Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Herpesi
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Jos kao mala imala sam stalno na usnama herpese ....pa sam mislila da je to zato sto se cesto iggram napolju i onda doticem prljavim rukama.Moja mama kaze da sam sa par mjeseci imala tako grozne kraste na sluznici usta da nisam mogla da jedem par dana.Kroz zivot vucem te herpese nekada dodju neocekivano bez stresa a nekada kada sam pod jakim psihickim uzbudjenjem.Kada sam posla u srednju skolu takodje su se javljali ali se desio neki hormonalni poremecaj u mom menstrualnom ciklusu tako da su mi propisane tablete kontracepcijske prirode.Tada pet godina uopste nisam imala herpese tako da sam bila veoma sretna.Sve do fakulteta.Kada sam krenula na fakultet dosli su doktori i sestre u nas studenski dom i testirali nas na zarazne bolesti(hiv,hepatitis)Rezultati su bili neg.ali posto sam pretrpjela veliki strah od rezultata(hipohondrija) opet se pojavise herpesi i to u nosu usnama i cak genitalnom podrucju sto me veoma zacudilo.Posto sam po prirodi veoma hipohondricna pomislila sam da su me zarazili u toj improviziranoj labaratoriji u studenskom domu mozda hivom.Ali moj doktor kaze da je to bilo nemoguce i eto.Nisam bila promiskuitetna a sa deckom sam deset godina.I od tada svaki drugi mjesec se pojavljuje pa onda sljedece godine pauzira pa onda opet svaki drugi mjesec i tako.KAda treba da izadje imam tresavicu temperaturu i bolove u preponama.Ali kada izadju plikovi oni su veoma mali i vec sljedeci dan zacijele tako da ukupno to traje cetiri dana sve bez aciklovira..Razmisljam nesto je li moguce da sam ja mozda dodirom sa usana prenijela herpese na ostale dijelove tijela.Jer kako drugi pisu ti su plikovi kod njih veoma veliki i traju vise dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Jesi li probala Aciklovir ili Ganciklovir tbl.? Konsultuj se sa svojim doktorom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 10:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
idite (sa uputom) na pregled infektologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Uputa za pregled cega ?
Jel li da se vidi o kojem tipu herpesa se radi ili....
Niko mi nije odgovorio je li moguce da sam prenijela sa usana herpes negdje srugdje jel stvarno kratko traju tako da nije potrebna mast samo me zivcira sto se stalno vracaju a cula sam da je to tako ko ima herpese


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Predlozen je infektolog radi preciznog utvrdjivanja tipa herpesa,ali i iskljucivanja drugih potencijalnih uzrocnika,koji se klinicki mogu slicno manifestovati.
Da,moguce je preneti virus direktnim kontaktom sa pljuvackom,ili drugim sekretima iz oka,guse, genitalija na druge sluzokoze i ostecenu kozu.
Ni jedan terapijski modalitet ne daje zadovoljavajuce rezultate-ne sprecava ponovno javljanje bolesti.Reaktivacije se desavaju pri razlicitim promenama imunoloskog stanja,stresovima,drugim infekcijama.........


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: