Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 09, 2005 5:49 pm
Postovi: 210
O.ljudi,na kom jeziku ja pricam????
Znam da mu nije bilo spasa!
Znam da lekari nisu Bogovi.Znam da se na te najteze bolesti ne misli u pocetku,pogotovo u malim mestima kao sto je nase.
Znam da je kojim slucajem prvog dana jos poslat za Beograd,isto bi danas bio gde je i sada...tamo negde...To je neminovnost i ja to odlicno znam!!!!!!!!!!!!
Ali zasto ipak nije poslat?Zasto neko nije pokazao bar mrvu zainteresovanosti sa mladog decka sa prilicno neuobicajenom klinickom slikom za svoje godine?????TO JE ONO STO ME BOLI!!!Samo to.......
E da,jos nesto...Dragi Filipe,kada bih pljuvala na bele mantile pljuvala bih i na samu sebe,da se razumemo.
Nadam se da sam ovaj put ispravno protumacena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 9:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:( ,zasto nije poslat???!!! O tome sam i pisala.....na pljujem ni ja po doktorima, i svaka cast izuzecima, ali definitivno je cinjenica da vecina njih ne radi svoj posao kako treba. Ne shvataju ozbiljno, nisu zainteresovani, nemaju ideju....nemam pojma, ali cinjenice pokazuju (na mnogim primerima) da se na zalost, takve stvari desavaju......i sto je najgore, desavace se.... :cry:
A sto se krivaca tice, sta imamo mi od toga, kada nama dragi ljudi nisu vise tu, pravdu je nemoguce zadovoljiti...sta da radi covek koji je mogao ne biti vise medju zivima, sto je imao tegobe a niko nije obracao paznju na to,jer je lakse prepisati sedativ nego se posvetiti problemu....Na zalost, to je nasa strvarnost!!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bez rechi!!!
PostPoslato: Sub Mar 11, 2006 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 9:38 pm
Postovi: 50
Lokacija: Beograd
Moguce da ste videli moju temu vezanu za 3 tumora...hm, treci ne zna se gde je! http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... c4ef2514a1

Nisam napisala celu svoju prichu a veoma je slichna sa ovom ovde!!!!
Moja majka je imala nesvestice i malo povracanja josh pre par godina,rekli su joj da je centar za ravnotezu. Posle silnih analiza ustanovljen je visok pritisak zbog KLIMAKSA i navodno je virus il tako neshto!
Naravno sve ove godine kljukala se enalaprilom i ostalim sra.... za pritisak do pre par meseci kad nije opet doshla na kontrolu,pochela je da zaboravlja...
Pa da brka pojmove...pa uzasne glavobolje...
Poshto se inache idioti nisu setili da joj snime glavu ja sam odluchila da potegnem vezu.
Pre 5 dana-u ponedeljak je trebala da ide na skener,ali u subotu je imala strashne bolove(glave) i otishla je kod doktora za uput na neurohirurgiju.Ona joj je dala uput ali je rekla da je to zbog KLIMAKSA-to je normalno i da i ona to ima...samo da imam vremena da je nadjem,sve zube bi joj polomila u glavi!!!
U nedelju ujutru ne mozemo da je probudimo i vozimo je u urgentni,tamo su ustanovili tumor zadnjeg mozga! Zakazali su joj operaciju za utorak koju su odlozili jer su nashli i drugi kod slepoochnice i oba su sekundarna,morala je da ide na komplet snimanje da bi nashli zarishte.
Kad je doshla kuci bila je u redu sve dok je nisu izmaltretirali u domu zdravlja(ispila je 4 litre vode za pola sata i sl.) opet je krenulo na loshe-nije znala za sebe,povracanje...ochigledno da je manitol prestao da deluje.
Bilo je pitanje BOLNICA/ALTERNATIVA---odluchili smo se za alternativu! Doktor je bio neiskren-mozemo da je vratimo u bolnicu ali vrtimo se u krug!
Umesto da kaze nema pomoci i zdravo!
Danas je proshla jedan ciklus terapije i mnogo je bolje,vec se povratila i pricha i nema bolove...bog dao krenulo je ka bolje,ali idemo polako!
ZAKLJUCHAK
Oni su najgori skotovi na svetu iz lichnog iskustva znam- da ne shirim prichu dovoljna je i ova! Ako mi budemo uspeli sa totalnom terapijom imacete zivi dokaz da je alternativa mnogo efikasnija!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ako ce nekome u Srbiji da bude lakse, da vam kazem da se i meni sve to desavalo u Nemackoj, a da nije bilo lekara u Beogradu, ko zna sta bi sa mnom bilo.
Pre par godina, kad jos nisam znala od koje bolesti bolujem, ali sam imala strasne bolove u stomaku, obratila sam se gastroenterologu. Izabrala sam najboljeg i najskupljeg u gradu, misleci da sigurno te titule nose s razlogom. Dakle ja zelena, svaki put na kontrolama sa po pet kila manje, a cika potapse po ramenu i kaze, NIJE VAM NISTA. I tako se to vrtelo mesecima, ja za mesec i po dana skinula 15 kg.
Sva sreca pa moja sestra u BGD isprica (samo isprica) moje simptome nekom poznaniku koji je lekar. On iz topa, kaze to bi mogla biti Kronova bolest. Ja ponovo odem kod gastro, iskazem sumnju, on kaze NE VERUJEM, ali da uradimo endoskopiju. Izmuci on mene sa sve narkozom, i kaze ima neke ranice na crevima, ali NIJE TO NISTA.
Sva sreca dodjem u medjuvremenu da vidim moje u BGD, i strasno mi se slosi. Uspem da stignem do Bezaniske kose, gde mi lekari urade par najosnovnijih pregleda (posto za bilo sta drugo nije bilo vremena) i stvarno kazu velike su mogucnosti da stvarno imam Krona.
Pokupim ja sve te rezultate, vratim se u Nemacku, odmah promenim tog najboljeg i najskupljeg lekara i odem kod drugog. On pogleda rezultate i kaze, a ovi specijalisticki pregledi cesto pokazu pogresne rezultate. Ja predlozim da ih uradimo jos jednom tu, pa da vidimo dal ce i drugi put pokazati iste rezultate. Cika gastro kaze NEMA potrebe, siguran sam da ste potpuno zdravi. I DA JA TOG VIKENDA ne zavrsih u HITNOJ pomoci, nikada mi ne bi radio ponovo preglede, i sa lakocom utvrdio Kronovu bolest. A da ne pricam da nije hteo da me salje na operaciju, i da se nisam sama obratila za pomoc u bolnici, sad vam ovo ne bih pisala.
Tako da ne ocajavate, ima raznih lekara svuda! Ja licno u Nemacke lekare nemam nikakvog poverenja, jer oni ukoliko masina i pregled ne pokazu znak bolesti, nema sanse da uspostave dijagnozu. Dakle, kukolja ima svuda.
A sto se lekova tice, nikad jos nisam popila ni jedan, a da ne procitam prvo uputstvo. Lekarima svaka cast, ali svaki je covek sebi najpreci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 12:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 9:38 pm
Postovi: 50
Lokacija: Beograd
Ma ja mogu i da progutam prichu-nije ti nishta, to u prevodu znachi-nemam pojma,ali kad chovek ima ochigledne simptome odredjene bolesti a lekar odvali neku glupost-e to je vec za sramotu!
Bolje mu je da cuti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 1:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Ja imam dijagnozu anksiozno-depresivni poremecaj sa panicnim napadima i agrofobijom.Od toga ne bezim i znam da nije greska jel je tacno.Anksiozna sam panicne napade imam i ne smem nigde iz kuce.E sad sve je kod mene pocelo odjednom sa jednim bvelikim pan.napadom zbog kojeg sam mislila da umirem.....da neduzim.Posto od tad imam vrtoglavice,nesvestice mucenje pred ocima....odtad ima 5 godina.Sta vi mislite ako imam tumor na mozgu da li bih dosad vec bila pokojna.Ne verujem da bih bila ziva ali zanima me vase misljenje.Slobodno pisite od bolesti me je strah prosao odavno,bolesti se vise ne plasim....Verijte mi da vise i ne znam cega se plasim ali jednostavno to kao da se usadilo u mene i postalo sastavni deo mog zivota.

Sto se tice dr ja sam sad tek pronasla "normalnu"psihijatricu da se lecim i tek sam pocela sa terapijom od koje mi ne pada na pamet da odustajem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 5:18 pm
Postovi: 13
danka je napisao:
Sale, odakle ti podatak da je stetno uzimati komplex vit B svaki dan po 1 drazeju!?


Nisam rekao svaki dan po jednu, već u nekim slučajevima kada se uzima više: http://ods.od.nih.gov/factsheets/vitaminb6.asp

Ja trenutno uzimam Magnezijum 100mg uz svaki obrok. Uz obrok se uzima zato što se tako još bolje resorbuje. Benzodiazepini se ne smeju naglo ostavljati. Benzodiazepini troše zalihe magnezijuma zato što forsiraju proizvodnju GABA aminokiselina (u procesu se troši magnezijum) koje predstavljaju neurotransmitore koji govore mozgu da smanji aktivnost. Ta aktivnost se, na žalost, može smanjiti malo previše pa se mogu javiti mnogi problemi, recimo kardiovaskularni pa čak i koma. Sa druge strane kada se osoba navuče na Benzodiazepine, tada se više GABA ne luči bez prisustva Benzodiazepina, što za posledicu ima nemogućnost smirivanja i preveliku aktivnost nerava i nesinhronizovanu aktivnost neurotransmitora, što prouzrokuje sve ono što ima na linku koji sam gore naveo, ali evo ga opet http://www.benzo.org.uk/slistz.htm. GABA se inače normalno luči u mozgu više noću pred spavanje i u toku spavanja.

Moguće je da lekari u Srbiji prepisuju i daju Benzodiazepine da bi zamaskirali simptome pacijenta iz prostog razloga što iz neznanja nisu u stanju da mu pomognu. Pacijent se smiri i onda ispada da je lekar uradio veliku stvar. Kod svih ljudi koji piju Benzodiazepine može doći da smanjivanja Magnezijuma do te mere da život može biti ugrožen, mogu se javiti bolesti srca, Alchajmerova bolest, šizofrenija, fobije, depresija, problemi sa plućima, otkazivanje bubrega, itd. Ovi ljudi će opet otići kod naših lekara, a naši lekari ove simptome neće nikada povezati sa nedostatkom Magnezijuma niti će im nešto značiti to što je osoba pila Benzodiazepine, već će im prepisati lekove za srce, bubrege, pluća, itd.

Postoji još jedno moguće objašnjenje zašto naši lekari neće biti nikada dobri. Oni su studirali fakultet u Srbiji i uglavnom su bubačili (i to zastarele i pogrešne stvari). Od tog silnog bubačenja im je atrofirala desna strana mozga koja predstavlja onaj racionalan deo mozga koji služi za povezivanje memorijskog dela mozga i donošenje smislenih rešenja problema koji se nalaze pred njima. Oni jesu nabubačili sve te debele knjige, ali nisu u stanju ništa da urade osim da ponavljaju ono što su nabubačili. Ukoliko vam je pomogao neki lekar u Srbiji, to je čista slučajnost.

U Svetu u medicini se dolazi do novih otkrića svakodnevno, kod nas se još ništa nije otkrilo. Pa eto dao sam čak jedan primer: Bromazepam je povučen iz prometa u celom Svetu, jer je jedan od okidača za neizlečivu degenerativnu bolest "porphyrias" kod ljudi koji imaju taj gen, a takvih ljudi je sve više. Lekari u Srbiji ne znaju ni da je Bromazepam povučen niti znaju šta je "porphyrias".

http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100003955.html

Što više nas treba da skreće pažnju EU na dešavanja ovde, jer im trenutno mi koji živimo u Srbiji ne delujemo da smo vredni bilo kakvog truda sa njihove strane. Ukoliko ih ne ubedimo u suprotno, dići će potpuno ruke od nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 8:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Gresis kad kazes da je bromazepam povucen iz koriscenja iz svih zemalja sveta osim kod nas.Prijateljica koja zivi u Australiji tamosnji njen doktor joj je dao bromazepam.Moja tetka u Nemackoj pije bromazepam takodje prepisan od tamosnjeg lekara.Ne slazem se bas sa tim da su svi lekari ludi i blesavi sto prepisuju te lekove.

Mi mozemo samo da nagadjamo ko je dobar a ko los doktor.Takodje ne mogu ja bolje neke stvari iz medicine da znam nego doktor.Sad po nekim recima ovde znaci da doktori uopste ne znaju nista.Pa ljudi ako im neverujete zasto idete kod njih?

Ne zelim vise da koentarisem da me neko ne bi shvatio pogresno ali stvarno bih imala puno toga da napisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 8:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Sit gladnom ne veruje...... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 9:38 pm
Postovi: 50
Lokacija: Beograd
Upravo sad pokazujem komshinici ovo za bromazepam,pa shta se koristi kao zamenu???

Ja im vishe nishta ne verujem,chak ni zubarima ne moze da se veruje-mojoj drugarici su izvadili zdrav zub i to je samo jedan primer od gomilu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Moja deca zive u inostranstvu i tvrdim da su nasi lekaru u globalu mnogo bolji od nekih tamo!

Moja dr kardilog je 69.godiste, ovde studirala i specijalizirala, u Italiji se usavrsavala (dok je bila u Italiji, ja sam isla kod drugog dr, privatno, ali on inace radi u zemunskoj bolnici, kardioog od 40-tak godina, savremen, odlican kao lekar - kod njega ide moja sestra).

Sa dermatolozima sam imala dvojako iskustvo - i na kraju sam zakljucila da se pazljivo lekar treba izabrati, a ako je nesto hitno-daleko bilo, onda kako nam Bog da (a to vazi bilo u kom delu sveta da se nalazimo, sem ako nismo bogati k`o pok. Onazis).

Ti, Sale, ne mozes bolje znati o lekovima od samih lekara! To polje je ne smao veoma siroko, vec i vrlo duboko!
Ja ne kazem nista za tvoj konkretan slucaj, ali ti ne mozes pricati nesto o cemu si naucino nesto na Internetu, a sto se inace studira 5-6 godina.

Ali, na pacijetnu je ne samo izbor lekara, vec i to da li ce prihvatiti ili nece prihvatiti odredjenu terapiju (pravo da imaju taj izbor zaboravljaju i pacijenti i lekari).

Najveci problem je sto je ovde u pitanju ljudsko zdravlje pa losi primeri uvek nadvladaju bolje primere.
Posebna tema su jako teski pacijenti i nepripremljenost osoblja na te ljude (kada mi je majka umirala, svi su bezali od nje, mislim na med.radnike)...

A sto se tice benzodiazepina, pa ja sam tu pravi strucnjak - kada do sada nisam od njih umrla, nema sanse da ce mi oni doci glave.
Jedino sto sada imam po kvantitetu manju potrebu za njima (manju za oko 70%) - oni su dragoceni kod nekih poremecaja ako se uzimaju pravilno.
Uopste se ne opterecujem nekakvim navikavanjem. Ta tema je aktulena dugo godina, a narocito je interesantno kada se neko zavali u stolicu, pije kafu i dzadzi cigaretu a prica o navici na benzodiazepine, xa, xa, xa!

JELLENA, JECO:
da ti imas tumor na mozgu (daleko bilo) unazad 5 godina, to nema sanse. Ti bi bila odavno na onom svetu (Boze me `prosti sto to i pisem, ali ipak treba reci otvoreno). Jer, pre 30-tak godina, ja nisam smela niti da pomislim sta ce biti samnom za 5 godina, toliko sam bila ubedjena da cu umreti i to upravo od raka mozga jer sam imala bas takve simtome.

Ti i sama dobro znas da uz taj poremecaj obavezno ide i manji ili veci oblik hipohondrije... kao i da je veoma tesko te tegobe prihvatiti kao samo psihicke.
Ipak, psiha je cudo, ne zaboravi to! :wink:
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 10:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Danka,

Bas tako sam ja sebi rekla.da imam tumor na mozgu odavno bih ja bila pokojna....Sad ja shvatam svo moje predhodno traganje za "bolestima"koje nisu ni postojale....sve je bilo u glavi!Posle dugog objasnjavanja moje dr shvatila sam da je i vrtoglavica i nesvesica i mutan vidi drhtanje i propadanje.....i mnogi drugi simptomi kod mene posledica anksiozno depreasivnog poremecaja.I zato sad sam pocela sa novom terapijom i nepada mi napamet da je porekidam zato sto je neko nesto cuo ili rekao.Ranije sam negde pre tri godine bila teski hipohondar i u mojoj glavi imala sve zive bolesti i nisam verovala nikome i govorila sam da su lekari glupi i da ne znaju nista a ustvari se ispostavilo da sam ja bila GLUPA a oni PAMETNI kada su mi govorili da se obratim psihijatru za pomoc.

Sto se licno tice bromazepama kao sto rece Danka koliko sam ga vec pila bila bih ja davno pokojna i eto vam i ja sam jos jedan zivi primer da se od toga ne umire ako naravno nemate nameru da umrete.

Jecka nemoj se ljutiti na mene ali ja mislim da je tebi itekako potrebna strucna pomoc da savladas taj strah koji imas i nepoverenje jer ce ti kad tad u zivotu biti potreban doktor kao i svima nama drugima.To je neizbezno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 03, 2006 11:21 pm
Postovi: 6
Jecka tebi bih htela da kazem sledece-ja ako kazem da ne verujem odredjenim lekarima, i ako kazem da su me zavlacili ne znaci da kazem svi su kreteni, glupi i nemojte ici kod njih. Pre svega smatram da je jako bitno da kazem -ako sam na ovu temu ispricala moju pricu, moram naglasiti da nikako nisam htela nikome da pruzim podrsku da odbaci lecenje kod lekara. Nije fer s moje strane ako sada ne naglasim da ja i dalje idem kod lekara i nikada se toga ne bih odrekla. Mojom pricom sam htela da porucim ljudima samo to da treba biti oprezan kada je sopstveno zdravlje u pitanju, i da ponekad treba verovati svojim instiktima.
Moram ti reci da je to sa tvojom mamom jako,jako osetljivo i ja se ne usudjujem da ti bilo sta savetujem. Mislim, ipak su ljudi za te stvari toliko godina studirali. U svakoj profesiji ima kukolja, pa i u zdravstvu to ti je tako. Ja sam isto imala tumor. 15cm, rekli su mi posle da je dve nedelje pre operacije narastao jos 2,5cm, a u te dve nedelje su mi se smirili svi simptomi i dobro sam se osecala. Tako da nista, nista ne mora da znaci. Mnogi su mi savetovali, cak i neki lekari(prijatelji mojih koji su mi sigurno zeleli sve nejbolje-bez obzira sto su znali da sam u zivotnoj opasnosti) da s obzirom da se bolje osecam zaboravim na operaciju i krenem sa alternativom, jer su znali da u toku moje operacije mora biti odstranjeno i deo organa, a s obzirom da sam tada imala 15 god, naravno da niko to nije zeleo... Medjutim tim vrhunskih lekara koji me je operisao nas je upozorio da ja hitno moram na operaciju i da druge nema. Iako je operacija bila rizicna rekli su da je to jedino sto moze da se ucini.
Secam se bas tih dana pre operacije, moji roditelji su bili totalno sludjeni nisu znali koga da slusaju, zeleli su da mi pomognu isto kao i ti tvojoj mami, ali ...znam...teska je to odluka. Zahvalna sam Bogu sto sam tada bila pri zdravoj pameti i nisam dozvolila da me iko ubedi, rekla sam mojima da jednostavno znam da moram da idem na tu operaciju i da ,imala sam bezgranicno poverenje u hirurge koji su me operisali, bezgranicno poverenje. Cinjenica je da ja danas ne bi bila ziva da tada nisam operisana, jer kao sto rekoh moj tumor je brzo rastao. Treba to i ovako gledati. >Danas sam dobro jer sam verovala lekarima< Da, to i jeste istina. Ako nemas poverenja u sadasnje lekare trazi druge. I ja sada imam nekih drugih zdravstvenih problema i sutra idem na ispitivanje u drugu bolnicu, gde smatram da su za to strucniji. Poenta je u tome da svi mi moramo sami o sebi brinuti, ali nikako odgurnuti pomoc lekara. Ja sad ne znam kakve mogucnosti lekari pruzaju tvojoj mami, u to ne ulazim, vec ovo govorim uopste i zbog tebe a i zbog svih drugih koji citaju ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 9:38 pm
Postovi: 50
Lokacija: Beograd
Pa ovako,nije mi bila namera da vredjam naravno ali svaki chovek ima pravo na svoje mishljenje jer se uchi ceo zivot kroz iskustvo. Moje iskustvo sa njima nikad nije bilo dobro,pogotovu kad sam se 6 meseci lechila od nepoznate bolesti za koju niko nije mogao da mi kaze shta je niti da mi prepishe neshto za to. Bila sam lechena sa 10 vrsti lekova.
Ne kazem ja da oni u globalu nemaju pojma,ali su veoma retki sluchajevi dobrih lekara. Pa mislim svako kome je plata 150 eura realno nije stimulisan da radi-ja bar tako to shvatam,jer ne vidim drugo objashnjenje!
Ja znam da su moju majku otpisali i nemash pojma koliko sam besna zbog toga shto niko nije malo pogurao svoje mozdane vijuge josh pre par godina jer sad ne bi bila u ovakvoj situaciji.
E to neznanje njima pripisujem,pa nije sve u klimaksu!!!!

Dalje,jelllena meni nikakva struchna pomoc nije potrebna jer sam veoma dobar psiholog i sam svoj psihijatar. Znam vrlo dobro da svi strahovi polaze iz glave i pogreshno si procenila da ja imam strah,ja nemam strah JA SAM OGORCHENA,BESNA na njih zato shto svakom doktoru treba da podmazesh mozak viskijem ili parama ili sl. da bi bolje razmishljao!!!

I josh jedna stvar,dechko je lepo napisao da bromazepam ne ubija ljude,vec one sa genetskom predispozicijom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 5:18 pm
Postovi: 13
Naravno da kod nas ima vrsnih stručnjaka, mi smo ipak nebeski narod i jedna od najrazvijenijih zemalja na Svetu u svakom smislu: privredno, industrijski i tehnološki. Pa evo lekarima su povećali plate, po ko zna koji put, ali našim lekarima nije potrebno povećanje plata da bi radili svoj posao, zato što su za razliku od lekara u Svetu naši lekari iznad svega humani i pucaju od znanja. Mi smo pobednici u svakom smislu i niko, ali niko, se ne može meriti sa nama, mi smo superiorni u svakom pogledu i za to treba da budemo zahvalni našim superiornim kadrovima koji svojim znanjem i svojom stručnošću, svojim otkrićima i svojim podvizima zasenjuju ceo Svet koji nam se zbog toga divi, a moram priznati i zavidi. Ovo nije potrebno dokazivati dovoljno je samo izaći napolje ili upaliti televizor, pa čak ni to, jer je više nego očigledno. Onda sam prestao da pijem Flunisan (antidepresiv) i dogodila se gomilom neželjenih dejstava: loši lekari, niske plate, smešno glupi i loši kadrovi svuda oko nas, preduzeća ne rade - osim tamo gde se obradjuju sirovine (što i kreten može da radi), dinar devalvira, inflacija sve veća, pisaće mašine, pokvareni traktori - najveći tehnološki podvig, lažna privatna preduzeća, kradje namenskih donacija, malverzacije, politička ubistva, lažne institucije, itd. Dobro, nije baš sve tako crno, dobri smo u sportu i od toga svi osećamo boljitak. Kako se kaže - bolje išta nego ništa!


jelllena je napisao:
Sto se licno tice bromazepama kao sto rece Danka koliko sam ga vec pila bila bih ja davno pokojna i eto vam i ja sam jos jedan zivi primer da se od toga ne umire ako naravno nemate nameru da umrete.


Naravno da se ne umire od Benzodiazepina, samo se ozbiljno razboliš. Ali ukoliko imaš potreban gen za "porphyrias" i piješ Bromazepam onda umreš, ali polako (za 10-15 godina uz krvavu mokraću u toku napada i konvulzije). Inače Benzodiazepini izazivaju i produbljuju to što ti imaš, evo peti put stavljam link: http://www.benzo.org.uk/slistz.htm Kao što vidiš agorafobija i klaustrofobija (agoraphobia and claustrophobia) i mnoge druge fobije, vrtoglavice (ataksija - poremećaji ravnoteže), depresija, anksioznost, itd. Spisak je veliki, ali na svu sreću, svi ne dobiju sve simptome, nego samo neke. Ja znam da je problem što je sajt na engleskom jeziku i što su u pitanju strani doktori i da zbog toga većina vas ne čita linkove koje stavljam, ali na srpskom nećeš ništa korisno naći, jer naši eksperti od doktora imaju problema čak i sa kucanjem u Word-u (većina još uvek kuca na pisaćoj mašini i sve vodi u papirnom obliku). Ja sam eto od potpuno zdravog (imao sam samo gastro probleme) prešao na anksiozno-depresivnog zbog nedostatka magnezijuma. Nedostatak koji sam već imao zbog gastro problema su produbili lekovi koje su mi prepisivali naši lekari, naši stručnjaci, dobio sam i blagu klaustrofobiju. Sada mi je mnogo bolje (samo 3-4 meseca je prošlo), ali samo zahvaljujući stranim doktorima preko Interneta.

Ti Jelllena, jednog dana kada budeš rešila da ostavljaš polako šta god piješ sada (Ksalol, Bromazepam, Diazepam, Litijum, Klonopin, itd.) i kada ti bude bilo još gore nego pre (zbog kriza od ostavljanja), seti se ovoga i nemoj da se vraćaš na lekove, već ih postepeno smanjuj. Počni sa Magnezijumom (magnezijum-citratom, jer ni jedan drugi u Srbiji nećeš naći osim magnezijum-karbonata koji je loš). Budi uporna i jedi raznovrsno (ubaci poneki put i mleko - Kalcijum) i ozdravićeš potpuno, ako si mlada. Meni je žao što ne znaš engleski.
Meni su svi lekari iz Inostranstva (preko 10 njih) potvrdili istu dijagnozu dok su naših deset lekara - deset različitih dijagnoza. Biću srećan ako se za 2 godine oporavim do 90% maksimalno s obzirom na godine i za to mogu da se zahvalim samo našim nestručnim kadrovima (i njihovim koktelima lekova), kojih očigledno ima jako mnogo, čim sam naleteo baš na sve loše lekare.

Čovek ne može puno različitih simptoma da ima kada je bolestan. Može da se oseća loše, da mu bude muka, da povraće, da mu se vrti u glavi, da ne može da jede, da ima temperaturu, da se trese, da ima bolove, itd. Ovi simptomi se podudaraju kod velikog broja bolesti. Pravi lekar je u stanju da ispita i na osnovu rezultata donese pravu dijagnozu. Ja na takvog u Srbiji još nisam naišao. Naši lekari jedino potrefe dijagnozu kada je više nego očigledno šta je u pitanju, to može svako da uradi, za to nije potrebno studirati 5-6 godina. Ako je u Srbiji potrebno imati vezu i ići sa preporukom da bi ti se postavila prava dijagnoza i da te ne bi otrovali onda se većini loše piše. Ipak je potrebno imati neki mehanizam u kom će loši lekari snositi posledice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: