Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 3:08 pm
Postovi: 5
Lokacija: vrsac
viktor_viktore, sta kazu u Alo o tome?

Covek sa sajta ajur-veda.rs mi je rekao da je Liv u postupku prebacivanja iz kategorije suplemenata u kat. lekova, pa se mozda zato digla prasina, a da je inace bezopasan!

Dal' neko moze vise da kaze o Sylimarinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
Alo pise:

Preparat za jetru „liv.52“, koji može dovesti i do smrti, u Srbiji se legalno prodaje
Svuda zabranjen, kod nas se preporučuje
Sreda - 04.02.2009
„Liv.52“, preparat koji se koristi kao pomoćno sredstvo pri lečenju oboljenja jetre, pre nekoliko godina povučen je sa zapadnoevropskog i američkog tržišta zbog opasnog uticaja na obolele od bolesti jetre.


Klinička studija pokazala je veći procenat smrtnosti kod pacijenata koji su uzimali ovaj proizvod nego kod bolesnika koji ga nisu trošili. U Srbiji se i dalje slobodno kupuje u državnim i privatnim apotekama.

Prema informacijama koje je objavilo i Hrvatsko udruženje lečenih i obolelih od hepatitisa „Hepatos“, kao i medicinski portal „PubMed“, klinička studija je pokazala uznemirujuće rezultate.
„Kod alkoholnog hepatitisa, laboratorijske životinje su primale ‘liv.52’ ili placebo (lažni lek bez dejstva, prim. aut.). Kumulativno preživljavanje bilo je 74 odsto kod životinja koje su primale ‘liv.52’, dok je kod placebo grupe procenat preživelih iznosio 86 odsto“, stoji na tom hrvatskom portalu.
Prema istom izvoru, preživljavanje je bilo najmanje kod obolelih sa uznapredovalom cirozom, gde je u grupi koja je koristila „liv“ preživljavanje bilo 53 odsto, nasuprot placebo grupi, gde je preživelo 81 odsto zamorčića.


„Čak 22 od 23 smrtna slučaja kod lečene grupe, nasuprot tri od 11 kod kontrolne grupe, bila su povezana sa komplikacijama koje je prouzrokovalo krvarenje. Rezultati ove studije doveli su do hitnog povlačenja tog leka sa američkog i evropskog tržišta“, prenosi to udruženje.
Podaci o neželjenim efektima ovog preparata stavljeni su i na sajt „PubMed“, servis američke nacionalne medicinske biblioteke i preporučen izvor informacija, kako srpskog ministarstva zdravlja, tako i svih iz sveta medicine. U Srbiji, međutim, i nekoliko godina posle ovih upozorenja, preparat se bez problema kupuju u državnim i privatnim apotekama. Mi smo ga kupili u državnoj apoteci u centru Beograda. Interesantno je da ga preporučuju i infektolozi, kao i da ga bodi-bilderi masovno koriste.
U beogradskoj firmi „A-lek“, koja uvozi ovaj preparat, rekli su nam da ne mogu unapred da komentarišu nešto što nisu proverili i da će ovim povodom kontaktirati i proizvođača, indijsku firmu „Himalaya“, nakon čega će nam uputiti svoju zvaničnu reakciju. U „A-leku“ ipak naglašavaju da nije u pitanju lek ili pomoćno lekovito sredstvo, već dijetetski proizvod.
U Agenciji za lekove i medicinska sredstva i Ministarstvu zdravlja kažu za „Alo!“ da od 1. avgusta 2006. godine pomoćna lekovita sredstva ne mogu biti u prodaji pod tim nazivom.
„Uvoznik ovog proizvoda do navedenog datuma nije podneo zahtev za izdavanje dozvole za stavljanje ‘liva.52’ u promet kao leka, pa se on ne može se naći na tržištu ni kao lek, niti kao pomoćno lekovito sredstvo“, kažu u agenciji.
„Septembra 2008. godine uvoznik se obratio genciji za mišljenje da li je ovaj proizvod lek ili ne i dobio odgovor da se proizvod može smatrati tradicionalnim lekom na bazi ajurvedske medicine. Uvoznik je dobio konačno mišljenje agencije da se navedeni proizvod ne može smatrati lekom.“


Šta piše na papiriću
„Liv.52“ se prodaje uz papirić sa prevodom, koji je za kutijicu preparata vezan gumicom. Na papiriću piše da se preparat preporučuje kao „protektiv u svim stanjima smanjene funkcije jetre kod dece i odraslih“ i da se „ pre upotrebe treba konsultovati sa lekarom ili farmaceutom“. Pokušaj novinara „Alo!“ da se konsultuje sa farmaceutima apoteke u kojoj smo kupili preparat sveo se na čitanje prevoda i rečenicu: „Naravno da je bezbedan, kao i svi drugi registrovani suplementi.“





M. M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 10:50 am
Postovi: 65
bila posle reportaza i u Beogradskoj hronici na RTS 1, a lik koji je uvoznik tog preparata kaze da cheka zvanicno saopstenje proizvodjacha u toku sutrasnjeg dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 3:08 pm
Postovi: 5
Lokacija: vrsac
puno hvala, nisam bila u toku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LIV52
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 06, 2008 9:03 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Mislim da ljudi vole da pisu proizvoljno, onako kako negde od nekoga cuju. LIV52 je zvanicno registrovan u vise od 25 zemalja, nedavno su mi prijatelji koji zive u Svajcarskoj, iz Ciriha doneli dve kutijice, koje su kupili potpuno legalno, u apoteci u centru grada. Meni licno je ovaj preparat preporucila doktorka sa Onkoloskog instituta u Beogradu, gde se trenutno lecim od metastaza na jetri. Pre toga mi ga je preporucio, u svojstvu prijatelja mojih rodjaka, profesor patologije, koji je svojevremeno bio nacelnik patologije u jednoj priznatoj medicinskoj ustanovi kod nas, koji ga i sam koristi. Jedna gospodja, mr farmacije mi je preporucila Reliv, jer nisu imali trenutno LIV52, uz objasnjenje da je Reliv odlican (sto je bila i preporuka doktorke iz doma zdravlja), a da je LIV52 jos bolji.

_________________
sve je izlecivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LIV52
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 06, 2008 9:03 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Mislim da je zvanicno registrovan i u mnogo vise zemalja, ali sigurno znam za 25. Inace, ovaj preparat postoji u kontinuitetu od 1955. godine, sto vec nesto govori.

A i sama cinjenica da je ajurvedski preparat, takodje znaci nesto, jer ajurveda je drevna praksa, koja traje vec skoro 3000 godina, i koja podrazumeva ne samo koriscenje odredjenih biljaka, vec i fizicke i narocito mentalne vezbe, masaze, idr.

_________________
sve je izlecivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 8:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
ja sam se raspitala kod ljudi kojima je posao da to znaju i receno mi je da je da je taj lek (ili pomocno lekovito sredstvo, kako god) odlican!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Ima li gde da se nabavi? Hitno je (moze na PP). Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 10, 2009 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ima u svakoj bolje snabdevenoj apoteci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LIV52
PostPoslato: Sre Maj 13, 2009 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 06, 2008 9:03 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Juce mi je doktorka na Onkoloskom institutu potvrdila da je LIV52 odlican i da pacijenti postizu odlicne rezultate u smislu regeneracije jetre za vreme i nakon hemio terapije. Na moju opasku da sam cula da je zabranjen u nekim zemljama, ona i njena koleginica, takodje sa IORS-a su mi u glas odgovorile da nije tacno, vec da se ovaj preparat prodaje slobodno u svim zemljama.

_________________
sve je izlecivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 3:07 am
Postovi: 7
Da li moze Liv 52 da se uzima uporedo sa terapijom antiepilepticima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Видим да је тема прилично давно последњи пут била активна.
Свеједно, мене интересује колико дуго тј. колико дана, недеља или шта већ се користи препарат! Да ли има неки циклус, оно као пијеш четири недеље па направиш паузу... Или се узима стално без опасности да се предозира .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
bilja3003 je napisao:
Видим да је тема прилично давно последњи пут била активна.
Свеједно, мене интересује колико дуго тј. колико дана, недеља или шта већ се користи препарат! Да ли има неки циклус, оно као пијеш четири недеље па направиш паузу... Или се узима стално без опасности да се предозира .



Хвала на одговору, више ми и тако није потребан (одговор) Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Liv52 odnosno liver longer nije opasan, cak stavise je dobar za jetru i donekle stiti od toksina, moze se koristiti koliko god dugo nekome treba- npr bodibilderi ga koriste da bi smanjili ostecenje jetre od oralnih steroida koji su stetni za jetru- mada opet ima suplemenata koji su nesto bolji od liv52.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je liv.52 opasan?
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 12:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Jelisej je napisao:
Liv52 odnosno liver longer nije opasan, cak stavise je dobar za jetru i donekle stiti od toksina, moze se koristiti koliko god dugo nekome treba- npr bodibilderi ga koriste da bi smanjili ostecenje jetre od oralnih steroida koji su stetni za jetru- mada opet ima suplemenata koji su nesto bolji od liv52.


Хвала .
Јесте да сам прилично дуго чекала на одговор али сам на крају ипак сазнала оно што ме је интересовало.
А који су то други суплементи који су бољи од Лива?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 221 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: