Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hepatitis moze da se vidi iz ALT i AST (ali ne mora nuzno da znaci, zato sto te transaminaze mogu i da variraju).
Po ref. vrednostima laboratorija u koju ide moj suprug, povisen je malo ALT (ali to ne mora da znaci da je tako i tu kod Vas). Nemojte nagadjati, jer ALT hoce da bude povisen i od antibiotika, od operacije (i teske hrane i gaziranih pica, ali posto je operisana, ne verujem da je bas to konzumirala, jel tako??!! :lol: Tako je!!! :lol: ), najbolje je da uradi markere na hepatitis pa ce videti.

Sto se tice prenosa, ja znam da generalno B moze da se prenese seksualnim odnosom, jer ga ima u svim telesnim tecnostima (ukljucujuci i spermu), ali o tome je najbolje da pricate sa lekarom, jer i za B postoji terapija (imas tamo opisano koje sve vrste testova postoje-da li ga ima trenutno, da li je organizam ikada bio u kontaktu sa virusom pa vise nije..........ja se u to za B slabije razumem, tako da ne bih napamet o tome :roll: ).

Sto se tice recepata, nemas tu nista konkretno i odredjeno. ja to stavljam u svu hranu, prvo skuvam zitarice i dodam u sve (supe, corbe, kuvana jela, kao i u obroke od voca-kompote, suvo voce.....), nemam ni jedan odredjen recept!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 6:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Maki na ovo mi nisi odgovorila:

Majo, ono sto me najvise zanima je ; Da li ja i moja supruga ( kada se ona vakcinise ) mozemo imati normalne sexualne odnose ( bez kondoma ) , jer planiramo da imamo decu. O tome svakog dana razmisljam i to na mene jako deluje psihicki. Da budem iskren, imam strah da spavam sa suprugom, jer je jako puno volim i ne zelim je povrediti.

Takodje i za Bilurbin - Sta on predstavlja i jel ima neko znacenje vezano za Hepatitis ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
majja je napisao:

Sto se tice prenosa, ja znam da generalno B moze da se prenese seksualnim odnosom, jer ga ima u svim telesnim tecnostima (ukljucujuci i spermu), ali o tome je najbolje da pricate sa lekarom, jer i za B postoji terapija (imas tamo opisano koje sve vrste testova postoje-da li ga ima trenutno, da li je organizam ikada bio u kontaktu sa virusom pa vise nije..........ja se u to za B slabije razumem, tako da ne bih napamet o tome :roll: ).




Evo, ja napisah o tome ovde......... :D :D :D


Bilirubin jeste vezan za jetru, ali moze biti povisen i od zuci........ Zato sam i rekla da ne analizirate mnogo te rezultate (je rhepatitis moze da postoji i ako je sve u normali!!) nego da se testira na markere za hepatitis, pa tek onda ako su oni negativni da se vakcinise, pre nikako!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Mathias, naravno da mozete da imate decu, supruga neka se testira, ako nije zarazena neka primi vakcinu, pa u akciju :wink: . Ja imam hep.B, rodila sam zdravu bebu, a supruga nisam zarazila. Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
milica m je napisao:
Mathias, naravno da mozete da imate decu, supruga neka se testira, ako nije zarazena neka primi vakcinu, pa u akciju :wink: . Ja imam hep.B, rodila sam zdravu bebu, a supruga nisam zarazila. Sve najbolje.



Ovo je relativno,( ali desava se, cestitam na bebici), ali znam da je velika frka kada zena pred porodjaj sazna da ima B (prilikom testiranja koje ne obavi ranije :roll: ), a o tome se vise moze procitati ovde: http://www.izzzns.org.yu/Pitanja.htm#42 ... e_trudnice


A sto se tice prenosa hepatitisa B na partnera detaljnjije pise ovde: http://www.izzzns.org.yu/Pitanja.htm#34 ... e_zaraziti

i ovde: http://www.izzzns.org.yu/Pitanja.htm#38 ... radi_osoba


Svaki slucaj ima izuzetak, ali mislim da je preveliki ulog za rizik!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Citiraj:
Hepatitis moze da se vidi iz ALT i AST (ali ne mora nuzno da znaci, zato sto te transaminaze mogu i da variraju).
Po ref. vrednostima laboratorija u koju ide moj suprug, povisen je malo ALT (ali to ne mora da znaci da je tako i tu kod Vas). Nemojte nagadjati, jer ALT hoce da bude povisen i od antibiotika, od operacije (i teske hrane i gaziranih pica, ali posto je operisana, ne verujem da je bas to konzumirala, jel tako??!! :lol: Tako je!!! :lol: ), najbolje je da uradi markere na hepatitis pa ce videti.


Majo da li je, iz tog sto sam ti skenirao od moje supruge, povisen taj ALT i AST , kako on treba da bude ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Majjo, ako se njegova supruga testira i utvrdi se da nema hep., vakcinise se, sta je onda prepreka za bebu?

Inace, mene dr. na infektivnoj ohrabruje da rodim i drugu bebu... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Citiraj:
Hepatitis moze da se vidi iz ALT i AST (ali ne mora nuzno da znaci, zato sto te transaminaze mogu i da variraju).
Po ref. vrednostima laboratorija u koju ide moj suprug, povisen je malo ALT (ali to ne mora da znaci da je tako i tu kod Vas). Nemojte nagadjati, jer ALT hoce da bude povisen i od antibiotika, od operacije (i teske hrane i gaziranih pica, ali posto je operisana, ne verujem da je bas to konzumirala, jel tako??!! :lol: Tako je!!! :lol: ), najbolje je da uradi markere na hepatitis pa ce videti.


Majo da li je, iz tog sto sam ti skenirao od moje supruge, povisen taj ALT i AST , kako on treba da bude ???


Ja ne znam koje su referentne vrednosti te laboratorije, tako da ne znam......

U lab. gde MM vadi krv je za ALT 8-41, a za AST 4-36, a ne znam kako je u toj......vidi pa uporedi!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 21, 2007 11:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
milica m je napisao:
Majjo, ako se njegova supruga testira i utvrdi se da nema hep., vakcinise se, sta je onda prepreka za bebu?

Inace, mene dr. na infektivnoj ohrabruje da rodim i drugu bebu... :roll:


Kao sto sam rekla, ne bih mnogo da ulazim u pricu o B, jer ne znam, zato sam postavila i link gde su pisali pametniji od mene. :roll:

Meni dr na Infektivnoj, svaki put kaze drugacije po tom pitanju (a u pitanju je C kod mog supruga). Prvo kaze da to nije nikakva prepreka, pa onda da jeste, pa onda drzi PCR u ruci i kaze: "Nikako, sada sigurno moze da te zarazi, pa ti bebu", pa sledeci put: "Ne prenosi se to sa majke na bebu kao B", pa "Moze da se prenese, ali samo kod malog procenta ljudi", pa............itd, itd..........

Isto sam tako bila prisutna kada nisu znali sta da rade, tj. cekali neke rezultate trudnice u 6. mesecu koja je otkrila da ima B, i nisu znali sta da radi.....da li da "abortira" (ako se to tako moze nazvati u 6. mesecu trudnoce) ili da zadrzi dete. Ne znam kako se zavrsilo, ja sam otisla.......

Tako da sam ja zakljucila da ni oni nisu nacisto sa saznanjima o hepatitisu.......pa kako se kome zalomi.

I ja znam neke zene sa B koje su rodile normalno i zdravo dete, a znam i za primere gde us deca rodjena zarazena.

Jedni pricaju da u tom slucaju treba raditi carski, drugi kazu d ato nije potrebno i da je moguca zaraza u oba slucaja......

Ja stvarno to ne znam, kad ni oni ne mogu da se dogovore, kako bih ja to znala??!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Па то је као и мој доктор! Ја сам имао утисак као да ми прича о обичном грипу. Већ сам вам написао како је рекао " ма можеш поред своје, још жена..." Јесте ми можда помогао психички, али сам ја ипак...
Добро, ипак је рекао да пијем здраве сокове од Наранџе и сл. , али је такође рекао да некад може и једна чашица, али не више... Ма не знам! Мајо, ти си вероватно читала о Памели Андерсон. Она болује од Хепатитиса Ц и само користи алтернативну медицину тј. ради то што ти радиш; здрава исхрана, уредан живот... ( читао сам и слушао њен интервју )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 10:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Majo vidim da imas dosta iskustva, pa jos da te pitam za tvoje misljenje o maslinovom ulju i ribi. Ja najvise koristim maslinovo ulje, a jedem i ribu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
:lol: :lol: :lol: Ne citam o Pameli, ali znam da ima C, kao i mnoge druge javne licnosti ovde, kod nas!! :roll:

Hepatolozi i infektolozi o tome pricaju kao da je grip, jer oni sa tim rade, pa im je to "normalno", isto kao sto ni kardiolog ne dize veliku frku oko angine pektoris, i na zalost, ne mali broj hirurga i lekara je zarazeno, jer su ceste povrede za vreme intervencija.

Sto se tice tvoje ishrane, svaka cast, bolje nisi mogao da odaberes!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 3:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Majo znaci Riba i Maslinovo ulje je Ok ? Ja sam Srbin iz Bosne, tako da ne kapiram na prvu :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 22, 2007 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Majo znaci Riba i Maslinovo ulje je Ok ? Ja sam Srbin iz Bosne, tako da ne kapiram na prvu :lol: :wink:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Da, M. dobro je maslinovo ulje i riba za jetrene bolesnike (a i za one koji su potpuno zdrav, da ne bi bili bolesni :lol: ), tako da je sjajno sto to jedes!! :wink:




Jel moze 'vakoooo???!!!! :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
Dragi moji,
ja sam se danas uclanila ovde, tek sam danas otkrila ovaj forum, toliko o tome da se snalazim po netu :)
nisam stigla da procitam celu diskusiju, postavila sam pitanje na gastro ne videvsi da je mozda trebalo ovde...
vec ste mi dragi, bliski, valjda jer se borimo sa slicnim stvarima, sad, jes da nije isto hbv i hcv ali tu su negde.
Mozda ovaj post i nema nekog smisla, samo bih vam svima rekla da vam se divim na borbi, na istrajnosti, optimizmu i zelim vam ozdravljenje i dobro zdravlje!
Naravno, vidim da su i bebe u prici :) mislim da nema nista lose u tome, sta vise, to je mozda i najpozitivnije sto se moze uraditi, srecu koju pruza materinstvo ne moze nista zameniti, a moje je bar misljenje, da vecina bolesti ide iz glave, ako se ne moze tako izleciti, verujem da se moze stanje dosta poboljsati srecom! Ako smo bolesni, to je cista fizikalija, nismo bolesni u glavu (jos uvek :lol:) tako da ne vidim zasto bismo bili liseni prava na srecu! S obzirom da rizik jeste mali, uz kontrole i pozitivno misljenje lekara koji nas vodi, mislim da bi to bilo predivno! Tako bismo makar nase psihicko stanje popravili, bili bismo srecni, a to je dosta jak motivator!
Jos jednom veliki pozdrav za sve, cuvajte se i budite pozitivni kao i do sada (u razmisljanju naravno)
pozz od tweety


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: