Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: krklanje
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 5:15 am
Postovi: 38
ja se unapred izvinjavam sto ovakav topic vec postoji na pulmologiji, ali jednostavno mislim da je ovaj podforum poseceniji i citaniji, cem toga tu je i dr ivica ;)

Naslov je malo glup ali ...
dakle pusim vec 10ak godina, do 1 pakle dnevno. Prethodnih 4-5 godina kasljem ujutru i recimo uvece dok ne izbacim slajm ili sta vec i onda je ok. Kad god sam ostavljao cigare na 10ak i vise dana kasalj je nestajao. Pre godinu i po dana mozda i malo manje, sam isao na pregled kod pulmologa i snimio pluca i uradio spirmetriju i sve je bilo ok i lekar mi je rekao da prestanem da pusim posto je ocigledno krenulo da mi sve vise i vise smeta.
Zimus sam opet batalio na mesec dana, i kasalj mi se smirio posle nekih 15ak dana. Posle sam opet poceo da pusim ali od tad vise nisam kasljao (taj kasalj pre je bas bio intenzvian i iritantan toliko da krenu suze i nosa da curi uzasno) vec sam poceo da krkljam. Kako bih objasnio. Dakle kao kad imate neku prasinu u grlu pa uradite khhm khmm i izbacite to iz grla. vremenom se to iz grla povecavalo pa je to posle bio bas poprilican slajm (svetlo zute boje sa zelenkastim delicima). Takvih napada sam imao od 1-2 dnevno.

Sad ne pusim "vec(cak) 20 dana" ali i dalje krkljam,ali daleko od onog intenziteta koji je bio dok sam pusio (mozda 10-15 posto od onoga kako je bilo) , i to neverovatno uvek u isto vreme. Kada ustanem, jedno sat vremena (naravno ne sve vreme vec svakih par minuta po jednom i progutam po veoma malo slajma) i uvece/nocu pred spavanje isto. Sve to sto izbacujem imam utisak kao da uizbacujem iz grla, samo ga malo, sto bi se reklo, poteram napred i progutam. Tom krkljanju obicno prethodni lagani svrab/grebuckanje u grlu i malo ispod. Inace ponekad osecam kao bas mali tupi bol recimo u rebrima ispod pazuha, i to obicno kad krenem da krkljam i kao malecki osecaj peckanja iznutra. Kao sto rekoh ne kasljem uopste vise.

ne znam da li opet da idem kod lekara i smaram ga ili moze neko nesto da mi preopruci ovako.
zaboravih da dodam ...
otkad ustanem pa dok ne zaspim mi se iz "nosa" sliva sluz/voda/sta god, koju gutam nonstop.

Jos jedan dodatak :
Moja majka ima maltene iste simptome a ne pusi ... samo sto ona kaslje 4-5 puta dnevno, isto sve pregledala lai nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 5:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 5:15 am
Postovi: 38
neko nesto ? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 6:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Verovatno sinusi......
pusac sam i ja imam istih problema i primetila sam kada sam na poslu i u toku dana popusim samo 5-6 cigara smiri se,a kada pusim kutiju katastrofa.Imace imam problema sa sinusima pa ne bi bilo lose da se obratis doktoru u vezi toga.Slajm je problem jer smo postali hronicni pusaci pa me ni ne cudi toliko.
Sami smo krivi zar ne?
Ili prestati pusiti ili dobiti enfizemu nedaj Boze!
Mozda i tuberkolozu :o :o :o
Vreme je da razmiljsamo o prestanku dok jos imamo vremena :wink:
Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: