Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 5:39 pm
Postovi: 1
Danas sam otkrila da imam problem sa kandidom, i to u velikom broju, moze li me neko posavetovati u vezi ishhrane lekova , cajeva, problem je sto sam bolovala od bulimije . Unapred Zahvalna.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sterilitet i kandida
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 9:45 pm
Postovi: 2
Ljudi pozdrav,
Ja se na ovaj forum javljam prvi put...
Prica je duga ali cu pokusati da budem sto kraci ...

Sve je pocelo pre jedno 4 godine. Svrab na testisima i bolovi u donjem delu stomaka. Otisao sam kod urologa. Uradili mi ultrazvuk testisa. Sve OK. Uputili me da uradim spermogram. Rezultat je bio vrlo los. Svega 250 000 u 1ml (norm preko 40 miliona). Takodje je doktor utvrdio da imam prosirenu venu - varicocelu koja moze biti uzrok smanjenja broja spermatozoida. Isao sam na operaciju, ali je rezultat bio nepromenjen. Ne znam koliko sam puta isao kod urologa i radio testove. Izmedju ostalog i testove na Clamidiu i urealplazme... Sve negativno... Na kraju su zakljucili da je to prosto moje stanje (nisu nasli oboljenja) i predlozili mi vestacku oplodnju IVF...

Prosle su 4 godine. Isto je sa bolom i svrabom na testisima (isao sam x puta kod koznog lekara na VMA - predlagali mi Nivea i Eucerin kozmetiku, i neke kreme kortekosteroide za mazanje testisa).

Skoro su mi u stolici otkrili da imam kandidu u crevima. U velikim kolicinama. Citajuci o kandidi na ovim i drugim stranama dosao sam do teorije da je kandida mozda uzrok od samog pocetka svih ovih problema. I svraba (,,putuje'' kroz telo;na testise se spusta iz anusa) i mozda steriliteta. Interesuje me da li iko zna nesto o vezi kandide i steriliteta? Ima li smisla moja teorija ili ne?

Da li iko nesto zna o AntiCandida preparatu? Natural Wealth cini mi se...

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 6:40 pm
Postovi: 1
ja sam novi član i nisam se baš mnogo dopisivala, ali moj sin ima, po svemu sudeći veliki problem koji se zove kandida.ovo je moje prvo obraćanje na ovom forumu, pozdravljam sve članove,posebno one sa problemom zvanim kandida,verujem da ćemo se dopisivati ,pozdrav, :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Da li neko moze da mi kaze u cemu je razlika izmedju candide sp. i candide albicans?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:18 pm
Postovi: 27
Da li je moguce da je kandidu tesko izolovati?Nalaz stigao imam je,ali u malom broju,tako da nisam ni terapiju dobila.Testirala sam se pre par dana i popila malon kefira,uh muko moja.Jos jedno pitanje,koliko kolicinski stolice nosite na pregled i da li mozda treba da odnesem kada je retka stolica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Meni je stigao nalaz, nemam vise candidu. Radio sam ga nakon sto sam prestao da pijem Nistatin otprilike 10 dana nakon poslednje tablete, ali nisam menjao rezim ishrane, i vitamina, plus sto sam dodao i Srebrnu koloidnu vodu.
Ja sam nosio manju kolicinu na analizu, toliko da sam punio 1/3 casice za koprokulturu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 3:06 pm
Postovi: 5
Pozdrav Svima!
Nazalost i ja sam jedna od vas koju muci isti problem!Mada mi je malo nejasno...Moj glavni problem tj smetnja je to sto mesecima ne mogu da funkcionisem bez kapi za nos,trosim ih previse.I juce odem kod doktora zbog toga na "savremeno"ispitivanje i pronadje mi "Rhinosinusitis chr allegica, i CANDIDIASIS.Prepisana mi dijeta za dva meseca i+ 10 terapija na koje moram ici!
I sad dok citam vase simptome...nigde ne pronalazim nesto slicno mojim...Neznam...Pa se pitam da li stvarno candida moze da bude glavni uzrocnik mom otezanom disanju?!
Jel imate vi neku informaciju o tome??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2008 5:16 pm
Postovi: 12
Lokacija: beograd
Jel moze neko da mi kaze gde se rade ti testovi na kandidu,dali ima samo u drzavnim ili to rade i neke privatne laboratorije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Mislim da candida moze da izazove neke alergijske reakcije, zbog cega dolazi do otezanog disanja. ali ta candida sigurno nije u stomaku, i mora da bude u sinusima, nosu, grlu...
Ja ipak nisam doktor, a misljenje iznosim na osnovu toga sto sam citao na internetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 11, 2008 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
citala sam o lecenju kvantnom medicinom i mislim da bi pomogla u lecenju kandide.ali problem je sto u Srbiji ima samo par ordinacija.Znam da ima u Novom Sadu,Beogradu,mozda i u Nisu i to je sve.Nadjite neki sajt o ovom tipu lecenja i ja se nadam da moze da pomogne i sto je najvaznije ne piju se lekovi a samim tim se ne ugrozavaju drugi organi u telu.TO JE LECENJE BUDUCNOSTI.Ako neko sazna za broj neke od ordinacija neka stavi na ovu temu da bi i drugi mogli da kontaktiraju ako su iz unutrasnjosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 11:02 pm
Postovi: 2
poz ... nov sam

Procitao sam svih 15. stranica ... pre par sati su mi nasli Kandidu u crevima (300 kolonija). Candidiasis intestinalis. U isto vreme imam i Tonsilitis tj. upalu krajnika ... pio sam antibiotike 6 nedelja i sada imam Kandidu ... Krajnici i grlo josh uvek upaljeno ... ja polomljen sav , umoran, sa slabim imunitetom, proliv svaki dan , nagon za povracanjem od grla, bol u mishicima... znaci poludecu :S

Sreca da sam odmah googlao kandida i nasao ovaj forum i sve ove postove jer mi niko nije pominjao dijetu kod lekara samo su mi prepisali diflucan 150mgr. 1x1 nedeljno 4 nedelje i probiotic 1x1 mesec dana.

Cim sam procitao par postova za veceru sam pojeo pirinac skuvan na vodi. Od sutra krecem sa kupovinom svega i svacega ...

lepo je znati da nisam sam :) pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 14, 2008 11:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Nije carobni stapic, i bez pravilne ishrane i prepisanih lekova nece ti biti bolje samo od nje, ali pokusaj kao dodatak svemu i srebrnu koloidnu vodu koja se moze kupiti u apotekama za oko 900 dinara 1/2 litre. Ipak, bez pravilne ishrane nema nicega. Meni je doktor preporucio Nystatin tablete i ja sam ih 14 dana pio 3 x 2, a onda jos 30 dana 3 x 1. Nystatin nije skup, kosta oko 55 dinara kutija od 10 tableta. Obavezno Probiotik kapsule, a svemu dodaj jos u ishrani sto vise belog luka, origana, AB jogurt, laneno seme 2 x 1 kasicicu / moze sa jogurtom, i puno strpljenja. Nemoj ni kada ti se stolica ustali da eksperimentises sa slatkisima, vinom, testima sa kvscem jer ces gljivicu opet nahraniti. za pocetak jedi kuvani pirinadz, bareni krompir, sargarepu, posle kreni sa bareim pilecime mesom. Ja evo jos uvek, tri meseca nakon sto sam se otresao kandide, jedem beskvasni hleb koji mi mese kod kuce, sacinjen od crnog i integralnog brasna sa soda bikarbonom.Treba ti zaista puno strpljenja da je vratis u normalu, budi uporan i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 11:02 pm
Postovi: 2
Danas sam za dorucak pojeo 2 kuvana jajeta ... za rucak: kuvana junetina sa kuvanim pirincem na vodi samo i kuvanu sargarepu i salatu od krastavca i kupusa samo blago posoljenu.

Da li sam pojeo nesto sto nisam smeo ? O.o

I uzeo sam Sojine pahuljice za grickanje. Smem li to da grickam ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
Soja nikako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 17, 2007 6:03 pm
Postovi: 20
Lokacija: Cuprija
SME
voca, moze kiselo npr. limun i pomorandze), grickalice od ovsa ili sl, slatkise sa jecmenim sladom ili fruktozomziv beli luk tri puta na dan, izmrvi najmanje jedan cesanj i progutaj ga bez iceg"Imunactiv" firme Biofar, popi najmanje dve - tri kutije zaredom,kapi koncentrata kostica od grejpfruta. tri puta dnevno 10-15 kapi rastvorenih u casi vode. zelenog povrca i ribe, moze i meso ali umereno,cajevima od petrovca i majcine dusice, galete od pirinca i susamov puter (taan)
uzrok: stres, nespavanje, losa ishrana ili cesto lecenje antibioticima. To sve unistava floru stomaka i pogoduje kandidi.
Ujutro galete od pirinca namazane puterom od bundeve ili susama. Sve može da se nađe u prodavnicama biohrane. Nije mnogo hranljivo pa je preporučljivo sat-dva potom napraviti užinu, ja sam grickala Ovsi, jedine krekere koji imaju integralno brasno i ovas, a nemaju kvasac i šećer.
- Ručak: varivo, samo bez hleba ili sa beskvasnim integralnim hlebom. Isti može da se napravi kući ili nađe opet isključivo u prodavnicama biohrane. Predlažem tikvice, zelenu boraniju, brokole i prokelj, kupus, kelj, karfiol... riba i meso, predlažem da se izbegava svinjetina. Mleko i mlečni proizvodi se izbegavaju pošto imaju laktozu, dakle šećer koji je zabranjen. Saharoza i glukoza ni u kom slučaju nisu dozvoljeni, fruktoza jeste ali iz voća. Ah da, poželjno je jesti i zelene (kisele) jabuke, tri-četiri nedeljno.
- Večera: ponovo galete i premaz. Posle opet krekeri. Ili hleb i namaz. grickajte neko povrće npr. zelene paprike. Ako neko može da vam kuva budite kreativni, možete jesti kaše od heljde, domaće slane krekere od ovsenih ili bilo kojih drugih pahuljica. abavi jogurt od prosa, susama, lešnika i badema i ima sjajan ukus - kao jogurt Plus - a ja koristim pirinčano mleko! cajevima od petrovca i majcine dusice, galete od pirinca i susamov puter (taan) za svaki dorucak, puterom od bundeve, tikvice, zelenu boraniju, brokole i prokelj, kupus, kelj, karfiol... limun i narandže. zelene (kisele) jabuke, tri-četiri nedeljno. Hrana koju mozes jesti:
Basmati pirinac, jecam, ovas.,pasulj u svih vrsta, socivo. Jabukovo sirce je narocito zdravo (kupujte onaj na kome pise “with mother” jer on sadrzi sve minerale i enzime koji se pri proizvodnji inace gube). Najbolje je razmutiti supenu kasigu ujutru sa casom vode i popiti pre dorucka. Bademe, i puter od lesnika (citaj ne kikirikija),humus i miso supa, pasta ako ne sadrzi zito i gluten. Sve oblike povrca. Meso po mogucstvu da bude organsko, sve vrste riba su takodje dozvoljene( oslic, tuna i sl.). Sve oblike tursije su takodje dozvoljene. Zamena za mleko koju mozes upotrebljavati je: mleko od badema ili mleko od pirinca, izbegavajte soju i sojine proizvode. Jaja su takodje dozvoljena. Mozes praviti domaci majonez sa maslinovim uljem.
Od ulja je najbolje koristiti maslinovo, mada u ovoj dijeti nije lose ni suncokretovo. Pravi domacu pilecu supu jako je hranljiva. Ukljuci u ishranu dosta luka ( i belog), djumbira, zute repe.
Kao dodatke ishrani koristi Acidophilus ujutru i uvece. Narocito je dobar shake od pslilijuma. Jednostavno se sprema: casa filtrirane vode, kasicica psilijuma, supena kasika Bentonite i tableta Caprylic Acid, sve to stavite u zatvoreni sud, izmuckajte I popite. Nakon toga jos jednu casu vode. Pij ovaj shake ujutru i uvece 30 min pre obroka. Bilo bi dobro dodati i supenu kasiku ribljeg ulja ili ulja od psenicnih klica, radi bolje apsorbcije.

ovo je sto sam ja izvukla sa foruma pa ti vidi.Procesljaj starije stranice na forumu.Pozdrav
Pogledaj profil korisnika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: