Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Herpes na licu
PostPoslato: Pet Avg 10, 2018 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2018 2:09 am
Postovi: 1
Pozdrav svima. U zabludi sam oko herpesa koji mi se pojavljuje na usnama (na licu) kada mi padne imunitet.Nije toliko ucestalo mozda jednom u godinu dana.Ali me zanima da li sam ja prenosilac herpesa cak i kada ga nemam na licu.Znam da je to u organizmu za ceo zivot ali da li znaci da svaki put kada nekoga poljubim ja prenesem virus toj osobi???
I da li taj tip herpesa moze da se prenese i na genitalije (oralnim odnosom) ?
Da li to znaci da sam ja osoba koja siri zarazu?
Na razlicitim stranicama sam citala negde pisu “ne, ne prenosi se kada ga nemas na usnama” , negde pisu “da prenosi se i kada ga nema” ..
Puno bi mi znacio odgovor strucnog lica..
Rodjena sam u Srbiji gde je to generalno normalna stvar gde niko nikada nije uperio prstom u mene i rekao da sam zarazna jer imam to na licu da sirim zarazu i da trebam da obavestim druge o tome pre nego sto nekoga poljubim?!
A sada sam promenila mesto boravka (Amerika) i dolazim u situaciju da meni izlazi herpes (zbog pada imuniteta i lose ishrane) i postajem optuzena da sam bolesna, zarazna, od strane ljudi?!
Gde ljudi pricaju da je to isto kao sida ..optuzuju jer nisam rekla..
Da li je razlika u zdravstvu stvarno toliko velika? ili su ljudi previse glupi ovde? Ne razumem.U soku sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Herpes na licu
PostPoslato: Ned Avg 12, 2018 3:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ту "грозницу" на усни скоро свако може да добије тако да није то то, али нажалост не знам да ти објасним разлику. У сваком случају то што ти будеш знала ништа ти неће помоћи код проблема са будалама и незналицама.

Препоручујем ти овај домаћи лек за имунитет против вируса: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

Ако га будеш стално користила више нећеш имати проблема са вирусима. Још само да пронађеш квалитетан бели лук и комовицу. Може и лозовача, а на крају крајева узми 70% апотекарски алкохол и разблажи га дестилованом водом до јачине од 50% (а и не мораш).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: