Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kasalj vec 20 dana
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
imao sam virus gripa i sada 20 tak dana nakon virusa stalno kasljem najvise uvece . Kasalj je "suv" i stalno me iritira u zdrelu ali kostantno iritirajuce i ostavlja me bez daha . Bio sam kod doktora slusao mi pluca dva puta kaze da je sve ok dao mi prvo palitrex pio sam 2 3 dana i prekinuo sada mi dao pantenol pastile i dao mi jos neki antibiotik nemam temperaturu kaze grlo mi malo crveno mada ja ne osecam da me nesto grebe boli ili sl sta dalje pio sam i sirup od belog sleza ali ne redovno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 2:24 am
Postovi: 6
Lokacija: Stara Pazova
e i ja imam slican problem.Ja kasljem vec mesecima, i to samo kad lezim,dr mi kaze da su mi pluca u redu, samo se grlo malo crveni od kaslja, radila sam bris grla-sve ok, isla na bockanje za alergiju-sve ok, isla par puta na inhalacije, snimanje pluca-sve ok, spirometrija-malko slabiji rezultati.Uopste ne znam sta mi je. Kasalj je uglavnom suv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 3:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Niste jedini i ja sam ove godine par dana kasljao, pa me uhvatila prehlada (nos) pa sam kasljao po malo jos jedno mesec dana, pa je presstalo. Isto sto opisujete sam i ja osecao. Ocito neki mutant virus + zagadjenje!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 12:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Ne, nego rezidue gripa: respiratorna sluzokoza je nadrazena od prelezane bolesti, i p[rosto receno reagiuje na nadrazaj kao da postoji nesto sto treba izbaciti. Dok se nadrazaj ne smiri i sluzokoza ne regenerise trajace i kasalj. ako su pluca cista a temperature nema - nema potrebe ni za antibioticima. Topli napitci i cajevi, sirupi i lekovi za smirivanje suvog nadrazajnog kaslja, podizaci imuniteta (dosta voca, povrca, vitamina C), odmor i cekanje da prodje, to je sve. Kasalj moze da zaostane nakon gripa i po mesec-dva. Nista neuobicajeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Suv nadrazajni kasalj se "leci" cajem od belog sleza, pripremljenim na sledeci nacin: kafenu kasicicu caja preliti casom hladne vode, procediti posle 2 sata, zagrejati i popiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 15, 2008 5:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ukoliko suvise dugo traje i neproduktivan je i pored predlozenog, uvode se antitusici. Svakako treba pronaci uzrok. Gljivice?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 1:52 pm
Postovi: 1
Da ne otvaram novu temu...

Kasljem vec tri nedelje, prilicno grozno, u poslednje vreme ne mogu da spavam a u kancelariji me mrze :) Kasalj je produktivan ali jako puno napora treba da izbacim slajm. Probala sam neki mukolitik koji nije delovao, sad pijem kombinovani preparat sa kodeinom i nekoliko travki, i jedino sto sam dobila posle toga je strasna glavobolja. Verovatno sam bila prehladjena posto sam vukla neku sitnu temperaturu nedelju dana (do pre tri dana). Bile su mi jako otecene limfne zlezde i usi su mi bile zapusene. Popila sam 2x1000mg amoksicilina i to je proslo (posle par dana je i temperatura prosla). Kod doktora sam bila i rekao mi je da nemam nista na plucima, to je bilo pre nedelju dana i hocu danas da odem ponovo jer je ovaj kasalj stvarno nepodnosljiv. Sta da ga pitam, na sta da obratim paznju? I sta moze da bude uzrok kaslja?

Da napomenem da sam "povremeni" pusac i da je kasalj zapravo poceo posle jedne veceri kad sam preterala sa cigaretama. Slicne situacije sam imala ranije ali nikad nisu trajale duze od par dana niti je kasalj bio ovako jak.

Izvinjavam se ako je post predug i hvala na odgovorima.

Pozdrav

edit: Da li mozete da pojasnite to sa gljivicama? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: