Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Situacija_ je napisao:
Nemojte pogrešno da me razumete , ali to je samo psihički momenat . ........ Remisije i Serokonverzije su ceste kod hepatita B , ne smatrajte ovo porazom . Procentualno 20% ljudi navodno dobije cirozu ili karcinom . Više njih premine od lošeg života i drugih faktora ..


Situacija
da, psihički momenat igra značajnu ulogu. Pretpostavljam da sam u pitanju ja taj momenat ne bi igrao neku ulogu kod mene jer ja sam odrasla imam ihahaj godina i ne bih se mnogo cimala da li cu u tih 20%.

Ali kada je u pitanju dete od 5 godina svakako da mora da se razmišlja o svemu pa i o tome jer nema nikakvih garancija i ne zna se koce da se nadje u tih 20%. To je ipak veliki procenat i upozorava baš.
I dok je ona mala i dok se može kontrolisati i usmeravati trudim se da je naučim da se zdravo hrani jer kada poraste sigurno će joj biti izazov da jede i pije ono što piju njeni vršnjaci - a danas se većina jako nezdravo hrani. E to je ono što brine.

Mada, da ponovim, nadam se da će naći lek i za hronični hepatit b. Nadam se i želim da svi ozdravite pa i moja princeza da može da živi bez opterećenja.

Već će joj opterećenje biti što će morati da vodi računa o tome da momak sa kim bude spavala jeste vakcinisan (obaveza je da se svi vakcinišu ali to samo obaveza a izuzetaka ima mali milion). I kako će to uraditi? Neće valjda pričati o tome pa da je izbegavaju (balkan je balkan jug srbije pogotovo ..) Znači moraće na indirektan način saznati da li je momak vakcinisan a da mu ne kaže za hepatit jer čim se prvi put posvadjaju taj će da rastrubi svima pa da je šikaniraju zbog toga (a hoće-deca umeju da budu i divna i strašna).
Znači nije sve bezazleno i pravi dublje probleme. Nije isti život koliko god se trudimo da bude sve isto.
Mada njen otac je spavao godinama sa njenom majkom koja ima hronicni hepatit b i nije se zarazio. Zato me i nervira što hepatit b klasifikuju u polno prenosive bolesti a to je najredji put prenosa (samo ako dodje do direktnog mesanja krvi)
Ja bih to pre nazvala bolest lekarskih grešaka
Svako dobro ja vama svima želim a najpre lek da se nadje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 11:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Иако ме овде многи не подносе због ко зна ког разлога, повремено ћу да подсетим да лек против вируса постоји. Једини проблем је што мора да се прави и непрестано, до краја живота пије по кашика смрдљиве течности. Малер. Последица је изостајање било какве вирусне инфекције. Ево лека: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Temida , iznenadila bi se koliko ustvari to ne predstavlja nikakav problem . Ja barem do sada za ovih 4-5 meseci nisam imao . Samo treba biti iskren , takva i takva stvar , hvala Bogu nije HIV ili nešto drugo , i ako je to stvar zbog Čega će neko danas sutra da me eliminise , pa takav mi ni ne treba . Situacija može da posluzi kao filter za ljude . Ne kažem da treba trubiti okolo da si reaktivan na hepatit B . Ali posle određenog vremena vidjenja pre nego sto dođe do seksa , kazes lepo , ej takva i takva stvar. Hajmo da se testiramo na sve i da ti taman proveris titar ako je nizak da se vakcinises , a do tada ćemo zaštitu . Veruj mi da će joj to u životu biti najmanji problem ....ovo je samo psihološki čin ...ništa drugo ... morate da prihvatite sebe sa novonastalom situacijom . Ako se javi serokonverzija vremenom, odlično , to je gratis . A i ako ne . Pa šta ...Hepatit B , u klasi je sa koksakijem ili varicelama , imaš antigen a nemaš nikakve bolesti . Procice još vremena. On će postati potpuno banalna stvar . Evo i C je već izleciv potpuno a do pre par godina je ako imaš hepatitis već molili su boga da bude B jer je C bio težak , pa evo sad je situacija drugačija . Tako će se i ovo resiti ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 2:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Kod mene novosti , transaminaze su počele da opadaju . Za mesec dana su spale sa Alt-210 na 140 . I Ast sa 75 na 50 .
Obzirom na moju visoku viremiju čudno se obaraju , moguće da Imunofan radi, i daj boze da je podstakao Hbe serokonverziju . Saznaćemo brzo ☺️


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Situacija_ je napisao:
Kod mene novosti , transaminaze su počele da opadaju . Za mesec dana su spale sa Alt-210 na 140 . I Ast sa 75 na 50 .
Obzirom na moju visoku viremiju čudno se obaraju , moguće da Imunofan radi, i daj boze da je podstakao Hbe serokonverziju . Saznaćemo brzo ☺️


Daj Bože
Svako dobro želim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Eee cao ljudi, Milice, soniq, filia, temida i ostali. Vidim da vas ima dosta novih. Dok iscitah postove.. Da pohvatam sve. Ee pa super sam ja. Malo odoh s foruma, more, pa obaveze itd, skrenula s misli o hepatitu B. Radila sam sam nalaze, kks odlicna, alt 19,ast 22,ggt 21.Pcr nalaz treba da mi stigne sredinom decembra pa cemo videti. Za one koji ne znaju ja sam hronicni b, hbe ag negativan, antitela hbe pozitivna. Tako je bilo od kad sam saznala,pa i sad, s tim sto mi je pcr tad bio 9000 kopija i uveden mi je zeffix. Posle godinu i po dana sa zefixom, pcr mi je spao na 44 kopije.Ali posle 2 godine, virus mi je postao rezistentan na zefix tj lavimudin i pcr porastao na 46 000.Sto znaci 5 puta veci od pre pocetka bilo kakve terapije. Transeminaze su mi i tad bile mirne, sem sto je 1 mesec, skocio samo alt na 71,al vrlo brzo spao u normalu. Tada mi je ukljucen viread. Imala sam kontrolu na 3,pa sad na 6 meseci, s tim sto mi je radjeno tad samo, kks, i ultrazvuk, i sto proveravam svaki mesec ureu i kreatinin, zbog leka. To je sve bilo u redu, i transeminaze. E sad cu videti pcr. Neko pomenu zefix. Ja sam ogorcena na zefix. Citam Situacija rece, milionske kopije, milijardu i bez terapije. To mi je nepojmljivo. Jesi proveravao stanje jetre? I sta bi na kraju s terapijom? I ako sam dobro iscitala, ti imas i C i B jel?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 12:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Filia ako dobro iscitah, ti si trenutno pcr negativna al prekinula terapiju zbog stitne zlezde. Jesi radila neke nove nalaze od tad? Temida, i mala princeza bi pcr negativna, jel tako? Samo sto je i dalje hbs ag pozitivna. Glavu gore, to ide malo teze, da se izgubi hbs ag. Bitno da je ona dobro, i da nema veliku viremiju. Tacnije trenutno nema uopste. Sta bi sa sonyq? Milica se ne javlja, al sigurno je dobro, kulira ko sto sam i ja. I cini mi se da je jos neko se javio sa ogromnim brojem kopija ko i situacija, samo zaboravih ko. Sta se desava? Pisite najnovije stanje. Pozdrav svima. Javicu nalaz pcr. Pa da vidimo kako deluje viread. Sto se tice kako se osecam, ja se osecam isto, najnormalnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ispravka, kad mi je virus postao rezistentan na lavimudin, pcr mi je, sa 44 kopija, mi je porastao na 60 000 kopija, a ne na 46 000.Zadovoljstvo sto mi je zefix "skinuo" kopije sa 9000 na samo 44,i nada da ce sledece biti 0,tj negativno, prekinuo je sok, kad je broj porastao na 60 000.Mada sad vidim da to i nije neki sok, s obzirom koliki broj kopija napisase neki od vas. Al hocu reci da mislim da lek zeffix nije dobar izbor, jer je ga prati visok procenat rezistencije i onda bude vise stete nego koristi. Jedan prof doktor sto radi u Nemackoj mi je rekao da smatra doktore koji pripisuju lavimudin, opasne po pacijenta. Smatra da prvi izbor treba biti tenofovir. Ja trenutno pijem tenofovir. Koliko cuh, kod njega nema rezistencije, i dobar je za lavimudin rezistentne. Jedino se terapija prekida u slucaju ostecenja bubrega. Zato ih i kontrolisem jednom mesecno. Kod mene nema problema, pijem ga uz obrok i bubrezi su ok. Po procentoma, posle godinu dana pijenja tenofovira(viread), pcr je negativan kod 70 posto ispitanika, a posle 2 godine, postotak je veci. S tim s to se kod 50 posto od tih pcr negativnih, posle 6 meseci po prestanku pijenja leka, viremija opet pojavljuje. S tim sto nikom od ispitanika nije nestao hbs ag. To kaze studija i statistika iz 2016-te godine. E sad videcemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Dec 11, 2018 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Veliki pozdrav svima,
Nema me bas cesto, pocela da radim, gotova sva porodiljska odsustva, deca krenula u vrtic pa uhvatim na brzaka da vas procitam. Vidim da ste tu svi, drzite se, dobro ste, ima i novih koje pozdravljam, drzite se bice sve ok!
Idem danas sa kontrole, standardno, sve je isto, ks dobra, transaminaze mirne, uz uredan, pcr je 265, pre 3 god bio 233, moja antitela drze virus pod kontrolom kako kaze dr, pratimo i dalje na 6 meseci.
Kristina, dr Stanojevic nam je otisla u penziju, tu je sad dr Markovic. Kazu da sad daju terapiju vec od 2000 kopija, jel to bese bilo uvek tako ili su davali od 10000? Ne secam se najbolje.
Filia, temida, milice, kako ste?
I ostali, kako se osecate, ima li sta novo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Dec 12, 2018 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ee sonyq, odlicnoo! A dr Stanojevic u penziju otisla.. Juu ja bih 22.11.kod nje. Nista ne rece. Znam ko je dr Markovic, jednom sam bila kod njega, menjao je dok je bila na odmoru. Ne mogu da verujem da je otisla u penziju, zena bas lepo izgleda, i deluje mi mladje. A za terapiju davali su od 10 000.Ja sam imala 9000,tacnije 8970 i tad su mi dali terapiju jer sam bila blizu 10 000.Nisam cula za to novo sad da sa 2000.U petak cu da zovem da vidim jel mi gotov pcr, rekose sredinom decembra. Javicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 13, 2018 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao ,
Ne Kristina , nemam C , samo B , ne sluti mi molim te , još mi treba ..
Čuo sam za tenofovir da je odličan ,
I mogu ti reci da nije bas tačno da kod njega nije se javio gubitak HBsAg , skoro je neki momak pisao da je na Tenofoviru i da je dobio gubitak HBsAg e sad tada nije imao Antitela ali možda je u medjuvremenu dobio i At ko će ga znati , Ja bih ti na primer preporučio da pored Tenofovir-a koristiš i neki imunomodulator , uzmi taj Imunofan , ili Reisha gljivu. Ima jedna sjajna gljiva , ja je koristim ,zove se Cordyceps sinensis. Istraživanja pokazuju na primer da je onda bas kod serokoverta HBV Antugenta. Pa malo Kombinuj , sto da ne.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 13, 2018 2:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E Situacija izvini molim te, nesto je bilo price i o C, pa sam pogresno povezala.A za statistiku, pa super, uvek ima odstupanja, super kad su odstupanja pozitivna :D. E ja vec pijem ulje, il kapi reishi. Kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 13, 2018 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Za sada dobro , danas sam vadio AST i ALT.
ALT mi je 120 a AST - 55 , na onu strasnu viremija ovo je odlično. Pre 2 meseca je bilo ALT - 205 a AST -75. Obzirom da Sam I trenutno na Orvagilu , ovo je odlično.Nešto se očigledno dešava. Idem u ponedeljak da povadim upute za markere i fibrosken. Držite mi fige. Obzirom da mi je PCR bio 12 milijardi ovo je premija , blaga upala jetre. Obzirom da i pusim , pijem kafu , ne vodim specijalno računa. Ovo je top topova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 17, 2018 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Drzim fige. Dobro je, sto spadaju transaminaze. To je dobar znak. A pogotovu posle tvojih milijardi kopija. Meni do sad ni jednom nije radjen fibrosken. Moj pcr nije jos gotov, zvala sam. Cekam. Ti javi nalaze i javi jesu li ti ukljucili terapiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 21, 2018 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2018 6:00 pm
Postovi: 1
Poštovani forumaši, verujem da nije uobičajena procedura, ali imam jednu molbu.

Pijem Viread 245 mg zbog hroničnog hep. B, ali mi je ponestalo leka. Tek u ponedeljak mogu da podignem recept i lek, pa bih molio, ukoliko ima neko ko pije Viread da mi pozajmi 3 tablete za petak, subotu i nedelju. U ponedeljak odmah vraćam tablete. Unapred zahvalan, ali se i izvinjavam jer ovo nije uobičajena procedura i korišćenje foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: