Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Maj 21, 2018 9:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Kristina hvala ti puno. Ja sam se puno izradovala zbog rezultate. Nadam se da ce i iduci bide negativni. I pCr i HbsAg. Da bog da i za mene i za sve vas.
Mada, i necu da imam neki velike ocekivanja, da ne dobim razocarenje. Videcemo.

kristna, i Bas mi je drago da su ti rezultati dobri. Bas sta kazes kks kao potpuno zdrava osoba :). Tako da bude i dalje. Oko novo lekarstvo...super je to sta nemas nus pojave. Dali i to stvara nakon izvesno vreme rezistenstnost?
I zasto tolike kontrole za bubrezi? Sta treba da sledis? Urea i kreatinin? Ili i nesto drugo?Valjda ta terapija moze da uradi neki diasbalans kod bubrega?

Ja bi da rezimiram oko terapije
Do sad sam primila 18 terapija. Ostaje mi jos 30.
Na sam pocetak sam imala neke nus pojave, kao kratkotrajni kosopas, mala dezorientiranost. To, oko prvi mesec samo.
Sa vreme na vreme dogadza mi se da sam puno umorna, i da mi je mutno u glavi.
Ne znam dali da ovo prepisem na terapii, ili sta moj muz kaze, evo ja nisam na terapii, pa i mene se to dogazda. Kao i na svaki zdrav covjek, kad ga zabole glava, umoran je i sl.
Generalno se dobro osecam. Rezulati do sad su dobri. Iduce nedeli uradicu KKS.
Oko 2 ipo , 3 meseca, terapija sam primala u ruke. Sada je primam u noge.
Promenila sam mesto injektiranje, zbog crvenilo i sinilo.
Preporake kod ova terapija su:
- jednom mesecno kks
- na 3 meseca PCR DNA i kontrola na klinici sa siroka laboratorija
- Krienje od sunca. Ova terapija i sunca ne idu zajedno. Izlaz pod sunca najkasnije do 11 sati u leto.
- balansirana ishrana, i prosetci u prirodu. Vise voce i povrce.
- naravno, nikako alkohol, a gazirani pice da se maksimalno izbegavaju

Zelim vam dobro zdravje.Pozdravlja vas Filia 35


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Maj 22, 2018 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Htela sam da vas pitam nesto.
Dali koristite kozmeticki uslugi. Depilacija, tretmani lica i slicno? Dali ste obavestile vas kozmeticar za vase stanje, kako bi znao i zastitio sam sebe. realno u tih tretmana, desava se i krv , kat - tad...
Wondering....????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jun 05, 2018 4:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Cao dragi svi,
Bila sam danas do Dr. Stanojevic, odnela rezultate iz januara i pogledala mi rezultate sto sam radila prosle nedelje. Sve je u redu, standardno dobro, kontrola za 6,7 meseci. Nista spec novo, sve je po starom. Prvi put smo radili i tumor marker AFP, i on je nizak. Kako ste vi svi, ima li nesto novo?
Filia, ja nista drugo osim manikira ne radim po salonima. A za svoje nokte imam svoju turpiju i grickalicu koju sam donela, da ne bi neko drugi dobio B iako oni sve sterilisu, iz higijenskih razloga isto i naravno da ne bih navukla i virus C, jer mi Dr rekla i da se C tako prenosi. Devojka koja mi radi nokte, uzme moj pribor i skida mi gel lak elektricnom turpijom na kojoj svakako menja onaj ulozak kod svake musterije.
Tako da nisam nista govorila jer sam sigurno zaštitila i druge i sebe.
Zubarki sam rekla, ali oni svakako strogo sve sterilisu tako da sada idem samo kod nje i tu sam sigurna, i ja i drugi.
Ranije sam posecivala vise zubara za skidanje kamenca preko onih kupona, ne sluteci da to moze da me kosta ovoga sada. Pa mozda sam tako i pokupila virus.
Kaze mi zubarka da ne sterilisu instrumente po privatnim ordinacijama, pogotovo za nepoznate pacijente i stede da ne trose materijal i struju.
Strasno je to. Ali ipak je tako, zato samo provereni zubari, pogotovo i za nasu decu moramo voditi racuna, jesu vakcinisani ali opet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 20, 2018 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Ja mislim da sam zauvek raskrstila sa manikir...nista mi nije sigurno, a ne bih bas da raspipricavam puno kod nih. Bas super da mozes to da radis kod manikira, nosis svoje, a ostalo, znas da sterilise ili menja sa novi.
Imam svarno potrebe za neki tretman lica, ali videcu.
Zavrsila sa terpija N 23. Ostaje jos 25. Negde sam na pola puta.
Danas sam radila KKS. ASt, alt dobri, trigliceridi i holesterol ispod granice, hemoglobin 131, trombociti i leukociti malo ispod granice. Konsultirala sam se i rekli su mi da je u redu.
Iduca nedela idem na klinici na kontrola kog gastroeneterhepatologa i valjda i neke druge analize.
Zaprimetila sam kosopast. Pratila bih situacija dali je samo momentalno ili nesto na duzi rok.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jun 28, 2018 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 Kristina i ostali koji ste tu izvinjavam se što nisam pisala ništa dugo vremena. Život melje i donosi svakodnevno raznorazne problema a ja kada sam u problemu slabo komuniciram sa bilo kim, pa čak i ne pišem. Nije dobro ali to sam ja, kasno mi je u 55 da se menjam.

Ja još uvek nisam primila vakcinu (iako bih trebala jer sam stalno sa unukicom u kontaktu i kada se povredi sigurno ne brinem o sebi nego o saniranju njene povrede) jer ovo naše zdravstvo je nula od nula. Evo sada sam definitivno rešila da i to završim - u suštini boli me uvo ako se zarazim nego mi je problem što još uvek treba da čuvam i nepokretnu majku i moju princezu pa ne bih mogla da mirujem.

Princeza i ja smo bile na moru. Super je ovako sve ali meni stalno stoji ta misao da ima hepatit i naravno vodimo računa o ishrani (koliko to možemo).
Kada je posle ne znam koliko vremena stigao pcr test utvrđeno je da nešto nije u redu i morali su ponovo da joj vade krv i evo još uvek testovi nisu odrađeni. To me brine i nervira iskreno govoreći.
Spremam se da napravim malo dar mar na klinici i da potegnem neka pitanja o izradi rezultata jer ispada da više od godinu dana oni nemaju rezltate pcr testa za dete. Strasno.
Pozdrav, svako dobro i zdravlja vam želim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jul 12, 2018 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo svima. Nadam se da ste svi dobri, i vi i vase drage o kome brinete.
Ja sam dobro...Laboratorija kaze da je hemoglobin, zelezo, trombociti u ref.vrednosti, ASt i ALT za samo 3 jedinici poakceni, a trigliceridi i holesterol standard nizi od ref.vrednosti, tiroidna ok, kolicina vitamin D- sve u redu (ovo kao parametri koji mogu biti snizeni od terapija, na koji terapija moze da utice negativno...
Ono sto je najbitno je da sam ponovo radila PCR, bas za upola terapija , nekade bas oko 24 (od ukupno 48 terapii), i rezultat je ponovo bio negativan.
To je super, ali najbitnije je da posle 2-3 meseca nakon terapija PCR jos bude negativen. Najcesce dok trae terapija PCR je negativan (naravno desava se i obratno...)
A nadam se da i HbsAg bice nekade negativan....jao...
Za sad teram mesecno KKS i na iduca kontrola u septembar.
Ali bas bi zabelezila da predupredzenje od profesionalca medicinara je tocno. Ova terapija ne ide bas sa vrucinom....Stvarno. Ova godina, koja i nije bas nesto vruca, basi ne mogu da podnesem vrucina, a i dan nakon primanja terapije, osecam se loso, nikako , nefunkcionalno....ili barem 3 nedelja uzared...basko kolko sto je trajalo zestina.
Videcemo kako ce to biti do kraja leta.
A bogami i kako cu da isteram letovanje.
Doktorica mi je rekla, da se bas i ne preporucuje letovanje, ali evo veruje u mene i moja disciplina, da necu se izlozivati na sunce, i da se vratim u sobi nakon 10- 10:30 ujutro. Ja, generalno i onako ovo primenujem prosle godine, i bez terapija :)
A i sta se mene tice, i mozeme preskociti ova godina, ali decu....nim je potrebno mosra voda, sunce i pesak. I stvarno idem zbog njih.
Videcemo kako ce biti sve to.
Smrsavila sam oko 8 kg. Da pazila sam na ishranu, vodila puno racun, za prve oko 5kg. Ali ove druge 3-4kg, i ne mislim da sum rezultat na moja dieta i propazavanje, nego na terapiju.
Bas i su mi rekli da terapija moze da mi oslabne i krv i telo (i fizicki i u kilogrami).
Sta je - tu je
Generalno se osecam dobro
U teku sam sa jedna informacija da je vec na balkanu stigla nova terapija za hepatitis C. I da je jako, jako delotrvorna i eliminise virus. Da se prima samo par meseci, sa vrlo malo nus pojava.
Srecno na onim sa C.
Mi sa B- mozda i nikad :(


Zelim vam sve najdobro.
Puno pozdrava za sve vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 22, 2018 5:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Devojke, da li je neko radio pcr u proteklih mesec dana na infektivnoj u Beogradu, zna li se imaju li reagenasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Drage moje
evo mene opet.

Mojoj princezi su dva puta PCR testovi negativni. Prvi put su bili negativni pa je lekar rekao da nešto nije u redu sa testom pa je radjeno ponovo. Izgleda da on nije verovao da je test negativan pa je radjen ponovo u maju joj uzeta krv. I evo stigli rezultati da je opet negativan. Sada kažu mora da se urade markeri valjda da bi se tačno znalo šta je.

Ne smem ništa da mislim dok se ne urade markeri.


Hvala vam svima na odgovorima i kad se ne javljam mislim na vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 4:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Milice, malo kasnim sa odgovorom. Ja sam bila krajem maja i Dr mi je rekla da bi trebalo da ih od juna imaju stalno, e sad ni ona sama nije u to verovala, tako mi je izgledala. Da li si ti saznala nesto?
Temida,
Drzimo fige da bude sve negativno sto treba, necemo nista da pricamo, cekamo da nam javis rezultate.
Daj boze da je sve u redu!

Kristina, kako si?

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Avg 11, 2018 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2018 9:24 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima!

Moja majka vec godinama kuburi sa hronicnim hepatitisom,medicinski radnik je i infekciju je dobila na poslu. Nema neke vece probleme ali konstantne kontrole,vadjenja krvi,stresovi..svakako negativno uticu na nju,a posredno i na nas.

Ogroman broj postova je na ovu temu i ne stigoh sve da procitam,osim dvadesetak prvih i desetak zadnjih strana.

Kljucno pitanje je da li ce medicina napokon pronaci lek za ovu bolest. Cudi me da niko od vas (bar u postovima koje sam citao) nije pomenuo cinjenicu da je potencijalni lek vec pronadjen od strane grupe naucnika iz Australije,da je u prvim testiranjima pokazao uspesnost u 100% slucajeva a da se u toj zemlji koristi i za klinicka lecenja. O tome su bili novinarski clanci jos 2015 koji se i sada mogu naci na net-u. Naravno,novinari svasta pisu ali se guglanjem moze potvrditi da se lek nalazi u fazi dodatnih testiranja. Zasnovan je na leku koji se zove birinapant.

Ne znam da li neko od vas zna nesto vise o ovome,ali eto nade da ce se brzo naci u upotrebi u celom svetu..

Evo linkova za clanke a mozete dodatno guglati ako znate engleski jezik:

[url]
[/url]http://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/1537219-konacno-jedna-polna-bolest-manje-pronadjen-lek-za-opaki-hepatitis-b

[url][/url]http://novilist.hr/Zivot-i-stil/Zdravlje-ljepota/Zdravlje/Otkriven-lijek-za-lijecenje-hepatitisa-B


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Avg 14, 2018 6:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pozdrav za sve forumase,
duze vreme intezivno pratim prepiske ovde, pa bih da napisem i moju hronologiju,
Priznajem da sam malo bio neodgovoran prema sebi ali koliko jesam toliko i nisam, uvek sam koristio zastitu kada bih procenio da je to potrebno, ne znam kada sam se tacno inficirao ali pretpostavljam da su opcije ili zimus ili prosle godine, tada sam intezivno trenirao , isao na predavanja, radio nocne smene, pa sam imao par sloma imuniteta, koji mi je inace veoma dobar. Da sam se inficiran saznao sam od bivseg momka, koji me je kontaktirao da mi saopsti da je HbsAg reaktivan, u prvom momentu sam mislio da je on svrljao i bio sam ljut i besan zasto sam doveden u rizik, ali nisam preterano brinuo jer sam pre 7 godina kao i pre 14 pre toga primio vakcinu pa sam smatrao da sam zasticen ali sam ipak izvadio enzime, bili su blago poviseni, povezivao sam to sa navikom da pijem gazirano, jedem masno i fast food i tome slicno, ali sam se ipak testirao, S*ANJE, bio sam reaktivan, okej pomislio sam, valjda ce ona imunizacija imati nekakvog efekta pa cu se resiti virusa , pa sam samoinicijativno izvadio i Igm, jos vece S*ANJE, bio je negativan......znaci hronicitet, racunam okej, sta je tu je, uzdam se i kunem opet u svoj imunitet, verovatno sam neaktivan, cim nije bilo iktericne faze organizam ga kontrolise , bice tu malo povuci potegni, imam neke vezice, ali docice do Serokonverzije. Vadim HbeAg , POZITIVAN!...e tad me je slog udario...:DD.......Cekam pregled i nadam se Pegasys-u....drugarica mi je iz Moskve donela ampule Imunofana, tako da sam se naoruzao i
imunoglobulinima da ih kombinujem sa interferonom, naravno ako mi ga uopste pre toga odobre. Nadam se da je Filia dobro, i vec neko vreme iscekujem da cujem da li je doslo do Serokonverzije kod nje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 15, 2018 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo svima, i "stare" i nove forumase sa isti problem- hepatitis B.

Temida, nestrplivo ocekivam novosti o maloj princezi. Nadam se da ce sve biti dobro. Dali ste radili markeri? I ponovili jos jednom PCR?

Sonyq, jesi li ti radila neki nalaze skoro? I kao mozda i najbitnije, kako se osecas

Djole , tvoje linkove , ne znam zasto ali nemogu ih otvorite. A, inace da, i jas sam srela po netu, da su Australiski naucnici u 2015 g. dosli do neki lek za hep.B. Ali evo 3 godini o tome se nista nikgde ne prica. Il barem ne na Balkanu, nazalost.

SZO, ili Svetska zdravstvena organizacija je dala target, da do 2030 godina, svjet se resi izopsto iz hepatitisa...To znaci, valjda, da ce oni raditi na primenlivoj strategii o preventivi, vakcinacii, NO i rukom za rukom sa farmaceustkih kompanija za lek- KONACAN eliminator heptitis (genarlno hepatit B i C i ostali,..) iz organizma.

Situacija, moras da uradis i PCR. Ili mozda si vec uradio? Koliko su ti kopii, i dali uopste ti je detektabilan hepatitis B na PCR?
Ne znam iz dakle si i dali te vodi neki speciajlist iz infektologii ili gastroeneterohepatologija. Ove dve specijalnosti su "ovlasteni" da bi sledili hepatitisi.Moras imati "svoj" lekar s kim bi se konsultirao i ko bi te vodio.
Kod nas ako ti je PCR manji od 2000 kopije, uopste te ne stavljaju na terapija, narocito pa i ako su ti ostali parametri mirni.
o imunofan, one ruske inekcije za poboljsavanje imuniteta, sam cula samo pohvalne reci. Nazalost u moje opkruzenje su ih koristili samo ...najtesko bolni od raka...
Ali znam da su jako dobri za imunitet, i da svakako za sve nas imunitet je jako bitan da je na dobro nivou. Ali ne znam dali idu u kombinacii sa Pegazys, ako ti je to plan. Naravno moras se konsultirati sa lekarom.

Sad o meni.

Isterala sam godisni odmor na more. U pravo je bila doktorica da sunce i Pegazys ne idu u par. Zatoa jas sam poslusila medicinske savete, i pribirala sam se sa plaze oko 11 sati. Popodne nije bio problem, ali definitivno vrucina i sunce mi ne prije.Ali zato se ne izlizavam na sunce i je ok.
Zavrsila sam sa terapija N30, ostale su jos 18. Toa bi bilo jos neki 4 ipo meseca, do sredina decembar.
Do sad su laboratorini nalazi bili u redu, u dva navrata dok traje terapija PCR je negativan, t.j. nedetektabilan je PCR kod mene.
Sledece kontrola mi je u septembar oko sredina. Idem na klinici, pa videcu sta ce doktorica reci, sta je sledece. PCR mislim da necu raditi, ali mozda virus marker, i neki dodatne analizi- valjda da. Izvesti cu vas svakako za rezultati.
Ja sam generalno dobro. Dobro podnesem terapija, i radim sve normalno kao jedna normalna zena, idem na posao full time, idem kuci full time mama :), domasne obaveze , i sve sto nosi jedan obitelljski zivot.

Sa obzirom na to da je terapija sa sirok dijapazon nus pojave, sama sebe ponekad se nasmijem i sve sto ni je u neku normalu , prepisavam Pegazys :). Tu spada glavobolja, zelja za slatkisi, insomnija, pospanost, malaksanost i umor, kosopast, ...Realno i sve ovo sam prosla ali nije bio u kontinuitetu duze od nekoliko dana...osven kosopast, koj sada se stabilizuje, i to sam od sebe, bez ikakvih suplementi, ili terapii. I to je to...

Ama sam referirala...
Citamo se uskoro pak.
Planirem da iduceh nedelje uradim lokalno KKS, posto je bitan hemoglobin, FE i PLT (trombociti), a naravno i ASt i ALT.. pa referiracu ponovo

Zelim vam svi , samo dobro
Kristina, Milica...pisite nesto. Nadam se da ste dobri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 15, 2018 4:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Svaka cast Filia i blagodaria ti na odgovor. Znaem za Pegasys i cuo sam da ume da bade mnogo dobar na reakcia. Za ImunoFan kazvaiu da podize imunoloski odgovor do zavidnog nivoa. Radio sam PCR denas na VMA, sega chakam rezultati.
Chuvstvam se dobro , Alt mi je 135 a AST 60., ostalo sve mnogo dobre..
Iskreno iskam da pcr bade visok, jer iskam da dobiam ta terapia.
Ot Beograd sam i ovde idem na pregled, kod dr.Ksenie.
Od svega edino Hbc ukupni e aktiviran..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 16, 2018 8:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia hvala na interesovanju.
Upravo sam sada na sajtu Klinike pročitala da su rezultati gotovi i evo ne znam šta ću sa sobom dok sin ne bude mogao da ode da ih uzme.
Nadam se naravno ali sam jako oprezna i strah me je da je to samo nešto trenutno i da je u stvari virus uspavan a da može da se aktivira bilo kad ili cak što je neko pisao da mutira.
Iskreno kada je u pitanju ova tema ja sam toliko očajna jer iskreno govoreći ništa ne razumem. Čitam i čitam, upoređujem nalaze, gledam i taman kad mislim da sam razjasnila šta je šta nadjem na neku informaciju koja sve ono što mi sa kao razjasnilo baci u vodu. Pa onda ponovo. I sve tako u krug pa zato ne zamerite ako ponekad ponovim pitanje neko ili čak pitam neku glupost.
Doduše, imam utisak da čak ni lekari nisu sasvim sigurni u ono što pričaju i što znaju, tako da nama običnim smrtnicima nije ni zameriti.
Filia meni je drago da se ti lepo nosiš sa tim problemom i da si tako jaka. Volela bih i da te upoznam. Ako i ti budeš imala tu želju možemo se dogovoriti o kontaktu.

Nema ni Milice ni Kristine odavno i ja se nadam da je to zato što vode zdrav lep život i da im je dobro.

A što se tiče SZO i lekova koji su u eksperimentalnoj fazi ja se kao nadam da će to biti.

Mojoj princezi su PCR testovi dva puta sa rezultatom "Nema DNK amplifikacije" i ja to razumem kao se utvrdilo da se virus ne širi tj ne razmnožava.
Ako se ne razmnožava da li to znači da je stvorila antitela i da je izlečena???
Ili da je samo umiren pa da može nekad da proradi ponovo (čim padne imunitet)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 16, 2018 12:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Temida, iskreno se nadam da ce sve biti u redi sa devojcicom. nekako, ne znam kako ces da me razumes, ali od svi nas koji pisemo tu za sebe, najvise brinem o nje. Ne znam, valjda da sam i ja majka, sa 2 deca...i ustvari meni najveci bol oko sve ovo su oni. Da ne vakcinacija nije bila uspesna, da ne sam ih ja zarazila, stalno im pratem oce da ne su im zuti...kao bas onako...sta ces :( majka. Poljubi mala princeza od mene :)

A o vezi toa oko doktora, ma 100% si u pravo. Cak sto i sam u momenti i ja ne naki takav stav i mislenje. Mozda i generalno sve te mogucnosti za varijacije, mutacije, hibernacije i sta jos ne kod hepatita, su nedovoljno istrazeni.
Evo licno poznajem slucaj kod covek sa heptitis B. Prvi test koji mu detektuje je u 2008 i u standardnoj laboratorii i sa PCR. Nakon 2 godini na PCR on je negativan. Bez ikakva terapija. Isto i markeri su mu negativni skoro 6-7 godina, za da bi ponovo prosle godine izlazi naodi da je pozitivan na hepatitis B i to Hbsag markeri su mu negativni ali na PCR je pozitivan. Ne znam, on kaze ovo za mene je prekomplikovano, ne mogu nista da razumem. I tako je.
Ne znam epilog o njega, kako je sve zavrsilo, ako uposte je, kako je sada, ali htela sam samo da ukazem, da najverojatno ovaj virus moze da ide u neko latentna stanje, hibernacija, da omlitavi, ali ne i da ga nestane...Al sta ja znam....evo doktori neka kaze :))))))))
Temida , pa bas bi zelela i ja da te nekad sretnem, ali jas sam iz Makedonija :), al nikad se nezna, ne? :)


Situacija, izvesti nas oko rezultate. A i transzminaze jetra su ti nesto visi. Mozda i treba nesto oko to da pijes, neki hepatoprotektnih lekarstva. Silimarin ili slicno. Naravno moj savet je, da iscekas rezultati i ides kod specijalista da vidis sta on kaze oko trenutno stanje, sta jos od analize se treba uraditi i sta je sledno,
Pitaj bas i za biopsije jetra, taj metod bas determinira stanje- ostecenje jetra od hepatita, ili mozda ako postoi aparat za Fibrosken u klinici gde ides.
I izdakle si ti? Nisam bas razumela, a i nekako kao da pises Bugarski, ako ne gresim?(ovo nije uposte vazno, da se ne pogresno razumemo, takav utisak sam dobila, a kazes da si u Bg, ovo kao Bugarija ili Beograd ? :) )

Puno sreca svima
Cekam vas sa dobri rezultati i vjesti


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: