Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Malo cudan problem
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Imam malo neuobicajen problem.
Upoznala sam se preko Interneta sa jednom drugaricom na jednom forumu, pocele smo da se intenzivnije "druzimo" i dopisujemo i van foruma ( e-mail, msn, sms . . .) i stvarno me je odusevila jer sam stekla utisak da je super devojka . Vremenom pocele smo da se dogovaramo da se i licno upoznamo. Posto je ona iz okoline Bg-a, a ja iz centralne Sbije, dogovor je bio da se vidimo u Bg-u jednog dana, u toku leta, po dogovoru.
Problem je sledeci: sto smo se duze druzile, ona je stekla sve vise poverenja u mene i ispricala mi neke stvari iz svog zivota. Naime, imala je pre 10-ak godina anoreksiju sa bulimijom , posle toga Koksaki virus i trebalo je dosta vremena da potpuno se od toga izleci, par godina. Skoro je imala spontani pobacaj i prekinula dugogodisnju vezu zbog toga sto je partner nju krivio za spontani (valjda zbog loseg zdravstvenog stanja, ne znam celu pricu), a malo posle toga je dobila jaku upalu pankreasa.
Ok, pomislila sam . Jadna devojka, koliko samo problema ima , sto zdravstvenih, sto privatnih. . . .
Onda mi je priznala da je lezala u LL (Laza Lazaravic) gde je bila vezana i kljukali su je , valjda u periodu anoreksije. I da i dan danas mora da uzima sedative, zbog aritmija i ostalih posledica Koksaki virusa. Pre 10-ak dana mi je priznala da cesto ima napade histerije, koje ne moze da kontrolise i zaglavi u hitnu bar 2-3 puta nedeljno. I sad su joj dali da ide na Neurolosku kliniku u Bg jer su posumnjali da je to epilepsija (valjda napadi lice na epi napade).
Iskreno, sve ovo me je malo uplasilo. Jos me je ona u neverici pitala da li sam sad kad sve ovo znam promenila misljenje o njoj. . . Naravno, rekla sam da nisam da je ne bih povredila, ali iskreno, ne znam sta da mislim ???
A najveci problem je sto mi se najavljuje da ce doci letos ona kod mene na par dana. Obavestila je njene i sada sa raduje zbog toga. A ja ne znam da li smem da primim takvu osobu ? Nisam ni roditeljima objasnila o cemu se radi i glupo mi je i da im kazem jer verovatno nece pristati. A ne znam ni kako nju da odbijem. Iskreno plasim se da ne dobije kod mene neki takav napad , pa da ne znam sta da joj radim !
Molila bih ako ima nekog doktora da prokomentarise i kaze mi o kakvoj je ovde osobi rec ? I da li je moguce da u LL vezuju i kljukaju devojke bolesne od anoreksije ?
Meni sve ovo zvuci malo sumnjivo . . ..zato je izbegavam vec par dana , dok ne odlucim sta da radim.
Molim vas za misljenje ! Andjelija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
hmm pored svega toga shto ti je rekla mozda boluje ujedno i od neke desete bolesti, mladalachke shizofrenije il jednostavno ne neurotichna osoba....u LL pa i u svakoj drugoj bolnici vezuju pacijente koji su eventualna opasnost po svebe i ostale bolesnije ili osobe koje su zbog nekih lekova ili patoloshkih stanja suzene svesti i u nemogucnosti da svesno i razborito donose odluke i komuniciraju sa okolinom!

A tebi preporuchujem da prekinesh postepeno kontakt s anjom, kako? Nemam recept ali ako se osecash neigurnom i uplashenom vec sada, mesecima pred njen dolazak u TVOJU KUCU i TVOJU PORODICU onda zaista ne bi trebala ni da mislish o tome da je ugostish!

U krajnjoj liniji, budi iskrena i reci joj shta zaista mislish i chega se plashish!


I naravno, upoznavanje preko interneta, uf, mnogo sam ljudi upoznala tako ali uvek je mach sa dve oshtrice, ja zaista nisam imala ruznih iskustava, nashal sam i prave prijatelje putem chat programa ili foruma ali sam nekako od samog starta se postavljala nekako sa velikim kineskim zidom oko sebe i postepeno ga spushtala iz dana u dan...

Ne mogu reci da si loshe postupila shto si je i pozvala kod tebe, znam koliko zna da zanese svo to podudaranej i zbblizavanej preko interneta, ali draga moja, zaista dobro razmisli o svemu, da li ti takva osoba zaista treba u zivotu? Da li ti treba nek od koga cesh prezati i koga cesh se plashiti kad je u tvojoj blizini?

Pa nisi ti joj obecala ne znam ja shta, lepo je shto se druzite i dopisujete i chujete ali svedi to samo na to, nemoj produbljavati odnse sa njom!

Nishta ali NISHTA nije vredno tvog straha!

Pozdrav i pamet u glavu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Hvala ti na odgovoru !
Primecujem da se radi o osobi koja je malo osetljiva i nesigurna, pa ne znam bas pravi nacin da joj to saopstim. Videcu da smislim nesto tipa, nemam prostora zbog malog stana (to je i istina). Ali, definitivno bi trebalo da se bar malo distanciramo.
Hm. .. .bas me zanima ko sekrije iza svega i sta je zapravo prava istina ?
Ona izbegava o tome, kaze kako ce mi sve ispricati kad se vidimo, pa natenane .. . . :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Možda nije mesto, ni trenutak, ali da citiram dr Hausa... "Svi lažu". Internet prijateljstva i poznanstva su gusto filovana lažima plasiranim u cilju predstavljanja sebe u boljem svetlu, ili jednostavnim skretanjem pažnje.
Meni ovo deluje kao "cry for attention". U svakom slučaju, bez obzira na to što nam osoba kaže, kada su internet-poznanstva u pitanju, potreban je naročit oprez.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Evo i mene . Jasno mi je kakva mogu biti ta poznanstva preko Interneta, ali ja sam sigurna da je ona bila iskrena , bas zbog toga sto mi je sve to ispricala. Ali, mene to pocinje da opterecuje i pomalo plasi.. .
Pa sam mislila da mi neki doktor protumaci ove njene simptome, da bih eventualno znala o kakvoj osobi je ovde rec :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 1:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
dusho, nema sha doktor da ti tumachi iz aviona se vidi da se radi o psihichki labilnoj osobi, o nekome koima istoriju boravka po psihijatrijskim bolnicama.

Ti ako zelish da joj pomognesh treba da je savetujesh da nadje dobrog psihijatra pa da sa njim pricha o svemu a ne da tvoj svet i zivot opterecuje svojim problemima.

Pa nisi ti internet sluzba za jadanje???

Razumem tvoju potrebu da joj pomognesh ali zaista, ne poznajete se ceo zivot nite najbolje prijateljice 100 godina i nemoj svoj zivot chiniti teshkim!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 3:36 pm
Postovi: 45
Lokacija: Berlin
Ja ti kazem iz iskustva da u internet prijateljice nemas potpuno poverenje.
Imala sam dosta takvih dolazili u posete kod mene u njemackoj ja se radovala super osoba (ne svih jedna je bila super) kad padoh nanos videvsi kakvi su uistini.
Svako kaze ono sto hoce da misle drugi o njemu ima nas svakakvih.
Ovog slucaja kod tebe je veoma komplikovan da sam na tvom mjestu ne bi si komplicirala zivot.
Kako da je izbegavas??
Jednostavno neodgovaraj na poruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 06, 2008 4:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:09 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
hm ovaj tvoj problem me je podsetio na moj problem pre par meseci kada sam upoznala lika iz amerike kao producent i sve je bilo super i trebalo je da dodje ovde i hvala Bogu da nije...jer se sve nekako otkrilo ispostavilo se da je lik shizofrenicar teski lazov....i onda sam stupila u kontakt sa njegovom drugaricom koja me je onako bas napala u fazonu zasto si mu ukrala sve pare sa racuna...ja kao sta :o na koju foru ja mogu njemu da ukradem pare sa racuna on u americi a ja u srbiji ej :lol: onda mi je njegov drug takodje otvorio oci i sve se srecom ok zavrsilo tako sto sam ga blokirala.....
sevetujem i tebi jednostavno je iskuliraj.....sa takvim osobama nisi na cisto.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Juce sam bila sa njom na msn-u i ispricala mi je sta je bilo kod lekara (juce je isla na Neurolosku u Bg zbog tih napada). Kaze da su je ispitali i rekli da ipak ima epilepsiju, ali kako doktor kaze , neki laksi i kroz par godina prolazni oblik. Dobila je za sad medikamentoznu terapiju i ocajna je. . .
Ja nisam naglo prekinula kontakt, ali malo, po malo cu da je izbegavam i mislim da je ona to do sad vec mozda primetila. Svescu te nase razgovore na najmanju mogucu meru, samo onda kad sam ja raspolozena da slusam.
A sad sam sigurna da necu dozvoliti da dodje ovde, makar morala da lazem. Bas mi je glupo sto je ovako i lose se zbog toga osecam, ali sta cu, nemam drugog izbora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 08, 2008 11:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Kaze da su je ispitali i rekli da ipak ima epilepsiju, ali kako doktor kaze , neki laksi i kroz par godina prolazni oblik.

Ovo je bash onako profi slagala!

Ne moze to da dodje i prodje osim ako nije epi napad izazvan alkoholnim trovanjem.....
Bitno je da je ona sad pod terapijom...nadam se odgovarajucom i da ce redovnouzimati lekove!

Ti si donela pametnu odluku!

Samo misli na svoj zivot!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Prvo, naravno da treba biti oprezan kada je internet u pitanju. Nikada nemoj da pozivas u svoju kucu nekoga koga nisi vec upoznala malo boje uzivo. Kada nekoga upoznajes uzivo, podji od toga da ti tu osobu zaista prvi put vidis, i da zapravo tek od tog upoznavanja pocinje neki vas odnos, skoro od nule.

Ali, drugo, ne mora da znaci da neko zaista izmislja probleme da bi privukao paznju. Naravno da postoje ljudi na koje se obrusi niz problema, i nije u redu ni da se zbog toga oni tek tako odbace, i tako se samo doda jos problema nekome kome je vec dovoljno tesko. Pa necemo valjda diskriminisati ljude koji su bolesni ili imaju neki telesni hendikep, ako nam po drugim osobinama odgovaraju? Ti si pocela da se dopisujes sa njom i nastavila i posle tih saznanja, verovatno si sama doprinela da dodje do daljeg poveravanja. Ne mislim da treba da nastavis ako ne osecas tako, ali mislim da treba da prestanes na neki blazi nacin, uz postepene izgovore na primer. Ili, ako procenjujes da je to osoba koja govori istinu, i ako ti odgovara po mnogim stavovima i osobinama, nadji neku sredinu, bez esktrema tipa naglog otkacinjanja, ali i bez ekstrema tipa pozivanja nepoznatih na vise dana kod sebe.

A sto se tice dijagnoze epilepsije, ako devojka govori istinu, svakako je moguce da joj lekar koji saopstava ovako strasnu stvar malo ublazi situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:44 pm
Postovi: 546
Nisam stoprocentno tvrdila da ona sve izmislja. Mislim da i nadrljavam zato sto sam mnogo naivna i sve verujem ljudima, uvek kod svih gledam ono dobro, trudim se da ne osudjujem .. . .zato i nisam bila sigurna sta da mislim kad su se javile neke cudne situacije (znaci). I odlucila sam da potrazim pomoc na ovom forumu , jer ja nisam ni lekar, ni psiholog. . .ali osecam da tu nesto ne stima !
Daleko od toga da treba da diskriminisemo ili odbacimo bolesne ljude ! I sama sam bila u situaciji kad mi je trebala podrska prijatelja zbog bolesti . I nisam naglo prekinula kontakt sa njom , samo smo se malo distancirale. Znaci blaga distanca, ne tako cesto vidjanje kao pre isl. , ali kada pricamo, ja se prema njoj odnosim sasvim normalno.
Iskreno, ne verujem da neko ko ima istoriju lezanja po psihijatrijskim ustanovama moze biti prepusten sam sebi. Sigurna sam da je ona na odgovarajucoj medikamentoznoj terapiji, sto je dobro u ovakvoj situaciji. E sad, da li je u pitanju dijagnoza koju je rekla ili nesto deseto . ..to vec ja ne znam. :roll:
Iskreno, mislim da se ona cak i ne pretvara. Nego da jednostavno ne moze drugacije. Da zivi onako kako mora , a da se pretvara da zivi onako kako zeli. I da mozda i nije svesna toga ?
Jutros smo se cule i pohvalila se da od prosle nedelje ima novog momka i da je srecna sto nije imala vise napade. Ako je stvarno tako, ja sam srecna zbog nje ! ? ! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
A sada je ostavi da uziva ako je srecna a ti nadji prijatelje u ljudima oko tebe, i nemoj bash toliko navino da verujesh svima, nisu svi ljudi dobri!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 3:46 pm
Postovi: 35
Draga moja andjelija81, malopre sam procitala sve tvoje poruke i mogu sam da ti kazem da se 100% slazem sa savetima drugih ljudi. Nemoj da izigravas Majku Terezu, a da sebi navuces neku propast na ledja. Bila sam na vezbama sa fakultetom u LL i mogu sam da ti kazem da tamo ne lezi niko normalan, tj. zdrav. Cak i ljudi koji dolaze u tzv. cnevnu bolnicu da prime terapiju su jako nezgodni i po sebe i po okolinu, a tek oni sto leze su haos. Bezi od te devojke kako znas i umes, jer ako je stvarno lezala u LL nije dobro da se ikad sretnete, posto ko zna zasto je bila tamo.
Neka nje sa svojim najblizima, a ti se drzi ljudi koje poznajes.

_________________
Marija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: