Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 12, 2021 8:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
I meni je infektolog rekla da mogu bilo koju vakcinu,pa su me bocnuli AstraZenecom. Sad citam da su jednu seriju tih vakcina neke zemlje povukle, pa ako me pitas, nju bih zaobisla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 12, 2021 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
milicam hvala na odgovoru. Ja Cu najverovatnije Fajzer ona mi se Cini kao naj bezbednija. Da li ste radili transaminaze pre vakcinacije. Moje se još nisu smirile posle trudnoće. Ne znam kako sve to ide i nemam koga da pitam, moj infektolog je u crvenoj kovid zoni i ne odgovara na poruke. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 13, 2021 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
A gde se lecis? Ja na infektivnoj klinici u Beogradu i doktora sam kontaktirala na mail, pisala sam na zvanicni mail inektivne, izlozila svoj problem, prilozila poslednji izvestaj sa kontrole(iz marta prosle godine :roll: ), i posle sedam dana dobila odgovor.
Inace, transeminaze nisam radila pre vakcinacije, meni one nikad i nisu bile povisene, poslednji put sam radila u decembru, cisto sebe radi.
Ne znam, i mene brine sto ovo traje ovako dugo pa ne mozeo da idemo na kontrole. Da li koristis neku terapiju? Mozes da se konsultujes i sa svojim doktorom opste prakse, imaju i oni neki spisak ko sme, ko ne sme da primi vakcinu. Takodje, na samom mestu vakcinacije te takodje pitaju koje bolesti imas, pa i njima izlozis problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 13, 2021 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Lepim se trenutno u Kragujevcu. Do 2015 sam u BG kod doktora Malinića ali je on napustio inf.kliniku. hepatitis b sam otkrila 2000g, da li sam imala i pre toga nneznam. Moje transaminaze nikad nisu mirne uvek su oko 200. Hbs AG je od 4500-5000 zavisi kako kad. Svaki doktor koji pogleda moje nalaze se čudi jer to nisu videli da neko ima hepatit 20godina i takve rezultate, kao da sam se juče zarazila. Primala interferon pegaziz ribiviron više i ne znam kako se šta zove. Dvaput ranjena biopsija. I ništa moj drug me ne napušta. Iznela dve trudnoće gde se transaminaze još više pogoršaju i preko 1000 sa otecenom jetrom i do 5 prstiju pp. Pre nego što je počela Korona dala sam opet krv za pisiar test ali nikad nije uradjen, i čekam ponovno valjda pegazis nneznam šta drugo. Ali dok se ludilo Korona nezavrsi nista. Izvini na dužem postu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 14, 2021 12:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Cao,
Da vam javim, vakcinisala sam se 1.3. Astra Zenekom. A tek večeras vidim da ste pisale na tu temu i slale mailove sa upitom koju da primite. Preznojila sam se, sad mi je lakše kad vidim da može bilo koja.
Ja sam to nekako pretpostavila, ali mi se sve ovo prilično smucilo i sve vakcine sam izabrala, pa koja bude na redu i da je što pre primim. Ali evo sad jos ispade da ćemo sigurno moći i u EU.
Pozdrav i drago mi je da ste svi dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 14, 2021 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
sonyq da li si ti radila neke analize pre vakcine. Sve mi ovo nekako nepoznato. Da li si imala neke simptome. Pozdrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 14, 2021 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Nisam radila nikakve analize, poslednja kontrola na infektivnoj mi je bila krajem 2020. I tada je bilo sve ok.
Nisam imala ni nuspojave od vakcine. Možda sam bila pospanija 2 dana, ništa spec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 16, 2021 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E drustvo ja sam se vakcinisala i revakcinisana Fajzerom pre oko 14 dana. Uskoro cu antitela da vadim. Od reakcija, samo mali bol ruke oba puta, i nista drugo. Nisam radila transaminaze, u decembru sam, i bas su mi niske, 19,20.I konstantno su tako duze vreme. Ali Vasanja ti bi mozda trebala da odradis, jer kazu ukoliko je pogoršanje hronicne bolesti u tom trenutku ne bi trebalo vakcinu dok se ne stabilizuje. A ti si imala visoke trwnsaminaze. Kada uradis vidi bar telefonski da se konsultujes sa klinikom.Splinter, teoretski da, u praksi bar i ne. 8 godina ravno, nisam decku svom prenela,a odnos bez zastite. Ali posto u bilo kom momentu pcr moze da se aktivira svakako savetujem predostroznost. Amar verujem da je to to, proslo akutno, izbacio i prelezao. Ali da ti bude mirna glava uradi u privatnoj lab hbsag i anti hbs. Ukoliko antigen bude negativan, a antitela pozitivna, zavrsio si, nema brige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 17, 2021 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Hvala Kristina 11. Ako se budu gledale transaminaze onda mi neće odobriti da primim. Svakako ću ovih dana da ih uradim ali one nikad nisu bile na normali. Što se tiče prenošenja ja sam sa mužem 23g u braku i ni nisam mu prenela, rodila dvoje dece ali oni su primili imunoglobulin tako da su zaštićeni. Niko u porodici nema sem mene ( otac, majka,svekar,svekrva). Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 19, 2021 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Hvala Bogu i deca i svi ostali su ti nezarazeni. Znam dosta takvih slucajeva. A ne znam.. Ako su ti transaminaze uvek takve, moras se konsultovati sa klinikom. Nesto si pomenula i da imas ostecenja jetre. Bar telefonski a sigurno ce imati i mejl na koji da pises. Jer oni na vakcinaciji da im kazes, nece znati, odbice te i reci da se konsultujes sa svojim doktorom. Ne mogu ti savetovati da precutis i primis, meni jesu rekli da primim, ali situacija je razlicita, a ni ja nisam na svoju ruku primila, vec sam pisala mejl klinici, rekla istoriju bolesti, sta pijem, nalaze atačovala i dobila odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 19, 2021 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Milice jesi ti imala reakcije na AZ? Pišite i ostanite mi zdravo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 19, 2021 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Ja se nisam još vakcinisala čekam odgovor doktorke i da uradim analize. Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 20, 2021 9:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Kristina, imala sam reakciju u vidu mini korone rekla bih :D
Temperatura do 38, bolovi u ruci, ledjima, glavi, nisam mogla da spavam i na kraju se i ispovracala. :roll:
Sve je trajalo 24h i proslo.
vasaanja, sacekaj odgovor dr pa onda se vakcinisi. Vise se i ne ceka dugo na vakcinu, vidim da je sad za vikend moglo i bez zakazivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 20, 2021 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Znam milicam da se nečeka ali sam sve nešto skeptična sa tim vakcinama. Volela BiH da se vakcinišem što zbog svoje zaštite tako i zbog drugih. U ponedeljak Vadim krv da vidim kako stojim sa analizama. Pozzz ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 22, 2021 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2021 5:51 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,

Citam danas o novoj vakcini koja krece da se testira u EU a zove se TherVacB, poprilicno optimisticki izgleda to sto sam procitao pa sam hteo da proverim jel nekome poznata ova informacija?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: