Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 3:09 pm
Postovi: 5
Hvala na ohrabrujucim rijecima, sve nam je ovo dosta novo, znas ono, prvo shok pa ljutnja...zato je super cuti nekoga sa vise iskustva. :)
Mama dobila nalaza biopsije ovaj tjedan, cini mi se isto kao kod tvog dragog, pise prijelaz iz 2 u 3, iz umjerene u tesku fibrozu. Moglo je i bolje, ali sada se nadamo da ce je infektolog barem staviti na terapiju.
Kada bude novosti, javim...
Ljubac :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 3:58 am
Postovi: 9
Evo napokon odgovora.Hockinov limfom ne znam kako sam dobila,s obzirom na to da sam imala 15 godina kad je konstatovan,uglavnom prosla sam hemoterapiju i zracenje i sada je sa tim sve gotovo.Medjutim kao uspomenu na to lecenje ostavili su mi hepatitis b.Nikada nisam imala nikakve simotome hepatitisa a transaminaze i svi ostali rezultati su mi u normali i ne prelaze granice vrednosti zdravih osoba,pa me je zato zanimalo da li to znaci da je moj virus uspavan.Inace jetra mi je potpuno zdrava i bas nemam nekih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 3:58 am
Postovi: 9
Da,zaboravila sam da vam kazem da se ne treba prepasti od virusa.Ja sam virus najverovatnije dobila 2001,nikad nisam imala nikakvih simptoma.Ali naravno jetra mi je bila zdrava,cak i posle svih lekova koji su prosli kroz nju.Bitno je samo sacuvati jetru i imunitet i tada se nase telo samo bori protiv virusa.Zdrav zivot je kljuc svega!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 7:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
@marija22
Vi ste hronični, ali zdrav nosilac virusa. Virus je inaktivan i u tom stanju može jako jako dugo ostati. Niste infektivni za druge. Virus se može reaktivirati i zato se redovno morate kontrolisati, ali kao što rekoh jako jako jako dugo može ostati inaktivan. :)

Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Majo ne brini s obzirom na takve rezultate biopsije ne bi trebalo da bude problema za lecenje.Tacno znam kako ti je i mi smo se nadali makar boljim rezultatima biopsije,sve sam to vec prosla i mogu ti reci samo da se ne sekiras preterano tim rezultatima vec glavu gore,sta je tu je zapamti da uvek moze da bude gore.Veruj mi kada bude pocelo lecenje i kada bude prvih znakova poboljsana,na virus ces i zaboraviti i vise nista nece biti tako crno.A lecenje ce sigurno dobiti,makar kod nas to nije nikakav problem samo neka sto pre trazi da je upute na lecenje.Neka izbaci iz ishrane sve ono sto sam ti napisala i nemoj ni ona da se sekira,za par nedelja sve ce biti bolje!!!!Srecno!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 6:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 3:09 pm
Postovi: 5
Ciaos,
evo ovaj tjedan je mama bila kod infektologa i salje ju na terapiju juhuu :D . Treba par mjeseci da zahtjev prodje kroz sistem i onda krece sa Zeffixom. Super vijesti, ja bi volila i da su je ranije poceli lijeciti ali bolje ikad nego nikad!

Lijepi pozdrav i svima zelim puno zdravlja
xx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 30, 2007 7:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
maja2 je napisao:
Ciaos,
evo ovaj tjedan je mama bila kod infektologa i salje ju na terapiju juhuu :D . Treba par mjeseci da zahtjev prodje kroz sistem i onda krece sa Zeffixom. Super vijesti, ja bi volila i da su je ranije poceli lijeciti ali bolje ikad nego nikad!

Lijepi pozdrav i svima zelim puno zdravlja
xx




Lepe vesti :D


Puno pozdrava i uspesnu terapiju zelim tvojoj mami!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Ma ne brini,vazno je da uskoro krece sa terapijom!!!Puno srece!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: !!!
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2007 6:25 pm
Postovi: 21
Lokacija: backa palanka
ja reko da pomognem da bude 100 odgovora :D:D:D:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 23, 2007 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav drustvo!
Nije me bilo jedno vreme, jer sam prezauzet poslom... Danas mi je zena dobila rezultate i doktor mi kaze da joj nema smrti bez sekire :wink: :lol: :lol: Malo se salim. Rezultati su izvanredni i ona je negativna na Hepatitis A,B i C ( cemu se nisam nadao ) Doktor je rekao da ce dobiti dve inekcije i kako sam ga ja razumeo posle godinu dana jos jednu. Vec u ponedeljak ima zakazano za prvu. Majo i ostali, jel imate nesto da mi predocite i posavetujete me ??? Ja imam termin za 08. maj. da se i ja prekontrolisem. Jedan mi drugar prica da je moguce da i ja nemam hronicni, jer sam u zatvoru saznao za Hepatitis, a po izlasku ( znaci nakon mesec- dva ) sam kod naseg doktora izvadio nalaze , gde sam opet bio pozitivan na B. Znaci to je period od 6 meseci. Ja se od tada nisam kontrolisao, a proslo je vise od 3 godine. Neznam sta da vise mislim. Do tada sam bio ono ... , ali od tada... sta me god zaziga i zaboli - odmah mislim na hepatitis...

Vec mi je neko ovde pisao... Zanima me u vezi sexa... Koliko treba da cekam na normalne odnose, jer vreme ja da razmisljam o deci??? Jel treba cekati da prodju sve te vakcine ili ... ???

Majo, ako se razumete, mogu vam sutra skeniratii rezultate od moje zene, pa da ih malo protumacite...


Pozdrav za celu ekipu... i .. normalno ... ne dajte se i samo napred.. Meni je danas spao jedan kamen sa srca, jer bi podneo i rakove i side, samo da je ona OK :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 5:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias, kako je divna ova tvoja poslednja recenica!! :D :D :D

Blago tvojoj zeni!! :wink:


Citam tvoj post (a oci su mi na pola koplja :lol: ), i zapade mi za oko.......nemoj da mi persiras pls!! :lol: :wink:


Salji te nalaze, ono sto znam, ja cu rado da ti kazem i protumacim, a za tvoju pricu (o B) mi treba bistra glava (nikada ga nisam "kacila" tako dobro), a tek sada ne mogu ni da pokusam da ukapiram!! :oops: :lol: :lol:


Pozz i vidimo se sutra! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 4:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Maki , kad budes u boljem raspolozenju, odgovori mi na ovo sto sam pitao... Molim te!! Sacu da skeniram ove nalaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 24, 2007 5:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 4:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nalazi su sjajni (a najvise mi se dopadaju ovi vezani za jetru :lol: )!!
Mada, bilo bi dobro da neko i od dr pogleda i da svoje misljenje-ja se ne bih bunila sa ovakvim brojkama!! :wink:

A ovo za B, normalan zivot, porodicu......stvarno ne znam sta da ti kazem........koliko ja znam, znam da se prenosi i spermom i pljuvackom, a evo, ti i tvoja supruga ste (hvala Bogu) ziv dokaz da je nisi zarazio!! :wink:


Kad zavrsis sa svojom kontrolom, znaces sve!! Uradi sve zive testove na B (ima ih mali milion, ne mogu ih sve ni popamtiti :lol: , i tada ces dobiti pravu sliku!


Ovo za vakcinaciju i trudnocu ne znam, ali provericu ti to i javljam ti cim pre!! :wink:


Pozz, i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 25, 2007 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Hvala ti Majo. Pitacu i Ja ovde doktora, ali mene striktno zanima kad se moze sex upraznjavati bez kondoma i ... tj. jer moram cekati celi proces dok traje ta vakcinacija... To malo ne razumem, jer je to neki proces od skoro godinu dana, koliko sam ja skontao...
Videla si, da u svemu ovome nema pravila. Mozda mi neces verovati, ali ja i moja zena ( mladost - ludost ) smo bili isekli ruku i pomesali krv, ono ... kao u fazonu do groba zajedno... zakletva na vernost i .. :lol: :lol: :wink: Znaci u svemu ovome nema pravila, jer je Hepatitis jos neistrazen do kraja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: