Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A tumor marker stalno mi daje da radim. Na 6 meseci. Mislim da ti je on vrlo bitan u korelaciji sa ostalim nalazima, radi utvrdjivanja ranog stadijuma hepatocelularnog karcinoma, od kojeg smo mi u riziku da dobijemo mozda, zbog ovog naseg virusa. Proteini su ti takodje bitni iz nalaza krvi, radi otkrivanja nekih vecih ostecenja. Meni su uredni. Kakvi su tebi? A sto se tice tog bola desno, to ti je psiha. Ja pre nista nisam osecala, pa kad saznah za ovo, mene bolelo desno, a onda mi doktori rekose da je psihosomatski.I kad sam se malo smirila i prihvatila da imam ovo onda je i bol prestalo. Svi su kroz to prosli. Evo ti primer zene koja nikakav bol nije osecala nit simptom. Stomak je samo poceo da joj otice. Kod doktora otisla.. Ultrazvuk.. Ciroza. I tad saznala da ima cirozu i hepatitis C. Zato ovo i jeste podmukla bolest. A da.. Caj od maslacka, tj od korena maslacka i surutka su ti odlicni. Preporucujem. Decko je super, imao akutni, izbacio virus, stvorio antitela, dozivotno je imun. I oporavio jetru. Hvala Bogu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 21, 2018 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Znam Katerina, bolesti jetra su najpodmukliji. Posto bolest radi, a covek nema simptome, ili vrlo vrlo retko.Pa kad nastupe neke mucnine, ili simptome, bolest je vec napredovala u nezavidnom stanju.
Bas mi je drago za decko. I da bude i on i ti dobri.
Proteini su mi u redu. Il bar su bili u septembar , TP 79 (63-83), (ovo je bio parametar koi sam promaknula sa albuminama u prethodnij odgovora).
Znam da bol iz desne strani je psiha. Sada nemam. I nikad pred to nisam ni imala. Ali tada, :)
Danas sam isla na terapija, i zaboravila sam da odnesem rezultati od prosle nedellju od labaratorii. Tek kad sa dosla na posao muz mi se javio da me pita sta je doktor rekao. I ja sam se tada dosetila...A imala sam i puno toga da pitem... :x :x Mozda cu ga sutra posetiti.

Dali ste soopstili vasi saradnici, rodnini? Kod mene znaju vrlo mali krug ljude. Moja familja (i moja i suprugova), neka drugarica, i samo jedna koleginica.
Iako nema potreba ja i doma i na posao imam svoj izvdvojeni pribor, casa, i ja i samo ja ih koristim. psiha, sta ces :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 21, 2018 10:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Filia35 je napisao:
Znam Katerina, bolesti jetra su najpodmukliji. Posto bolest radi, a covek nema simptome, ili vrlo vrlo retko.Pa kad nastupe neke mucnine, ili simptome, bolest je vec napredovala u nezavidnom stanju.
Bas mi je drago za decko. I da bude i on i ti dobri.
Proteini su mi u redu. Il bar su bili u septembar , TP 79 (63-83), (ovo je bio parametar koi sam promaknula sa albuminama u prethodnij odgovora).
Znam da bol iz desne strani je psiha. Sada nemam. I nikad pred to nisam ni imala. Ali tada, :)
Danas sam isla na terapija, i zaboravila sam da odnesem rezultati od prosle nedellju od labaratorii. Tek kad sa dosla na posao muz mi se javio da me pita sta je doktor rekao. I ja sam se tada dosetila...A imala sam i puno toga da pitem... :x :x Mozda cu ga sutra posetiti.

Dali ste soopstili vasi saradnici, rodnini? Kod mene znaju vrlo mali krug ljude. Moja familja (i moja i suprugova), neka drugarica, i samo jedna koleginica.
Iako nema potreba ja i kuci i na posao imam svoj izvdvojeni pribor, casa, i ja i samo ja ih koristim. psiha, sta ces :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 21, 2018 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Ignorisajte ovaj post ^. neam pojma sta sam uradila :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 23, 2018 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Pozdrav cure, kod mene nista novo, pa se ni ne javljam. Na poslednjoj kontroli mi pcr bio 400, to je bilo u decembru, sledeca kontrola u aprilu i tako....
Kristina ne brini, ne treba ti stres, biopsiju ce ti raditi kad i ako bude bilo potrebno, ista ti je terapija i sa tim delom dijagnostike i bez.
Nadam se da ce nova terapija da deluje kako treba, taj zeffix niko ni ne pije nesto dugo, a nisam cula ni da se neko od njega izlecio. Ne daj se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 25, 2018 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo Milice, drago mi je da ti je pcr ne tako visok. Ako sam dobro zapamtila ti si isto hronican B bez ikakva terapija? Sta ti lekari preporucuju? Balansirana ishrana ili jos nesto?
Nadam se da ce i sledna kontrola biti u redu u aprili.
Milice i Katerina, bas i za Katerina secam se za aredba kod ginekologa. Ja planirem u mart da idem kod ginekologa na redovan pregled. Planiram da mu ispricem o mojej stanje, a da sebe kupim iz apoteci spekulum iz apoteci, sa obzirom da on radi sa metalni koje idu na sterilizacije. Sta vi misiite?
Nabavila sam surutka i mmladi sir. Kolko moze da je rok suratke ako stoi u frizider? Kako da je konzumirem? Na moja sreca, nije gadno... Danas sam ispila 1 casa od oko 300ml.Dovoljno, malo ili previse?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 25, 2018 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Filia, jeste, ja sam isto hronicni B, niti imam niti sam imala ikakvu terapiju, a lekari mi nista ni ne preporucuju, onako uredan zivot i to je to. Ja tu surutku sam nesto kratko pila, jednu casu dnevno, ne vidim neki smisao ni da je pijem, imam virus pa imam i izlecenja nema ni sa lekovima ni sa surutkom. Trudim se da se zdravo hranim, puno povrca, voca, integralnih zitarica, mahunarke, po malo posnog mesa i to je to. Ne pijem alkohol, kafu, gazirno ... idem na pilates, spavam redovno...eto tako nekako, valjda bi tako zivela i bez virusa. Uzimam jedino silimarin tablete, to je biljni preparat na bazi sikavice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 27, 2018 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Dobar dan, vidim tema ponovo aktivirana.
Čini mi se samo jednom sam pisala a na pp mi je Kristina razjasnila neke stvari.
Ja se nadam da će pronaći i lek za hronični hepatitis b. Iskreno se nadam i živim za taj dan da vidim da moja princeza može da živi normalno.
A svaki put kada pomislim na debilnog ginekologa mogla bih svašta da mu uradim kreten nadobudni koji je upropastio ko zna koliko jos dece svojim bahatim neodgovornim ponašanjem.

Inače princezu su vodili kod Dr Delića i za sada je samo preventiva zdrav život zdrava ishrana i redovne kontrole krvi na 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo Temida. Da, nazalost ili na sva sreca, mac sa dva ostrica, tema je ponovo aktivna. Nazalost jer, imo to puno novi sa Hep. B, a na sva sreca pa da je ipak mesto gde mozes razmeniti iskustvo, stanje, da se pozalis a da budes sacekan sa razumevanje.
Bas mi je zao za ta mala princeza. Nisam bas u tok sta se zapravo desilo, ali sa cinjenica da je dete, polazile su me mornici. Ja sam majka na dve deca. Uredno vakcinisani i rodzeni pred saznanje da je majka,- ja , hepatit B pozitivna. Lekari tvrde da su oni zastiteni i da nemam brige oko toga. Ali ja sam nemirna. Suprug mi je negativan. Uspela sam jedan put da ga nagovorim da uzmemo krvi za pCR. Ali sada nece da saradziva uopste. cak i za vakcine. Da soglasen je na sve to, ali stalno prolongira i nadze neki glupi izgovore. Isto i za deca, pa da ne radimo to sad, neka prodze sta znam- Nova godina, pa zimski raspust i sl.

Temida, kako je mala? prima li neka terapija? Nadam se da nema neki komplikacije do sada i da ce tako produziti.
Ahhh bre srce mi se kine kad je zbor za djeca.
Shaljem vam puno, puno zagrlaja.

Danas sam primila pegazis N7. Do sad dobro podnesem. Il bar tako mislim :). Prosla nedelja bila sam malo mamurna, al sta znam. Mozda je do Pegazis a i mozda onako, ko svaki ziv i normalan covek. Ipak sam zena, bas sam bila i u PMS, idem na posla full time job, a isto i Full time mama sa dve temperamentnim djeca (nek se zivi i zdravi samo :) ), posla kod kuci...i sve to malo zna da umori.
Snabdila sam se sa surutku i mladi nesoleni sir. Na sreca surutka je dobro podnesem, mozem da je pijem, ne smrdi mi :). Al ovaj mladi sir....jao , pa to je ko da jedes guma iz skolski pribora :) :) Uposto nije jestlivo. Ali trudim se da bar jedan komadic izedem dnevno, naravno u kombinacije sa nesto drugo :), kako ga ne bi bas osjetila :)
Zelim vas spokojni dani, bez nervoze i neizvesnosti.
Temida, i ja se puno nadam da ce jedan biti lek za konacno izlecenje ova cudna bolest.(cudna: imas ga, a ne znas... simptomi najcesce nikakvi, imas ga - al ne si za terapija, terapija ima- al ga ne leci...pa jao bre.... :(((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Zdravo Temida.
Bas mi je zao za ta mala princeza. Nisam bas u tok sta se zapravo desilo, ali sa cinjenica da je dete, polazile su me mornici. Ja sam majka na dve deca. Uredno vakcinisani i rodzeni pred saznanje da je majka,- ja , hepatit B pozitivna. Lekari tvrde da su oni zastiteni i da nemam brige oko toga. Ali ja sam nemirna. Suprug mi je negativan.


Filia pisala sam cini mi se, nisam sigurna ali evo ukratko.
Debilni ginekolog koji naravno radi i u klinickom centru u nisu i privatno i privatno je naplatio skupo celu trudnocu NIJE DAO DA SE URADI TEST NA HIV I hepatitis STO JE OBAVEZNO pogotovo sto je snajka bila u rizicnoj grupi zbog transfuzija i pirsinga. I naravno nije spreceno da i dete dobije hepatit jer se nije znalo. Tek kada se snajki pogorsalo stanje i kada je zaglavila na infektivno sin samoinicijativno uradi test sebi i detetu. On nije zaražen a princeza na žalost jeste. A na infektivnoj u nisu nisu cak ni uradili sve testove jer su laickki tvrdili da je kod snajke akutni i lecili je tako. Iskreno mogla bih tog kretena od ginekologa ovog momenta da zadavim ali znam da to ništa neće rešiti. Čekam sada rezultate snajkine i detetove pa ćemo videti šta se dogadja.
Za sada nikakvu terapiju ne treba da prima, vodili su je i kod dr Delića u Beograd i po njegovoj preporuci se samo prati stanje. Na žalost stalno mora da se vadi krv a ona duša moja kaže "ali baka ona teta nije dobra jako me je stisnula i mene boli". Duša mi se kida što moramo da je maltretiramo sve zbog nadobudnog majmuna koji nije radio svoj posao kako treba. Necu dalje jer se odmah iznerviram oko budale.
Pozdrav i želim da se nadje lek za sve vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 11:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Kod nas u Makedonija jos nisu obavezne te testove, il bar nisu bile do pred 2 ipo godine.
Jas nisam ih radila, nije po protokol, a nisam imala nikakve indikacije da ih uradim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Kod nas u Makedonija jos nisu obavezne te testove, il bar nisu bile do pred 2 ipo godine.
Jas nisam ih radila, nije po protokol, a nisam imala nikakve indikacije da ih uradim.


Pa od 2004 godine je uvedena vakcina protiv hepatita b za svu novorodjenu decu. I od tada jeste po protokolu da se rade te analize. To rade i iole savesni ginekolozi u malim mestima ali ovaj nadobudni konj to nije uradio.
Na sajtu niskog kliničkog centra pod akuserstvo izmedju ostalog stoji:

"Predlažemo da za odlazak u porodilište spakujete sledeće:

DOKUMENTA:
• Lična karta
• Overena zdravstvena knjižica
• Uput za porodilište

ANALIZE:
• Krvna grupa i RH faktor
• Nalaz koprokulture, urinokulture, vaginalnog i cervikalnog brisa
Rezultat testa na Hepatitis B
• Ukoliko ste se opredelili za regionalnu anesteziju, pripremite: analizu krvne slike, biohemiju, vreme krvarenja i vreme koagulacije

U TORBU KOJU NOSITE U PORODILIŠTE SPAKOVATI:"

Dakle lepo oni to propagiraju ali bilmezi ne rade ono što treba da rade.
A da li si ti znala da imas hepatit b pre porodjaja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Ne, nisam znala. Rodila dve djeca. 2011 i 2015. HBV sam otkrila 2017.
Dvoje deca rodzeni sa cezaria, koj isto moze da bude razlog, ili momenat kad sam zakacila hep B.(mada slutim na zubara)
Kod nas vakcinacija je zadolzitelna 2005. Ali ovo sa virus markerima ne postoi nigdje, ili bar nije bilo do 2015.deac su mi vakcinisani.
Stalno se pitam da sam ga otkrila ranije, dali bi isla na drugo dete...Mozda je ovako i bolje...al sta ja znam...
A mozda i necete pricati detaljnije o ovome. kako je mala to zakacila? Sa sam cin poradzaja? Nesto kasnije? Imate li saznja o tome? Moze i u PP ako zelite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Ne, nisam znala. Rodila dve djeca. 2011 i 2015. HBV sam otkrila 2017.

A mozda i necete pricati detaljnije o ovome. kako je mala to zakacila? Sa sam cin poradzaja? Nesto kasnije? Imate li saznja o tome? Moze i u PP ako zelite.

Nema razloga da ne pričam bolest nije sramota a dete nije krivo zbog debilnog ginekologa.
Snajka je bila bolesna kao dete i primala je transfuziju. Sumnjamo da je tada dobila virus. Niko nije znao da ga ima. Prošle godine je požutela i bilo joj je jako loše odvedena je na infektivno odeljenje i tu je konstatovan hepatiis b. Sin na sreću nema a unuka na žalost ima. Ona je rodjena 2013 godine.
Da je radjen test i da se znalo da ima hepatitis snajka sprečilo bi se da i dete dobije. Ovako je napravljena nenadoknadiva i nepopravljiva (bar za sada) šteta za dete.
Zato sam tako ljuta na tog kretenskog lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Au par dana me nema, kad ono svi se aktivirali na forumu :D. Milice, smirila sam se, ovih dana sam vadila krv svaki dan i imala sve u granici normale.. Tako da se smirih. Samoinicijativno, privatno u laboratoriji, pratila kks,kreatinin i ureu, transaminaze i sedimentaciju.. I sve mirno. Pijem ovaj lek. Nemam nikakve nuspojave nit kontraindikacije i eto. A Filia, Milica ima bez terapije, koliko se secam vise od 10 god, al radila je biopsiju i ona nema ostecenja jetre. A ti imas. Zato sam tebi preporucila ipak tu surutku i maslacak i malo da povedes racuna da ne pijes uopste gazirano, jer imas fibrozu II.Iz tog stanja se obnavlja. Pa da oporavis pre jetru. Jel ti dobro reagujes na Pegazis? Nemas nuspojave nikakve? E i to ginekolog.. Ja sam svom ginekologu rekla za hep B, i rekao je da nema bojazni, ne mogu preneti, jer on em sto se stelirise instrument, on na instrument stavlja i zastitne rukavice. E sad kako to u Makedoniji.. Bas mi cudno kako je to kod vas kasnije sa vakcinama i nijr bilo obavezno testiranje pred porodjaj. A temida, veliki pozdrav za malu princezicu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: