Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Avg 10, 2019 4:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao Narode, Izvinjavam se, uspeo sam cak i da odem na more, s tim sto sam strasno bio izgoreo, cudno, obzirom da sa tracanin skoro nikada nisam izgoreo ranije, bice da je to od Pegasys-a , jer mi imunitet oboren trenutno njim. Pa ja sam osrednje, Pegasys mi je oborio krvnu sliku, dajem ga sebi sredom, na primer cetvrtak, petak, subota , nedelja sam nervozan, bezvoljan, mrzi me da zivim , lako se posvadjam, definitivno imam blage izmene ali za sada se drzim pod kontrolom, uz sve to i radim , na poslu haos, sto me dodatno razdrazuje, ali se ne dam, ove nedelje sam primio desetu dozu, za dve nedelje vadim PCR, da vidimo da li terapija deluje i sta se desava, Alt mi je - 160 a Ast-70 . U pocetku sam osecao bol i neki osecaj tistenja ispod desnog rebarnog luka i bilo je odvratno, sada je hvala bogu prestalo. Na punoj dozi Pegasys-a sam, 180 mikro grama, voleo bih da mi ukljuce i neki analogni antivirotik uz kombinaciju, nekim cudom se nadam gubitku HbsAg-a ... Mada u mom slucaju i stanju posle onih strasnih PCR-a bilo kakav boljitak ce dobro doci. Kako ste vi? Ponekad se pokajem sto sam izabrao Pegasys , mozda sam ipak trebao Tenofovir, barem bi do sada bio Pcr negativan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 11, 2019 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja sam Isla na kontrolu,Alt 19 Ast 20 Ggt 20.Kks,Uz,albumi i,tumor marker sve je u ref vrednostima.Pcr i dalje negativan.Stanje sa antitelima je identicno pre bilo koje terapije hbs ag +,anti hbs-,hbe ag -, anti hbe + i anti hbc ukupni +.Doktorka,Kaze da sa ove tacke gledista jako je mala verovatnoća da ja izgubim hbs ag i stvorim antitela,samo sto mi nije rekla da ne postoji.sto sam i znala.Jer Kaze meni je skolski primer mirne hronicne infekcije.Moj organizam nikad nije ni dao imuni odgovor na virus,niti sad ima potrebe da se bori, jer lek je vrlo lako ga sveo na pcr negativno.Smatra da nisam ni trebala to pre pocinjati sa zeffixom jer mi je bila niska viremija.Jer mi je lavimudin samo napravio bezveze stetu izazvavši rezistenciju i skok broja kopija koji sam tenofovirom dobro resila.A stanje sa antitelima je identicno kao i pre koriscenja bilo kog leka.Sustinski ja nikad nisam imala nikakve simptome ,ni pre ni uz lekove.Ni blagu temperaturu,ama nista.Dala mi je da uradim fibrosken jer nikad nisam radila,iako smatra da nemam nikakvih ostecenja,al posto je infekcija stara otprilike preko 15 godina,da mi vidimo sta Kaze fibrosken


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Avg 11, 2019 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nastavljam lek i dalje.Sad mi je godinu i po kako pijem.Rekla mi je picu ga tri godine, ukoliko mi za godinu i po bude i dalje pcr negativan ,prestajem da ga pijem i onda se samo pratim.Naravno pratice se i antitela,ali tu se ne ocekuje nista.Situacija drzi se,proci ce i ti simptomi.Reci mi jesi li ti divlji tip,hbe ag+ ?Kod tebe su vece sanse da izgubite hbs ag jer je tako burna reakcija.Mozda ne bas sad,vidim i dalje su ti povisene transaminaze,mada ti imas fibrozu II,Korda su transaminaze u skladu s tim,nevezano za viremiju,pa ce naknadno spasti ,regenerisanjem jetre.Al svakako i smanjenje kopija virusa ti je uspeh sad,jer koliko se sećam ti si bas imao ogroman broj kopija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 12, 2019 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Da, imao sam strasno visoke PCR testove, za dve nedelje ce biti prvi PCR koji vadim nakon pocetka terapije, i ne ocekujem odmah nista spektakularno, videcemo sta ce biti, u svakom slucaju pola milijarde kopije virusa nije bas ucestali tok infekcije, i zasto je to tako nemam pojma, verujem da ne znaju ni oni, prvo je postojala sumnja da sam i Hiv pozitivan, pa da zato telo ne moze da stvori odbranu, ne pitajte kako sam preziveo te dane dok sam cekao testove na ostale viruse, ali hvala bogu sve ostalo je minus , Nemam nista protiv HbsAg plus statusa, smatram da i nije toliko bitan, osim u mom slucaju jer sam zdravstveni radnik koju zeli da radi u zemljama Unije, zato se toliki nadam gubitku S antigena, bas me briga za antitela, samo da mogu da prodjem lekarski u zemljama unije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 12:41 am
Postovi: 6
Caos ljudi.Upravo se uclanih.Iscitala sam dosta vasih lostova,i neki stvari na internnetu i dalje sam zbunjena.Vidim da ima vas koji ste zbog ove situacije postali eksperti u virusologiji a kontam da znate mozda i vise od pojedinih doktora.Mnogo su mi olaksale vase priče toliko da sam i privatila ako ishod twsta bude pozitican.Naime,prije 1 god i 4 mjeseca bila sam u kracoj vezi sa jednim momkom(sok sam dozivjela kad sam saznala neke stvari o njemu),nije islo i tu se prica zavrsava.Sve bude ok do prije 4 mjeseca(da fodinu dana mi je trebalo da shvatim da mozda nije onakav kakvim se predstavljao) kad krenem da se testiram na sve od hiva,preko hlamidije ,ure plasme itd..Na red dodje i hepatitis B,uradim test HbsAg i bude negatuvan.Zanima me dragi ljudi,kako da potvrdim ovaj rezultat.Citala sam negdje da posle 6 mjeseci od moguce zaraze moze biti osoba HbsAg negativna a da je ustvari zarazena i to u hronicnoj fazi lazno negativna.Ostale markere nisam radila.Da vam napomenem da PcR rade jedino u institutu a tu mi nece htjeti urafiti bez uputa i bez pozitivnog testa na AG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 3:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
@Jecka123 Nema potrebe da radis Pcr, ako si negativna, ali ja bih na primer u tvojoj poziciji sebe vakcinisao , vrlo brzo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Situacija sad razumem tvoju toliku zelju i veru hbs ag negativan,al ako ti to išta znaci,ja verujem da ti imaš vece sanse za to,cak i za antitela,od mene.Zapravo verujem da ti imas velike sanse za to,a ja skoro nikakve.Moj imuni sistem nikad se ni pobunio nije,ni putem temperature,ama nikako.Kao sto mi ni viremija niti nalazi nikad nisu bili veliki.Sve je nekako mirno kod mene,ono pravom recju hronicno.A kod tebe je sve nespecificno.Ne odgovori mi ti jesi li hbe ag pozitivan?A sto se tice hiv-a i ja sad raduj nalaz i na HIV i na Hcv.Negativno oba.Al eto slučajno to za HIV jer Doktorka slucajno zaokružila po difoltu rutinski HIV.I htela da menja obrazac,al ja rekoh sta ima veze i ovako nikad nisam radila.Za hep C sam vec radila test.Ja se nisam tripovala za nalaz HIV,jer racunam dugogodišnji dečko(kome sam ja prenela B,i koji je imao akutni i izbacio) se testirao na HIV i neg je,drugih partnera nisam imala,a pirsingom ne moze HIV da se dobije.Ali noc pred nalaze mi padne napamet,da me on mozda nije prevario,dobio HIV pa meni preneo.Rekoh koje sam srece moguce je.Al nije bilo tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A da odgovorim i tebi Jocka 123-Ovako,PCR test ti pokazuje da li ima aktivnog umnožavanja virusa.Ja sam hronicni nosioc hep B,a trenutno mi je PCR negativan.Sto znaci da imam virus al trenutno mi je neaktivan.Tako da tebi PCR test nista ne znaci i ne potvrdjuje jer je moguce imati virus a imati PCR test negativan.Nije moguce 6 meseci od potencijalne mogućnosti infekcije da ti hbs ag bude negativan a da imas virus.Period inkubacije jeste od 1-6 meseci,a u praksi je to brze 1-2 meseca. Svakako posle 6 meseci mora pokazati pozitivno ukoliko virus postoji.Jer taj antigen je najosetljiviji i zato se i koristi za detekciju virusa.Kod hronicnih nije lazno negativan nego moze se izgubiti antigen taj,sto znaci da je toliko malo prisustvo virusa da se analizom ne moze detektovati i to je put ka eventualnom stvaranju antitela i Mozda eventualnog izlečenja.Al mi hronicni imamo neka druga antitela kao znak infekcije...da te ne bunim..ovo te je sve verovatno i zbunilo jer si te stvari citala pa si zato skepticna .Ukoliko sumnjas da si hronicni kojem je izgubljen hbs ag ..ti Mozes da otklonis sebi sumnju i mirno da spavas tako sto uradis i druge antigene i antitela.Hbe ag,antitela na hbe,i antitela na hbs.Po tome ces videti dal si hronicni ,dal si ikad dosla u dodir sa hep B i dal si dosla u dodir s virusom i izbacila ga.To ti niko nece dati da radis jer nema potrebe.I ja licno mislim da nema potrebe.to bi morala raditi u laboratoriji privatno ,imas u svakoj.oko 1000 din je svaka ova stavka.Licno mislim da nema potrebe i da ti je ovo dovoljno i predlazem da se vakcinises


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I Jocka ti samo da napomenem Jos nesto,to gubljenje hbs ag kod hronicnih b,nije bas tako lako -to se desava uglavnom ili lecenjem,posle odredjenog leka za B,ili prirodnim putem al uglavnom prirodno bi trebalo ili da predhodi neka reakcija,da imas simptome,temperaturu,blagu zuticu ,ili eventualno bez većih simptoma visoke transaminaze jetre alt,ast,ggt pa da ti se nakon toga organizam izbori i da se antigen izgubi.Tako da to sto ti sumnjas,u tvom slučaju je moguce samo teoretski ,da imas virus hronicni i sam organizam ti antigen izgubio ,a sve bez reakcije ikakve a da nemas antitela i da si hronicni.Al za takav slucaj nisam nikad cula.Ukoliko imas antitela hbs to bi znacilo da si imala i izbacila ga.Svakako hbs ag bi ti pokazao pozitivno da imas virus.Pcr je moguce da bude negativan rekoh ti,al hbs at ne.Mozes naknadno uraditi i antitela i antigen koji sam ti rekla,da se smiris.Iako mislim da nemas potrebe.Ps.Nadam se da te nisam zbunila samo ovim silnim mojim objasnjavanjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 13, 2019 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 12:41 am
Postovi: 6
Ljudi hvala Vam do neba !!! Kristina vjerujes li da je meni mjerodavnije vase misljenje nego da podjem npr do doktro opste prakse npr.I Izvinite sto vas gnjavim pored Vasig briga.Meni Hb virus nije strasnan,nit samtram da bih bila sad strasno ugrozena zdravstveno cak mislim da ste pojedini zdraviji od mene,pod pretpostavkom da nemam hb hahahah.Ono sto mene uzasava pri pomisli jeste stigma,moja okolina njihovi komentari,jer zivim u Podgorici ,a znate da je Crna gora malo drugacijeg mentaliteta ,jos koliko toliko preovladava taj patrijarhat.Znam da bi me ljudi zaobilazili u širokom luku jer bi mjslili da sam hodajuca zaraza,a to bi mi tesko palo u ovako maloj sredini.Kristina predocicu ti jos par mojih nedoumica u vezi ove priče.
Naime ,test HbsAg sam uradila nakon godinu dana i 4 mjeseca od te veze .U tom periodu dok sam bila sa njim imali smo odnose ukupno 6 puta,ako je to olaksavajuca okolnost,samo vaginalni,nisam dolazila u kontakt sa njegovom krvlju,nije ejakulirao u mene,medjutim presemene tecnosti vjerujem da je bilo ,a ja sam imala tada mozaik na grlicu materice sto je odlicno ulazno mjesto za virus,po mom misljenju.Jos jedna stvar jeste ta sto sam test radila u privatnoj labaratoriji,rezulatat dobila isti dan.Brine me da li su koristili elizu standardan test jer ne pise na papiru, ili neki od tzv rapid testova,jer sam citala nedje da su jedino pouzadni za Hb ti eliza testovi.Kod nas se eliza testovi rade jedino u institutu za javno zdravlje za koji trebam uput,no mozda i to uradim.Sledeca stvar koje sam se sjetila,jeste da sam skoro pola godine od završetka te veze nekolika dana osjecala malaksalost,kao blagu groznicu,bolio me zeludac to,povraćala jednu noc i imala zutu stolicu rijetku 3 4 4 dana :roll:(medjutim to je mozda i od koktela koje sam bila u gradu te noći i koji mi nisu godiili a i to je bio kraj oktobra,svakako vrijeme virusa) I na kraju poslednja stvar palo mi je na pamet da nisam neki fenomen koji ima toliko nisku viremiju pa mu se ni antigen ne moze prikazati.Na nekom stranom sajtu nadjoh neki doktor kaze da uspostavljanne dijagnoze HbsAg posle 6 mjeseci nije mjerodavno zbog mogucih laznih rezulatat.Sto kako nije mi jasno.Izvinite sto smaram ovoliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 14, 2019 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Jocka,sto se tice dijagnoze,i ovde je slicna situacija verovatno,medjutim za mene niko ni ne zna,sem mig decka i doktora i jedne radnice u apoteci preko koje uzimam lek.Doktori su ok,radnica u apoteci divna,decko i dalje smo u ljubavi..a ostali nema potrebe da znaju.Nemam obavezu nit potrebu Ikom da kazem,jer ne mogu im preneti.Imala bi obavezu reci samo partneru buducem,to moras,gde postoji nacin i da se on vakcinise i zastiti,morala bi reci ako bi imala neku intervenciju doktorima ili Isla kod zubara.Ostalo,ne prenosi se pljuvačkom ni preko case,poljupca itd.Prenosi se i moze se dobiti preko pirsinga,pedikira,manikira(jer uglavnom nisu dobro sterilisane,negde skoro nikako,turpije itd)..putem seksualnog odnosa takodje.Nije potrebna radnica putem seksualnog odnosa,da bi se prenelo,vec razmenom telesnih tečnosti .To naravno zavisi od viremije prenosioca,al to nikad ne Mozes znati.Ja sam npr imala to 15 godina otprilike a nisam znala,8 godina sam sa deckom imala odnose redovne i nisam mu prenela,vec tek nakon 8 godina sam mu prenela.Zato je meni to bilo tako sokantno.Smatra se da sam verovatno imala negativnu viremiju nedovoljnu za prenos za sve to vreme,al virus mi se aktivirao i ja sam mu prenela.Gde je on imao akutni i izbacio virus.Ali ti si nakon 1 i 4 meseca radila nalaz,tako da ti je to i vise nego sigurno da nemas hepatitis B,koji god da ti je test radjen.Te simptome si moogla da imas od bilo čega,stomačnog virusa npr.Inace stolica kod zutice nije tuga nego maltene bela.Moj decko je tada imao belu stolicu,a pre bele stolice,taman braon urin.Bez brige.Mozes uraditi hbe ag,i antitela hbs i hbe,mada mislim da ti je to bacanje para


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 14, 2019 3:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nije potrebna *ranica kod seksualnog odnosa.I stolica ne bude *zuta nego bela.Tastatura me zeza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 14, 2019 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 13, 2019 12:41 am
Postovi: 6
Hvala ti puno.Je li neukusno da te pitam kako si ga ti dobila?
Joj boze ja sak toliko neupucena bila sto se tice ovih polno prenosivih stvari,jer se u mojoj sredini gotovo i ne prica o tome,a oslanjala sam se na to da sam imala dva partnera pri čemu mi je prvi momak bio ispravan po sviim kriterijumima,i onda naletim na ovog momka koji je ok ali mene sokira cinjenica ta sto nakon zavrseta te veze saznam za veliki broj zena sa kojima je bio i nekako mi bude nemoguce da mi nista nije prenio..
A iz prvog odnosa sam zakacila hpv i tu promjenu na grlicu.Skrenuh malo sa teme ,izvinite.
Evo par informacija.Za dobar rad jetre je vazna i detoksikacija organizma,sto se moze uraditi na razne nacine kako kome odgovara a odlican je crni kim,preporučuje se da se ispija 2 do 3 mjeseca u kontinuitetu pa onda pauza par mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 14, 2019 8:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Da, to je jedan jedini razlog zbog kojeg se mnogo nerviram, mnogo sam ulozio u sebe, i vremena, stresa i truda, da bi na kraju sve propalo zbog nalaza na antigen. Da, ja sam HbeAg pozitivan, jos uvek, sto zajedno sa visokim Pcr-om navodno odrazava skoro zavrsenu akutnu fazu :D....Citam sto pises za stolicu, meni je pre nekih 3 nedelje u par navrata bila jako bleda, nesto mi se desavalo u jetri , sad je normalna boja :)
Dobra stvar je kada si vec u dugoj vezi kada saznas, mada iskreno ja za ovih godinu ipo od kako sam saznao, nisam imao iskustva da me neko odbije zbog Hepa, ono... zastita, vakcinacija, i odgovoran sam po tom pitanju, jer znam da sam pocetkom godine bio jako infektivan. Znam pricu za tvog momka, pa secas se da smo imali apsolutno istu situaciju, tako sam i ja saznao .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 14, 2019 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Situacija secam se,na isti nacin smo saznali.E pa ti ili si hronicni hbe ag pozitivan divlji tip,koji ima jako velike sanse za hbs ag neg ili si kraj akutne faze..mada ne znam..koliko to tebi dugo traje tako..?Duze od 6 meseci? Da ti ispisem kako je moj decko prosao sa akutnim a onda Cu se nadovezati i odgovor za Jocku.Prvo je mesec dana imao bolove u zglobovima sto naravno ko bi pomislio ko ima bolove u zglobovima da ima hepatitis B?smesno.kasnije smo povezali da je to bilo od toga,nespecifični simptom.Zatim je krenula temperatura 37 sa 5, 37 sa 8,znaci temperatura do 38.Ne veca.To ono mislis Aj neki virus,prehlada.Ona je danima bila ,oko 10 dana.Tad se pozalio da nema apetit,sva mu hrana nekako nema ukus,bljutavo.Nije imao mucnine niti povracanje,vec samo gubitak apetita .Secam se rekao je tad da jedino cajnu moze da jede,oseca ukus.Kroz dan dva,pitao me e jesi nekad imala braon urin.ja rekoh nisam.od cega li je to.ma nista strasno ,nesto sto si pio,jeo obojilo urin.Zatim stolica siva svetlo,maltene bela i neka opsta malaksalost,ono nije ti dobro prosto.Odlazak kod lekara,gde mu kazu ti si zut(pri tom mi to nismo primetili).Uradi kks.Transaminaze jetre su mu bile abnormalno velike 3500 ast,4000 alt i odmah se hospitalizuje,kazu zutica.Za nas je pojam zutice tada bio (bolest prljavih ruku,hep A) i u soku smo otkud to njemu.krecem sve zivo da dezinfikujem.ni na kraj pameti nam nije B .U bolnici Treci dan,on je zut ko limun,beonjače zute,saznaje da su ga testirali na C i B.Mi u soku,kako i Zasto na C i B a ne na A.Stize nalaz da je B pozitivan.Sok neverica.Ja se testiram i ja pozitivna i misleci da mi on preneo ocekujem istu sudbinu ko i on i odlazak u bolnicu.Polako se informisemo o hep b jer smo jako malo znali o tome.Uglavnom,on je posle 7 dana u bolnici bio hbs ag negativan i antitela hbs pozitivna.Vec tad je izbacio virus al nam nisu saopstili a mi tad nismo imali pojma o antitelima i antugenima.2 meseca je ukupno ostao u bolnici zbog stanja jetre,i oporavka ,al pri tom on nije primao nikakav antivirusni lek vec samo infuzije obicne.Napominjem da to nije bilo u BG,vec u malom gradu i da PCR nije ni radjen.Boga pitaj koliki je bio kad su transaminaze bile tolike.Testiran je Jos 2 puta.jednom po izlasku iz jednom posle 3 meseca i potvrdjeno da je izlecen,prelezao virus


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: