Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias je napisao:
Sad imam tri kutije, znaci za tri meseca. Koliko ja znam terapija traje najmanje sest meseci, do godinu dana, pa i duze...
Jel se moze videti ciroza preko UZ ? Pitam, jer jednom mom poznaniku, koji ima ciroznu jetru vec par godina, doktor povremeno gleda samo UZ. Inace on boluje od hep. C i HIV je Pozitivan. Bio je dugo godina narkoman i sad je na metadonu i zbog toga nema terapije za Hep. Inace on redovno pije kolu i tako te gluposti, a ima ciroznu jetru. Nije mu radjena biopsija.


Da, da tako drasticna ostecenja se naravno vide preko UZ. Ako se "stigao" do ciroze, to znaci da je njegova jetra postala jako ostecena, puna je fibroze (oziljaka) i tada jetra bas otezano radi. :(

U njegovom slucaju je bespotrebno raditi biopsiju, jer ako ima cirozu - zna se da je to 4. stepen ostecenja, na zalost, ako se ne leci, kod nekih osoba moze dovesti do otkazivanja rada jetre ili karcinoma.

Terapiju moze da dobije (narocito sa ovolikim ostecenjem) ali MORA totalno da bude cist od droge i da se ni slucajno ne vrati istoj, jer moze tek onda da napravi karambol. Terapija je teska sama po sebi a u kombinaciji sa drogom je katastrofalna.

Zao mi je kada cujem za takve primere kada ljudi ne vode racuna o sebi, i koka kola je katastrofa za njega, ali verovatno je i on svestan svog stanja i ................ uh, depresivno i tuzno!! :cry:

Pozz i drzi se ti!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pa, sta da ti kazem... Tog momka sam upoznao slucajno, kroz neke druge stvari koje nemaju veze sa hepatitisom. On ima apetit kao konj, pije kolu, a HIV ima vec dvadeset godina. Za Hep. je saznao pre 4-6 god. On ne moze da ima terapiju zbog metadona, ali ajde OK, onda treba bar da se suzdrzava od kole i ostalih gluposti koje stete jetri. Kaze on mene " eto tolike godine se nosim sa sidom, a vidi moze ovo sranje da me sj... "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Moj momak se leci kod dr. Bozic i kaze kako je ona izuzetan strucnjak,doduse malo prica ali zato radi svoj posao za deset.Sto se tice UZ-a njemu su tek biopsijom utvrdili ostecenje,a preko ultazvuka je sve bilo u redu.Sto se tice gaziranih pica doktorka mu je rekla da u manjoj meri i ne stete,jedino stete bubrezima i njemu je jedino zabranjen alkohol i masna hrana.Sto se tice bebe ja sam cula da se bebama menja krv i odmah ih vakcinisu tako da ne postoji rizik i jedino majka moze preneti virus.Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Prvi put cujem ovo za menjanje krvi??!!! :o :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 11:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Hvala Majjo!!!

Ako je tako, onda mozda da ipak odemo kod dr Maje Ristovic, koja nas je primila prvi put kad smo bili. Ona je bila OK i raspolozena da nam objasni sta smo hteli, ali je prvo htela da MM izvadi krv kako bi proverila da li je rezultat iz GZZZ-a tacan.

Sta mislis?

Drugi put nabasasmo na neku nadrndanu, neljubaznu i neprijatnu, ne znam kako se zove. Znam da nije ta dr Bozic, nego neka mlada.


O Boze, ja sam tek sada skontala da sam htela a zaboravila da ti odgovorim. Nikad nije kasno :lol: !

Ne znam sta bih ti rekla, procenite sami....... Samo se pripremi da se ne razocaras i kod koga god budes otisla - kratko, jasno i sazeto, bez uvertira o tome koliko se plasis i ostalog (jer oni za to nemaju vremena), nego pucaj pravo u metu sa konkretnim pitanjima. :wink:


Jel ste odlucili, kada idete??!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 21, 2007 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Da sumiram, vezano za nasu novonastalu situaciju nakon otkrivanja hepatitisa B. Tri doktora (ginekolog dr. Milan Stefanovic sa niske GAK, zatim jedan domaci dr. infektolog i jedna inostrana dr infektolog) su izneli misljenje da muskarac cinom oplodnje ne moze zaraziti dete ukoliko je zena nezarazena, a vakcinisana. Dr biolog iz klinike "Life" u Podgorici me je takodje ohrabrila i rekla da oni takvih slucajeva kao nas imaju stalno i da problem uspesno prevazilaze centrifugiranjem ejakulata na 160 obrtaja, pri cemu svi virusi "otpadnu" sa spermatozoida. Jedino je dr Pedja na ovom sajtu napisao da je hep.B DNA virus koji se kao takav ugradjuje i u spermatozoide, te da postoji mogucnost nastanka zarazenog embriona. Na zalost, na podatke koji govore u prilog dr Pedjinog misljenja sam nailazila i ja na stranim sajtovima, tj. neminovno je da se radi o virusu koji se ugradjuje u DNA celija, ali je ipak ovo prenosenje iskljucivo preko spermatozoida nedovoljno ispitano. DAKLE, VECINA KONSULTOVANIH DOKTORA MISLI DA CEMO MOJOM VAKCINACIJOM SPRECITI MOGUCNOST ZARAZIVANJA NASEG FETUSA, KAD SE JEDNOM FORMIRA !!!

Majjo, cekam da se prijatelj nasih prijatelja koji je dr infektolog konsultuje sa prof. Bozic u sredu, u vezi naseg slucaja, pa ako ona bude mislila da je potrebno, zakazace nam prijem kod nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 1:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Dobro je da imate "prijatelje prijatelja" :lol: , kada je takva situacija-verujem da se posveti lepo. :wink:


Svakako je najvaznije da ti ostanes nezarazena, za B nisam sigurna, ali za C sam sigurna 100% da zarazeni muskarac ne "pravi" zarazenu bebu. Nekada ni zarazena majka (sa C) ne zarazi bebu, ali sa B ako je majka zarazena-beba je u velikoj opasnosti, mada i tu ima primera gde se beba ne zarazi. A kako to, e to mi nije jasno, jer virusa hep B ima u svim telesnim tecnostima tj tako se prenosi, za razliku od C koji se prenosi samo putem krvi.

Javi nam se obavezno kada se "prijatelji prijatelja" konsultuju sa dr Bozic, a jos bolje ako odluci da vas primi,mada mislim da nece biti potrebe. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Vazi Majjo!!!

Bilo bi najbolje da nas dr Bozic primi i da napismeno misljenje za kliniku za vantelesnu.

Javljam sta je bilo dalje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Vazi Majjo!!!

Bilo bi najbolje da nas dr Bozic primi i da napismeno misljenje za kliniku za vantelesnu.

Javljam sta je bilo dalje!!!


E to bi bilo sjajno!! Ona je stvarno ekstra strucnjak (sa hronicnim manjkom vremena), ali njeno misljenje bi trebalo da bude validno na klinici za vantelesnu!!! :wink:

Drzim palceve, javljaj se obavezno!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Dogovoreno je !!! Primice nas dr Bozic u utorak i dati nam napismeno svoje misljenje za kliniku za VTO. :lol:

Javicu sta je napisala.

Hvala svima koji su me podrzali i pomagali u zadnjih dve, tri nedelje !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 11:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Dogovoreno je !!! Primice nas dr Bozic u utorak i dati nam napismeno svoje misljenje za kliniku za VTO. :lol:

Javicu sta je napisala.

Hvala svima koji su me podrzali i pomagali u zadnjih dve, tri nedelje !!!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Sjajna vest!!!


Javi se obavezno i drzim vam palceve!! SRECNOOOOO!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 7:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Zabrinuta, jel ste pripremili spisak pitanja, jel ima treme??!! :lol: :lol:


Srecno i javi nam se sutra!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Nisam pripremala spisak pitanja. Najvaznije mi je da saznam da li ona smatra da mozemo na VTO bez straha da ce dete biti zarazeno, kao i da li moramo da insistiramo na prethodnoj obradi "ejakulata" ili ne. Ostala pitanja ce se vec sama po sebi nametnuti, ako bude bilo vremena.

Tremu nemam. Vec sam oguglala. Mada, kao nepopravljivi optimista, ocekujem dobre vesti od nje.

Hvala na brizi i podrsci, draga Majjo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 29, 2007 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Javicu se sutra !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 30, 2007 12:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Javicu se sutra !!!


Obavezno!! Drzim vam palceve i mislim na vas!!! :D :D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: