Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Веома ми је чудно да имаш проблема са инсулином а здраво се храниш и физички си активна. Да ли знаш шта је узрок? Како се то храниш? Ако се здраво храниш а не једеш масти, шта једеш? Угљене хидрате? Узгред, масна храна није узрочник проблема под условом да се ради о свињској масти или путеру.

Anbii je napisao:
... Slazem se da je stres glavni uzrok, jer s ja citav zivot hranim zdravo. Masna hrana apsolutno ne, slatkisi samo ponekad i aktivna sam fizicki. U svakom slucaju, hvala ti! :)

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 3:13 pm
Postovi: 10
aaaca je napisao:
Веома ми је чудно да имаш проблема са инсулином а здраво се храниш и физички си активна. Да ли знаш шта је узрок? Како се то храниш? Ако се здраво храниш а не једеш масти, шта једеш? Угљене хидрате? Узгред, масна храна није узрочник проблема под условом да се ради о свињској масти или путеру.

Anbii je napisao:
... Slazem se da je stres glavni uzrok, jer s ja citav zivot hranim zdravo. Masna hrana apsolutno ne, slatkisi samo ponekad i aktivna sam fizicki. U svakom slucaju, hvala ti! :)


Dosta kuvanog povrca, salate, piletina i riba.. heljdin hleb.. Kokosovo i maslinovo ulje... Orasi, bademi.. s tim sto s vremena na vreme malo ubacim slatkise.. Ni meni nije jasno.
Ne znam sta je uzrok..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 6:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
"Dosta kuvanog povrca, salate, piletina i riba"

- kuvanjem povrca unistavas hranljive sastojke, covek je jedini sisar koji pece przi kuva, biljke iz prirode... piletina - meso zivotinjskog porekla, riba isto - sto ne dolazi u obzir nikako

neces se ti nikada iscupati iz govana, ako ne odradis program ciscenja, nije dovoljno samo preci na "zdravu ishranu" kao prvo ishrana ti ni 2% nije zdrava...prvo mora organizam da se ocisti, ali dobro ti ne verujes u ove price, tako da sta da ti kazem... ostaces ceo svoj zivot na tabletama, + jos sto moze da ti se pogorsa jer IR generalno nema veze sa pankreasom, vec sa celija tkiva... sto tek kasnije moze prouzrokovati problem pankreasa i mogucnost velika da se oboli od dijabetesa, kad si cula da se neko izlecio od dijabetesa konvencionalnom medicinom? ja do sad nisam cuo... tablete i insulin im pomazu samo da "zalece" bolest... ali posle par godina ni to nije dovoljno, pa onda moraju da amputiraju neki organ... samo se ti igraj zivotom i slusaj lekare govedje medicine

- evo aca prvi tvrdi da smo mi svastojedi a ne biljojedi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Sre Dec 27, 2017 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 3:13 pm
Postovi: 10
_david_ je napisao:
"Dosta kuvanog povrca, salate, piletina i riba"

- kuvanjem povrca unistavas hranljive sastojke, covek je jedini sisar koji pece przi kuva, biljke iz prirode... piletina - meso zivotinjskog porekla, riba isto - sto ne dolazi u obzir nikako

neces se ti nikada iscupati iz govana, ako ne odradis program ciscenja, nije dovoljno samo preci na "zdravu ishranu" kao prvo ishrana ti ni 2% nije zdrava...prvo mora organizam da se ocisti, ali dobro ti ne verujes u ove price, tako da sta da ti kazem... ostaces ceo svoj zivot na tabletama, + jos sto moze da ti se pogorsa jer IR generalno nema veze sa pankreasom, vec sa celija tkiva... sto tek kasnije moze prouzrokovati problem pankreasa i mogucnost velika da se oboli od dijabetesa, kad si cula da se neko izlecio od dijabetesa konvencionalnom medicinom? ja do sad nisam cuo... tablete i insulin im pomazu samo da "zalece" bolest... ali posle par godina ni to nije dovoljno, pa onda moraju da amputiraju neki organ... samo se ti igraj zivotom i slusaj lekare govedje medicine

- evo aca prvi tvrdi da smo mi svastojedi a ne biljojedi :)


Ti se hranis ovako(sirova hrana)?? Pretpostavljam da se zalazes za ovo, ako svojim primerom mozes da potvrdis?
Smatram da mi je ishrana ok i da apsolutno nisi u pravu sto se toga tice. Naravno, imas pravo na svoe misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
ne hranim se sirovom ishranom, jer nemam nikakav problem , tebi treba ciscenje organizma 30 dana + jos 3,4 meseca sirova biljna ishrana... do potpunog izlecenja..pa kad resis taj secer, onda predji ponovo na tvoju ishranu ma koja god to bila... ja ti pricam kako da ozdravis... Hipokrat - grcki filozof i lekar, koji se smatra utemeljivacem medicine kao nauke, rekao je: “nek lek tvoj bude hrana tvoja, a hrana tvoj lek”...danas, sa stanoviste moderne nauke, mozemo da kazemo da je Hipokrat imao pravo...zivotne
namirnice koje se nalaze u svetu oko nas bogate su hranljivim sastojcima neophodnim za pravilno funkcionisanje organizma.,, nedostatak ili preterano konzumiranje pojedinih namirnica koje pripadaju istoj grupi namirnica u piramidi ishrane ljudi, moze da dovede do narusavanja pravilnog funkcionisanja naseg organizma...samo neke od mogucih posledica nepravilne ishrane su: pojava dijabetesa, hipertenzije, ateroskleroze, bulimije, anoreksije, avitaminoze, hipo- hipervitaminoze. kancera, itd... zeno luda imas gore program kako da ozdravis, mani se ove govedje medicine...pruzi organizmu sansu da se spase... spasi sebe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пилетина може да те трује ако је лоше гајена, а и риба такође. Поврће се пуно прска па ако га темељно не переш опет можеш да се трујеш пестицидима.

Салате? Шта под тим сматраш?

Хељдин хлеб? Где га проналазиш?

Да ли пржиш храну и на чему?

Да ли си била под неким већим стресом?

Шта и колико пијеш од течности?

Anbii je napisao:
Dosta kuvanog povrca, salate, piletina i riba.. heljdin hleb.. Kokosovo i maslinovo ulje... Orasi, bademi.. s tim sto s vremena na vreme malo ubacim slatkise.. Ni meni nije jasno.
Ne znam sta je uzrok..

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 3:13 pm
Postovi: 10
aaaca je napisao:
Пилетина може да те трује ако је лоше гајена, а и риба такође. Поврће се пуно прска па ако га темељно не переш опет можеш да се трујеш пестицидима.

Салате? Шта под тим сматраш?

Хељдин хлеб? Где га проналазиш?

Да ли пржиш храну и на чему?

Да ли си била под неким већим стресом?

Шта и колико пијеш од течности?

Anbii je napisao:
Dosta kuvanog povrca, salate, piletina i riba.. heljdin hleb.. Kokosovo i maslinovo ulje... Orasi, bademi.. s tim sto s vremena na vreme malo ubacim slatkise.. Ni meni nije jasno.
Ne znam sta je uzrok..


Piletinu gaji moja baka, hleb sama prvim. Przenje samo ponekad na kokosovom ulju. 2l vode dnevno + caj ok koprive oko 1l.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 3:13 pm
Postovi: 10
Mislila sam da ovde mogu da dobijem odgovore od strucnih lica, tj. doktora.
Posto to nije slucaj, zahvaljujem vam se. A savete cu ipak potrziti na drugom mestu. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Anbii je napisao:
Mislila sam da ovde mogu da dobijem odgovore od strucnih lica, tj. doktora.
Posto to nije slucaj, zahvaljujem vam se. A savete cu ipak potrziti na drugom mestu. Pozdrav


Dzabe ides, dzabe lutas, dzabe drugi forumi, dzabe stotinu lekara... objasnio sam sta ti treba... treba ti 30 dana ciscenje organizma i jacanje organizma posle toga 3,4 meseca sirova biljna hrana i resila si problem, imas gore sve objasnjeno ako ti nesto nije jasno, imas i mobilni od doktora miroljuba, da nazoves i pitas....zao mi je sto ne zelis da primenis alternativu... realno nema ti spasa, opet ponavljam , konvencionalna medicina jos nikog nije izlecila od dijabetesa... spricaju se insulinom da drze bolest pod kontrolom, ali to je podmukla bolest, nekima moraju da amputiraju neki deo tela... opet ti kazem samo se ti zajebavaj sa zivotom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Insulinska rezustencija
PostPoslato: Čet Dec 28, 2017 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па лекаре не треба да тражиш на форуму јер они раде за паре.

Ако је све тако савршено као што кажеш и ако претпоставимо да нико није погрешио у анализама и проценама чистоће хране, онда бих ти препоручио темељну анализу унутрашњих органа, за почетак ултразвуком.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: