Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Acetilcistein je na dobrom glasu; http://sr.wikipedia.org/wiki/Acetilcistein

takodje http://*/alfa-lipoinska-kiselina ova se mora koristiti ne vise od 50 mg

cesto se u kombinaciji koristi i cicak (Silybum marianum) mada on nije jako efektivan.

Himalaya's liv52/liver longer je sasvim solidan proizvod, sto se bodibildera tice kod njih se najvise pokazao proizvod "aegis" od Anthaues labs, medjutim on je poprilicno skup i ne verujem da tebi treba nesto tako jako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 1:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Jelisej je napisao:
Acetilcistein je na dobrom glasu; http://sr.wikipedia.org/wiki/Acetilcistein

takodje http://*/alfa-lipoinska-kiselina ova se mora koristiti ne vise od 50 mg

cesto se u kombinaciji koristi i cicak (Silybum marianum) mada on nije jako efektivan.

Himalaya's liv52/liver longer je sasvim solidan proizvod, sto se bodibildera tice kod njih se najvise pokazao proizvod "aegis" od Anthaues labs, medjutim on je poprilicno skup i ne verujem da tebi treba nesto tako jako


Пуно ти хвала. Мени, на срећу, не треба ништа од свега тога. Била ми је потребна само информација и њу сам од тебе добила.
Хвала још једном Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 1:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Још само једно питање: да ли може да се користи превентивно и да ли тада има икаквог ефекта?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
bilja3003 je napisao:
Још само једно питање: да ли може да се користи превентивно и да ли тада има икаквог ефекта?


Da, zapravo upravo zbog toga ga i bodibilderi koriste tokom tzv ciklusa" odnosno "kura" da bi smanjili ostecenje jetre. No ipak na kraju recimo ALT i AST im bude blago povisen, ali manje nego da nisu koristili Liv52, to se onda na kraju vrati na normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
А зеолит?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Jelisej je napisao:
bilja3003 je napisao:
Још само једно питање: да ли може да се користи превентивно и да ли тада има икаквог ефекта?


Da, zapravo upravo zbog toga ga i bodibilderi koriste tokom tzv ciklusa" odnosno "kura" da bi smanjili ostecenje jetre. No ipak na kraju recimo ALT i AST im bude blago povisen, ali manje nego da nisu koristili Liv52, to se onda na kraju vrati na normalu.


Ето, тачно та информација ми је била потребна, као да си знао :wink: !
Хвала ти пуно Slika.
Велики поздрав до следећег питања....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Да поновим питање: Да ли зеолит може да очисти јетру?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
aa aca je napisao:
Да поновим питање: Да ли зеолит може да очисти јетру?


Zapravo, zeolit je nedovoljno istrazen, mogao bih sad da ti pisem mnogo rekla-kazala ali jednostavno ozbiljna istrazivanja nisu vrsena, barem koliko ja znam.

S jedne strane bi trebao da ocisti citav organizam od teskih metala, mada je pitanje koliko je dobra absorpcija u crevima i koliko je zapravo efikasan. Takodje neki istrazivaci smatraju da bi se mogao koristiti protiv raka, ali mislim kao krema.

S druge strane, prasak zeolita moze izazvati citav niz problema ako se udahne, a kad se unosi oralno moze da izazove anemiju, jer smanjuje proizvodnju neke supstance, ne secam se tacno.

Ja licno, ne volim da preporucujem nista sto nije dokazano, tako da ti ne bi preporucio zeolit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Онда не можеш да препоручиш ни кефир, соду бикарбону, језгро кајсије, воду, петролеј, витамин Ц, зелени чај и још брдо тога што се вековима користи као традиционални систем вредности.

Кажу да зеолит не сме много да се користи јер апсорбије све, тако да тиме доводи организам до мањка минерала...

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
aa aca je napisao:
Онда не можеш да препоручиш ни кефир, соду бикарбону, језгро кајсије, воду, петролеј, витамин Ц, зелени чај и још брдо тога што се вековима користи као традиционални систем вредности.
Кажу да зеолит не сме много да се користи јер апсорбије све, тако да тиме доводи организам до мањка минерала...


Zapravo ima jako puno istrazivanja sto se tice zelenog caja, vode, vitamina c... itd
Npr za vitamin c znamo da je dobar antioksidant do otprilike 3 gr, kada postaje oksidant, takodje vitamin c pojacava absorbciju gvozdja itd...

Sta znamo o zeolitu? Da veze za sebe teske metale (i na taj nacin vrsi detoksikaciju) i to je to... Da li ima neke druge nus pojave ne znamo, sto se efikasnosti tice sve sto znamo jeste da se osobama "vrti u glavi" i ta pojava moze biti izazvana detoksifikacijom ali takodje i zbog drugih razloga.

Sama detoksifikacija je barem po mom misljenju vrlo dubiozna pojava, ako covek zivi zdravim zivotom mislim da nema potrebe za detoksifikacijom, tj sama jetra je tu da vrsi taj posao- mi joj mozemo pomoci sa oderedjenim suplementima i to je to.

Licno volim dokazane i jeftinije metode "alternativnog" lecenja, od tih nasih tajni za koje mi znamo mi se vise sere, pogotovo od tajnih oruzja kojim smo trebali da rusimo avione.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Не знам где ћеш јефтиније од зеолита. Цена му је неких 300 динара за килограм, ако се добро сећам. Друго је ово што продају по апотекама. Не знам шта о њему да мислим.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Sub Avg 17, 2013 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Dvopek?
Zapeceni dvopek tj ono crno takodje izvlaci toksine, takodje sam hleb kad se od njega napravi dvopek smanji mu se glikemijski indeks, drugim recima to je dupli uspeh, zapravo ni previse tog crnog tj ugljenika nije dobro, tako da obican dvopek je dovoljan.

Inace aktivni ugljenik, zeolit itd nemaju mogucnost da "izvuku" toksine duboko zacahurene, i kao sto si sam primetio znaju izvuci i korisne stvari iz organizma.

jeftin taj tvoj zeolit, iz neproverenih izvora kostao bi me oko 2 500 din po kg, a iz proverenih oko 5 000 din i vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2014 4:07 pm
Postovi: 1
Preorao sam internet uzduž i popreko i osim informacija na tom hrvatskom sajtu, koje prenosi novina meni sumnjivog renomea "Alo", nema drugih podataka o štetnosti preparata Liv.52. Bez ikakvih problema može da se naruči na velikom broju evropskih i američkih sajtova - a da je štetan, to ne bi bio slučaj.

Pokušavao sam da pronađem makar još jedan članak o zabrani ili štetnosti ovog preparata i odgovorno tvrdim da takav ne postoji.

Ova priča o navodnoj studiji koja pokazuje štetnost Liv-a je nečija neukusna šala.

Dodao bih, ipak, da se iz meni neshvatljivih razloga, ovaj preparat više ne klasifikuje kao ajurvedski zbog dodataka izvesnih emulgatora, konzervansa i sredstva protiv zgrudnjavanja...bez kojih je, istini za volju, ista ova mešavina osam biljaka bila za nijansu blaža prema jetri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Ned Jan 08, 2017 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2017 3:53 pm
Postovi: 2
Milann je napisao:
Ima li gde da se nabavi? Hitno je (moze na PP). Hvala.


Himalaya Liv 52 je jedan od najboljih Ayurvedski medicine sam ikada koristiti.

Također možete koristiti Liv 52, to nema nikakve nuspojave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: