Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 6:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
saso je napisao:
U zahvalnost za odgovor , pitanje , da li se moze utvrditi vrsta hepatitisa pre isteka 6 nedelja od dijagnostificiranja (izmedju otkrivanja i ponovnog testiranja) , odnosno na osnovu nekih dodatnih analiza na infektivnoj klinici ili nekoj laboratoriji . Pored toga supruga se testirala kad i ja (pre 7 dana) i ona je HbSAg negativna .
Zahvaljujem
Pozdrav



Sorry, al ne razumem tvoje pitanje....... :oops: Kako mislis "da se utvrdi vrsta hepatitisa"??!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 9:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: Loznica
MIslim da se utvrdi da li je akutni ili hronicni . Jedan internista u Loznici mi je rekao da treba da cekam 6 nedelja pa da dam ponovo krv na analizu da bih ustanovio da li je hronicni hepatitis (ako ponovo budem HbSAg pozitivan) . Na to sam mislio .
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozdrav narode!
Ja sutra idem po svoje nalaze, a sutra mi i supruga prima drugu dozu inekcije protiv Hepatitisa B. Moram priznati da sam u panici i da me je malo strah.
Soso ja sam pitao ovog mog doktora, da li se moze odmah iz nalaza videti da li je hepatitis hronicni ili ne, a on mi je odgovori da moze. Medjutim, dosta njih mi kaze da ne moze tj. na sto strana sam dobio sto razlicitih odgovora, vezano uopste za Hepatitis...
Ja nisam bio kod doktora otprilike neke 4 godine, tako da me je sad strah kakvi ce biti rezultati... Mislim da je kod mene hronicni hepatitis, ali, ako si pratio diskusije, moja supruga je negativna, a zajedno smo vec 7-8 godina... Mnogo sam citao o Hepatitisu i video sam da i naucnici pisu da ima jos i neistrazenih vrsta Hepatitisa, tako da je ovo za mene jos uvek velika misterija. Ali mislim da treba biti oprezan, redovno ici kod lekara i ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 12:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Soso, cekam strucan odgovor na tvoje pitanje!! :wink:


Mathias, drzim fige, javi rezultate!!


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 6:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 9:27 pm
Postovi: 5
Lokacija: Loznica
Hvala na razumevanju .
Saso a ne soso
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Slika Slika

Evo konacno da vam i ja pokazem moje rezultate. Veceras sam ih uzeo. Kako sam i ocekivao, u pitanju je hronicni. Iskreno, s obzirom da nisam bio kod doktora 4 godine, ocekivao sam i nesto gore. Doktora sam pitao koje je njegovo opste misljenje, a on kaze da rezultati nisu losi... Tu se vidi AST - 28 , ALT 57, LDH 195, Bilurbin 0.64 To sto je zaokruzeno je preslo malo normalu, ali neznatno, tako doktora kaze... Dogovorili smo se da odem kod hepatologa, da i on pogleda, pa da uradi i ultrazvuk i sta ja znam vec... Voleo bih, od ovih sto se nesto razumeu u ovo, da mi malo prodiskutuju moje rezultate, jer me zanima da li je situacija crna.

Jos nesto da vas pitam!? Neko je ovde napisao da je vakcinacijom zastita dozivotna, medjutim meni doktor kaze da se posle 5-10 godina opet treba vakcinisati. O cemu je tu rec ?

Sve vas pozdravljam i samo napred, bez predaje i samo zdrav zivot bez alkohola i ... i sve ce biti OK :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 10:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Slika Slika

Evo konacno da vam i ja pokazem moje rezultate. Veceras sam ih uzeo. Kako sam i ocekivao, u pitanju je hronicni. Iskreno, s obzirom da nisam bio kod doktora 4 godine, ocekivao sam i nesto gore. Doktora sam pitao koje je njegovo opste misljenje, a on kaze da rezultati nisu losi... Tu se vidi AST - 28 , ALT 57, LDH 195, Bilurbin 0.64 To sto je zaokruzeno je preslo malo normalu, ali neznatno, tako doktora kaze... Dogovorili smo se da odem kod hepatologa, da i on pogleda, pa da uradi i ultrazvuk i sta ja znam vec... Voleo bih, od ovih sto se nesto razumeu u ovo, da mi malo prodiskutuju moje rezultate, jer me zanima da li je situacija crna.

Jos nesto da vas pitam!? Neko je ovde napisao da je vakcinacijom zastita dozivotna, medjutim meni doktor kaze da se posle 5-10 godina opet treba vakcinisati. O cemu je tu rec ?

Sve vas pozdravljam i samo napred, bez predaje i samo zdrav zivot bez alkohola i ... i sve ce biti OK :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 3:32 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
saso je napisao:
Hvala na razumevanju .
Saso a ne soso
Pozdrav



Saso, izvini!! :wink:

Odgovor i dalje cekam!!



Mathias, stanje jetre najbolje mozes da vidis biopsijom.

Inace, rezultati ti uopste nisu losi, a to govori u prilog svima koji citaju ovu temu, da transaminaze ne moraju biti abnormalno uvecane da bi se videlo postojanje hepatitisa, i to hronicnog!!!! :o


Sto se vakcinacije tice, ne znam, ja sam cula da je dozivotna......


Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Pozz Majo!

Svaka cast, uvek se prva javis i najbrza si... Ja sam zaista zahvalan ovom forumu, jer da njega nije bilo, pitaj Boga kad bih otisao da se pregledam...

Ja sam skoro razgovarao sa jednim poznanikom i on mi je rekao da se biopsija jetre radi na taj nacin, tako sto ti izvade komadic jetre, koja ide na analizu... To me je jako uplasilo, pa sam hteo da vas zamolim, ako moze neko detaljnije i slikovitije da mi objasni kako se radi biopsija jetre???

Prateci ovaj forum, video sam u par navrata, da su neki imali AST i ALT preko 1000, pa nakon neke terapije oko 100. Ja sad ne razumem sta u stvari ti rezultati pokazuju. Npr. jel moze da bude da su moji rezultati ovako dobri, a da imam cirozu ili ... ??? Mene je sad opet strah, kad budem isao kod hepatologa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mathias, evo pozivam i tebe da nam se pridruzis na ovoj temi http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=10953

Jeste da se pise o C, ali imas puno i o biopsiji!! :wink:

Dobar si opis biopsije dobio, tako se radi, dobijes lekove za smirenje, daju ti lokalnu anesteziju, odrade to, i onda par sati/dana treba da mirujes!! :wink:

Nakon toga cekas rezultate i onda znas pravo stanje!!

Sto se tice transaminaza, bas na onoj temi za koju sam ti ostavila link, imas skorasnji opis iz bolnice koji je podelila sa nama zena koja je skoro bila na biopsiji........coveku su bile transaminaze u normali, a imao je cirozu!! :o

Tako da je sve moguce.........a vidis da ni knjige bas ne "potrefe uvek", ima raznih primera, ali nije na tebi da mozgas "da li ce i tebi biti tako", jer to ne mora da znaci :wink: (cuj ko ti kaze??! :lol: gore od mene nema, al ti bolje uci na tudjim losim iskustvima, nemoj na svojim :wink: ), ispada da transaminaze rade kako im se cefne :lol: .

Uradi sve sto je potrebno, normalno je da se plasis, ali nemoj da dozvolis sebi da te "ozrace" tudji primeri, ili se bar tesi nekim boljim tudjim iskustvima!!

Pozdrav, i javljaj nam desavanja!!

Sve najbolje, majja :wink:


P.S> Hvala za pohvalu, dajem sve od sebe, jer znam kako je tesko nemati sagovornike za svoj problem, meni su Rosa i Danka sa ovog foruma bile nepresusni izvor i velika podrska!! Hvala im na tome puno!! :D

A ja ti sada dodjem kao ona nasa stara: dobro se dobrim vraca, te zelim svakome da pomognem stecenim znanjem i da sto vise umirim, jer znam u kakvim sam ja momentima panike bila dok sam zivela u neznanju!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 04, 2007 10:14 pm
Postovi: 31
Da ne bih otvarao novu temu o Hep-u B,htedoh da pitam posto sam na jednom sajtu procitao da je simptom hepatitisa b (izmedju ostalih) smanjena zelja za cigaretama? je l to tachno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
Srdjan011 je napisao:
Da ne bih otvarao novu temu o Hep-u B,htedoh da pitam posto sam na jednom sajtu procitao da je simptom hepatitisa b (izmedju ostalih) smanjena zelja za cigaretama? je l to tachno?


Ja ne znam, jer kod mene sve izgleda normalno. Imam dobar apetit i mogu sve da jedem. Ja jedino osecam povremeno ziganje na desnoj strani i to je sve sto mogu da sigurno osetim - za drugo ne znam. Dok nisam saznao za hepatitis, ja nisam nista oseceo, a od tada - sve me ziga i sve povezujem sa hepatitisom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Mathias, rezultati jesu dobri, ali kao što sam vam već ranije napisala jedino biopsija jetre može pokazati pravo stanje vaše jetre. Da li ste uradili HBeAg i antiHBe to su vrlo važni markeri koji pokazuju da li postoji replikacija virusa, a HBV DNK (PCR) pokazuje broj virusnih kopija u krvi. Na osnovu biopsije jetre i broja virusnih kopija donosi se odluka o daljem lečenju.
Lečenje se sprovodi kod nas Zeffixom, ali postoje i drugi lekovi koji ne idu na teret zdravstvenog osiguranja kod nas pa se ne propisuju pacijentima jer najčešće nemaju finansijskih sredstava, verujem da vi u Nemačkoj imate mnogo više uslova za lečenje.
Bez analiza koje sam vam savetovala niko ne može da vam kaže da li jeste ili niste kandidat za lečenje.
Što se tiče vakcine protiv Hep B ona je doživotna, ali se ljudima koji su pod rizikom (kao što su hirurzi, zdravsteni radnici koji rade sa krvlju i krvnim derivatima itd...) da s vremena na vreme npr. na svakih 5-10 godina proveravaju titar antitela i ako treba prime takozvanu booster doza. Ranije je za sve vakcinisane bila obavezna revakcinacija na 5 godina, možda je još uvek taj stav aktuelan u Nemačkoj, to već morate da proverite sa vašim doktorom. http://www.cdc.gov/ncidod/diseases/hepa ... actvax.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 9:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Biopsija jetre se vrši iglom. Može biti slepa aspiraciona biopsija jetre ili ciljana - vodljena ultrazvukom. Pre biopsije dobijete kao premedikaciju neki od benzodijazepina da se malo i vi, a i vaši mišići malo opuste. Onda se pod kožu ubrizga anestetik i iglom izvrši biopsija -uzme uzorak tkiva kroz kožu, sve to traje 5-1O sekundi. Nakon toga ležite na desnoj strani par sati i narednih nekoliko dana morate da mirujete. To je sve, dakle 5-10 sek traje i osetite samo mali ubod kao kad primate injekciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 03, 2007 12:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 19, 2007 1:04 am
Postovi: 92
drM je napisao:
Biopsija jetre se vrši iglom. Može biti slepa aspiraciona biopsija jetre ili ciljana - vodljena ultrazvukom. Pre biopsije dobijete kao premedikaciju neki od benzodijazepina da se malo i vi, a i vaši mišići malo opuste. Onda se pod kožu ubrizga anestetik i iglom izvrši biopsija -uzme uzorak tkiva kroz kožu, sve to traje 5-1O sekundi. Nakon toga ležite na desnoj strani par sati i narednih nekoliko dana morate da mirujete. To je sve, dakle 5-10 sek traje i osetite samo mali ubod kao kad primate injekciju...


Hvala ti puno na tako lepim recima i podrzci. Vec sam napisao, ja sam zahvaljujuci vama i ovom forumu otisao kod lekara nako 4 godine. Takodje je moja supruga dobila dve inekcije, jos je ostala jedna...
Ja nemam nikakvih drugih rezultata, sem tih koje sam ovde postavio... Ovih dana planiram termin kod hepatologa. Da li se putem tih drugih testova, kao npr. i UZ, moze jos dodatno dobiti neka slika o stanju moje jetre ???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: