Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 10, 2017 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E pa rekla mi je da i dalje nastavljam zefix. Pa cemo videti na sledecoj kontroli dal dalje.Kaze ovo je mizerna aktivnost virusa,al zbog ovako dobre reakcije cilj nam je skroz negativnost pcr.Da se to dostigne.Kontrola za 6 meseci od uzetog pcr..tacnije za 4 meseca od sad.Nema potrebe da se rade sad ikakvi nalazi jer je pcr dobar kao i cela krvna slika i transaminaze u ref vrednostima.Za 4 meseca cemo pcr ( ps.nadam se da ce ga biti) i ultrazvuk.Sad nisam radila ultrazvuk.A predhodna 2 puta jesam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 10, 2017 11:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sta je tebi doktorka rekla? I tebi je odlican pcr.Sto se tice zaraznosti mi je rekla da sa ovim brojem kopija sam prakticno nezarazna..al bolje receno niskozarazna..jer svakako imam virus pa mi ne moze reci da nisam nezarazna.A pcr negativan smatra za nezaraznim.Znaci bukvalno uspavan virus bez ikakve aktivnosti sto bi se smatralo da apsolutno ne steti jetri.E sad..koliko bi dugo u tom statusu ostao..to je pitanje.Al ne opterecujem se ..bitno je da je nalaz jako dobar..da sa 9000 kopija spao na 44 kopije.I da ne zaboravim da sam ja upravo sa 9000 kopija prenela decku svom (mozda je u trenutku prenosa bio i veci broj) a predhodnih 8 godina mu nisam prenela a imali smo stalno odnos bez zastite.Sto je dobra pretpostavka doktorke da mi je virus godinama bio neaktivan ili jako male aktivnosti pa zato mu predhodno nisam ni prenela.Eto to je otprilike to sto mi je rekla.Meni malo frka da virus ne postane rezustentan na lek.Jer evo prosla je godina dana u februaru kako fa pijem a posle prve godine 20 % ljudi koji pije lek postane rezustentan.Sa godinama se postotak povecava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 11, 2017 10:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E Milice da li je na tvom nalazu pisalo 250 IU/ml ili 250 kopija? Na mom i prvom je pisalo i sad IU/ml.44 IU/ml. Ali na hronosu procitah tek sad da IU/ml nije isto sto i kopija.Kaze da se smatra nezaraznim ko ima ispod 2000 IU/ml=10 000 kopija.Neki doktori spustaju tu granicu na 200 IU/ ml= 1000 kopija.Ja imala 44 IU/ml sto je jednako 220 kopija.Sto je odlicno al sto znaci da sam sa 9000 IU/ml imala 45 000 kopija.Auuuu.Jer je racunanje puta 5 u kopijama.Da li je i tebi nalaz svaki bio u IU/ml? A mi smo to oslovljavale sa kopije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 11, 2017 9:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Zaista me znam st je pisalo na rezultatu, sad na izvestaju pise pcr 250. Mislim , po toj racunici broj od 25o komada ne bi mogao ninda se izrazi u tim jedinicama. Ne znam. Nista mi posebno nije rekla, kao super ti rezultat, i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 11, 2017 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I meni na izvestaju pise pcr 44.Nema jedinica.Kao i predhodni.To podrazumevaju pa ne pisu na izvestaju.Na nalazu samo pise dole IU/ml.Po toj racuniciti broj kopija je tebi sad 1250 kopija ili 250 IU/ml.Al nije ni bitna ta racunica..oni racunaju tu brojku pcr testa jer je svaki pcr test izrazen u IU/ml.Nebitno, I tvoj i moj pcr nalaz je super.Samo nije tacno ono sto sam predhodno rekla da se leci nalaz preko 10 000 kopija.Preciznije leci se nalaz preko 10 000 IU/ml sto je jednako 50 000 kopija.Ja sam bila blizu 10 000 pa mi je ukljucen lek.Bio 9 000 pcr.Al to je ustvari bilo 45 000 kopija.Tako gore zvuci :cry: :o :o :o.Svakako ogromno poboljsanje sa 9 000 na 44 ili kako god gledali sa 45 000 na 220.U koiim god jedinicama gledali :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Apr 18, 2017 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Pozdrav devojke, vracam se sa kontrole danas. Sve je ok, rezultati su mi dobri. Nije mi Dr dao da radim PCR zbog proslogodisnje niske kopije i sada mirnih transaminaza. Nije me bilo dugo pa sad videh vase postove. Bravo za dobre rezultate, samo tako nastavite. Mi cekamo drugu bebu u septembru pa kontrola u avgustu pre porodjaja, da mi napisu izvestaj o redosledu vakcinisanja posle porodjaja. Mozda nekom znaci info da je Dr Ana Stanojevic na odmoru do maja, tj pocinje da radi posle prvomajskih praznika. Ljubim vas :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Apr 18, 2017 9:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Super sonyq na dobrim vestima sa kontrole.I cestitaaam za drugu bebu! Divna vest.Meni je dr Aleksandra Stanojevic..verovatno si mislila na nju.Hvala na info..ja i ovako treba da se javim u julu..tad ce sigurno opet biti na odmoru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 11:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Da da Aleksandra :wink: I ja treba da idem krajem jula, pocetkom avgusta, da ne idem bas pred porodjaj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jul 18, 2017 7:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E sonuq..Milice juhu.Gde ste..brckate li se na moru il idete na kontrolu? :lol: Sonuq kad ti je termin za porodjaj?Ja bila na kontroli.Ultrazvuk uredan..sve super.Nije mi dala ponovo da vadim pcr jer je u januaru bio nizak.Vadila sam nalaze krvne slike..,leukocitarnu formulu,PT , i dala mi i AFP tumor marker.To prvi put sad vadim.Za koji dan idem da podignem nalaze.Super se osecam.Uskoro cu na more.I eto.Ljubim vas i pozdravljam.Javite se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jul 28, 2017 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Podigla sam nalaze.Sve je u referentnim vrednostima :D :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 30, 2017 11:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
sonyq, divne veste :D

I ja bila na kontroli, sve ok, samo ova moja sad zakazuje svima na 4 meseca, pa tako u novembru imam opet kontrolu :roll:

Kristina, ti i dalje pijes terapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 30, 2017 5:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Pozdrav devojke,
Hvala Milice :wink:
E super da ste dobro i da su rezultati odlicni!
Kris, termin mi je 23. Septembar, jos malo :wink:
Isla sam na kontrolu u sredu i sve je u redu, cak mi je rekla da ne moram ni UZ da radim. Radicemo ukoliko porastu enzimi, koji su meni niski sto ona pohvaljuje pogotovo jos u poodmakloj trudnoci. Bili smo i na moru i super sam prosla, s obzirom da sam bila kraj 7og meseca :D
Nama je jos uvek na 6 meseci kontrola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Avg 04, 2017 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Na zalost moram i ja da se upisem na ovu temu. I na jos vecu zalost ne zbog sebe nego zbog moje unuke.
Nisam stigla da procitam sve postove, tek negde na 21 strani sam, a nestrpljiva sam da cujem da li neko ima iskustva sa hronicnim hepatitisom b kod dece i gde se moze dobiti vise informacija o tome.
Ovo sto sam procitala do sada odnosi se na odrasle osobe i nigde ne pise za malu decu (4 godine). Na zalost zarazena je zbog idiotskog ginekologa koji je to mogao spreciti da je radio savesno i strucno.
Molim vas ako neko moze nesto da me uputi neka pise. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 09, 2017 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Ne znam da li ste videli ovo ali ja u potrazi za odgovorima tražim i tražim

evo linka koji će vam možda nešto značiti

http://www.zdrava.tv/index.php?plugin=t ... ang=srpski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 05, 2017 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 4:11 pm
Postovi: 61
Pomislim često na vas. Svratim povremeno i čitam kako ste...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: