Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jedva spasena beba
PostPoslato: Ned Mar 23, 2008 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:30 pm
Postovi: 8
Lokacija: smederevska palanka
Molim vas za pomoc! Mojoj bebi koja danas ima 40 dana drugog dana nakon rodjenja odstranjena je slezina.Ruptura slezine je posledica neodgovornosti sestre koja ga je najverovatnije ispustila u porodilistu drugog dana.Rodjen je kao super beba sa ocenom 9.9, tezak 4050g,dugacak 55 cm,da bi drugog dana u katastrofalnom stanju bez katetera, sonde transportovan za beograd.Lekari na prijemu su razmisljali da li da zapocinju operaciju zbog jako loseg stanja.Slezina je odstranjena, oporavak je dobro prosao zahvaljujuci vrhunskom osoblu UDK u tirsovoj kome dugujemo veliku zahvalnost jer su nam spasili dete.Ono sto mene zabrinjava je to sto je jako mali broj novorodjencadi bez slezine i sto se njemu zivot promenio tog 15. 2.(ugrozen je zivotno respiratornim infekcijama i sepsom).Molim sve one koji imaju bilo kakvo iskustvo sa ovim problemom da me kontaktiraju)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 8:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Samo zelim da Vas podrzim i pozelim Vam sve najbolje!!!! Slezina nije vidalni organ i bez nje se normalno zivi i prozivi zivotni vek, ali nisam upoznata sa takvom problematikom na samom rodjenju, ali nadam se da se to ne razlikuje bitno od npr. malo starijeg deteta. Poljubite bebu i naka nam je ziva i zdrava sto godina!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
oprostite, umesto vidalni treba VITALNI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:30 pm
Postovi: 8
Lokacija: smederevska palanka
Hvala na podrsci,ali nije sve tako bas bezaleno.Slezina nije vitalni organ ali ima jednu vrlo bitnu ulogu u organizmu, a to je da ona proizvodi bela krvna zrnca i na taj nacin stiti organizam od svih mogucih infekcija.Tako da i najmanja prehlada,ili ne daj Boze povisena temperatura moze biti jako opasna.Dete mora da primi antibiotik odmah, pa tek onda u najkracem roku da stigne do lekara.Postoji niz vakcina koje bi donekle bile odredjeni vid zastite i koje se primaju uz postojece koje su predvidjene.Najkriticniji period je do pete godine, a onda ostali organi preuzimaju njenu funkciju.Mnogo bi mi znacilo da saznam jos nesto vise od nekog sa istim problemom,ali takvh slucajeva nazalost ima jako malo, gotovo samo u knjigama.Nas su ubedili da je to porodjajna povreda,iako imamo dokaza i otkrilo se da je dete ispuseno iako to niko nece nikada priznati Strasno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:30 pm
Postovi: 8
Lokacija: smederevska palanka
Greska,beba je ispustena najverovatnije prilikom kupanja,jer prvog dana nakon porodjaja rezultati krvi bili su odlicni,hemoglobin 165, a drugog uvece kada se to desilo 64,sto znaci da je unutrasnje krvarenje od drugog dana krenulo, a ne kako oni kazu da je povreda sa porodjaja.To bi se videlo pri prvoj analizi krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
ja se ne razumem oko tih stvari ali evo pruzam vam javno podrsku u svemu sto prezivljavate. Licno ja bih stvar isterao do kraja jer ove nase bolnice izuzev par kako ste naveli institucija su ispod nule pozdrav i sve najbolje zelim vasoj bebi i vama ziva bila bez ikakvih problema 100 godina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 139 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: