Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HVALA !!!
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala draga, SJAJNA SI !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zastitna vakcina i trudnoca
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 4:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Zna li neko da li ta zastitna injekcija protiv hepatitisa B sme da se primi u prvom trimestru trudnoce?

Ukoliko nam ne odloze vantelesnu oplodnju zbog otkrica da suprug ima hep.B i ostanem u drugom stanju u narednih mesec dana, ne znam da li cu smeti da primim zastitnu injekciju, a svakako bi trebalo da je primim.


Oprecna su misljenja o tome, raspitaj se na vise mesta pa prelomi kako mislis da je najbolje. :wink:

Javi nam sta su vam rekli kad im saopstite za B!!

Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hepatitis B i vantelesna oplodnja
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 6:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Vratili smo se iz bolnice za vantelesnu oplodnju. Joooj, oni tamo nemaju blage veze o hepatitisu B.

Prvo su nam rekli da se javimo kada se suprug izleci. Odgovorila sam im da on ima hronicni hep.B (sto je uostalom i pisalo u nalazu dr sa Infektivne) koji se vrlo retko u potpunosti izbacuje iz organizma.

Zatim su nam rekli da bi bilo dobro da se suprug prvo vakcinise protiv hepatitisa B, pa da dodjemo. Rekla sam im da je kod njega kasno za vakcinu, da mogu samo ja da se vakcinisem kao nezarazena.

Na kraju su nam odlozili sve do kraja moje vakcinacije (odlozeno na tri meseca jer cu primiti vakcinu po kracoj semi (0+1+2)), ali nam nisu obecali ostanak u programu, vec su rekli da ce tada razmotriti sa nacelnikom bolnice da li oni imaju uslova da odrade vantelesnu sa spermom zarazenog coveka. Na to su izvalili, po meni, nevidjenu glupost. Kao trebao bi im poseban deo laboratorije za cuvanje naseg zarazenog embriona, jer kad bi ga stavili na cuvanje sa embrionima ostalih parova u programu, nas embrion bi mogao da ih zarazi. Pobogu, pa ne iskacu klice hepatitisa B iz epruvete i napadaju druge epruvete, ili u cemu ih vec drze !!!

Sad je najbitnije da nadjemo jako, jako strucnog hepatologa, koji ima znanja i o vantelesnoj oplodnji, koji bi nam rekao da li se moze odraditi vantelesna sa spermom zarazenog muskarca, a da to ne ostavi posledice na buduci fetus, tj. kako izvesti da se rodi nezarazeno dete.

Jasna mi je situacija kada je majka zarazena hep.B. Tada dozvoljavaju njen ostanak u drugom stanju, jer dete odmah po rodjenju vakcinisu protiv hep.B. Ali, sta se radi u situaciji kada je majka nezarazena i zasticena vakcinom, a otac je nosilac virusa?

Ako imate predlog sa kim da se konsultujemo, tu sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 8:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Na zalost, to je slika i prilika naseg zdravstva-mnogi lekari pojma nemaju o hepatitisu (o B bi jos i morali da znaju jer duze "postoji"-otkriven je mnogo ranije nego C), ali na zalost je tako!!

Zaista ti toplo preporucujem da odes na ovaj forum http://www.abchepatitis.hr/forum/ i da postavis pitanje za doktora, ali ne stedi reci i u kratkim crtama opisi sve.

- recimo ovako:

u programu smo za vantelesnu
kod supruga je otkriven hronicni B (i onda prekopiraj sve analize odavde)
receno nam je to i to (navedes ovo sto su ti rekli sa svim nebuloznim delovima :evil: )

da li to ima ikakvog smisla i molim za Vase strucno misljenje!!

Jedino to mogu da te posavetujem, jer zaista imaju sjajan tim strucnjaka a i "obicni" ljudi koji pisu tamo, ako imaju bilo kakvu informaciju dace ti je sigurno. Devojka pod nickom "Maja od mame" se zaista mnogo dobro razume u B, mozda ti i ona pomogne. Imas tamo citav odeljak o B, pa citaj i trazi, mozda vec ima slicnih pitanja!!

Pozz i sve najbolje, majja


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala Majjo!!!
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala Majo !!!

Vec sam bila na tom sajtu (poslusala sam tvoju preporuku iz PP od pretprosle nedelje) i dobila po neki odgovor na ranije postavljena pitanja. Verujem da ce mi odgovoriti i na ova najnovija pitanja !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Zabrinuta ja sam ubedjena da ce sve biti dobro po vas, mislim kada mene ubedjuju hepatolozi da rodim drugo dete, ne vidim sta da bi bio problem ako je tata pozitivan, a mama vakcinisana. Verovatno ce vam trebati samo misljenje nekog sa Infektivne, ja sam nosila neku njihovu cedulju na porodjaj, gde je pisalo da imam hep i da bebu treba vakcinisati po tom ubrzanom postupku. Navijam da sto pre resite problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
sve vas pozdravljam,i meni su juce stigli rezultati sa torlaka tj.povrdili su da imam hepatitis b ovo su nalazi koje sam dobio HBsAg poz,Anti-HBclgMpoz,HBeAGpoz,Anti-HBe nega, HCVnegativan,doktorka me je uputila da dam krv jos jednom da uradi neke dodatne analize a sa time da idem na biopsiju.da li se ceka na biposiju i kakva je procedura koliko seostaje na klinici.inace sam za virus savim slucajno saznao kada sam radio krvnu sliku zbog povisenog krvnog pritiska sa kojim odvno "kuburim"dosta sam saznao iz vasih dosadasnjih razgovora sve sto mi budete napisali smatracu korisnom informacijom.i sve sto vas zanima pitajte rado cu odgovoriti ukoliko znam.izinite na nacinu pisanja mnogo je kasno pa mi se i spava.jos jedan pozdrav za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 11:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
pozdrav Wule,
sto se biopsije tice, ja konkretno cekam da je zakazem :roll: rekli su mi krajem meseca da se javim, pa cemo videti. Takodje su mi rekli da se lezi 2,3 dana i da nist ne boli...videcemo, kad je budem obavila svakako cu podeliti svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Opet sam u bedaku.

Upravo sam saznala da je jutros poginuo pevac Tose Proeski, kog sam obozavala.

Ostala sam bez teksta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 8:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
zabrinuta75 je napisao:
Opet sam u bedaku.

Upravo sam saznala da je jutros poginuo pevac Tose Proeski, kog sam obozavala.

Ostala sam bez teksta.



:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Strasno............... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 8:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Wule je napisao:
sve vas pozdravljam,i meni su juce stigli rezultati sa torlaka tj.povrdili su da imam hepatitis b ovo su nalazi koje sam dobio HBsAg poz,Anti-HBclgMpoz,HBeAGpoz,Anti-HBe nega, HCVnegativan,doktorka me je uputila da dam krv jos jednom da uradi neke dodatne analize a sa time da idem na biopsiju.da li se ceka na biposiju i kakva je procedura koliko seostaje na klinici.inace sam za virus savim slucajno saznao kada sam radio krvnu sliku zbog povisenog krvnog pritiska sa kojim odvno "kuburim"dosta sam saznao iz vasih dosadasnjih razgovora sve sto mi budete napisali smatracu korisnom informacijom.i sve sto vas zanima pitajte rado cu odgovoriti ukoliko znam.izinite na nacinu pisanja mnogo je kasno pa mi se i spava.jos jedan pozdrav za sve.


Imas tabelu iznad sta koji rezultat znaci - sve je lepo opisano (mozda je i na prethodnoj stranici, ali ima sigurno,pa pogledaj :wink: ).

U zavisnosti od guzve ces doci na red za biopsiju, lezi se ukupno 5 dana u bolnici, prvi i drugi dan ti rade analize, vade krv, mere pritisak i na dijetalnoj si ishrani (u principu osim ishrane i analiza koje ti odrade rano ujutru-dzabe se i lezi ta dva dana), u sredu se radi biopsija, odlezis jos dva dana i puste te kuci. Preporucuje se strogo mirovanje jos jedno 5-10 dana kako bi se sve to vratilo na mesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 8:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 1:22 am
Postovi: 9
zahvaljujem sto ste me primili u drustvo :D juce mi je stigla krvna slika S-BILIRUBIN 19 S-ALT 228 S-AST 97 ostalo je sve u granicama normalecak mi je i ovo palo sa 230 na228 i sa130 na 97 ali je bilirubin uvecan sa 17,9 na 19 nista od terapije nisam koristio malo sam vodio racuna o ishrani i nisan pio alkohol,izmedju dva rezultata je proslo malo vise od mesec dana.sve vas pozdravljam moram da nesto radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 9:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Wule, jako mi je zao sto nas svakim danom ima sve vise sa ovim problemom.

Ne cekaj dugo na biopsiju. Iz ovog sto sam do sada saznala "kopajuci" po netu, kod tebe mnogi parametri ukazuju da je virus i te kako aktivan.

___________________________________________________________

Zna li ko u koji deo tela se daje ta zastitna vakcina Engerix B? (u debelo meso, nadlakticu ili gde vec)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
zabrinuta75 je napisao:
Zna li ko u koji deo tela se daje ta zastitna vakcina Engerix B? (u debelo meso, nadlakticu ili gde vec)


:lol: U nadlakticu....


Inace, pokusavam da dodjem do informacije da li se na VMA moze uraditi ta biopsija jetre, na njihovom sajtu pise da imaju neki centar koji radi sa civilima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 5:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Sigurno da moze. U okviru VMA takodje postoji Infektivna klinika. Jedino sto civili placaju usluge, a vojni osiguranici ne.

I mi razmisljamo o biopsiji kod njih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: