Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E i da, Filia navrati muza da se vakcinise.Nije svestan kako moze biti opasno. Moj decko je prelezao, imao akutni stadijum, ja znam kako je to bilo burno. Nije to tek tako, e prelezao, izbacio virus cas posla.Mesec dana je on bio u bolnici, transaminaze, alt ast su brojale hiljade i hiljade, zut ko limun, temperatura, omrsao 15 kg.. Bilo je zestoko. Ima i tako jakih akutnih.. Da zavrse smrtnim ishodom. Retko.. Ali ima, otkaze jetra. Prosle godine je tako devojka od 20 godina. Dakle ni akutno nije bezazleno. A deca su ti zasticena posle vakcinacije ukoliko su sve doze primili. Ne brini za decu. Al mora se on vakcinisati. A inace ja nisam nikom rekla. Decko zna naravno. I niko vise ni prijatelji ni kolege. Receno mi je da moram zubaru reci i partneru. I ukucanima. Al ukucane nemam, roditelji su mi umrli jos davno. Jedinica sam. A ostale ne mogu ugroziti pa zato ne moram ni reci. Tako da ja nisam nikom. Decko zna naravno.. Pa otkrili smo da sam mu ja prenela. Kad je zavrsio u bolnici i javio mi sta su mu otkriki, onda sam se i ja sam se testirala. I bila pozitivna. Prvo sam mislila da je on meni preneo. Al daljim pretragama je utvrdjeno da sam ja hronicni i da sam zapravo ja njemu prenela.. Naravno rekla sam mu to.Sokantno mi je bilo to saznanje. Jooj kad se setim. Preovladavao je osecaj straha za njega i za mene sok i neverica da ja to imam dugo. Otkud? Kako? Itd. Tako da samo nas dvoje znamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 01, 2018 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Kristina hvala za pozdrave mojoj princezi. Pozdrav i za tebe naravno.
Ne znam sta bih više rekla u vezi svega toga. Ljuta sam na tog ginekologa. Jako ljuta. Ali se trudim da o tome sada ne razmišljam jer imam druge probleme a najveći je taj što imam utisak da moja snaha i sin nisu baš ozbiljno shvatili celu situaciju sa detetom baš zbog te podmuklosti bolesti- nema nikakvih simptoma a može svašta da uradi. Nedavno sam slušala doktoruku sa GAK Beograd koja je na fini način optužila ginekologe da ne rade svoj posao i da bebe koje su na rodjenju dobile hepatit imaju veliki rizik da za deceniju dve obole i od raka.
I mene sve to jako plaši bez obzira što sam isčitala brdo tekstova i stavova o hepatitisu. Svi se slažu da je zdrav život i zdrava ishrana najbitnija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 9:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Temida, znam da je jako seriozna ova bolest. Kao sto sam i rekla, bolestan si, a nisi. Ne izgledas nimalo bolestan. Pratite stanje maloj princezi. U medicini nikad nije 2+2=4. Mala moze da zivi puno dugo zdrav i normalan zivot. Ne brinite se.
Zelim vam puno puno mir i spokoj, i da je sve u redu duuuuuuge duuuude godine.
meni je samo cudno, mada ni sam lekar, ni sam neki profesionalac u ovoj temi. kazes da snajka dobila simptome pred neka godina. Kako joj sada stanje? Jel ona prosla sa akutnom ili je sa hronican hepatitis? Posto ako je prosla sa akutnom, verojatnost je da se skoro zarazila, pa nekako prenela preko krvi maloj princezi, a ne u detinjstvo kroz transfuzije. Tu je mozno i manikir i sve one nokti, tipsovi nesterilizovani turpii itd.
Al opet cu reci, ovo je samo malo sta mi je palo napamet. Ne znaci da je tako.
Katerina, za sad smatram da dobro podnesim Pegazis. Sta znam, ponekad mi glava tezi i mi je mutno, al to se naravno moze i onako desiti.Zena ko zena, pms, puno posao kod kuci i na radnje mesto. Nesto stoje verovatno da ce se desiti i da ne bi bila na Pegazis.
(ili se samo tesim...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Teško da je prenela na drugi način. Postoji mogućnost da je dobila ili transfuzijom ili što ja sumnjam prilikom kiretaže koju je imala pre porodjaja. Kako god princeza ima hronični a i snajka.
Nadam se i molim Boga da se nadje lek i da moja princeza bude dobro. Naravno i snajka i svi oni koji imaju taj problem. Nadajmo se da će biti dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Temida, ne vredi sad razbijati glavu kako je doslo do toga, i biti besan na ginekologa. I ja sam to prosla, pitala se kako, zasto, bila besna jer ne vodim rizican zivot, generalno svega se i svacega cuvam i savesna sam. I taj pirsing otisla sam kod doktora koji je zubar i onaj msciofac hirurg.. I u ordinaciji sa lokalnom anestezijom uradila. Nisam isla po sumnjivim kozmetickim salonima i to uradila. Po svemu sudeci mi je to doslo glave. Il zubar. Al isto mi se vata. Bila sam besna i na njih, onda na sebe zasto sam pre 15 godina radila uopste taj piring, a onda na sudbinu. Pa zasto to da se desi kad ja ne vodim rizican nacin zivota.. I eto al sve to prodje, i bes i pomiris se s tim. A jedna stvar utesna da vam kazem, igrom slucaja su i vasa snajka i unuka otkrili da to imaju. I ovako, redovnim pracenjem(na 6 meseci) , eventualno lekom ako se aktivira, dugo i normalno mogu ziveti. Ne brinite, sad kad znaju, i prate, a hvala Bogu do sad im virus nije napravio posledice, nece im nista biti. Naravno bitna je i ishrana, i losom zapravo cinimo virusu, al nazalost virusi su generalno nepoznanica i mogu se aktivirati bez obzira na ishranu, al zato se prati. Pogubno je to, za one koji ne znaju da imaju, ne prate i ne lece se, a nista ne osecaju i saznaju kad je kasno. U tom smislu je opasno. A ne brinite za njih koji znaju, i prate. Bice to sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Kristina11 je napisao:
A jedna stvar utesna da vam kazem, igrom slucaja su i vasa snajka i unuka otkrili da to imaju. I ovako, redovnim pracenjem(na 6 meseci) , eventualno lekom ako se aktivira, dugo i normalno mogu ziveti. Ne brinite, sad kad znaju, i prate, a hvala Bogu do sad im virus nije napravio posledice, nece im nista biti. Naravno bitna je i ishrana, i losom zapravo cinimo virusu, al nazalost virusi su generalno nepoznanica i mogu se aktivirati bez obzira na ishranu, al zato se prati. Pogubno je to, za one koji ne znaju da imaju, ne prate i ne lece se, a nista ne osecaju i saznaju kad je kasno. U tom smislu je opasno. A ne brinite za njih koji znaju, i prate. Bice to sve u redu.


Pa brinem bas zato što snajka iako zna nije baš odgovorna prema svom zdravlju a ne mogu reći ni da je odgovorna u odnosu na detetovo zdravlje. Pored hepatitisa ona je depresivna i najzad je počela da se leči od depresije ali... ništa to sve ne valja i iskreno strah me je za dete jer moj sin nije dovoljno jak da može da preduzme na sebe brigu o detetu a majka izgleda da ne shvata sve to ozbiljno.
Oni su samoživi i od onih parova gde ih svaki problem razdvaja umesto da su "zbili redove" i da se okrenu detetu i gledaju da dete ima kvalitetan život oni gledaju samo sebe tako da će se na kraju razvesti. Eto zato sam dodatno zabrinuta i izvinite što vas udavih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 05, 2018 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Рећи ћу једну истину која вам се неће свидети али тако је како је. Нема потребе сада да се бринете. Како сте сина васпитали, ви и његов отац, тако се он понаша и такву жену је пронашао. Шта је било било је и сада је касно. Живите свој живот и не берите туђе бриге. Ако вам траже помоћ, помозите колико можете и то је то.

temida je napisao:
Pa brinem bas zato što snajka iako zna nije baš odgovorna prema svom zdravlju a ne mogu reći ni da je odgovorna u odnosu na detetovo zdravlje. Pored hepatitisa ona je depresivna i najzad je počela da se leči od depresije ali... ništa to sve ne valja i iskreno strah me je za dete jer moj sin nije dovoljno jak da može da preduzme na sebe brigu o detetu a majka izgleda da ne shvata sve to ozbiljno.
Oni su samoživi i od onih parova gde ih svaki problem razdvaja umesto da su "zbili redove" i da se okrenu detetu i gledaju da dete ima kvalitetan život oni gledaju samo sebe tako da će se na kraju razvesti. Eto zato sam dodatno zabrinuta i izvinite što vas udavih.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 06, 2018 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Cao dragi moji, evo me posle malog dužeg vremena, dvoje male dece pa znate kako je... Uh, procitala sam sve, Kris nekako kao da si mi sestra iz Kanade koju nisam nikad videla, a draga si mi, mi smo ipak sa ovim problemom povezani i bas sam se sokirala kad videh 60 hilj kopija a transaminaze mirne, no shvatih da tebi imunitet sigurno dobro radi posao i brani se cim su mirne, znaci da ti se jetra ne ostecuje. Ali bitno je da lekari reaguju, menjaju ti terapiju i drze to pod kontolom, znaci da ce sve biti u redu.
Milice, bravo za kopije, bas mi je drago da si dobro i ti si jedan od najstarijih clanova ovde i primer si da moze biti sve u najboljem redu.
Temida, sta reci na sve ono sto si nam rekla, dete je u pitanju, ali idete dalje, pratite i cuvate se. Bitno je da znate, ko zna odakle smo mi svi ovo zaradili, mozemo samo da pretpostavimo i to je tuzno. Niko od nas ovde aktuelnih nije ni u jednoj rizicnoj grupi ali eto, losa sreca... Znam ih koji jesu u nekoliko pa nemaju ovo, koja ironija! Ali sta cemo...idemo napred...
Filia, isto kao i ja, dvoje dece, porodjaj, dojenje... znam sve sta ti se motalo tih dana po glavi kad si saznala, znam i kako si tesko disala od soka, i kako si se tresla od straha, sve znam, jeziv period. Mislila sam da nikad nece proci, ali vazno je da je sve ok i kod tebe...
Ja sam dobro, trebala sam da idem na kontrolu krajem januara, uradila kks, sve mi je identicno kao prosli put, u redu i u granicama normale, ali nisam otisla na Infektivnu u konsultaciji sa njima, jer vladaju male boginje pa su me savetovali da malo sacekam zbog male bebe koja jos ne moze da bude vakcinisana pa da ne rizikujemo, iako sam i ja vakcinisana rekli mi da ako su transaminaze mirne da sacekam jos malo. E sad transaminaze mirne jesu, ali desava se ni da to nije nikakva garancija. Sacekacu jos malo pa cu otici, taman i pcr da uradim ako DR kaze da treba jer mi je prosli put rekla da nema potrebe sve dok su TM mirne :-?
Pozdrav za sve :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 06, 2018 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
sonyq je napisao:
Temida, sta reci na sve ono sto si nam rekla, dete je u pitanju, ali idete dalje, pratite i cuvate se. Bitno je da znate, ko zna odakle smo mi svi ovo zaradili, mozemo samo da pretpostavimo i to je tuzno. Niko od nas ovde aktuelnih nije ni u jednoj rizicnoj grupi ali eto, losa sreca... Znam ih koji jesu u nekoliko pa nemaju ovo, koja ironija! Ali sta cemo...idemo napred...

Pozdrav za sve :wink:


Sonuq hvala na lepim recima i razumevanju. Naravno da mora da se prati i cuva detetov imunitet. Rekoh vec mene je samo strah zbog snajke koja uopste ne shvata sve to ozbiljno tako da ne samo sto ne vodi racuna o ishrani nego hoce i da popije po mom misljenju vise nego sto bi smela imajuci u vidu da pije zefix i neke antidepresive. A ja jednostavno ne mogu da ne brinem, najpre zbog unuke a i zbog nje jer je ona majka mog unuceta i treba joj a ona, cini mi se, kao da namerno gleda da sto vise unisti svoje zdravlje.

Ja se nada da ce se naci lek za hepatit b hronicni jer svi vi kao i moja princeza zasluzujete zivot bez tog opterecenja od aktiviranj virusa.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 08, 2018 3:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Никада неће пронаћи лек против хепатитиса Б нити било чега другог за шта постоје вакцине. Много је уносније сваких пар година вакцинисати народ него га по потреби излечити.

Ено новорођенчад вакцинишу против хепатитиса Б. Још само да објасне због чега то раде када кажу да заштита траје седам година а хепатитис Б се може добити само преко игала приликом дрогирања и сексуалног односа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 13, 2018 2:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Temida, odgovorila sam ti u pp, na tvoju poruku, videla si i sama, Aca ti je prskotina, tako da kuliraj. Sonuq i ti si meni draga, aj i ovde da se javim mada smo se ispisale u pp. A Aco kako ti ne dobi hepatitis b, kad narkomani samo dobijaju? Il si jos na smrkucim drogama?Svi smo ti dali dijagnoze, da il si na teskim drogama il brate hitno Laza Lazarevic.Nisi dobro.Ti znas nacine prenosa.. Zbog takvih neukih koji palamude, ljudi ni ne znaju na koje sve nacine mogu da se zaraze. A 7 godina traje tvoje ludilo, a ne vakcina. Ne dovodi ljude u zabludu. Idi bre covece radi nesto u zivotu. Mi bar imamo potrebe da visimo na ovom forumu. Svrsishodno. A tii? Opasno je po ljude ovo sto radis. Al vidim, sreca svi su te provalili. I ko si ti da pricas kako je Temida vaspitala svog sina. Sram te bilo. Gledaj u svoje dvoriste i idi leci svoje komplekse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 13, 2018 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узгред, оно што сам написао је званични став медицине: трајност заштите и начини добијања инфекције (игле и секс).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 13, 2018 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
To je to, kad je neciji izvor informacija o medicini google, i to prve vesti koje izadju. Cak i oni koji znaju na dobar nacin da koriste internet mogu pronaci prave podatke. Danas svako moze izbaciti na internet zvanican stav medicine je to i to. Svasta na internetu pise i o nasoj bolesti, to vi devojke znate, a u praksi je ipak drugacije i sa odstupanjima. Na infektivnoj klinici klinickog centra izmedju ostalog pise-nema rizicnih grupa vec rizicnih situacija. Nacini prenosa:transfuzija i operacije pre 1991,veliki postotak prenosa su tetovaze i pirsing zbog neadekvatno sterilisane opreme, zatim preko igala kod narkomanskih zavisnika, zatim seksualnim putem, pedikir u kozmetickim salonima(preko turpije gde budu ostaci prvi, a uglavnom retko budu dobro sterilisani. Ne deliti ni sa kim turpije, brijace, cetkice za zube. Zatim sa majke na plod bebe. To sve pise na flajerima i ogromnim posterima na zidu infektivne klinike u beogradu. To je zvanicno. A ne ovo sto neko izjavom hoce da ponizi i diskriminise. I time dovodi u zabludu. Treba da bude probudjena svest kod ljudi kako sve moze da se prenese hepatitis b. Virus hepatitisa B je 100 puta infektivniji od npr virusa hiv. Lakse se prenosi i moze jako dugo da ostane u spoljnoj sredini na instrumentima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 14, 2018 2:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И треба напоменути да је прилично умоболно очекивати да ће дете у првих седам година живота ићи код педикира и маникира, радити пирсинг и тетоважу, бријати се па још прљавим и рђавим жилетима и тако даље.

Неко једноставно хоће да се опере и покрије своју беду и онда измисли марсовце, генетску предодређеност, положај планета и свакакве измишљотине. А онда се још представља као велики стручњак.

И наравно, тај стручњак, гле чуда, увек саветује безусловно вакцинисање хемиотерапијом јер је све то пуно витамина и протеина. И веома је здраво нарочито за децу.

Све стручњак до стручњака...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 15, 2018 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Mislim da nema potrebe od napada i ocrnivanja na bilo tko, samo i samo da je bolestan. nema rezon i nije fer. Retko tko sa hepatitis B moze da tvrdi izdakle je to dobio. varijacije su sarenoliki, od transfuzije, iz rodzenje od mama na dete, medicinskih intervencija, nezasticen seks, intravenozno uzivanje narkotice sa koriscenje iste igli, pa i pedikir, manikir, pirsing i tetovaze, zubar, mada i 300 drugih slucaeva na koi mozda se nemozeme setiti.
Evo ja sam sebi ubijala sa pomislom kakve se desavke sam imala sa moim decom. Normalno padovi, rane, krv i mama je ta koja sve to sanira. Prevrske, cistenje itd. Necu ni da pomislim kakav je to bio rizik, narocito kad ni sam znala sta nosim u sebe. Mozda sam i ja imala neka posekotina na ruke... A isto na takav nacin mozda sam i ja to zakacila negde, sta znam od otac, bake....svasta moze.

juce sam primila terapija N9. Za sad je dobro.
Ponekad sam na pomislu dal je uopste dobro, to sto sam pocela sa terapija. Sta ustvari mi ona moze poboljasati??!!!. Traje dugo, skoro cela godina, 48 nedeli. I koji je rezon da je primem ako me ne iscisti???!!!A znam da nece.
Sa drugom stranom, pa mi je jetra ostecena, pa valjda sa ovom i sa pravilnom ishranom uspecu da je regenerisem a i valjda minimizram i skros uspavam kopii...
Jao osecam se da se vracam sa tumacenje i mozganje opet oko mister B.
Prilicno sam se opustila i rasteretila sa svih te pitanja, kako zasto, gde, spas itd...Ali normalno od vrijeme na vrijeme dobijem neke "fleshove " pa se opet opterecujem sa to.

Zelim vam spokoj i dobro zdravje.
I da svi budeme pozitivni al hepatitis B negativni. :o :o :o :) :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: