Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Levi testis
PostPoslato: Čet Feb 07, 2019 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2019 12:32 pm
Postovi: 3
Vec sigurno vise od 2 godine imam vidno uvecan levi testis kao da nesto raste iz njega ne znam. Danas sam bio kod pedijatra ne kod urologa i na kraju ustanovio je da nema nikakvih upaljenja(prethodno sam vadio krv iz vene) i da kako on kaze nije nikakva bolest. Napisao mi je uput za urologa ali tek za mesec dana. Ostavicu vam ovde sliku pa ako se neko kojim slucajem razume molim da mi kaze sta misli.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Levi testis
PostPoslato: Čet Feb 07, 2019 7:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
U kom smislu uvecan? Da li osecas tezinu u levom testisu? Da li postoji neka promena koja se lako razlikuje od ostalog tkiva i ukoliko postoji da li je tvrdja od okolnog tkiva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Levi testis
PostPoslato: Čet Feb 07, 2019 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2019 12:32 pm
Postovi: 3
Slavko_slavko je napisao:
U kom smislu uvecan? Da li osecas tezinu u levom testisu? Da li postoji neka promena koja se lako razlikuje od ostalog tkiva i ukoliko postoji da li je tvrdja od okolnog tkiva?


Generalno gledano ne osecam tezinu ali kad se pogleda testis mi je vise spusten od desnog. U opustenom stanju moze da se napipa nesto vrlo meko kao da raste iz testisa nesto kao neke vene. Takodje napipao sam i nesto tvrdo ali pored testisa kao neka stvrdnuta vena. Ja znam da mi je levi testis ovako spusten 2 do 3 godine mozda i jace. Takodje imao sam neku tupu bol koja je trajala 2-3 dana ali samo kad se testis pipne pod odredjenim uglom dok me je danas recimo taj bol prestao. Nadam se da sam detaljno uspeo da ti opisem moj problem pa ako imas bilo kakvu ideju o cemu se radi molim te da mi odgovoris. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Levi testis
PostPoslato: Sub Feb 23, 2019 6:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
Dobrano kasnim sa odgovorom, valjda ce odgovor biti od pomoci kada budes bio na forumu.
Normalno je da jedan testis bude nize polozen od drugog, realno mosnice jesu obicna kesa od koze ali po prirodi stoje jedan iznad drugog.
Varikocela, hidrocela, spermocela-nesto od ta tri. Uglavnom se bez pregleda i ultrazvuka ne moze tacno reci o cemu se radi. Bitno je otici kod lekara jer sve gore navedeno moze uticati na plodnost pa je vrlo bitno resiti ove probleme na vreme, ukoliko postoje.
Upalu nisam spomenuo mada je moguce.
Ukoliko se napipaju bilo kakve izrasline na samom testisu mora se lekaru otici sto pre.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 196 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: