Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 28, 2021 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ee ja danas dobih odgovor mejlom. Kratko i jasno "Postovana, treba da se vakcinisete kineskom vakcinom ili Phajzer. Srdacan pozdrav" Potpis dr Ivana Milosevic. Moj mejl je bio od kulina bana, istorijat, atačovani nalazi, sta pijem i otkad i zadnji pcr. A dobila sam jednu recenicu :lol: Svakako ta recenica mi je i bila potrebna. E i zapalo mi je za oko. U mejlu sam pitala da li SMEM i kojom da se vakcinisem, a ona je napisala TREBA da se vakcinisete.. Sto sam cak shvatila u kontekstu da ne samo da smem, nego je i potrebno. Au al ja proucavam jednu njenu recenicu hahaha. Tako da, samo ruska ne sme. Verovatno i ti tako isto. Valjda je to generalno za sve. Sem kod koga je mozda bolest aktivna u punom jeku, gde su velike transaminaze.. Il sta ja znam .. To lupetam sad, onako razmisljam, da mozda eventualno ne bi mogao neko ko ima hep b a da ima neka ostecenja jetre, visoke transaminaze i visok pcr.. A mozda bi i takav slucaj mogao. Vidi bas sta ce tebi odgovoriti al meni je ovako odgovorila. Sa mejla onog je odgovoreno a ta dr je dole potpisala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 28, 2021 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Meni napisala da smem bilo kojom, evo jutros mi odgovorila. Odmah sam se prijavila. I napisala mi da predjem na Viread :lol: obzirom da sam slala na mail i poslednji izvestaj i ks i ultra zvuk. Jadna zena, pored svih muka tamo i nama odgovara na mailove, mislila sam da ce neko drugi to da odradil.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 29, 2021 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A ja joj jos napisala na to jos jedan mejl i pitala za decka mog koji je od mene dobio pre 5 godina i prelezao akutni i izbacio i stvorio antitela. On vise nema virus ali ne moze vise da daje krv zbog tih antitela. I ona mi odgovorila jutros da i on isto moze ko i ja kinesku ili Fajzer. Sad me zivo zanima sto ti mozes bilo koju, a ja ne mogu :lol:. I ti si isto hbe neg, a pozitivna hbe antitela jel tako? Ti imas, tj imala si neku viremiju, ja pcr negativna.. Razlikuje nam se samo lek koji pijemo. Mada i decku mom je rekla ko i meni, iako je on davno prelezao. Znaci ne da me sad zivo zanima sto je meni iskljucena ruska, cak i njemu koji je prelezao akutni. I ja sam joj poslala i izvestaje i kks. Sad da joj opet posaljem mejl-a sto ja ne mogu rusku :lol: :lol: hahaha. E a iskreno odlicno sto ti je dala Viread, on je odlican lek, kazem ti meni odrzava pcr negativan, nema detektibilne HBV Dnk. Eto vidis kako ona drugacije, a meni je predhodna doktorka drugacije. Doduse svaki pacijent je za sebe, sigurno da ima razlog sta kome i koliko prepisuju. Veruj mi i bolje sto ti je prebacila lek, jer sa lavimudinom je rezistencija neminovna, pre il kasnije, bolje da ne dodje do nje. No, mene sad ubija znatizelja koji je razlog sto ja i decko ne mozemo rusku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 29, 2021 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Jao znam zasto nama dvoma je iskljucila rusku. Poslala sam joj zadnja 2 izvestaja, pcr, i kks. A na zadnjem izvestaju pise da planiram trudnoću, i doktorka tad napisala da nema smetnje Viread, planirana trudnoca. Zato nam je ona oboma iskljucila rusku, jer je videla planiranje trudnoce.A ruska ne moze u tom slucaju.Sad sam ukapirala. Bilo mi jps cudnije, sto i njemu.. Al sad sam ukapirala. E stvarno svaka cast doktorki, detaljna je, jos u ovom ludilu odgovara. Jest da napise kratko i jasno, al vidim da je detaljno iscitala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 29, 2021 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ti se toliko raspisala, a glavnu stvar preskocila :lol:
Ostaje nam jos da nas zovu da nas bocnu, nadam se da ce biti uskoro, stizu vakcine malo po malo, mada interesovanje je bas veliko. Videcemo, nadam se da nas nece zabici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jan 31, 2021 1:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Bice vakcina ne brini, jeste interesovanje ali ovo je tek mali procenat populacije vakcinisan. Potrebno je da bude minimum 80% da bi bio efekat istrebljivsnja korone i zastite. Tako da vakcina ce biti, ja mislim da sad ide ruska.. Tako da ces ti svakako pre mene, jer ja rusku ne mogu. Ovo prijavljivani u mojoj okolini su bili pozivani za dan, dva do 5,doduse oni su stariji. Mada je moglo ko god dodje na punkt. Sad to ukinuse. Mada kod nas u malom gradu je moglo i preko veze, mada to necu, neka, cekam svoj red. Radim u drzavnoj firmi, mi smo se prijavili vec u firmi, trebalo je kolektivno da idemo na vakcinisanje, ali to se jos nije desilo. Javljaj kad primis vakcinu, i ja cu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 05, 2021 10:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo svima
Nazalost kod nas u Makedonija, neko si poigrava sa narod, ljudi, zivci, zdravlje. Znaci to je ludilo sta se desava. Realno nema ni V od vakcine, ali svakako dnevni brifinzi za to , kako mi imamo najbolje spreman sistem za kada dzodze vakcina. A kad ce da doce? Sigurna sam 2022 :( :( .
Ja i moj suprug smo prosli Kovid 19. NIje bilo lesno, ali hvala bogu pa i nije bilo najloshe.
Laboratorija u dobi Kovid i post Kovid, mi je bila dobra, mislim na AST ALt , pa i generalno i u celost nije mi bila losa.
To smo prosli pred oko 3 meseca. Mnogo umor, bez snage apsolutno za nista. Bol u ledza, malo temperatura, lesna pneumonia...
U plan sam da negde u mart- april stupim u kontakt sa klinika da vidim da uradim neka kontrola jetra i sl., sa obzirom da 2020 nisam ni jednom isla zbog cela ta situacija sa Kovidom. Doduse i radili su ograniceno. Naravno labaratorija , obicna , standarna sam radila i bilo je ok. I pred Kovid i za vreme i kovid i post kovid.
Za potsecivanje svi vama, primila sam interferon, Pegazys u 2018 g, 35 umesto 48 , Nisam primila sve 45 doze, samo 35 zbog poremicivanje stitnjaca. Rezultati post tretman su bile PCR negativan.

Pozdrav svima i cuvajte se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 10, 2021 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Joj filia zao mi je sto vam je takvo stanje sa vakcinama. Nadam se da ce se uskoro to regulisati. Ali drago mi je sto se javio neko ko je imao kovid, a da vec ima hronican hep b, i da nije strasno proslo. Dobro je da ti je sve vreme bio alt i ast dobar, i da ti se stanje sa koronom nije komplikovalo. Koliko sam razumela, imala si pneumoniju, sigurna sam da su te cimali simptomi, al bitno je da nije bilo tezih komplikacija, da je jetra i stanje sa hep b pod kontrolom, i da si prezdravila koronu. Sustinski nisi prosla nista teze od nekog ko nema hepatitis b


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 12, 2021 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Fila, dobro ste prosli i sad si mirna neko vreme sto se tice korone. Videces kako ce ici kod vas vakcinacija, ali cisto da znas, mozete da se prijavite kod nas na portalu e uprave, izaberes najblize mesto za vakcinaciju npr. Vranje. Za strane drzavljane je vakcina 70 eura.
Ceka se, ali sam sigurna da ce za par meseci biti dovoljno vakcina za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 14, 2021 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja samo da vam prijavim da sam ja juce primila Fajzerovu vakcinu. Nisam imala nikakvu reakciju, niti temperaturu niti ista. Juce predvece me je samo bolelo na dodir to mesto,malo. Danas vec ni to. Nema crvenila ni otoka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 14, 2021 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Odlicno Kristina! :lol: Ja cekam poziv i dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2021 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 19, 2021 9:03 am
Postovi: 1
Pozdrav malo sam pratio forum, imam jedno pitanje, ako osoba ima hronicni hepatitis b, hbeag je negativna i ima negtivan pcr ili mali broj kopija da li prakticno moze da prenese virus (teoretski moze pretpostavljam)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2021 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 22, 2021 8:25 pm
Postovi: 1
Pozdrav ljudi
Hteo bih da podelim svoje iskustvo i postavim pitanje
Polovinom prosle godine dijagnostikovan mi je akutni hepatitis b ( alt ast preko 2000 uvecan bilirubin...)
Nakon 4 nedelje bolnickog lecenja transminaze se spale na ispod 500 i otpusten sam kuci uz preporuku mirovanja i balansiranu ishranu
Postovao sam preporuke
Nakon 2 meseca od dijagnostikovanja bolesti transminaze su se vratile u normalu
Pocetkom cetvrtog meseca od dijagnostikovanja radio sam rezultat hbsag- i dalje sam bio pozitivan ( transminaze su bile ispod 20 dakle u granicama normale) u petom mesecu od dijagnostikovanja ponovo radim HbsAg i tada je rezultat negativan.
Napomenuo bih da nisam radio antihbs u uputu od doktorke sam dobio da radim samo HbsAg i da imam kontrolu u slucaju samo ako je HbsAg pozitivan( zbog sitiacije sa kovidom ) posto je HBsAg bio negativan nisam isao na dalju kontrolu
Interesuje me koliko je elsa test pouzdan i da li to sto sam HbsAg negativan je pouzdano da li je potebmo raditi potvrdu ponovnim testom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 25, 2021 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Konacno se i ja vakcinisala, bocnuli su me sa ovom AstraZenecom.

Fila, moja drugarica iz Skopja je dobila poziv za vakcinaciju za Vranje, eto samo da to imas u vidu da moze ako se kod vas ne popravi situacija sa vakcinama.

Amar91, ja bih se na tvom mestu jos jednom testirala, taj HbsAg moze da se radi u svakoj privatnoj laboratoriji, kosta oko 1000 din. Pouzdan naravno da jeste, ali ako ti nije mirna glava sto se toga tice, ne kosta puno da se potvrdi i da ne razmisljas vise o tome.

Splinter, u teoriji je moguce, verujem i u praksi, mada retko. Ja sam taj slucaj i nisam supruga niti dete zarazila, mada nikad se ne zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 10, 2021 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Poštovani molim vas za pomoć. Da li se neko vakcinisao protiv Corona virusa i kojom vakcinom a da je osoba sa hepatitisom B. Informacije od infektologa su ,,pa izaberite sami". Koju ste vakcinu izabrali? Da li ste imali neke simptome? Hvala puno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: