Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 03, 2007 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Nema na čemu, drago mi je ako smo vam na ovom forumu bar malo pomogli.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 3:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 1:51 pm
Postovi: 54
Lokacija: beograd
Da ne bi postavljala novu temu a vezano je hepatitis B....
Imam hronicni hepatitis b i lecim se sa Adefovir dipivoxil Hepsera posto je virus rezistentan na zefix.Pa ako ima neko ko se leci istim lekom (hepsera) da mi napise da li je imao uspeha i kako je podnosio terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
zozika, ja isto imam hronicni hep.B, za sada nemam nikakvu terapiju, ali trebam ovih dana na biopsiju, pa cemo videti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 14, 2007 9:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 1:51 pm
Postovi: 54
Lokacija: beograd
Nadam se da ce ti biti sve uredu na biopsiji.Koji te doktor leci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
leci me dr. Maja Ristovic,ako se to moze nazvati lecenjem, obzirom da sam svega 4,5 puta bila kod nje, radila samo KS i ultrazvuk. Ciji si ti pacijent?Jesi li radila biopsiju i koliko dugo si bila u bolnici zbog toga? Ajd nekako sam i prebolela da cu da lezim, al niko ne zna da mi kaze koliko dugo :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav!

Ako moze drM, ili neko drugi, da mi odgovori kakvo misljenje ima o leku ZEFIX. Hepatolog mi je prepisao taj lek i danas sam uzeo prvu tabletu... U slucaju da ne pokaze rezultate, jel me onda moze prebaciti na interferon ili ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias, evo mene i ovde sa tobom :lol:

Interferon se nije pokazao kao ucinkovit za lecenje B, te je Zefix mnogo bolji u tome! Toliko ja znam o tome! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
majja je napisao:
Mathias, evo mene i ovde sa tobom :lol:

Interferon se nije pokazao kao ucinkovit za lecenje B, te je Zefix mnogo bolji u tome! Toliko ja znam o tome! :wink:


O Maki, svugde te ima :lol: :lol: Pricao sam sa Dzonikom i on mi je drugacije rekao tj. tako je njemu doktor rekao, pa sam odmah ... Medjutim meni je ova moja rekla da moze otkloniti virus tj. smanjiti ga i tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 9:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
majja je napisao:
Mathias, evo mene i ovde sa tobom :lol:

Interferon se nije pokazao kao ucinkovit za lecenje B, te je Zefix mnogo bolji u tome! Toliko ja znam o tome! :wink:


Pa citao sam sta pise na onom papiru u kutiji... Samo se pominje Hepatitis B i tako kako mi je i doktor rekao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Za lecenje hep. B se koriste isti lekovi kao i za AIDS,koliko ja znam.Znam jednu zenu koja nije podnosila ni pegazis ni interferon,pa su joj dali zefiks koji je dao odlicne rezultate kao i mom momku.Njemu su se referentne vrednosti za samo 3 meseca vratile u normalu.Ali ne sme da se preskace,pije se svakog dana na vreme.Sto se biopsije tice,ona se radi da bi se proverilo u kakvom je stanju jetra a koliko ces biti u bolnici to je vec individualno.Samo nemoj da skodis svom zdravlju nepotrebnim nerviranjem.Puno pozdrava i sve najbolje. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 30, 2006 3:37 pm
Postovi: 28
Sto se tice markera od 3 on je pozitivan samo na jedan,onaj koji pokazuje da li se virus replikuje je negativan.Tu se ne razumem bas najbolje pa ne zamerite ako sam nesto izlupala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 3:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 04, 2007 10:14 pm
Postovi: 31
je l se lechio neko owim lekom? "Adefovir dipivoxil Hepsera"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 4:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Zbog toga sto smo krenuli sa postupkom vantelesne oplodnje, suprug i ja smo uradili markere na hepatitis B i C. Danas smo saznali da su moji nalazi u redu, a da je on reaktivan na hepatitis B, dok je na C nereaktivan.

Ne spada ni u jednu rizicnu grupu i jedino kada je mogao da se zarazi je tokom operacije lakta 1999. godine. To me navodi na zakljucak da je kod njega u pitanju hronicni hepatitis B, sto me jos vise plasi.

Nema nikakvih znakova bolesti, niti ih je ikada imao.

Uplasena sam i ocajna. Sta dalje da radimo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Ne nadjoh podatak na netu da li se iko ikada potpuno izlecio od hronicnog hepatitisa B.

Takodje me interesuje da li to sto suprug nema simptome oboljenja i sto je verovatno da se zarazio 1999. tokom operacije, obavezni pokazatelj da je kod njega u pitanju hronicni, a ne akutni hepatitis B?

Ukoliko je u pitanju hronicni hep.B i ustanove biopsijom ili kako vec da mu je jetra ostecena, mora li piti citostatike i prolaziti kroz nocnu moru takve visenedeljne terapije ili postoje i drugi lekovi i drugi nacini?

Zasto svi kazu da je hep.B blazi od hep.C? Meni deluju podjednako pogubni po jetru.

Da li sama cinjenica da (izgleda) vise godina ima taj virus znaci da mu je jetra ostecena ili virus moze samo da tavori u jetri bez da je ostecuje?

Da li da odmah krenemo sa novim nacinom ishrane? Da li to znaci da ce do kraja zivota morati "zdravo" da se hrani, da ne jede svinjetinu, prasetinu, bilo sta przeno, zacinjeno...? Mislim da on to u svojoj 35. godini nece moci dozivotno da prihvati. Nikada nije konzumirao alkohol, kafu, cigarete, droge...ali je zato veliki gurman.

Da li ce nas zbog saznanja da suprug ima hep.B obavezno izbaciti iz programa vantelesne oplodnje?

Inace, na vantelesnu i idemo zbog suprugovog loseg spermograma. Da li je hep.B, za koji nismo znali da ima, mozda uzrocnik loseg spermograma?

Molim vas odgovorite na neko od mojih pitanja. Vec pet godina bijemo bitku sa sterilitetom i ovo danasnje saznanje je prepunilo nasu i onako punu casu. Stres je postao nas svakodnevni pratilac. Ocajna sam !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Zabrinuta, pokusacu da ti odgovorim na neka od tvojih pitanja, jer nas slicne muke more

Da li se iko ikada potpuno izlecio od hronicnog hepatitisa B.

- Ja nisam cula da se neko izlecio od hronicnog hep.B, mada sam iskreno i malo ljudi srela sa istim, doktori na raznim forumima kazu da se isti leci, ali ne znam kakva je procedura oko toga u Srbiji i da li se tim lekom npr. Zefixom moze "izbaciti" virus

Da li to sto suprug nema simptome oboljenja i sto je verovatno da se zarazio 1999. tokom operacije, obavezni pokazatelj da je kod njega u pitanju hronicni, a ne akutni hepatitis B?

- Hronicni hep.B je onaj koji osoba ima duze od 6 meseci, te ako se zarazio 1999. god-. onda ne moze nikako biti akutni

Ukoliko je u pitanju hronicni hep.B i ustanove biopsijom ili kako vec da mu je jetra ostecena, mora li piti citostatike i prolaziti kroz nocnu moru takve visenedeljne terapije ili postoje i drugi lekovi i drugi nacini?

Ne znam, tek sad idem na biopsiju, a dr nikako da mi objasni ikakvu terapiju (cak mi je u jednom trenutku rekla da mozda nece biti potreba ni terapija).Moram priznati da mi je krajnje nelogicno da se C leci, a B ono kao pa mozda i ne mora.


Zasto svi kazu da je hep.B blazi od hep.C

Ni to ne znam, jer zaista ima malo pisanih stvari na internetu o hep.B i bas slabo iskustava ljudi ( za razliku od C)

Da li sama cinjenica da (izgleda) vise godina ima taj virus znaci da mu je jetra ostecena ili virus moze samo da tavori u jetri bez da je ostecuje?

Ne mora da znaci da je jetra ostecena, ali to moze samo biopsijom da se utvrdi.

Da li da odmah krenemo sa novim nacinom ishrane? Da li to znaci da ce do kraja zivota morati "zdravo" da se hrani, da ne jede svinjetinu, prasetinu, bilo sta przeno, zacinjeno...?

Pa....hrana moze da bude ukusna i bez masnoca. Svinjetina, przeno, zacinjeno ne skori samo jetri.

Da li ce nas zbog saznanja da suprug ima hep.B obavezno izbaciti iz programa vantelesne oplodnje?

Inace, na vantelesnu i idemo zbog suprugovog loseg spermograma. Da li je hep.B, za koji nismo znali da ima, mozda uzrocnik loseg spermograma?

Verujem da nema veze sa spermogramom, ne znam zasto bi to imalo uticaja uopšte na vantelesnu oplodnju, ako si se ti vakcinisala.


Imas pp. :lol:
-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: