Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 25, 2008 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Imam candidu u crevima, po svemu sudeci ne dugo.
Koristim integralne zitarice, beskvasni hleb, bareno povrce.....srebrnu vodu.
Juce sam uzela rezultate i nema je, znam da i dalje treba da vodim racuna, ali sam u nedoumici, pa molim da mi neko sa vise iskustva odgovori.
Da li smem da jedem jaja, mocarelu sir, tofu, jabukovo sirce, lesnike , bademe(mada sam ih jela proprzene)?
Hvala unapred za odgovor.
P.S. lecila sam se Nistatinom i acidofilusom i srebrnom vodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Koliko ja znam iako je nemas moras bar jos koji mesec da se pazis da bi je dokusurila,tako mi je reklo par dobrih doktora,posle toga su mi skoro svi rekli da se moze sve normalno koristiti,ali u smanjenim kolicinama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 8:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
treba jos minimum sest meseci paziti na ishranu, a namirnice kojima se ona hrani tek naknadno popstepeno uvoditi i ne preterivati sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Hvala vam to sam pretpostavila, ali da li smem jaja, sir mocarelu, ajvar domaci, sojin sir da malo obogatim, jedem i dalje zitarice i to je pre svega zdrava ishrana i trebalo bi da je covek jede bez obzira da li ima problema.
Molim vas odgovorite da li nabrojano smem da jedem, rece mi doktor da smem odmereno, ali ne verujem im, oni vrlo malo znaju....e da i jabukovo sirce.
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
bio bih obazriv prema jabukovom sircetu jer mi se cini da mi je i ono doprinelo, sa antibioticima, candidi jer sam godinu dana svako jutro pre dorucka pio casu vode sa supenom kasikom meda i supenom kasikom jabukovog sirceta. bolje koristi limunov sok da nesto zakiselis. meni npr. patlidzan smeta, a ima ga u ajvaru, tako da je najbolje da oprezno probas. nemoj jesti zrele sireve, mislim da jaja mozes, a ne preporucujem ti previse fermentisane suhomesnate proizvode, i sa tim, obazrivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 8:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Hvala vam, ja je sada nemam ali moram da pazim a i ovaj nacin ishrane je prihvatljiv.
Iz mog iskustva , pila sam caj od ovsa, onda spremam kase od ovsa sa povrcem i belim mesom, jecam takodje...i verujte da mi je srebrna voda pomogla, naravno zajedno sa ishranom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Jos jedno pitanje, izvinite sto sam dosadna.
Da li to znaci da samo mlade sireve mogu da jedem, a sojin sir???????

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
ne znam za sojin sir, ali ja sam jeo fetu i nije mi smetala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Kako feta on je jak sir slan, ja sam procitala negde da mocarela moze, on je mlad.
Da li si ti probao srebrnu vodu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Paradoks je da sam vodila racuna i pre o ishrani, hleb nisam jela beli, ali mi se desavalo da nekada preskocim obroke, a najvaznije je imati redovan unos, a suhomesnato nisam jela ni ranije, jedem barenu ribu sa povrcem, rendam cveklu...evo dobre vitaminske bombe...sargarepu celer, ren , mada sada ne znam da li smem, i jabuka kisela, divno je sa maslinovim uljem.
Ovo sto mi se desilo navelo me je da povedem racuna o sebi jer tek onda shvatis koliko je bitno zdravlje, zapravo jedino bitno.
Pozdrav svima posebno svetosavskoj, ako nesto saznas novo, javi...na internetu sam dosta saznala, doktori zapravo saniraju posledice...probaj caj od ovsa neljustenog..na 1l vode kafena soljica , prokljuca i odstoji, procedis i do je pre svega zdravo za organizam , a da ne pominjem za ovu zlotvorku....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
nasa feta bas i ne slici mnogo grckoj, tako da je to manje, vise ipak mlad sir. probiotik jogurti su ti obavezan deo ishrane (u koji stavljam 2 x dnevno po jednu kafenu kasicicu semena lana), beli luk takodje, a ako iz bilo kog razloga ne mozes, ili nezelis da ga jedes, kupi perlice belog luka i koristi ih 3 x 2 dnevno. srebrnu vodu i dalje koristim, i ona je sigurno dobra. kod kuce mi mese beskvasni crni hleb, a najbitnija stvar je ne jesti slatkise, piti vino ili konzumirati bilo koji drugi alkohol. disciplina u ishrani je bitna, ali treba biti odmeren, jer ako klinicka slika nije teska, kao sto kod mene nije bila, rigorozne dijete ipak mogu samo da oslabe, a nikako da ojacaju imunitet. Pij dnevno 2 x 500 mg vitamina C. nije lose piti i caj Biljne apoteke Josif Pancic iz Beograda. Ovo su detalji o tom caju:

Mešavina domaćeg čaja br. 92
Čaj za ublažavanje tegoba kod kandidijaze

Sastav:
Herba majkine dušice (Serpylli herba) 20%
Herba origana (Origani herba) 20%
List žalfije (Salviae folium) 20%
Herba hajdučke trave (Millefolii herba) 20%
Cvet nevena (Calendulae flos) 20%

Upotreba:
Četiri supene kašike čaja preliti sa 1 litar hladne vode, sud poklopiti i zagrejati do ključanja. Ostaviti da stoji 30 minuta, procediti i popiti u toku dana.

Evo ti i jedan o saveta o ishrani sto sam svojevremeno pronasao na internetu:

IZBACITI IZ ISHRANE
- Izbaciti tijesta i peciva od bijelog brasna
- Izbaciti sva gazirana pica (kisela voda, Coca Cola, Fanta, sumece vitamine itd),
- ne koristiti pivski kvasac,
- izbaciti slatko mlijeko,
- ne koristiti B kompleks vitamina,
- izbaciti jako kisela jela (sa esencijama i vjestackim konzervansima),
- izbaciti ili drasticno smanjiti u ishrani cokoladu, torte, kolace...
- Po mogucnosti izbaciti alkohol, nikotin i kafu, radi brzeg oporavka.

UMJESTO TOGA KORISTITI
- Koristiti integralni hleb i peciva,
- Mogu se koristiti samo prirodni sokovi (gusti ili bistri),
- Koristiti sto vise bijeli luk, a ko ne moze neka koristi perle bijelog luka,
- Moze se koristiti jogurt i kiselo mlijeko (sa acdofilusom, probiotski),
- Mogu se koristiti prirodni multivitamini i minerali koji u sebi imaju dovoljno selena i C vitamina,
- Koristiti jabukovo sirce u ishrani,
- Koristiti prirodni med, dzem bez konzervansa, mateks-jecmeni slad,
- Staviti u solju jogurta izrendanu sargarepu, cimet kao zacin, djumbir kao zacin (po pola male kafene kasike) jedan ili dva cena bijelog luka i sve to jesti kao salatu jednom dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Hvala ti na iscrpnom objasnjenju, vec sam upoznata, imala sam srecu da sam na vreme reagovala, i to samoinicijativno jer i pre sam vodila racuna nego me je antibiotik sredio, a i neredovna ishrana.
Sve sto si naveo jedem, beli luk i maslinovo ulje, sama mesim hleb i super mi je cak sam se malo i popravila, samo moram da pazim da ne preteram..... jer ranije nisam ni jela hleb.....nikako ne pominjes srebrnu vodu , da li si to probao? Ako nisi probaj do je super stvar, mada doktori na to gledaju kao na vradzbinu.....ja sam inace za alternativu i sada jedem sve zitarice koje je moguce jesti, spremam i jecam koji je izuzetno zdrav i daje misicnu masu, kao i ovas, a mesim graham hled sa semenkama suncokreta i bundeve,to je hrana i bareno povrce , acidofilus, i sr.voda.
Budi pozdravljen
P.S.
Sta mislis kada da ponovim rezultat da vidim da li je sve u redu, ali ja sam toliko rigorozna da nista ne jedem sto je rizicno, kafu ne pijem,secer sam izbacila. i bar 3 obroka, grickam lanene plocice koje cesto i sa jogurtom jedem, i sve je korisno, a ne lisnata testa i beli hleb .
Hocu da probam mocarelu, on je mlad i negde sam procitala da sa maslinovim uljem i bosiljkom je dobar.....
Cao malo sam opsirna sorry


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
ja sam kontrolisao nakon dva meseca, a potom jos jednom za mesec dana. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Zlo se ponovo vratilo,posle sest nedelja nistatina i dijete od 15 avgusta.Poludela sam ni srebrna voda mi nije pomogla,samo na kratko su nestali simptomi.Uzela sam tri litre aloje ,probiotik,i licijum i mnogo mi je bolje.Nakon pet dana ove terapije,prestali su da me bole zglobovi i misici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 8:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Da li je neko od vas probao terapiju Todoxinom?

http://www.torexin.co.yu/index.html

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=25431

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: