Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Majo hvala ti puno,tvoji saveti mi zaista mnogo znace!!Moj momak je trenutno u Beogradu u Klinickom centru,krenuli sa nekom vrstom lecenja pa ako ona ne bude dala rezultate lecice ga interferonom.Za sada prima Zefiks i neke vitaminske inekcije a za dalje videcemo.Kako je tvoj momak,jos koliko nedelja ima do kraja terapije?Zelim vam sve najbole,hvala ti jos jednom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nema na cemu, drago mi je da ikako mogu pomognem!! :wink:


Hajde da sve to bude ok, i da mu "odradi" stvar taj Zefix!! :D


Kod nas je jos 9 nedelja do kraja (nakon sutrasnje) i pravo da ti kazem, ovo sada pred kraj mi se nekako razvukloooooo :o , nikako da dodje kraj!!

Valjda ce da bude negativan PCR nakon svega :o , da ne bude sav ovaj trud uzaludan!!!?? :roll:


Pozdrav i sve najbolje tebi i tvom decku,

majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Nista nije uzalud samo ne gubi nadu,kada ste izdrzali do sada izdrzacete jos tih 9 nedelja.Ja se iskreno nadam da ce sve biti u redu,bicemo u kontaktu pa ces mi javiti kako je bilo.Puno srece,pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdarv za ucesnike foruma.

Nisam ni znao da postoji ovako nesto... Bas mi je drago da mogu sa vama podeliti problem, koji i neke od vas muci...
Meni su pre par godina, ovde u Nemackoj, na jednoj sasvim slucajnoj kontroli, otkrili da imam hepatitis B. Ja nikad do tad nisam cuo za tu bolest! Sav onako usplahiren sam pitao doktora sta je to i je li opasno.. On mi je rekao da je jetra Ok, da ne pijem alkohol i ono standardno, sto svi kazu... Ja od tada zivim u strahu i jos nisam bio kod doktora, a proslo je vec 3 godin... Vise me to ubija psihcki, nego ovako... Povremeno sa desne gorenje strane osetim tupi, prolazni bol... Zapravo to nije bol, vec cudan osecaj. Ali ima nesto sto mi se pocelo desavati zadnjih mesec dana. U jutro imam tako cudan osecaj u stomaku i on me ne prodje dok se ne podignem na noge... Stvarno vise ne znam sta da radim. Najgore je sto ne mogu da se uvek kontrolisem, pa se kao konj prezdere. Inace apetit imam kao ... Nemam mucnine nikakve i nikad nisam povracao.. Posebno kad je decembar i januar... Inace sam aktivan i kad sam takav mnogo se bolje osecam. Sutra idem da trcim ( po sat vremena ) , jer mislim da cu se onda osecati bolje. Takodje sam odlucio da se bacim na dijetu. Ja surutku pravim na sledeci nacin ( tako mi rekla jedna zena ) : Na jednu litru mleka 1,5% stavim kasiku sirceta od 25% , kad mleko prokuva, stavim kasiku sirceta i malo izmesam, ohladim i onda procedim... Jos bih naveo da sam za Slavu pojeo skoro pola praseta ( onog malog odojceta ) Visok sam 1,87 , a tezak 87-89 kg. Uz sve ovo mogu da navedem da kod mene postoje periodi kad se osecam zaista super, apostoji kad sam ... kao npr. sada. Izvinjavam se, sve ovo malo u zurbi pisem...

Hvala i pozdrav za sve... Nadam se da cemo imati lepe diskusije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 3:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Na prasetinu zaboravi, ako mislis da sacuvas jetru!! :lol:



A kako si uopste otkrio da imas hepB??!!

Vidim da pises da je bila slucajna kontrola!! Ovo pitam, jer ovde niko "slucajno" ne salje na analize za hepatitis!!? :roll:

Pozdrav, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 10:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
majja je napisao:
Na prasetinu zaboravi, ako mislis da sacuvas jetru!! :lol:



A kako si uopste otkrio da imas hepB??!!

Vidim da pises da je bila slucajna kontrola!! Ovo pitam, jer ovde niko "slucajno" ne salje na analize za hepatitis!!? :roll:

Pozdrav, majja :wink:


Majo da iskren budem!?? Napravio sam neko sr... i bio sam u zatvoru. Ovde se odmah, pri zatvaranju i sprovodjenju u istragi ili na izvrsenje kazne, kontrolise krv, urin i sve ostalo... Tako sam saznao i prvi put cuo za tu bolest, jer nikad pre nisam bio bolestan i imao takve i sl. probleme. Mogu samo da vam kazem, da mi je ovaj forum i vasi pisani redovi, mnogo pomogao da razjasnim neke stvari u svojoj glavi. Ja se zaista super osecam, kad se hranim propisno i kad se bavim sportom. Danas pocinje Uskrasnji post, a verujem i za mene jedna nova etapa u mom zivotu... Znaci: zdrava ishrana, bez svinjetine i ostalih..., sportski zivot... Sam cu sebi da napravim jednu malu terapiju, tokom Uskrsnjeg posta, a onda cu skupiti malo hrabrosti i otici da izvadim krv i ponovo se pregledam...
Ja ne znam, jeste li culi za ovaj nacin pravljenja surutke!?? To mi je jedna zena rekla, izmedju ostalog i ovo " Znas li kako se Bora Corba izvukao, jer mu je Jetra bila skroz otisla !?? Upravo na ovaj nacin ! "
Ako mislite da je taj nacin bolji, sto ste ga vi naveli, molio bih vas da mi malo detaljnije pojasnite, jer ja ovde ne znam da sam video tu MAJU za pravljenje surutke. Moji su u Beogradu, pa mi mogu kupiti sta treba i poslati ovamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Majo, jos nesto! Ovo za svinjetinu si 100% u pravu! Tesko onom kome guz... komanduje :oops: :oops: Ja nekad imam takvu snagu i previse se dobro osecam, tako da se ne mogu kontrolisati. A imam osecaj da sam uvek gladan i apetit mi je kao u ... Recimo, sad za Sv. Jovana, kod jednog mog prijatelja, nazderao sam se kao zivotinja, a uz to sam popio i tri piva. Bas sam idiot!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Da ne budem bas tako ne koristan. MED OD KESTENA JE JAKO ZDRAV ZA REHABILITACIJU JETRE. Inace jetra voli slatko, ali ne bas sad da postanete kao ja. Inace i druge vrste meda su jako zdrave i dobre za jetru, ali Kesten je nabolji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias, izvini, nisam htela da zadirem toliko u intimu, interesovalo me je (i potvrdilo se po milioniti put) da hepatitis moze da ima svako od nas, a da pojma o tome nemamo, da nemamo nikakve simptome ni smetnje, i jedini nacin da se otkrije je upravo i samo testiranje. :cry:


Ja sir i surutku pravim sa MAJOM i to ovako: u 4 litre mleka koje prvo samo malo zagrejem (treba da bude topolota mleka kao kad se tek pomuze :lol: , ali posto ja nemam pojma koja je to temperatura, jer nemam kravu :lol: :lol: :lol: , ja ga samo malo smlacim. U to dodam 1 i 1/2 supenu kasike MAJE i pola kasicise soli, promesam, i stavim na ringlu, ukljucenu na 1, nakon 15 min smanjim na pola, pa na pola sata opet pojacam na 1, i tako radim sve dok se ne stvori gusta masa, koju nozem secem na osmine. Onda nastavim i dalje na tako tihoj vatri dok se same ne izdvoje kriske sira. Sve ovo otprilike traje 3-4 sata!

Uzmem gazu od 1 m, i prebacujem sir da se cedi. Nemoj da brines ako ti se raspada, jer sir kasnije dobije svoj oblik. A surutka se pije. :wink:

Evo ti link, ja sam tu napisala sve o ishrani i kako je pomoglo mom suprugu da smanji transaminaze.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4998

Alkoho, gazirano i svinjetinu zaboravi!! :roll:


I samo jos da dodam, obavezno kontrolisi i gvozdje u krvi, jer kod bolesnika sa hepatitisom zna da bude poviseno, a to dodatno opterecuje jetru. I ako je tako, treba da izbegavas med, koji je dobar za povecanje gvozdja!!!

Ako se desi da je poviseno, obavezno uradi i feritin, da vidis da li se talozi gvozdje u jetri.


Nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako imas nekih nejasnoca pitaj slobodno, rado cu da podelim svoja saznanja o svemu, jer znam koliko je meni bilo tesko u pocetku dok nisam nista znala o tome!! :wink:


Pozdrav i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 6:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Hvala Majo, javicu ti se malo kasnije, jer sam u zurbi nekoj. Meni je doktor na zadnjoj kontroli ( koju sam radio pre 2-3 god )rekao da imam povecan holesterol i dao mi neke tabletice, koje sam ja bacio, jer ne volim da koristim tablete. Nije mi delovao nesto zabrinuto, cak mi je rekao, kad sam ga pitao za sexualne odnose sa suprugom " ma gde ces kondom sa zenom, a mozes brate dragi i pored zeno jeos koju.. slobodno ". To me je malo zbunilo, ali ga nisam poslusao, jer volim svoju supruge i ne bih podne da joj nesto bude. Majo, moja supruga se nije jos vakcinisala, a to mislimo ovih dana da uradimo. Pre dva meseca je imala velike bolove sa desne strane, a ja kad nisam umro od straha. Odmah sam je odvezao u bolnicu i tamo su joj ustanovili kamenje u zuci. Operisala je to i sad je skroz super. Prepisacu ti njezine nalaze od doktora, jer ja se ne razumem u to, tako da mi mozes malo pojasniti jeli kod nje sve Ok i sta je najbolje da sad ona uradi... Hvala ti unapred. Javicu se kanije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pisi slobodno, a za komentar tvog dr-nemam komentar!! :evil: :o


Druga stvar, zena obavezno treba da se testira pre vakcine (OBAVEZNO!!!!), i ne znam da li znas, ali hepB se prenosi svim telesnim tecnostima a ne samo preko krvi (kao C), tako da je oprez i vise nego pozeljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 7:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
A u prilog tome, govori i ovo:


http://www.izzzns.org.yu/Pitanja.htm


Ovde mozes da nadjes sve odgovore na sve nedoumice o svim bolestima (tog tipa)!!


Pozdrav, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Slika

Majo mozes li mi napisati sta ovde pise i jel se moze ista videti ??
Takodje me zanima da li covek sa Hepatitisom B moze da zivi jedan normalan zivotni vek ??

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 1:44 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Slika

Majo mozes li mi napisati sta ovde pise i jel se moze ista videti ??
Takodje me zanima da li covek sa Hepatitisom B moze da zivi jedan normalan zivotni vek ??

Hvala



Sve se lepo vidi, ali ne mogu ti tumaciti rezultate, jer ne znam referentne vrednosti laboratorije gde su radjene analize (to se razlikuje od laboratorije do laboratorije).


Naravno da se moze normalno ziveti, ali moras imati ogranicenja sto se tice hrane, pica, zamaranja, kao i to da moras svakog zdravstvenog radnika obavestiti o svojoj bolesti, kako bi se oni propisno zastitili, i naravno, morate supruga i ti koristiti zastitu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 20, 2007 11:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav Majo !

Ovo su rezultati moje supruge ( kad je operisla ZUC ) i mene zanima da li se iz ovih rezultata moze nazreti ili videti Hepatitis. Ja vidim da tu ima bilurbin, ali ne znam sta to znaci, pa sam mislio da mi malo pojasnis...
Majo, ono sto me najvise zanima je ; Da li ja i moja supruga ( kada se ona vakcinise ) mozemo imati normalne sexualne odnose ( bez kondoma ) , jer planiramo da imamo decu. O tome svakog dana razmisljam i to na mene jako deluje psihicki. Da budem iskren, imam strah da spavam sa suprugom, jer je jako puno volim i ne zelim je povrediti.

Pogledao sam onaj Link, koji si mi ostavila vezan za ishranu, i mnogo si me odusevila, a posebno tvoja borbenost. Da li mozes da mi ostavis neki link, gde mogu da vidim te recepte sa zitaricama i sl. , jer sam , zahvaljujuci tebi, poceo primenjivati isti nacin ishrane.. Hvala ti puno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: