Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 16, 2018 10:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Izvini, govorim I Balgarski i Sarpski i ponekada pisemm u brzini mesano, uopste ne razmisljajuci. Verovatno jer nekako citajuci tvoje postove razbrah da si ot Makedonia i onda sam mozda nesvesno mislio da ces bolje da razbirash ..
Lecim se u Beogradu, ....pa iskreno, zabrinule su me malo te transaminaze, prvi put kada sam ih vadeo bile su 120, posle mesec dana 135...idu na gore, mada opet kazvam cilj mi je da mi daju Pegasys. Razmisljao sam da skoknem do Balgaria, jer imam i njihovu lechilishnu knieshku. Jel znas mozda kako je tamo? Ti si blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Avg 17, 2018 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Tamam posao za izvini, nema na cemu, samo sam se ja zamislila :)

Nego, nemam pojma kako to je organizirano u Bugarskoj. Ako vec imas mogucnost, raspitaj se kako to ide tamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 20, 2018 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao. danas mi je stigao PCR rezultat, radjen je na VMA...
vrednosti su 22,4x 10^7 ......
sto kada se preracuna iznosi 220 000 000 ( desta dvadeset miliona kopija) po mililitru.
Boze, da li je neko imao, ili je ikada cuo da je neko poznavao nekoga ko je poznavao nekoga da je imao ovako visok DNA....
Ja sam sada stvarno zabrinut....Sutra idem kod infektologa konacno, pa cu znati sta dalje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 20, 2018 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Situacija_ je napisao:
Cao. danas mi je stigao PCR rezultat, radjen je na VMA...
vrednosti su 22,4x 10^7 ......
sto kada se preracuna iznosi 220 000 000 ( desta dvadeset miliona kopija) po mililitru.
Boze, da li je neko imao, ili je ikada cuo da je neko poznavao nekoga ko je poznavao nekoga da je imao ovako visok DNA....
Ja sam sada stvarno zabrinut....Sutra idem kod infektologa konacno, pa cu znati sta dalje..

Ono sto sam uspeo da saznam od infektologa i od mikrobiologa jeste, da je kod ljudi koji su tek skoro izasli iz akutne faze ili su negde u tolerantnom vremenu kada se ceka reakcija imuniteta , kod njih je izrazito visok PCR...infekcija stara malo duze od 6 meseci, dovoljno duga da se izgube Igm antitela a opet ne dovoljno duga da imunitet razvije antiHbe . Pa eto, mozda pomogne nekome informacija ko bude u slicnoj situaciji i u nedoumici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 21, 2018 8:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija_ je napisao:
Situacija_ je napisao:
Cao. danas mi je stigao PCR rezultat, radjen je na VMA...
vrednosti su 22,4x 10^7 ......
sto kada se preracuna iznosi 220 000 000 ( desta dvadeset miliona kopija) po mililitru.
Boze, da li je neko imao, ili je ikada cuo da je neko poznavao nekoga ko je poznavao nekoga da je imao ovako visok DNA....
Ja sam sada stvarno zabrinut....Sutra idem kod infektologa konacno, pa cu znati sta dalje..

Ono sto sam uspeo da saznam od infektologa i od mikrobiologa jeste, da je kod ljudi koji su tek skoro izasli iz akutne faze ili su negde u tolerantnom vremenu kada se ceka reakcija imuniteta , kod njih je izrazito visok PCR...infekcija stara malo duze od 6 meseci, dovoljno duga da se izgube Igm antitela a opet ne dovoljno duga da imunitet razvije antiHbe . Pa eto, mozda pomogne nekome informacija ko bude u slicnoj situaciji i u nedoumici.


Jao situacija, pa to su stvarno mnogo kopije. Vakvi milionski do sad nisam cula, sto naravno ne znaci da ih nema. Imam videno do 6 cifrena brojka, vakvih - ne.
I da, bas i ju cu ti to reci. Da su to rezultate ili u akutnoj fazi, ili bas zavrsena akutna faza, ali ipak ne tako u proslosti, gde virus je bas u ekspanzii ili bas eksplodira. Zato su ti i ast i alt povecani.
Jel imas neke nadvoresne simptome? Ili si ih imao uskoro? Zutilo, neka treska, malaksanost, umerno povisena temepretaura?
I kako se osecas?

Pisi molim te , kako ti prosao kod infektologa danas.
Nadam se da ce te uspokoiti i dati neki dobre informacije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 21, 2018 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao, upravo sam se vratio od Hepatologa, kazva da sam visoko infektivan i da e viremija izuzetno velika. Nemam nikakve simptome i nikada ih nisam imao, kazvah ti chuvstvam se bas dobro. Ono sto mi je jos rekla jeste da mora da se ispostuje protokol i da moram da sacekam 3-4 meseci i da tada opet izvadim nalaze i uradim Fibrosken i da me tada stavi na Pegasys....Ja sam se iskreno nadao da ce me staviti na kombinovanu terapiju, Pegasys + Ribavirin ili neki antivirotik, ali ona je spominjala samo Pegasys, jer sam mlad i kao treba pokusati sa najucinkovitijom terapijom. Rekla mi je jos, u smislu , 15% mogucnosti da se virus skroz eliminise, i ako se to desi dogodice se uz pomoc Pegasys-a ako ne , sa antiviroticima veoma tesko....ali ajde, ja se nadam najboljem.
I iskreno ako me razumes, ja sam zdravstveni radnik, i znaem kakvo se pravi u zdravstvu. sve mora da bude legi artis iako se zna da to nije neko bog zna kakvo resenie. Mislim da kada bih poceo sa Pegasys-om u isto vreme bih uzimao i imunofan na svoju ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 21, 2018 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
I kad bi isao na Pagasys , ipak konsultovaj se sa lekarom oko Imunofan.
Pegazys ti je lek koji spada i farmakoterapeutska grupa: imunostimulatoran ljek. To je interferon sa dugo dejstvo, a intereferon je protein koji menja odgovor imunoloskog sistema pomagajuci u otsranivanja inefekcije i teske obolenja.
e bas ovo pise na upatsvo kod Pegazis.(da ne kazes pravim se ljiecnik :), ovo je prepisano od upatstvo)

A bas mi je i ginekolog na zadnje kontroli (naravno upoznat sa moja sostojba i terapija) rekаo da Pegazys jako deluje na imunoloski sistem, cak sto i ginekoloski.

jel postoi mogucnost da se pegazys kupi na privatno u Srbija, ili Bugarskoj?
Kolko kosta jedna ampula Pegazis, dali imas info? Kod nas fondovska cena za jedan pegazis je oko 155 eura...

I jos nesto, kazes da si zdravstveni radnik. Jel posto mogucnost da si ovo zakacio na posao? A znas da ako imas diretni kontakt sa pacientima, da sa hepatitis ne smes to da radis, i da treba da budes preraspledeljen na neki drugi posao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 21, 2018 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Ne znavam za cena na Pegasys, moga da ga kupish , govoria sam sa doktorkom, kaze da sam hepatit C pozitivan, u Balgaria bih se resio toga za 3 meseca , jer je terapija ot Eu tamo u prvoj liniji, i rekla bi mi da odmah idem za Sofia, ovako za hepatit B ne menja puno stvar. chakam pa chakam, a i svuda je Pegasys za B pozitivne najveca mogucnost da se izlece , drugo njama. Shta znam, az sm bezrazlichan.
Sto se tice moga posla, kazva ne moga da radim u sali za operaciju, samo na odelenju, i da je najbolje da izbegavam naredni period da vadim pacientima krv, i davam infuzie.
Dokle god ne zavrsim sa Pegasys. Mene je ovo pogodilo jer sam planirao da udjem u salu i rabotia kato anesteticar i taka. Ali znaem mnogo moato kolega koi su C pozitivni, i nakon lecenja normalno rabote. Kakvo e, tova e Filia :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 23, 2018 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
U vezi C hepatita i kod nas na Balkanu, ostali zemji koi nismo u EU, nastupa vrlo skoro nova terapija, koja je navodno 100% ucinkovita. Zato ti je tako rekla doktorica, valjda je u Bugarskoj kao zemlja EU vec u potreba.

I da, stav lekarima je generalno da je pegazis najsoodvjetan odgovor za hepatis B, ali pri ispunjeni neki uslovi, visoki ast, alkt, visok titar na kopii i neki drugi parametri valjda. Vrlo je bitan i rezultat od taj fibrosken, koji ja nisam radila, al sam radila biopsija jetra.

Nekad se pitam, dali je uposte pametno sta sam pristala na Pegazys. Od druge strane, ne znam sta bi izgubila (osven aktivnosti hepatita izvesnoh perioda- valjda)

Sta je tu je.

Ja sam prolongirala KKS za iduce nedelje.
Al moram malo da pobrinem o sebe. Navratila sam na stare lose navike oko jela i pice proslih nekoliko nedelja. Mislim, alkohol niposto ne konzumiran, ali gazirano pice znam da se pocastim, a i poslastice.
Vec sam se vratila u koloseku, i ponovo pazim na ono sto unesujem u sebi. Pojacano na voce i povrce. Poslastice i gazirno- u izotenih trenutka (nizak pritisak, zamutenost u glavi i slicno)

Pozdrav od mene za svi vas
Cekam dobre vesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 27, 2018 9:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija
Sad sam dosetila da si rekao da si vakciniran, valjda kao zdravstveni radnik. Nebitno
Nego interesira me, pred vakcinacija, nisi radio skrining, pozitivan negativan? A post vakcina, dali si radio titer antitela, kako bi znao dali vakcina stvorila odbranben sistem, odnosno stvorila antitela?
U principu ako vec si imao Hep.B, vakcina je bila uzalud, ali koliko ja znam od lekara nije ti mogla nastetiti. Ali ako si bio negativan, onda vakcinacija kod tebe je neuspesna. Generalno ona se primi u tri doze, znaci primis prva, nakon jedan mesec druga i nakon 6 meseci treta.Narocito za zdravstveni radnici preporucuje se buster doza, nakon 7-8 godina. Ali to sto nitko ne radi je skrining pred vakcinacija(pozitiv- negativ) i skrinig t.e. titer antitela nakon vakcinacije...
Ali to je to...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 28, 2018 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Zdravei Filia, nisam primio buster dozu, ali zadnji put kada sam proveravao Anti-hbs bio je dobar, ali to je bilo pre vise od 5-6 godina, od tada je verovatno titar pao i dogodila se infekcija. Ma gluposti...pisi mi malo kako podnosis Pegasys? Mene malo plasi ta anksioznost, dijabetes i to sve sto se vezuje za Pegasys....ja sam iovako nervozan, znas vec, zivotni tempo...bla,bla..pretpostavljam da cu u toku terapije imati velike promene raspolozenja, nadam se da mi to nece uticati na ucenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 29, 2018 1:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija, sad si me nacisto poremetila sa izjavom da si vakciniran, i proveren titar anti tela sa dobar skor, a kasnije sa hepatit B. Jao Boze, znaci definitivno heptitis treba jos puno, puno istrazivanja. Nista ne znaci nista.
Oko Pegazis.
Primim ga od januari 2018. Predvidzeno je 48 petarija, nekade do sredina decembra.
Na sam start imala sam mala defokuzacija, dezorientiranost, ali na sreca je trajalo kratko. Isto na start sam imala kosopast koji je isto trajalo kratko. Kosopast sada u ljeto mi se povtori, oko 2 meseca, i traje. Sreca da imam puno na glavi pa se bas i ne nesto primecuje :))))
Kod razlicite pacienti, znam da deluje razlicito. Jas prilicno stabilna osoba, karakterno, neanksiozna, nedepresivna i sl. Ali to se moze dogoditi kod bilo tko. Ja i sada sa terapijom nemam takve probleme. Tesim se i smejem se, da ja bas i nemam vreme biti depresivna, puno dinamike imam tokom dana, sta na posao, sta kuci.
KOd mene od psuholoski aspekt je dejstvo ok. Od laboratoriski aspekt je isto dobro. Evo danas sam radila KKS. ASt i ALT i granice normala, hemoglobin isto, zelezo isto. Trobociti su vrlo vazni da se odrazavaju (PLT) posto ako su prenizi, moze da se terapija od 180ml, namali, ili skros izbaci. Kod mene danas su 288 (150- 400), i od kad sam a terapija, ovo su najvisi vrednosti do sad. Najnizi bili su mi 87, i to bas kad sam radila laboratorija na klinici, ali je doktorica rekla da je ok.
Ova terapija iz iskustvo drugih pacienta, znam da moze deluje depresivno, suicidno, moze da sobori hemoglobin a i opsta sostojba pacienta, malaksanost, glavobolje, konfuznost. Isto moze da utici na tiriodna zlezda, vitamin D u organizam i td.
U aprila sam radila siroka laboratorija na sve ovo, i sve je bilo ok.
Secer- glukoza kod mene je ok, na referenim vrednostima.
Ja licno, sada u leto, kad su pocele vrucine, imam nelagodnost dan nakon terapija. Tada imam glavobolja i zasemetenost, i ednostavno mi se samo leze i spija.To nije bilo tako kad je temperatura bila normalna, odnosno do nekde juni.
Pegazis zna da da i insomnija, ja to nemam, ali je vrlo moguce na sam start da sa imala kratko.
Ali rekla sam, opet cu reci, nije to ne znam sta. Znaci i kod normalan covek ko nije na Pegazis dogovdi se mucnina, mlitavost, insomnija, pospanost itd...
Otprilike to.
Ako te jos nesto zanima pisi.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 29, 2018 2:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Titar se vremenom smanjuje, posle 7 godina mora da se proverava i ako treba revakcinise, vidis kod mene je sve to burno, sve imunoloske barijere su probijene, I vakcina, i prirodni imunitet , cak je virus izuzetno aktivan.
Zanima me, jesi li kontrolisala HbeAg ? I kada ti je prvi put pcr bio negativan , ? posle koliko nedelja od terapije? ....I Kad vadis HbsAg? ....to me specijalno zanima:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 29, 2018 3:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Znaci ja moj hepatit sam otkrila prosle godine u fevruari
PCR fevruari 2017, 165 kopii
juni 2017, 1946 kopije
noemvri 2017, 256 kopii
na terapija sam od januari 2018
PCR april 2018 negativan, otsustvo HBV, na 14 terapija (ili tako nekako, a kao nepisano pravilo potrebno je bilo se uraditi na 12 terapija)
PCR juni 2018 otsustvo hbv - 24 terapija, na upola od predvidzenig

U fevruari prosla 2017 sam radila
HbeAg 0.308, non reactive
AntiHbe 0.01 reactive
HbsAg 7550
HbcAbIgm 0.06 non reactive

u aprilu 2017 sam radila Anti Hbs tot i je bilo manje od 3, sta bi znacilo nema antitela, to je bilo ocekivano, ali sam morala zbog splet okolnosti da uradim

Ove godine u tek terapija sam radila samo Hbsag jednom, privatno, na Elisa i je bio pozitivan, mislim da je bio juni.Ovo j ebilo moja inicijativa, nije me dr nasocila

U septembar idem na klinici pa videcu sta i dali uposte cu raditi od analize, pa i virus markere Hbsag itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 29, 2018 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Gledajuci tvoje nalaze Ti si bila slabo viremicna, cak si imala i anti Hbe , ovde u Srbiji ne daju nikakvu terapiju za te nalaze, bas nikakvu. Pravo je cudo sto si dobila Pegasys, ali dobra stvar je sto tako slabo viremicna uz taj Pegasys vrlo je moguce da ce ti HbsAg biti negativan na kraju terapije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: