Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hidrokolon terapija
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Da li je neko imao iskustva ili bilo kakvog znanja o hidrokolon terapiji (ciscenje creva)? Ima li neke negativne posledice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 6:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 2:56 pm
Postovi: 383
Lokacija: Zemun
Odmah da se ogradim, nemam licna iskustva, samo sam cula da ciscenje creva na taj nacin moze da dovede do vece lenjosti creva (verovatno ako se cesto upraznjava). :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 03, 2005 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Nemam iskustva, mada cu sigurno probati..Za sada mi je to zadovoljstvo preskupo.
Koliko ja znam, nema lenjosti creva, bas suprotno. Razlog? Na kraju tretmana se d. crevo naseli "potrebnim" bakterijama i sve bude i bolje nego pre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Pozdrav Hristina,
ja sam išla na hidrokolon terapiju u N.Sadu.
Išla sam iz čiste radoznalosti, puno sam čitala o tome npr. da za 35 god. živita na zidovima creva ostane i po 500 gr - 3Kg ne svarene hrane.
Išla sam na 2 tretmana. Mišljenja sam da ko može sebi da priušti treba i da ide makar jednom godišnje.
Prostor ,uslovi i osoblje u N.Sadu su izvanredni.Uz detaljno stručno objašnjenje kroz šta ćete proći počinje i "tretman".
Naravno da su mišljenja podeljena jer kod nas sve što je novo i revolucionarno obavezno bude i ne prihvaćeno...
Lepi pozdravi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Bas sam zainteresovana za to ali nemam dovoljno informacija ni koliko kosta ni gde bi to mogla uraditi. Pokusavam da dobijem ordinaciju "colon natura 021" u Branimira Cosica ali se niko ne javlja. Gde si ti isla i koja je cena?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Kako izgleda tretman?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 3:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 3:09 pm
Postovi: 69
ja nisam nikada radila ciscenje ali sam cula da mora da se pazi gde se ide. ako ta creva ne dezinfikuju dobro , onda mogo razno razni virusi da se dobiju. to ti inace stave crvo u zadnjicu i onda te ciste valjda sa nekom mesavinom kafe i jos necega. mnogi se kunu u proces, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 06, 2005 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Postoje ordinacije koje se time bave. Sve je za jednokratnu upotrebu i ne koristi se kafa :-?

http://www.****

Admin neka brise ako misli da treba.[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 14, 2005 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Vec sam napisala da nisam probala ali sam u medjuvremenu saznala sledece.

Gospodja koja je trazila za sebe ordinaciju u kojoj bi to obavila nasla je zapanjujuce stvari.
Znaci ne imenujem salon/ordinacije, da se odmah ogradim, ali svi su sterilisali delove, nisu imali jednokratne.
Na postavljeno pitanje, sta u slucaju da su pacijenti zarazeni HIV-om, receno je da od takvih pacijenata bacaju. Na pitanje kako znate da neko ima HIV, mozda ni sam ne zna, dobila je sleganje ramenima. Plasim se da mnogi ne sterilisu dobro.

Postoje vise aparata koji se u ovu svrhu koriste. Stariji modeli su takvi da iz grubo receno "bureta" ide tecnost ka vama. Ti aparati su losi jer postoji verovatnoca da se na neki nacin vrati tecnost od vas ka "buretu"/rezervoaru a kasnije iz tog istog ide voda za sledeceg pacijenta. Znaci nije iskljuceno mesanje male kolicine tecnosti u suprotnom pravcu.

Od ovih koje je obisla, ni jedna ordinacija/salon nije vrsila pravilnu pripremu klijenta i stoga tretman nema pravi efekat jer se ciscenje svodi na obican klistir, znaci nista od dubinskog ciscenja.

Eto nekih iskustava a sada sirom oci otvorite i trazite najbolje sto vam se pruza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 15, 2005 12:30 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Pomenuta ordinacija nije pokazala zelju da pruzi dodatne informacije clanovima naseg foruma, tako da je link prema njima obrisan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 15, 2005 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Bas sam se cudila sto nije i ranije obrisano :-? ..., ipak je to bila reklama.
Mogu li samo da pitam, na koji nacin nisu hteli da pruze dodatne info?
Kontaktirali ste ih i rekli da ne zele?

Zato sam i poslala prethodni post, jer. doticna gospodja (inace lekar po struci) u Bgd-u jos nije nasla ordinaciju koja obavlja taj tretman onako kako treba.

Cekacemo i dalje iskustva, mozda neko pronadje neke sa kojima je zadovoljan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 15, 2005 4:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Kontaktirali smo ih emailom i nismo dobili nikakav odgovor. Obzirom da je njihov sajt komercijalan, link je obrisan. Nije nuzno da sponzorisu sajt, dovoljno je da pokazu interesovanje za pitanja ljudi sa foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: