Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 2:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Zarobljen je napisao:
Lepo si to rekao... :)
Glavu gore i izbacimo uljeze iz sebe pa cak i ako ih ima nekoliko hiljada kopija :)


Samo naprijed.
Nego mene interesuje kolika je najmanja količina virusa koju instrument može da detektuje.Jer prije par godina meni je detektovano negativno. a onda poslije 6 mjeseci pozitivan again :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 9:50 pm
Postovi: 22
Da li testove treba ponoviti nekoliko puta?

Prvi put u zivotu radio sam testove i to u decembru 2013, sve je okej (razlog su povecane trasaminaze konkretno ALT). Posto mi je utvrdjena masna jetra (slabo masna ali ipak masna) doktor mi je prepisao Liv52 i dijetu. Nisam se pridrzavao dijete.

Sad sam radio ponovo analizu i pored tansaminaza uradio sam i GGT. Sve je opet povecano (AST 61, ALT 113, dok je GGT cak 357). Zato i pitam da li ponovo da radim testove na hepatitis cisto da bih iskljucio virus kao razlog.

GGT inace nisam kontrolisao ranije na predlog poznanika sam i njega istestirao. Tako da ne znam da li je bio i veci ranije.

Sutra imam kontrolu ali ipak da pitam i vas koji imate ozbiljnog iskustva sa hepatitisom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
krivakapa je napisao:
Da li testove treba ponoviti nekoliko puta?

Prvi put u zivotu radio sam testove i to u decembru 2013, sve je okej (razlog su povecane trasaminaze konkretno ALT). Posto mi je utvrdjena masna jetra (slabo masna ali ipak masna) doktor mi je prepisao Liv52 i dijetu. Nisam se pridrzavao dijete.

Sad sam radio ponovo analizu i pored tansaminaza uradio sam i GGT. Sve je opet povecano (AST 61, ALT 113, dok je GGT cak 357). Zato i pitam da li ponovo da radim testove na hepatitis cisto da bih iskljucio virus kao razlog.

GGT inace nisam kontrolisao ranije na predlog poznanika sam i njega istestirao. Tako da ne znam da li je bio i veci ranije.

Sutra imam kontrolu ali ipak da pitam i vas koji imate ozbiljnog iskustva sa hepatitisom.


Vidi prijatelju ako si u mogučnosti da obaviš taj test. Uradi jednostavno da skineš sa sebe psihu i nerovozu ako ništa barem u jednom parametru. Naravno sad je po trenutnim rezultatima rano išta prejeducirati ali nije lose da provjeriš. Ja vjerujem da to nije Hepatitis. i pozitivno razmisljam da nije ako Bog da.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 04, 2014 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Evo ovako...Ja nisam lekar, ali mi je ovo sve jako zanimljivo pa sam mnogo ucio o tome, cak dok sam lezao u bolnici zbog povisenih transaminaza studentima medicine sam drzao cas o hepatitisu :D
Ovako, kako je meni objasnjeno i kako sam ja to naucio:
Postoje bolji i losiji testovi, tj oni sa vise preciznosti i manje.
Kod nas se najvise koriste tzv Elissa testovi koji mere odredjenu aktivnost virusa. Dakle zamisli vagu. Postoji vaga koja meri sa preciznoscu od 10g, i precizna vaga koja meri kolicine manje od 10g. Tako i ti testovi.
Testovi na pozitivnost kostaju u privatnim laboratorijama od 1200-1500din.
To su upravo ti Elissa testovi. Jedini test koji sa sigurnoscu pokazuje pozitivnost jeste HBV PCR DNA test koji kod privatnika kosta 16.000-22.000din. U drzavnoj klicici tj infektivnoj se ne placa isti ali se i ne radi svakome.Jer oni imaju odredjeni budzet po pitanju tih testova i tacnan broj mesecno koji odrade.
Sto se tice masne jetre, brojni faktori uticu na nju, i apsolutno ne mora da znaci da je virus izazvao.
Masna jetra se takodje manifestuje kao posledica nezdravog, i stresnog zivota, ali takodje i kao autoimuna bolest (kada organizam sam sebe pocne da razara).
Poznajem (iz bolnice) jednog decka koji je imao masnu jetru. Njemu se stanje pogorsalo od kada je uzeo Liv52 po nagovoru hepatologa bolnice Bezanijska kosa.
Moj savet ti je da batalis to.
MORAS IZBACITI ALKOHOL, GAZIRANO, VESTACKE SOKOVE, ZASLADJIVACE, SVINJETINU, (meso na minimum ako moze), SVU INDUSTRIJSKU HRANU, BESPOTREBNE LEKOVE, PREPARATE I SVE ONO CIME BOMBARDUJES JETRU.
Jetra je bukvalno (bez preterivanja) jedan od najvaznijih organa koje imas i ako zelis da zivis (surovo jeste) moras povesti racuna.
Pokusaj ziveti zdravo, sa sto manje stresa i nervoze. Ukljuci u isranu cedjene sokove, uvek sveze spremljene. Detoksikuj se, mala pomoc opet moze biti mineral zeolit koji nije skup i svaka apoteka ga ima.Setaj se, kreci se i leci to.
I drzim fige da nije virus.
Jetra je jedini organ u telu koja se brzo i lako REGENERISE. i cak i kad je jako ostecena samo 25% jetre moze da vrsi funkciju kao i zdrava jetra.
Zato potrudi se da ozdravis, jer ako nije hronican virus bar mozes da ozdravis za razliku od ljudi hronicno obolelih!
Skidaj transaminaze (ast, alt i ggt) sto vise tecnosti, odmaraj koliko mozes i vodi zdrav zivot!
Nadam se da sam bar malo pomogao!
Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
mahida je napisao:
Ljudi,srecna vam nova godina i da nam se svima jedna ostvari a to je biti negativan...Ja imam jednu nedoumicu,jel vama ikoga iz porodice zvala bolnica na neki navodni sistematski?Moju svekrvu zvali,mada mi ne zivimo sa njima malo mi to cudno,jos najgore ona ne zna jer nikom nismo govorili..Pa ovo je malo mesto i logicno je ne zelim ici kao obelezena radi cega??Molim za odgovor...


Draga moja,mahida,taj sindrom malih sredina mi je odlicno poznat,i dokazuje koliko su ljudi na nasim prostorima,neobavesteni i zatucani.Ipak uvek kazem da ih ne mozemo kriviti jer je strah od bolesti normalna pojava.Zalosno je sto lekari opste prakse izvaljuju gluposti,ali zato postoje specijalisti zar ne!?;) Meni je dok.sa Infektivne u neverici i vidno iznervirana,napisala potvrdu da u normalnom socioloskom kontaktu nisam zarazna-ko mi se beci ja mu to shibnem pod nos haha Za ovo sa pozivom nisam cula nista slicno,ipak savetuju da se SVI ukucani testiraju i vakcinisu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
[quote="krivakapa"]Da li testove treba ponoviti nekoliko puta?

Prvi put u zivotu radio sam testove i to u decembru 2013, sve je okej (razlog su povecane trasaminaze konkretno ALT). Posto mi je utvrdjena masna jetra (slabo masna ali ipak masna) doktor mi je prepisao Liv52 i dijetu. Nisam se pridrzavao dijete.

Sad sam radio ponovo analizu i pored tansaminaza uradio sam i GGT. Sve je opet povecano (AST 61, ALT 113, dok je GGT cak 357). Zato i pitam da li ponovo da radim testove na hepatitis cisto da bih iskljucio virus kao razlog.

GGT inace nisam kontrolisao ranije na predlog poznanika sam i njega istestirao. Tako da ne znam da li je bio i veci ranije.

Sutra imam kontrolu ali ipak da pitam i vas koji imate ozbiljnog iskustva sa hepatitisom.[/quote

Slusaj,savetuju da se test ponovi narocito posle 6messci.Vidis meni su odmah uradili na HIV,hepB,hepC i mononukleozu cini mi se-tako sam i saznala.Naravno da za povisene transe,masnu jetru...razloga moze biti mnogo-ishrana,alkohol,lekovi...sve sto su ti vec reki,cak i antibiotici mogu da daju lazno pozitivne rezultate kod transaminaza.Zato se i ja nadam da je nesto od tih gluposti,a ne virus i onda znas sta ti je ciniti;) Javni nam...poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 05, 2014 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2011 1:37 pm
Postovi: 19
surutka je napisao:
Napokon da se malo probudi tema, evo ja sam skoro radio PCR pa ćemo da vidimo koliko je sad kopija. Jedno vrijeme u intervalu od 6 mjeseci sam namjerno vodio nezdrav život( u smislu da nisam pazio na jelo ) i idućih 6 mjeseci sam vodio vojnički režim života pa ću sada da izračunam razliku :)


Hahaha,surutka,nasmeja me sa ovim tvojim eksperimentima,vodi racuna samo da ne preteras ;) Meni je i hepatolog rekao da trgnem tu i tamo casu vina hehe,to zavisi od rezultata PCR,krvne slike i UZ-ovo kazem jer su nama slicni.Naravno bez petrerivanja,a i ja sam se toliko klonila toga da mi vise i ne prija tako-postala sam sokic-dama cccc
Sto se tice tvojih pitanja,povisene transaminaze samo pokazuju da ti se u jetri nesto desava,snizene same po sebi ne ukazuju na izlecenje ali su naravno pozeljne.
Surutku ce neki lekar da ti preporuci,a neki ne-ja mislim da ne moze da skodi(govorim o domacoj).Ja sam je pila,posto mi smeta ukus prestala i nastavila sa normalnom ishranom bez gaziranih sokova,konzervisana i suhomesnata hrana tu i tamo,mesa umereno i rezultati krvi su mi bili skroz uredni-nikada zbog nje ne osetih bolove ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Sreca moja pa mi uput za infektologiju dala doktorica na ginekologiji koja to zna,ma inace bi me izbegavali kao da imam sugu..Ma suprug mi se vakcinisao majka nije htela drugima nismo ni rekli..Pre neki dan sam gledala na tv pricu neke devojke iz udruzenja hronos gde prepricava za brata kako su ga izbegavali i tako to..Ma mala je sredina cudo,uf..Nego i u tako maloj sredini ima 5 registrovanih od ovog cuda,pa sad su kao poceli na dve nedelje kod stomatologa da dolaze sanitarne inspekcije jer sumnjaju na zubare...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2014 5:19 pm
Postovi: 4
Zdravo svima,
Nadam se da ima neko aktivan i da cu dobiti sto prije odgovore na svoja pitanja.Imam 22 godine ,a hepatitis B imam vec 14 godina ( bar od tada znam)dakle hronicni. Moguce da sam ga dobio preko majke -rodjenjem ,ali me zanima da li je moguce da se taj virus prenese i na neki dr nacin jer nisam imao odnose ,upotrebu narkotika i sl . Nisam se provjeravao i vadio nalaze 4 godine,jer sam se odlicno osjecao ,ali skupio sam hrabrosti i u ponedjeljak idem vaditi nalaze i kontrolisat se. Imam djevojku i bojim se da joj nisam prenio virus ,...imali smo oralni sex, nije se vakcinisala moguce cak da i ona ima hronicni ali ne smije se testirati jer ko ce roditeljima objasnit da nismo imali odnose i da je nevina...

Toliko za sada... unaprijed hvala svima koji pomognu i kazu nesto na moj slucaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
divan je napisao:
Zdravo svima,
Nadam se da ima neko aktivan i da cu dobiti sto prije odgovore na svoja pitanja.Imam 22 godine ,a hepatitis B imam vec 14 godina ( bar od tada znam)dakle hronicni. Moguce da sam ga dobio preko majke -rodjenjem ,ali me zanima da li je moguce da se taj virus prenese i na neki dr nacin jer nisam imao odnose ,upotrebu narkotika i sl . Nisam se provjeravao i vadio nalaze 4 godine,jer sam se odlicno osjecao ,ali skupio sam hrabrosti i u ponedjeljak idem vaditi nalaze i kontrolisat se. Imam djevojku i bojim se da joj nisam prenio virus ,...imali smo oralni sex, nije se vakcinisala moguce cak da i ona ima hronicni ali ne smije se testirati jer ko ce roditeljima objasnit da nismo imali odnose i da je nevina...

Toliko za sada... unaprijed hvala svima koji pomognu i kazu nesto na moj slucaj

Evo ja da napisem jer nema nikog :D .Jel ti virus aktivan bio??Ne verujem da si dobio pri rodjenju jako retko se to desava...Sto se tice prenosa ovog virusa ja koliko znam jako ga malo ima u telesnim tecnostima,moj suprug je negativan.Tako da se opustis i ne verujem da ti devojka ima virus ali nek se testira..Nazalost pre ce ga dobiti kod zubara ili nekom hiruskom zahvatom nego sa tobom..A ti ne znam zasto si toliko dugo cekao da vadis krv,treba pre svega na sebe da mislis i na svoje zdravlje i obavezno povadi sve nalaze...Opet kazem ne verujem da tvoja devojka je dobila virus,cisto sumnjam eto nek se testira uradite to cisto radi vas pa javi sta je bilo.I ako planirate zajednicki neki zivot ili kako god nek se vakcinise obavezno...Srecno i javi sta se dogadja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2014 5:19 pm
Postovi: 4
Sta zapravo znaci AKTIVAN? Povremeno sam imao zutilo koze i ociju,nekada i bol jetre... Prije 14 godina virus mi je ustanovljen kod tate,mame,brata i mene.Uzrok i prenos neznamo :S :( Tatin organizam se navodno odupreo i ne pokazuje na ga na nalazima. Pazimo na izhranu ,pijemo cajeve...evo danas sam bas kupio caj od maslacka, pa cemo i njega malo probati. Sa djevojkom sam imao vise puta oralni sex pa neznam bas da li je moguce da je presao...?

hvala mnogo na brzom odgovoru,javim vam se jos,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
divan je napisao:
Sta zapravo znaci AKTIVAN? Povremeno sam imao zutilo koze i ociju,nekada i bol jetre... Prije 14 godina virus mi je ustanovljen kod tate,mame,brata i mene.Uzrok i prenos neznamo :S :( Tatin organizam se navodno odupreo i ne pokazuje na ga na nalazima. Pazimo na izhranu ,pijemo cajeve...evo danas sam bas kupio caj od maslacka, pa cemo i njega malo probati. Sa djevojkom sam imao vise puta oralni sex pa neznam bas da li je moguce da je presao...?

hvala mnogo na brzom odgovoru,javim vam se jos,..

Jste radili pcr test,koliki je broj kopija bio vam?Kakve su ti transminaze?Ako pij caj od maslacka :D ,to i ja ponekad pijem..Ne verujem da je presao,cak seksualnim odnosom se ne prenosi bas tako lako pre preko krvi..E ne znam ako svi u kuci imate..jesi pio neku terapiju nekad??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
divan je napisao:
Sta zapravo znaci AKTIVAN? Povremeno sam imao zutilo koze i ociju,nekada i bol jetre... Prije 14 godina virus mi je ustanovljen kod tate,mame,brata i mene.Uzrok i prenos neznamo :S :( Tatin organizam se navodno odupreo i ne pokazuje na ga na nalazima. Pazimo na izhranu ,pijemo cajeve...evo danas sam bas kupio caj od maslacka, pa cemo i njega malo probati. Sa djevojkom sam imao vise puta oralni sex pa neznam bas da li je moguce da je presao...?

hvala mnogo na brzom odgovoru,javim vam se jos,..



Ja nisam imao žutilo kože niti očiju a aktivan sam nosilac. Neki kažu da sam ZDRAVI nosilac što mi ni to nije jasno. meni u prosjeku se kreće za ovih 6 godina m znači prosjek je oko 900 kopija. zadnji nalaz mi je pokazao 800 kopija sto je kako kazu izrazito malo i ja sam aktivan nosilac virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Mar 06, 2014 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
mahida je napisao:
divan je napisao:
Sta zapravo znaci AKTIVAN? Povremeno sam imao zutilo koze i ociju,nekada i bol jetre... Prije 14 godina virus mi je ustanovljen kod tate,mame,brata i mene.Uzrok i prenos neznamo :S :( Tatin organizam se navodno odupreo i ne pokazuje na ga na nalazima. Pazimo na izhranu ,pijemo cajeve...evo danas sam bas kupio caj od maslacka, pa cemo i njega malo probati. Sa djevojkom sam imao vise puta oralni sex pa neznam bas da li je moguce da je presao...?

hvala mnogo na brzom odgovoru,javim vam se jos,..

Jste radili pcr test,koliki je broj kopija bio vam?Kakve su ti transminaze?Ako pij caj od maslacka :D ,to i ja ponekad pijem..Ne verujem da je presao,cak seksualnim odnosom se ne prenosi bas tako lako pre preko krvi..E ne znam ako svi u kuci imate..jesi pio neku terapiju nekad??

Nisam ni ja imala nikakvo zutilo ali eto..Aktivan znaci ako ti je broj kopija veliki ako su ti transminaze uvecane..Meni su isto rekli da sam zdrav nosilac sta god to znacilo tj,da su mi transminaze sasvim mirne mali broj kopija i ostali rezultati dobri..E pa sad ne znam sta god im znacilo i bas me briga ja hocu da ga izbacim psihicki :D ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Mar 07, 2014 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
mahida je napisao:
mahida je napisao:
divan je napisao:
Sta zapravo znaci AKTIVAN? Povremeno sam imao zutilo koze i ociju,nekada i bol jetre... Prije 14 godina virus mi je ustanovljen kod tate,mame,brata i mene.Uzrok i prenos neznamo :S :( Tatin organizam se navodno odupreo i ne pokazuje na ga na nalazima. Pazimo na izhranu ,pijemo cajeve...evo danas sam bas kupio caj od maslacka, pa cemo i njega malo probati. Sa djevojkom sam imao vise puta oralni sex pa neznam bas da li je moguce da je presao...?

hvala mnogo na brzom odgovoru,javim vam se jos,..

Jste radili pcr test,koliki je broj kopija bio vam?Kakve su ti transminaze?Ako pij caj od maslacka :D ,to i ja ponekad pijem..Ne verujem da je presao,cak seksualnim odnosom se ne prenosi bas tako lako pre preko krvi..E ne znam ako svi u kuci imate..jesi pio neku terapiju nekad??

Nisam ni ja imala nikakvo zutilo ali eto..Aktivan znaci ako ti je broj kopija veliki ako su ti transminaze uvecane..Meni su isto rekli da sam zdrav nosilac sta god to znacilo tj,da su mi transminaze sasvim mirne mali broj kopija i ostali rezultati dobri..E pa sad ne znam sta god im znacilo i bas me briga ja hocu da ga izbacim psihicki :D ..


Ništa draga Mahida, idemo na psiho testove , ojačavanje psiho antitijela :) fkt je tako, nek mi dodje ne znam ti kakav doktor magistar za hepatitis :)

Nađite neki pozitivan problem u životu , evo na primjer ja sam odlučio ako Bog da, da se ženim. I sad razmišljam kako šta i kuda,posao,stan :P vjerujte kad dođu te misli ma kakav hepatitis :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: