Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 06, 2020 6:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao Kris , da , PCR koji sam dao na pola terapije tj pre dva meseca kaže 9.000 kopija ☺️....konkretno 1930 IU/ml


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Feb 13, 2020 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Danas Alt-65 Ast-45 , konacno posle skoro godinu ipo dana se smiruju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 18, 2020 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Cao društvo, sve najlepše želim, što više negative u ovom našem smislu, a pozitivne u svim drugim sferama. Danas sam bila na kontroli i PCR prvi put posle 5 god 1600, a ks dobra, transaminaze kao i uvek oko 20. Ali nisam dobila nikakvu terapiju, još uvek sam za praćenje, spominjala mi je aparat koji je u kvaru pa bi trebalo možda uskoro da proradi i da ga donesu kod njih "u kucu". Hvala bogu! Nema potrebe biopsiju da radim, ni fibrosken, samo eho da donesem za 6 meseci. I ks će mi uraditi. Ovako je sve ok. Eto Milice ti si dobila lek, ali verovatno jer si i prošli i poslednji put imala 1900/1600 i znaš dugo za virus. Bolje je tako.Meni ce PCR da rade za godinu dana, pa ko zna mozda tad dobijem, ako ostane ova kolicina, a možda i padne. Dr kaže, sve zavisi od antitela. Kao to je ok, jer kad se razmnožava virus, stvara se veća količina antitela. Nisam više pametna, ali šta je tu je. Svakako je podmuklo sve u vezi ovog hep B. Ako sam se ikada najzdravije hranila i vodila najviše računa u zivotu, to je bilo u poslednjih godinu dana.Kristina, mislim da nemaš nijednu kontraidikaciju za vto ali proveri sa dr, čak ni antivirusni lekovi. Meni je naša dr koja je otišla u penziju spominjala u drugoj trudnoći i ako skoči viremija, ili pozutim, antivirusni lekovi se normalno piju u trudnoći. Ali razgovaraj sa dr na tu temu. Kako ste svi, da li ima nešto novo? 


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 18, 2020 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Ova poruka iznad je od pre mesec dana, nisam uspevala sa telefona da posaljem.
Bravo Kris, to su mnogo dobre vesti, znaci ima sanse i to velike.
Milice, i kod tebe je super situacija. Bravo!
Svima zelim sve najbolje!
Pozdrav za nove clanove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 19, 2020 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
E sonyq isti nam pcr :D ....ja isla po moje rezulate pcr-a, a ono oni mi radili neku drugu analizu greskom, pa me opet bocnuli ,pa sad opet cekam rezultat :roll: . Tacno mi se smucilo, od novembra idem tamo svakog meseca po nesto. Ko je vas doktor tamo?Moja ide u penziju, pa se nadam da cu kod nekog kod koga su kontrole na 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 21, 2020 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Situacija,super,značajan pomak.Koliko razumeh Milica i soniq isti broj kopija a Milica dobi terapiju a soniq ne.Moguce sto Milica duze vremenski prati virus.E meni u ambulanti je neka Ivana Gmizic,na pecatu pise,mlada je,fina.Ja Jos cekam nalaze,PCR nije gotov,a rekla mi je krajem februara pocetkom marta da dodjem,pa da sve ukupno dignem nalaze PCR,antitela i kks.Tako da cekam da i PCR bude gotov pa Cu da idem,i da vidim i ta antitela zivo me zanima.Nisam ni znala da kod mene uopste postoji ta mogućnost.Kaze ako bude PCR opet negativan,a antitela hbs pozitivna i hbs sv negativan,onda prestane lecenje.A ako bude bez stvorenih antitela ,nastavljam i dalje lek,dok se ne stvore .Ne nadam se previse,al zadovoljna sam jer nisam racunala da ta opcija uopste postoji.Uradila sam ultrazvuk sto mi rekla,i ovako ja transaminaze i sve je ok.Cekam sad ove najbitnije nalaze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 25, 2020 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E bila sam na kontroli.PCR opet negativan,nema detektibilne DNK.I ostali nalazi uredni.Ali nisam stvorila antitela i antigen je pozitivan.Sa antigenima i antitelima isto stanje.Doktorka mi je rekla i dalje lek,bezobzira na 3 uzastopna PCR negativna,ona i dalje ocekuje da se antigen izgubi i stvore antitela,pa nastavljam lek i za 6 meseci kontrola gde opet radimo PCR,antigen i antitela hbs.Ne nadam se ja tome previse,i ovo je super,jer rece mi da slobodno mogu da ostanem u drugom stanju,da slobodno planiram trudnocu,viremiju nemam,nema bojazni za dete,a i svakako ce dete primiti po rodjenju imunoglob.,a takodje i viread mogu da pijem i nema uticaja na trudnocu,i to mi je dala napismeno.Tako da,krecemo u akciju prvo prirodno uz uporedo analize ,pripreme ko ne uspe prirodno ,na vto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 13, 2020 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
I ja sam zavrsila kontrole, pcr mi, posle dva meseca Zeffiksa manji od 10. Treba da uradim firboscen, koji su mi zakazali za avgust :lol: pa cemo da vidimo sta dalje.

Kristina, zelim da procitam lepe vesti od tebe . Srecno! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 17, 2020 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Pozdrav svima,

Kako ste?
Kako na vas utice novonastala situacija, brine li vas zbog naseg redovnog stanja?
Moze li imati pogubne posledice po nas sa ovim nasim virusom ili tu nema dodirnih tacaka.
Sta mislite?
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 19, 2020 3:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja sam, iskreno receno, ozbiljno zabrinuta. Ne znam da li smo i mi posebno ugrozeni i sta sa nama ako uhvatimo i koronu u svemu ovome. Jos juce podizem Zeffix u apoteci a onaj apotekar me pita da li ga uzimam zbog korone :roll:
Infektivna je inace bila poluzatvorena zbog radova i adaptacije, sad je verovatno ta druga polovina odvojena za zarazene...tacno ne znam ni sta bi, ni gde bi nas smestili.
Ja sedim kuci, radim od kuce, uglavnom mrdamo minimalno , vecinom muz u nabavku i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 20, 2020 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Ovo je danas za mene jedan veliki dan , upravo mi je stigao nalaz HbsAg NNEGATIVAN , a Anti-Hbs Pozitivan (593) .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 21, 2020 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Ja još uvek nekako ne mogu da verujem da je gotovo , i da je ovo stvarno , gledam nalaz hiljadu puta , sav sam danas izgubljen , bila je ovo teška godina i sve mi je prolazilo kroz glavu i strahovi i. Bolovi i neprijatnosti kroz koje sam prolazio, interferon nije ni malo lako primati , hvala vam svima na vašim porukama podrške ovde ...ne mogu da se opustim , u svakom momentu kao da će me neko probuditi iz sna , al onda ponovo pročitam HBsAg 0 (neg) Anti-Hbs poz (593,80 Iu/Ml) ....WoHooooooo ......BINGO BABY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 22, 2020 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Bravooo situacijaaa, bravo, srecna sam zbog tebe. A devojke i ja sam zabrinuta zbog korone. Prvo sam se raspitivala kako bi korona bila s obzirom na nas virus, i receno mi je, da mi, tipa ja, gde mi je pcr negativan, jetra ocuvana i dobrog zdravlja, nema bojazni. Sto se odnosi i za vas, koji npr minimalnu aktivnost virusa.. Ali osobe sa virusom, velikom aktivnosti, loseg imuniteta, cirozom.. Je rizicno. Iako se vise odnosi na rizik kod hronicnih srcanih i kardiovaskularnih oboljenja i malignih. Takodje osobe sa Hivom su u riziku, al zna se da osobe za Hivom su generalno u riziku od bilo kakvih virusa, zbog prirode bolesti. Zatim sam dobila informaciju da eventualno mi koji pijemo ove antivirusne lekove smo eventualno zasticeni delimicno. Mada posle u medijima je informacija da su naucnici probali antivirusne lekove kod korone i da ne pomazu jer ne radi po istom principu virus. A i to je logicno, to bi bilo sad kao da mi ne mozemo ni grip da dobijemo nit neki drugi respiratorni virus jer pijemo ove antivirusne lekove za hep b. Glupost. Generalno mislim da nismo ugrozeni, mislim zivotno.. Radim, perem manicno ruke, briskam i dezinfikujem, nosim masku.. Postajem paranoik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 22, 2020 11:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ali mislim da osobe sa hepatitisom, u tezem stanju, visokih viremija i cirozom jesu ugrozene. Jer sama ciroza je vec stanje lose,ljudi sa cirozom ne smeju sve ni da jedu, imunitet ocajan, jetra ostecena funkcija jetre.. Virus jako aktivan. Pa zamislite da tu nastupi korona. Naravno da bi bilo jako rizicno i ko zna kako bi.. Rizicno bi bilo i drugi virus na takvo stanje a kamoli ovaj novi potencijalno jak, za stare i bolesne. Mislim da mi nismo u toj grupi, i nadam se da dobro mislim, ali sam svakako zabrinuta generalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 23, 2020 10:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Situacija, kakava divna vest u ovo lose vreme. Sve najbolje ti zelim!

Drugarice, cuvajte se :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: