Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 15, 2019 12:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
@Situacija
dok nije doslo leto i vrucine, ja i skoro da nisam imala probleme. Sve je pocelo sa visoke temperature. Tad je zapocela nelagodnost, glavobolje, nesposobnost i to samo dan nakon primanje terapije. Kad u septembar prosle godina radila nalaze i iskocilo da mi je stitnaca poremecena, (verovatnost da je to od pegazis je velika), presatala sam sa terapijom, i takao magicno prekinilo i nelogodnost, umor i sl. Ja nisam imala problem sa krvnoj slici, hemoglobin je bio u redu, trombociti takodze, ast alt, bilirubini, cak sta i PCR u tokom terapija je bio negativan.
Jedini problem je bio sto sam bila nefunkiconalna dan nakon terapija, pred i nakon toga je sve bio u redu, i sto se poremetila stitnaca. Jeste , to nije uposto mali problem, narocito sto cak i sada, kad su tiroidni hormone u redu i u balansu ja imam posledice a to su kg +.
Sta je tu je.
Sada dietu. A to je svakako dobro za jetra i izopste za cel organizam. STa vise voce i povrce, sta vise voda, i setnja u prirodi. Za ovo zadnje bas se nema vremena....
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 17, 2019 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Kristina znaj da šta god Fibrosken pokaže , nije bas realno , meni je pokazao blagu fibrozu , 7,3 kPa , F1-F2 ,doktorka mi kaže da je realno 7,0 F1 jer Fibroscan navodno povećava score ...navodno je Fibromax najrealniji i radi se putem krvi , mada je mnogo skup , za sada ga ima samo u privatnim laboratorijama ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 09, 2019 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Znam da nije potpuno realan mada se nadam da ce meni pokazati F0 :lol: Ako bude F 1 racunacu da je F0 :lol: .Jos nisam uradila,jer je aparat u kvaru.Radila sam cisto onako transaminaze i celu Kks.Sve je u granicama normale,transaminaze opet 20.Ne mrdaju.I tako cekam da proradi aparat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Dec 11, 2019 9:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
E Kristina nacekaces se na taj fibrosken u KC, ja od marta pokusavam za zakazem pa nista, aparat im cele ove godine ne radi.
Elem, meni su uveli Zefix :-? , PCR mi bio 1600, pa kao da ne rizikujemo.Ponovo sam radila biopsiju pa sad cekam rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 12, 2019 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ee Milice,dugo se nisi javljala.E pa otkud na toliku viremiju da uvode.Meni je bio 9000 kad mi je uveden zeffix.Doduse tad sam i saznala da imam i tad je prvi PCR i radjen.A secam se da mi rekose tad da od 10000 se uvodio lek al da ne rizikuju uvedoše mi tad.Iskreno sa ove tačke gledista zeffix bolje da nisam ni koristila.Sto ne znaci da nece tebi odgovarati al njega prati velika stopa rezistencije.Posle godinu dana mi je PCR spao na 44 ,al na tacno 2 godine PCR mi je porastao na 60 000 -desila se rezistencija.I uveden mi je viread(tenofovir) sa kojim mi je PCR posle 9 meseci bio negativan.I Jos uvek je negativan.A u februaru ce 2 godine kako pijem viread.Sa zefiixom mi nije ni jednom bio negativan. A kad je virus postao rezistentan na lavimudin(zeffix) napravio mi je takav skok ,da sam dosla na gore nego pre početka bilo koje terapije.Pisala sam sa nekim doktorom sto radi u Nemačkoj i on tvrdio mi Jos dok sam koristila zeffix da u inostranstvu njega izbacuju kao prvu liniju odbrane bas zbog rezistentnisti i tvrdio da se pogresno radi u Srbiji,da bi za mene bio Tenofovir odlican.Pegazis ne,jer mi smo sa blagom viremijom i mirnih transeminaza.I ispade on u pravu.Bar sto se tice mene.Mislim znam da u Srbiji kod malih viremija daju Zeffix prvo,kao najblazi,i ne mora da znaci da ce i tebi da se desi rezistencija,bas mi javljaj.Nije mi jasno sto sad na toliku viremiju uvode lek i jesu li ti mozda i transaminaze bile povisene ili drugi nalazi? I zasto si opet biosiju radila?Zbog cega su te opet poslali na biopsiju? Koliko puta si ti biopsiju radila? Meni nisu predlozili ni jednom do sad.I ispisi mi kako to izgleda raditi,jel boli,kakav je postupak,koliko se ostaje u bolnici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 13, 2019 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Znam za Zeffix sve, sto sa foruma, sto iz ambulante, ali takav protokol :roll:
Praticemo pa cu videti, svakako sada dobijes terapiju ako je pcr preko 2000, meni je jednom bio 1900, pa 1600, transeminaze uvek uredne.
Meni je ovo treca biopsija, radi se na svakih 5,6godina ,jer bez ozbira sto je viremija niska i transeminze ok, moze virus da pravi stetu.Fibrosken ne radi duze vreme, a i upitno je kako bi se kod mene pokazao jer nisam mrsava, pa me bocnuse. U principu mene su primili u bolnicu u ponedeljak (pre toga sam uradila ultra zvuk i krvnu sliku), odmah me tad bocnuli, pa u utorak kuci. Biopsija ne boli, osetis samo anesteziju kad primas, sta znam ja to uporedim sa recimo vadjenjem zuba, nije strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 13, 2019 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pozdrav , trenutno sam na 28oj dozi Pegasys-a , vadio sam HBsAg I sada je 1600, inače Alt mi je 110 a Ast 64 , i to me jako brine , najniža vrednost je bila 83 , a Ast 50 ... jako se nerviram zbog tih enzima zašto ne padaju . Krv za Pcr dajem sledece nedelje pa se nadam čudu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 14, 2019 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Sinoc sam vam napisao ovaj post gore , ali danas se situacija znatno promenila, vadio sam prepodne krv u Biomedici laboratoriji, tamo jer oni u proseku za 2 do 3 sata urade skoro sve analize, imaju jako naprednu tehnologiju, danasnji rezultati su HbsAg- 200 , HbeAg-190 , i Hbc Antitela preko 10 . Sto znaciiiii.....smesi je jedna lepa serokonverzija, a ja se nadam da ce to biti iz HbsAg u anti Hbs :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 1:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Milice,a pa da ti dugo nesto to pratis ,odavno.Koliko je godina proslo od kad znas za virus? Meni ce u februaru na sledecoj kontroli biti 4 godine.Verovatno mi zato jos nisu ni predlagali biopsiju.U avgustu sam imala kontrolu ,PCR i dalje negativan.Hbs ag naravno i dalje pozitivan i bez antitela hbs( cemu se ni ne nadam al Aj da kazem) posto su mi radili sve markere ponovo i isti su kao i pre.Al PCR je negativan,nema detektibilne DNK hbv.Fibrosken ne radi,zvala sam da vidim sta da radim za kontrolu,jer sam trebala po uradjenom fibroskenu( u septebru) i rekose mi tek u februaru osim ako pre fibrosken proradi pa ga uradim.Situacija,to je odličan nalaz s obzirom da si ti imao PCR ne znam ni sama koliko miliona a hbs ag titar isto veliki bio sigurno.Smanjuje se,a i hbe,sto je za dobro da mislim da ces za pocetak imati hbe ag negativan i hbe antitela pozitivna i nadamo se PCR negativan.Naravno znam da ti je krajnji cilj hbs ag negativan i znam da ti je to bitno zbog posla u inostranstvu ,al nemoj se razocarati ako ne bude tako bilo.pisao si pre da mislis da je PCR u korelaciji sa hbs ag da PCR negativnost povlaci i gubljenje hbs ag.Al nije bas tako,ja sam vec godinu dana PCR negativna al sam i dalje hbs ag pozitivna.Titar mi je sigurno manji al i dalje pozitivna i bez antitela hbs.Naravno da smanjenje PCR ide ka tome da se mozda i hbs ag izgubi,krajnji je cilj to.Mada smo različiti slucajevi,ti si "divlji tip" ,a moj je onako prilici miran sa vec hbe antitelima.Al Mislim da je realno da za sad ocekujes da PCR ti bude negativan i da hbe budes negativan i dobijes hbe antitela,sa smanjenjem replikacije virusa .Pa onda da se nadas hbs.Transeminsze su moguce od fibroze da ti je jetra pretrpela ostecenja pa zato su Jos uvek povisene.Ipak si ti imao milionske kopije i to prilično dugo .A moze i usled koriscenja pegasisa.Drzim pesnice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 9:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
@Kristina , Ma čitao sam istraživanja koja kažu da ako tokom interferonske terapije na polovini th Pcr bude negativan , to su dobre šanse da se do kraja terapije bude HBsAg negativan , neću se razočarati , ali ovaj titar vrtoglavo pada , oba markera i S i E antigen , i ja se nadam da će to ostati dobro :) :) Verujem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Situacija,odlicno,ti si sad na polovini terapije jel tako? Javi kad uradis PCR.I treba da verujes,vidljivo pada.Drzim ti pesnice.Ne znam dal si pisao al reci mi koliko ti imas godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E Situacija procitah na drugoj temi da si napisao da si pre mesec dana koristio i Imunofan.Jesi li ti njega na svoju ruku koristio sa interferonom ili po preporuci lekara?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 4:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Kristina nisam hteo ništa da pišem o tome dok ne budem 100% siguran , ili dok se barem ne testiram sledeci put , ali da ,u septembru mi je Hbs bio 1840 , to je bila prva četvrtina terapije...10. Decembra tj posle 3 meseca ili na polovini terapije sam se opet testirao i Hbs je bio 1620, sto je veoma mali cutoff, sledeceg dana sam počeo da dajem sebi Imunofan, prosvercovao sam ga iz Rusije .uredno sam ga davao po šemi koju sam dobio od nekog lika, i regularno davao sebi Pegasys danima kojima i sleduje , posle mesec dana sam se testirao tj juce , Hbs mi je stigao 200 a Hbe-190 . Ne znam šta da ti kažem , suludo je tvrditi da je Imunofan lek jer nije , on je samo imunomodulator , možda mi je samo uz interferon progresivno razbudio imunološki odgovor , ja sam Hbe+ sto znaci da moj imunitet uopste nije prepoznavao virus sve do terapije , doktorka koja me je vodila nije čula za Imunofan i iskreno ja nisam ni spominjao da planiram da ga dajem sebi , išao sam na rizik ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Morali bismo da sačekamo kraj moje terapije da bih mogao da tvrdim i kažem “Da , ovo je upalilo “ ..ali činjenica da je za mesec dana Hbs cutt off sa 1640 na samo 200 stvarno negde fascinantna (obzirom koliko apsolutno sva istraživanja kažu da je misaona imenica oboriti HBsAg viremiju)..I da , kriss , ja sam na polovini terapije. Ukoliko se ispostavi da ovo radi, sigurno ću napisati hronologiju dogadjaja i obavestiti doktorku jer mislim da je nešto o čemu trebati govoriti . Ali i jedno sam siguran , Imunofan obara virusno opterećenje , čak šta vise veoma uspesno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 15, 2019 4:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Inače imam 28 godina ,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: