utisaka i zalbi po bankama, frizerskim salonima itd ako nikom ne odgovaraju za ponasanje prema korisnicima? Samo pro forme izgleda.

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 1:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
a tek da vidite kod estetskih hirurga-plasticara, oni bukvalno samo strpaju pare u dzep..cak ne dobijete nikakav papir sta vam je radjeno ili eventualno ubrizgano kada se radi o nekom fileru...cak i kod ovih na dobrom glasu...uzas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 1:21 pm
Postovi: 160
E ovo za fiskalni isecak jos i da razumem zbog poreza, ali to da vam ne daju sta su vam radili???????? :o :o :o
Oni to sebe oslobadjaju odgovornosti u slucaju da neste krene naopako. :evil:

_________________
Da bi se pobedio strah od smrti, prvo se mora savladati strah od zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 7:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo informacije iz prve ruke: privatne ordinacije i poliklinike i privatne bolnice su "pausalci", imaju propisan okvirni godisnji porez, koji ne zavisi od prihoda. Zaista nemaju obavezu imanja fiskalne kase. Medjutim, imate pravo na gotovinski racun ukoliko zelite, to niko ne sme da odbije.

P.S. Čitajući ove odgovore, sad sam se i ja setila da sam jednom bila kod "Ristića" i da sam dobila fiskalni račun. E sad, do čega je i otkud to da oni daju, ja stvarno ne znam. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 9:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Upravo to ,paušalci u koje spadaju i priv.klinike i ordinacije ,nisu u obavezi da imaju fiskalni račun!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Sto se tice Konzilijuma,ne daju fiskalni,ali dobijete isecak na kome pise sve i kad ste bili i koje su analize i kolika cena i kad da dodjete po rezultat,sa pecatom ustanove...mislim da je to o.k.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: