Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 16, 2018 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Filia, pa da, dali su ti Pegasis zbog rezultata biopsije. To je znaci fibroza II. Jedino mi je malo nelogicno sto su ti bas taj lek dali, jer da, on se daje ako ima ostecebja jetre ali u cilju smanjenja virusnih kopija da bi se jetra mogla oporaviti-a tebi su virusne kopije niske bile. Bas male aktivnosti. Mozda i nije bilo bas potrebe za tim lekom. Ipak je on bas jak. Mada nije na meni da ja tu sad dajem terapije, doktori su za to.. Al nekako mi cudan taj protokol po kom su ti odmah pegasis dali. Ti rece da nisi iz Srbije jel? Jel se i ne lecis u Srbiji? Gde se lecis? Pegasis se kratkotajnije koristi i dobar je samo jak, on koliko znam prepisuje se kad ima ostecenje jetre otprilike tog stadijuma kao kod tebe i plus kod visokog broja kopija.Dosta se koristi i za hep C. I moze da uspava virus. Samo je jak lek i prate ga nuspojave. Kako na tebe reaguje? Imas li do sad neke nuspojave il ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 16, 2018 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A sad se postavlja pitanje.. I meni su alt ast bez odstupanja i ostali nalazi ali meni za ove dve godine nisu radili nit predlagali biopsiju. Mozda je i meni jetra ostecenja bezobzira sto su mi alt ast u redu i kks i ostali parametri i ultazvuk. Ja sam osim toga radila i albumine i laktat dehidrogenazu i kreatin kinazu koje pokazuju da li ima ostecenja jetre, ali sve je u granici normale. Takodje i tumor marker AFP. Da li si i ti to radila? Ja sam pri otkrivanju imala pcr 9000 kopija i tad mi je data terapija zefixsom. Koji mi je spustio kopije na 44.A zatim posle 2 godine virus postao rezistentan i broj kopija mi je sad 60 000.i presla sam na lek tenofovir. Kontrola u maju. Ni sad mi nije predlozena bioosija. U maju je receno da cu opet proveriti sve paranetre kks i alt ast i ovo sve plus pcr i ultrazvuk al biopsija opet ni pomenuta nije. A da.. Inace i ja sam imala taj sok efekat-kakooo, zastooo. Ni ja nisam narkomanski zavisnik tj nikad nisam ni koristila a ni probala. A nisam ni promiskvitetna.Mislim da je mene pirsing glave dosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Feb 17, 2018 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Juce sam napisala 7kilometarski odgovor... I magicno je nestao.. Nisam stigla ga poslati. Sada nesto krace :).
Tumor marker jetra nisam radila, zbog nemanje reagensa tog momenata.. :(. Nesto slicno kao kod vas. Prate me lekari iz Skopskoj klinici, posto sam iz Makedonije.
Kod mene je sumnja bila da je puno verovatno da nosim to puno davno. Mozda iz detinstva. Mada u srednoj skoli sam darivala krvi na organiziranoj krvodaritelkoj akciji. Ko zna dali su radile analize, ili su bacili moja krv, ili ko zna sta.. Niko me nije nista izvestio tada..
Isto trenutak koji mi nije u prilog da mi je otac preminuo od rak jetra. Nije bilo cirozni, ali ne znam ni dali je bio hepatitni posto to je bio pred neki 8 godina i nazalost su prosli samo 2 meseca od dijagnoza do smrti.U otpusnoj pisme iz klinici nema analize virus markera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Opet ja :).
Nesto oko sta se dvoumim u mom krvni nalaska sum vrednoste trigliceridi 0.45 (0.8-1.70), holesterol 1.89 (3.60-5.20), na netu nema bas za nize vrednoste a te kako za kako da ih snizite...Neko sa neka ideja, informacija za povezanosti hep. B i ove vrednosti vrednosti?
Drugo, najpsiho momenat u sve ovo su mi bile moje dve deca. Oba rodzeni cezaria, jedno dojeno, drugo ne. Obe vakcinisani sa tri doze za hep. B. Ali jao pa to 10000000000 momenata sa krvi. Jao...

Suprug je proveren, negativan na pcr. Ovo nedelje idemo da proverimo virus marker, anti tela i stavimo vakcine.
Sta se tice Pegazis. Do sad sam primila 5 terapije. Osvim malo svrab na ubodni meata nije bilo nista, sve do pred 5 terapija. Taj dan bas u oci 5 terapija bila sam ko zombi. Mucnina uzas, glavobolja, ma meni mali horor, cak i neki filing na strah ko mi je suprug primetio Sledeci dan sam primila terapija i nacekala ljekar pa prepricala sve ovome. I sam je potvrdio da je terapija mnogo mnogo jaka. Ali posto sam ja i malo meteopat a tak dan je bio veoma tezak, oblacan mamuran, pa smo i to uzeli predvid. Mada me upatio na kks gdje je sve bio ok hgb 145, osven one trigliceridi i holesterol...
Od tada so sada nema nista.
Isto sam primetila da mi kosa pada malo vise neho standard.
Doktor mi je napomenio na sa ovom terapija je mozna depresija, snizenje hgb i moram jesti sta vise povrce i voce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E Filia, niske vrednosti holesterola i triglicerida mogu ukazivati na teze ostecenje jetre. A jesi radila albumine? Oni su bitni jer ako su snizeni to je pokazatelj tezeg ostecenja jetre. Nisam bas najbolje razumela nalaz tvoje biopsije, jel to fibroza II stepen ili teze?I taj momenat sa tatom.. Moguce vrlo da je on imao i da si ti dobila il rodjenjem il vrlo rano u detinjstvu. Vrlo moguce, sad kad si i to rekla. Mada.. Ne mozemo znati jer je sve tako brzo bilo pa nije testiran. Inace bolesnici sa hep B, ne moraju da imaju cirozu da bi dobili hepatocelularni karcinom. Cesto prvo predhodi ciroza tome ali i ne mora. Zato insistiraj da ti daju da radis i tumor marker.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sad sam pronasla da si napisala da si radila albumine. Bili su ti 48,a ref 63-83.Snizeni su ti i oni. Sad mi je jasno sto su ti dali i biopsiju i Pegasis. Verovatno imas odavno i tad ti je virus nastetio jetri.. U medjuvremenu su kopije spale,.. Jer virusna aktivnost sama od sebe varira. I alt i ast su ti na normali.. To je dobro al nazalost sam alt i ast ne moze biti uvek pokazatelj da nema ostecenja.. Zato se i radi celokupna krvna slika i ostali parametri. Dobro je sto su ti dali taj Pegasis. Super sto ga dobro podnosis. Ok to jednom.. Bitno je da nije konstantno. I super sto ti ni deca ni muz nisu zarazeni. Hvala Bogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E a dal ti je to albumin? Ja sam pronasla unazad po mojim nalazima i u tri ture unazad.. Kod nas su ref vrednosti za albumin od 35-53 il do 55.Menja se ref vrednost al za tako mali podeok.Al kod vas od 63-83 totalno drugacije. Ako je to to i isti nalaz. Po nasim vrednostima tebi je albumin normalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 18, 2018 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Kristina11 je napisao:
E a dal ti je to albumin? Ja sam pronasla unazad po mojim nalazima i u tri ture unazad.. Kod nas su ref vrednosti za albumin od 35-53 il do 55.Menja se ref vrednost al za tako mali podeok.Al kod vas od 63-83 totalno drugacije. Ako je to to i isti nalaz. Po nasim vrednostima tebi je albumin normalan

Sutra cu to da proverim oko ref. Vrednosti. Mozda sam nesto greska zapisala. Provericu bas i moje biopsije kako tacno je napisano.
Nazalost kod svih nas ostaje enigma izdakle ovo cudo. Ponovi cu, da mozda iz detinstva, a mozda i zubar i 2 cezaria...nazalost sta je tu je.

Kad se potsetim samo u kakve stanje sam samo bila prosle godine nakon otkrivanja ovaj B... Sada sam prilicno cool i smirena u vezi ovo.Jos brinem za decu, nosila sam ih i ragala valjda sa hepatit B, jedno doila... Uskoro su raditi titer anti tela kod bata, posto mozda je vrijeme za buster doza, revakcinacija hep. B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Feb 19, 2018 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
U pravo si oko ref.vrednosti. Promaknula mi je druga analiza a za albumini su upravo kako si ti napisala.
Nesto su mi bili nizi indirekt. bilirubini.
Al pa sta ja znam, iskreno.
Na sam pocetka posete ljekari i analize,i onog perioda na iscekivanja. Pa momenat imas ga al da jos malo sacekamo. Imas ga al sa ovim rezulatitima se ne ide na terapija. Imas ga al su potrebne dodatne analize. Pa dobro bre, uradite sto god je potrebno.!!!:) Znam da je potrebno minimum 6 meseca da prodze od dan detektiranja.Al meni su jos nejasne to oko treba terapija i ne treba. Znam da za toa postoi protokol, medicina bazirana dokaze. Al kad nesto imas kao bolest, to se treba leciti. mislim da najnehuman momenat u medicini je to. kas si bolestan, evo imas nesta, al oko to nista konkretnije se ne moze uraditi. Da pratis nalaze.
E tu u tom periodu, jas sam pitala, dali ako ja sama kupim taj Pegazis, nabavim ga iz inzostarsntvo, il narucim iz neke farmacevske pretsavnike, smem da ga primem. Dal je dobro da ga primim sa te nalaska koi sam imala tad.
Odgovor je bio, videcemo da kompletirame analize.
Isto momenat koji mi doktorica rekla je da cemo uraditi sve zbog mladosti. 33 godina.
Posto najverojatnije je da zbog cena (oko 158 eura jedna terapija x 48 nedelji= 7584 eura, sto i nije bas mali iznos), lekari vode strog protokol oko to ko ce bici na Pegazis.
A ozbiljno smo razmisljavalai sa suprug, da uzmemo kredit i otpocnem sa terapijom.

Al valjda nije pogresno sto su me stavile na Pagazis? Sta , osven nus pojave, moglo bi da mi naskodi od Pegazis?

Znam da je procenat jako mali na izleceni hronicni hepatit B bolesnici. Al sta znam...

U moje mesto, u medicinski centar gde ja primem terapuju, B pozitivna sam samo ja koja prima terapiju. Ostale su C+ i oni imaju kombiniranu terapiju Pegazis i tableta. Ja samo Pegazis.

Kakva ishrana imate vi?
Bez razlika dali ste na terapii il ne. Dal ste mozda posetivali neki nutrionist? Ja nisam dobila lista za ishrana od lekara. Dobila sam savete za balansirana ishrana, puno vode, prosetke u prirodi, nikako alkohol i konzervirano.
A ta balansirana hrana je diskutabilna. :)
Promenila sam puno toga oko ishrane. Alkohol , ko inace i ne nesto ga konzumisem, je nuliran skros. Jas sam bila fan na blago i gazirane pice, al sada su reducirani. Nisu izbaceni skros al znato reducirani. Unos voce i povrce prilicno pojacan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 12:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da ti kazem, ako nema potrebe bolje ne piti ni jedan lek vec pratiti samo. S obzirom da ni jedan lek ne leci virus vec ga samo drzi pod kontrolom. Virus dugo moze da bude neaktivan i da ne skodi jetri. Kontrolisati se i kad se aktivira, poraste pcr ili ukoliko ima ostecenje(zavisi kad je ustanovljeno) e onda ukljuciti lek. Tako i rade. Jer nije bezazleno uzimati lekove te. Mogu imati stetne uticaje na nesto drugo. Naravno prati se, i ukoliko bude ozbiljnijih nezeljenih reakcija, prekida se lecenje. A te propratne nuspijave istrpeti i proci ce. Uglavnom nece ti biti nista. A ne bih da te obeshrabrim.. Ne znam gde si nasla podatke da se iko izlecio od hronicnog hep B. Sa pegazisom mozes dovesti da ti pcr bude negativan i cak i hbs ag negativan. Sto znaci da je virus u tako maloj kolicini da se ne moze detektovati. To je uspeh. Skoro kao izlecenje. Ali nije, jer iz tog statusa moze se opet aktivirati. Jer hronican oblik ne moze da stvori antitela hbs. Sto bi znacilo da je izbacen virus. Zbog odsustva tih antitela virus i dalje postoji i moze se aktivirati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 12:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A moj ovaj lek sad kosta 25 000 din(oko 200 evra) na mesecnom. A pije se od 6 meseci do godinu dana. Kod predhodnog leka nisam imala nikakve nuspojave nit ista. Al on je i blag dosta. Za sad nemam nikakce nuspojave ni kod ovog leka, al tek ga par dana pijem.. Pa ne znam dal je rano za nuspojave. A ishranu.. Ja ne pijem uopste nit alkohol nit gazirano. Pretezno svo voce i povrce. Jedem i meso al manje. Izbegavam masno.. Prženo.. Pohovano i preradjevine. I masne sireve namaze i to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Takodje za mene je lek besplatan, na pozitivnoj listi lekova je, al cena mu je 200 evra. Inace i ja imam 33 godine :D. A ne brini, s pegazisom mozes dovesti do toga da ti pcr bude negativan i da ti se mozda i izgubi hbs ag. Al bih ti savetovala da ti malo vise povedes racuna o ishrani s obzirom da imas ostecenje jetre. Mogla si piti surutku za obnavljanje jetre. Caj od maslacka je isto dobar za obnavljanje jetre. I nemoj gazirano. Nemoj przeno, masno nit preradjevine. Da bi ti se regenerisala jetra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 9:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Hvala ti Puno Kristina. Znas u sve ovo, fino je kad nadzes s kim bi popricala iskustveno.Oko mene su svi negativni i niko ne prolazi kroz ovo, hvala Bogu.
Da, oko ishrana, trudim se stvarno. Jas sam ti malo i neki gurman iskreno, ni sam debela ali imam i neki kg plus. Na sam pocetka kad sam isla na preglede i mozda vise od sugestije imala sam i neki bol sa desne strane ispod rebra. Doktorica me pregledala kako bi osetila sa rukom - znas ono pregled sa napipavanje. I kad sam se svukla malo se iznenadila od moj trbuh pa zaozbilila, da ne slucajno je nesto drugo (znas kako su kao baloni stomaci na cirozne paciente). Al otposle se samo nasmijala i rekla da je na sreca to samo salo :). E sad i nije bas ta neka sreca, ali bolje da je to nego nesta drugo :).
Inace da ishrana mi se sastoi otprilke ovako: Jutro topla voda sa limon i gumbir, pomarandze i banana, kao i ovesne pahujlice sa lenenom seme, suncokret sve to potopeno sa jogurtom. Jos neko voce, a mozda i salata. Za rucak jedem sta ima. Tradicoonalne nase mandzi. I jeste kad ima przeno izbegavam. Al sa sve to jedem i salate (najcesce kupus mrkva i cveklo). A salim se sa suprug da moje niske trigliceridi i holesterol trazi mrsno, prezeno kako bi se povecali :) :)
Gazirano pijem retko, ali potrudicu se da bude 0. Pijem ga iz razloga da imam nizak pritisak, 90/60, pa kad mi pada nize od 90/60 treba mi nesto ovakvo. Ali ima zamene za toa (malo limon, kafa sa limon, jogurt sa so i sl.).
Iskreno mislim se da posetim nutricionist. Poznajem jedan im mog grada koj se leci od C+, isto sa Pegazis (+ tablete), ali ima katastrofalni rezulatiti za ASt ALT i sve ostalo pa ide kod nutricionist. Posto nije sve u to da mislis da se hranis zdravo, nego i stvarno da imas onaj pravi balans ishrane koji je dobar i jetre i za sve ostalo.

Znaci predlazes surutka i caj od maslacak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Kristina kad su ti sledeci ispitivanja i kontrola? Mozda treba da sama potrazis biopsija?
I kako ti je decko sad? Jel sve u redu sada sa njega?
Sutra terapija n6. Ako nacekam lekar opet bi nastupila sa pitanja :). I dali on smatra da treba da uradim tumor marker jetra. I zasto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 20, 2018 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Pa znas kako.. Za biopsiju sam pitala na pocetku al mi je rekla doktorka da nema potrebe jer su mi nalazi dobri. Po albuminima i jos nekih tu dodatnim se vidi.. I po ultrazvuku.. A meni je sve bilo uredno. Sta ja znam.. Receno mi je tad da nema potrebe. Pa sam pila taj lek pa su mi kopije spale na 44 a ostatak nalaza je bio uredan skroz bez i malo odstupanja. Bile su mi kontrole na 6 meseci.. Ali sad kad mi je virus postao rezistentan na ovaj lek i skocio na 60 000 ona mi je prepisala drugi lek i zakazala kontrolu za 3 meseca. u maju. I tad radim ultrazvuk i sve komplet. Biopsiju nije pominjala.. Al ko zna.. Mozda u narednom periodu bude potrebe. Verovatno zavisi od nalaza u maju mesecu kakvi mi budu bili. A da li si ti ultrazvuk radila pre biopsije? I jel ti ultrazvuk pokazao neke promene? A sto se tice napipavanja meni su samo napipavali ali nikad nista ne napipase :D. A posle me niko nije ni pipao. Vec nalazi i ultrazvuk.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: